el_chorro

Česko

2 body

<< předchozí 1 2
    • 27.3.2014  09:04

Výborný dokument od nějž jsem čekal, že omluví jednání Lance Armstronga, avšak po jeho shlédnutí jsem nabyl opačného dojmu. Závěr skvěle graduje slavnou Tour 2009, přičemž v některých momentech si říkáte- kdy se jedná ještě o sport a kdy o absurdní šílenství (a to často i z hlediska fanoušků). Závěrem uděluji bohužel "jen" 4*, jelikož dokument obsahuje jisté chvíle, kdy se neorientujete v situacích "kdo co proč komu udělal a co to mělo znamenat" a ztrácí tak na tempu. Jinak ale SUPER!

• 7.7.2015  19:05
    Babai (2015)

S denním odstupem jsem rád, že jsem komentář k Babai napsal až dnes. Myslím, že ona všednost první části cíleně podporuje zoufalost hlavního hrdiny v části druhé. A i když příliš nejsem na tato filozofická zamyšlení, závěr (resp. poslední věta) toto jednoznačně dokládá. Jinými slovy- bez první půle by ta druhá dle mého těžko vynikla. Za mě zajímavý nezávislý kus, kterému bych dal 3*, avšak za závěr přihazuji ještě jednu k dobru. :) takže ****

• 1.1.2019  00:34

Jako upřímně- líbil by se ten film stejně, kdyby byl o trumpeťákovi z nějaké slavné jazzové kapely? Ne, protože filmařsky je to o ničem a jediné, co tomu dodává grády, jsou ty písničky. Ty jsou sice boží, ale na kvalitu filmu dle mého nemohou mít vliv.

• 8.11.2015  12:50
    Carrie (2013)

Bál jsem se, co to bude za kravinu, ale nakonec docela průměrný horor. Navíc při srovnání se stávající brakovou vlnou amerických hororů, je to spíše nadprůměr.

• 10.11.2015  11:26

Od filmu jsem čekal ledasco, ale tohle opravdu ne. :-) Některým povídkám trochu padá řemen, ale ve výsledku je to super!

• 4.1.2016  15:56

Tak tohle je opravdu síla. V rámci vánoční demence jsem se poněkud nešťastně zadíval na tento snímek a musím přiznat, že nic tak špatného jsem již dlouho neviděl. Tento romantický film (rozhodně ne komedie) je až po střechu našlapaný kýčovitými frázemi a gesty. Téměř se dá použít jako společenská hra, kdy budete v rodinném kruhu trefovat děj a snažit se hádat jednotlivé fráze. Původně bych dal za tuto zábavu i dvě hvězdy, jenže to by hlavní představitelé (což rozhodně není Gael García Bernal, který ve filmu má pouze doplňkovou roli) nesměli být nesympatičtí hezounci z bravíčka, u nichž se mi otevírá kudla v kapse. Jednu hvězdu tedy uděluji za snahu a také proto, že odpad by byl již moc.

• 10.11.2015  11:28

Pro mě jednoznačně 5* ale upozorňuji, že jsem odjakživa velký fanoušek světa Wese Andersona. Trochu se bojím, že pro osoby neznalé této tvorby bude Grandhotel Budapešť vnímán všelijak. Nicméně za mě plný počet!

• 14.3.2014  16:32
    Gravitace (2013)

Proč mě nikdo nepřipravil, že to nemá děj??? Sandra je hezká a George chlapák jako vždy. Efekty fajn. Za každý z těchto aspektů uděluji jednu hvězdu, ale tím je to vše... Co třeba napětí? Scénář a děj tedy nula, dialogy prakticky nejsou. O kameře díky zelenému pozadí mluvit nelze. 10 nominací na Oscara říkáte? a já myslel, že doby, kdy bylo publikum nadšené z jedoucího vlaku jsou ty tam...

• 20.3.2018  18:22
    Hříšnice (TV seriál) (2017)

No tak konečně po dlouhé době super vypointovaná detektivka! Bill Pullman je top charakterní chlapák, i když si občas nechává nařezat na zadek. Jediné, co bych vytknul je uplakaná Jessica Biel, ale to je asi nějaký osobní problém. Člověk si tak nějak nedokáže představit, že do doby onoho incidentu žila normální život veselé mámy od rodiny. Ale jinak určitě pět hvězd!

