Absolvent (1967)

Biblia pre mladého človeka.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Další skvelý film z tandemu Werner Herzog + Klaus Kinski. Film si zaslúži 5 hviezdičiek, ale Kinski minimálne 1000 !

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

John Landis, aspoň čo som od neho videl, ma v každom jeho filme to isté: začína to extrémne sľubne, ale skončí to katastrofálne. Kebyže si tento film udržal tú ÚŽASNÚ mystickú atmosféru akú mal na začiatku, tak je to rovno za 5. Keď sa chlapci vybrali mimo cesty a do tých močiarov, a z diaľky sa začalo ozývať zavýjanie, môžem kľudne povedať, že som bol zdesený. Ale odkedy sa protagonista objaví v nemocnici a spozná sestričku, film sa sa začne rapídne valiť dole kopcom. A ako v Landisovom upírskom počine Innocent Blood, koniec je úplne na hovno. Škoda, škoda .. ako som vravel, kebyže bol celý film ako ten začiatok ...

Armáda temnot (1992)

Bez pochýb najlepší diel trilógie. Ako horor to už nemožno brať, ale na počudovanie je to tak dobre. Miestami som sa smial, miestami som sa cítil trápne .. all in all, 3 hviezdy ako vyšité. Tie kostry na konci boli bezpochyby najlepšie :D

Avatar (2009)

Neuveriteľne krásny a technicky úžasný vizuál je najväčšia devíza tohto filmu. Ale čo potom? Až absurdne plytký scenár a chudobné postavy, ktoré žiaden inteligentný divák nem§že ignorovať. A to pri takom spektákli naserie. Čo ma najviac mrzí je, ako písal POMO, že toto je prvý Cameronov film, v ktorom príbehovo nepriniesol absolútne nič nové, ale pozliepal veci, ktoré už boli na svete, či už jeho alebo niekoho iného. Dokonca aj Horner ako skladateľ vykráda sam seba - konečná skladba I See You je v podstate recyklácia My Heart WIll Go On - a Cameron v podstate natočil zasa Titanic, ale tentokrát s eko odkazom a v sci-fi žánri. Najslabší Cameronov film, ale popravde, som zvedavý, čo za vizuálny spektákl urobí s Avatar 2 tieto Vianoce.

Batman a fantom (1993)

No prečo ma toto modrú farbu a také nízke percentá, to asi nikdy nepochopím. Jedná sa o vynikajúci animovaný film s perfektnou Gothamskou noir atmosférou, tragickým a naozaj smutným tónom a neskutočne brilantným Jokerom s hlasom pána Marka Hamilla. Taký sofistikovaný animovaný film sa hľadá veľmi ťažko. Síce sa mu dajú trochu vytknúť tie presuny z reality do spomienok ... ale dá sa to kľudne "vydržať", a film nestráca nič na svojom čare. A neslobodno nespomenúť úžasnú hudbu, na ktorú sa dosť často zabúda.. myslím, že môže kľudne konkurovať Batman zvučkám od Elfmana, Zimmera a Goldenthala. Vrelo tento animovaný skvost odporúčam!!

Batman a Robin (1997)

za nostalgiu a naozaj úžasný soundtrack dávam 2 hviezdičky. Ináč by mali Schumacherovi za toto aspoň odrezať ucho, Reservoir Dogs style

Batman navždy (1995)

Prvý film, ktorý som videl v kine v roku 1995 keď vyšiel ! :) par naozaj cheesy momentov (predtucha nasledujúcemu Schumacherovmu počinu Batman & Robin) naozaj neťažia nefalšovanú zábavu a akciu. Skvelý Tommy Lee Jones a Jim Carrey valcujú ako profíci a zároveň zatieňujú priemerného Kilmera a O'Donella. O Nicole Kidman sa nezmieňujem, ako sopliak som bol do nej nehorázne zamilovaný, a časť tej lásky vo mne ešte žije. V konečnom dôsledku Schumacher vystriedal Burtonovú gotickú a temnú atmosféru za nadupanú zábavu pre mladšie tvory, len narozdiel od Batman & Robin, tu je to prevedené vkusne a pútavo. Tieto všetky atribúty a neskutočná nostalgia si u mna pre tento film vyslúžili 4 hviezdičky.

Battle Royale (2000)

Prečo si filmári nevedia uvedomiť, že koniec je jeden z najdôležitejších (ak nie najdôležitejší) aspektov filmu? Za ten zlý, nedopečený koniec idem o hviezdu dole, inak by to bolo za silné 4*. Ale inak to bolo dosť dobré, najviac si zapamätám scénu keď sa podával otráveny obed, skvelé vyzobrazenie paranoje, nedôvery a paniky. 3/5