• 17.12.2014  17:48
    Interstellar (2014)

Tak teď opravdu nevím, jak se k tomuto filmu postavit. Utíká rychle jako TGV. Děj má spád, i když klasicky neúplně víte, o co tam jde. Herecké výkony jsou výborné, kamera super. Bohužel konec poněkud zbytečně zmatený a trochu očekávaný. Hlavně je ale závěr kýč jak bič, z čehož jsem se málem poblinkal. K úplné americké dokonalosti chybělo už jen nějaké roztomilé štěňátko... Tudy ne pane Nolan prosím!!!

• 14.3.2014  16:12
    Iron Man 3 (2013)

Naprosto výborně udělaná žánrovka. Nesnaží se být batmanovsky realistická ani americky motivující. Hlavní hrdina je asociální sympaťák, záporák je super tajemný a hlavně je to celé myšleno s velkou nadsázkou, což je u těchto komiksových snímků, pokud nejste Nolan, alfa i omega! Jediná věc, která lze vytknout, je poněkud křečovité a zbytečné napojení na Avengers. Ale Marvel to má prostě rád a na rozdíl od DC, které prodalo separátně práva snad i k batmanově suspenzoru, si to můžou dovolit. 5* jak vystřihnutých!

• 17.12.2014  17:45

Taková hezká televizní inscenace. Bohužel jak tento film přišel, stejně tak i z mé hlavy odešel.

• 10.11.2015  11:31

No nemyslím, že by tento snímek byl úplně dělaný pro fanoušky Kurta, neb ten zde není vykreslen úplně jako Komenský mladé rebelující generace. Na druhou stranu mně docela pomohl uvěřit, že jeho Fuc you postoj byl opravdu skutečný a z jeho pohledu zcela pochopitelný... No asi to bude pravda, když to celé zalepila jeho dcera, že jo...

• 14.3.2014  16:03

Tak tento film opravdu nechápu. Nebyl ani vtipný, ani poučný, ani hezky namalovaný. Naprostá a hlučná zbytečnost, při které i to nepříjemně vypadající dítě vedle mě usínalo... Jenom se mi potvrdilo, že doby vtipných animáků pro všechny jsou ty tam!

• 14.3.2014  16:35
    Lásky čas (2013)

No Láska nebeská to není, to musí být každému jasné. Ale rozhodně to neurazí. Dokonce se díky výborným hercům často pobavíte a snad i dojmete. Zaplaťpánbůh nijak prvoplánově ale tak zvláštně přirozeně. Tři hvězdy jsou možná přísné, ale už se mi to nechce měnit.

• 8.11.2015  12:53
    Malá smrt (2014)

No to je ale překvapení. Od dob Loce actually jsem neviděl tak originální a vtipnou romantickou komedii. Až na ukvapený závěr, ale ten jsem rychle odpustil.

• 20.3.2018  18:25
    Most (TV seriál) (2011)

Tenhle seriál ma jedinou nevýhodu, a to že skončil! :-) Jinak Saga i všechny ostatní charaktery jsou naprosto super napsané. Samozřejmě je trochu divné, že se zločiny permanentně střídají mezi Malmo a Kodaní, až má člověk pocit, že je tam kriminlita na úrovni Somálska, ale tohle se holt musí brát jako must have každé severské detektivky.

• 7.7.2015  19:14
    Mustang (2015)

Možná lehce kýčovitý, avšak poměrně strhující a hlavně precizně natočený snímek. Na MFF KV odcházely dívky dojaté a jistě odhodlané podílet se na řešení problematiky arabských žen... ...alespoň tedy do doby začátku další projekce! Budu-li mít dceru, umožním jí podílet se na výběru svého partnera! :) film jinak za ****

• 30.12.2018  18:01

Absolutně to není uvěřitelné a film je přitažený za vlasy až běda. Jednou jsme podobnou hru hráli a víte co vyšlo na světlo světa? Nic! A přesně proto je film Naprostí cizinci krásnou sondou do duše pana filmaře ale rozhodně ne lidské společnosti, což byl patrně asi naivní záměr.

• 30.12.2018  17:52
    Nemilovaní (2017)

Souhlasím s tím, že je to trochu reklama na záchrannou službu, ale i tak je film velmi uvěřitelně zpracovaný. Deprese zde vládne každou vteřinou a člověk čeká a čeká na konečně nějaké rozuzlení... Jednu hvězdu ubírám, neb ta stopáž je v rámci dějové linky opravdu vražedná!

• 4.1.2019  20:04

Filmaři to už evidentně chtěli mít za sebou... takový trapný slepenec! No hrůza...

• 17.12.2014  17:51

Bohužel Nick je takový profetovaný intelektuál, až jsem z toho umíral nudou. Věty typu "občas se probudím a mám pocit, že pluji na velkém drakovi, jehož křídla ovládám a díky němu mohu ovládat všechno kolem" jdou opravdu mimo mě. Jednu hvězdu dávám za vtip s dětským sborem a za úchylně oddané fanoušky (can you feel my heartbeat?) a druhou za závěrečný song z opery v Sidney... Jinak je to jeden velký průjem!

• 17.12.2014  17:43

Já opravdu nevím, co si o tomto filmu myslet... První povídka je stěžejní pro celý film a zbytek je takové bezduché plácání jater. Island je drsný a krásný, ale jejich filmová produkce má na víc. To vím i z vlastní zkušenosti jakožto vášnivý návštěvník Islandského pásma na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Závěrem dávám jednu hvězdu za pár vtipných či silných momentů a druhou za Island.

• 7.7.2015  19:21

A toto je co za home video? Hercům nejde rozumět, černobílý film je jak z domácí kamery a děj je děravý, že se snad psal během filmu. No, se sebezapřením jedna * za Lábuse, díky kterému jsem neodešel a druhá za to, že rejža je hradišťák a my se přeci podporujem. Jinak provar teda... max **

• 14.3.2014  16:40
    Ona (2013)

Po tom týdnu, co jsem to viděl, si pamatuji jen divný outfit Joaquina a sexy hlas Scarlettky. Zajímavý nápad, výborní herci, ale jinak poměrně nuda. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale 3* stačí vrchovatě. Až bude Siri takhle flirtovat v reálu, přidám klidně další!

• 3.3.2019  23:11
    Pevné pouto (2009)

Tak tento film je dle mého opravdu turbosr***a. Ani nevím, co vyzdvihnout! Podle mě je prostě všechno špatně. A tu jednu hvězdu dávám... vlastně ani nevím za co... asi za to, že jsem to přežil :)

• 10.11.2015  11:02
    Pokání (2007)

Tohle je ve své době strašně nedoceněný snímek. Vizuálně i dramaturgicky velmi dobře natočený příběh, u něhož nejednou mrazí. A scéna na pláži točená na jeden záběr bez jakéhokoliv boje ukazuje syrovost a hrůzu války tak, jako málokterý válečný film za celé dvě hodiny.

• 27.3.2014  09:07

Jakožto Jarmuschův fanda musím být k tomuto snímku poněkud přísnější. První polovina trochu ztrácí na tempu a byť je atmosféra takřka dokonalá, obsah prostě chybí. Druhá polovina je ale vynikající a závěr je jako vždy Jarmuschovský... Mrtvý muž to není, ale za shlédnutí to rozhodně stojí!

• 30.12.2018  18:02

Super odpočinkový a nikoliv laciný film, jak by mohlo dle tématu vypadat. Doporučuji!

• 10.11.2015  11:34
    Slídil (2014)

Mam-li vybrat jediné slovo pro tento film, pak "dokonalé". Ano, a to po všech stránkách. Nejen Jake Gyllenhaal a Rene Russo hrají opravdu brilantně, ale současně i celý film dokáže člověka zcela uchvátit. Škoda jen, že v očích široké veřejnosti film trochu zapadl. Myslím, že mohl dát lidem větší morální sprchu. :-) Zasloužených 5*

<< předchozí 1 2