el_chorro

Česko

2 body

1 2 následující >>
    • 7.7.2015  19:21

A toto je co za home video? Hercům nejde rozumět, černobílý film je jak z domácí kamery a děj je děravý, že se snad psal během filmu. No, se sebezapřením jedna * za Lábuse, díky kterému jsem neodešel a druhá za to, že rejža je hradišťák a my se přeci podporujem. Jinak provar teda... max **

• 7.7.2015  19:14
    Mustang (2015)

Možná lehce kýčovitý, avšak poměrně strhující a hlavně precizně natočený snímek. Na MFF KV odcházely dívky dojaté a jistě odhodlané podílet se na řešení problematiky arabských žen... ...alespoň tedy do doby začátku další projekce! Budu-li mít dceru, umožním jí podílet se na výběru svého partnera! :) film jinak za ****

• 7.7.2015  19:05
    Babai (2015)

S denním odstupem jsem rád, že jsem komentář k Babai napsal až dnes. Myslím, že ona všednost první části cíleně podporuje zoufalost hlavního hrdiny v části druhé. A i když příliš nejsem na tato filozofická zamyšlení, závěr (resp. poslední věta) toto jednoznačně dokládá. Jinými slovy- bez první půle by ta druhá dle mého těžko vynikla. Za mě zajímavý nezávislý kus, kterému bych dal 3*, avšak za závěr přihazuji ještě jednu k dobru. :) takže ****

• 7.7.2015  18:55

Špinavý prachy aneb kterak Forrest Gump začal gangsterem býti. Vcelku originální příběh s vynikajícím Tomem Hardym v hlavní roli. Nevím, zdali to nebylo onou festivalovou aurou MFF KV, ale ke konci publikum burácelo nadšením. Příběh není dokonalý, leč za mě jisté 4*!

• 17.12.2014  17:51

Bohužel Nick je takový profetovaný intelektuál, až jsem z toho umíral nudou. Věty typu "občas se probudím a mám pocit, že pluji na velkém drakovi, jehož křídla ovládám a díky němu mohu ovládat všechno kolem" jdou opravdu mimo mě. Jednu hvězdu dávám za vtip s dětským sborem a za úchylně oddané fanoušky (can you feel my heartbeat?) a druhou za závěrečný song z opery v Sidney... Jinak je to jeden velký průjem!

• 17.12.2014  17:48
    Interstellar (2014)

Tak teď opravdu nevím, jak se k tomuto filmu postavit. Utíká rychle jako TGV. Děj má spád, i když klasicky neúplně víte, o co tam jde. Herecké výkony jsou výborné, kamera super. Bohužel konec poněkud zbytečně zmatený a trochu očekávaný. Hlavně je ale závěr kýč jak bič, z čehož jsem se málem poblinkal. K úplné americké dokonalosti chybělo už jen nějaké roztomilé štěňátko... Tudy ne pane Nolan prosím!!!

• 17.12.2014  17:45

Taková hezká televizní inscenace. Bohužel jak tento film přišel, stejně tak i z mé hlavy odešel.

• 17.12.2014  17:43

Já opravdu nevím, co si o tomto filmu myslet... První povídka je stěžejní pro celý film a zbytek je takové bezduché plácání jater. Island je drsný a krásný, ale jejich filmová produkce má na víc. To vím i z vlastní zkušenosti jakožto vášnivý návštěvník Islandského pásma na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Závěrem dávám jednu hvězdu za pár vtipných či silných momentů a druhou za Island.

• 27.3.2014  09:10
    Zmizení (2013)

Že v dnešní době natočí někdo dobrou detektivku, jsem ani nedoufal! Super herecké výkony (hlavně Jake), originální scény, kdy čekáte americkou šablonu, ale nakonec skončíte s otevřenou pusou (poděkování, závěr, policejní honičky,...). Místy až poněkud hodně neamerické, což se samo o sobě v dnešní době musí hodnotit. Byť mám pár výhrad, uděluji 5*

• 27.3.2014  09:07

Jakožto Jarmuschův fanda musím být k tomuto snímku poněkud přísnější. První polovina trochu ztrácí na tempu a byť je atmosféra takřka dokonalá, obsah prostě chybí. Druhá polovina je ale vynikající a závěr je jako vždy Jarmuschovský... Mrtvý muž to není, ale za shlédnutí to rozhodně stojí!

• 27.3.2014  09:04

Výborný dokument od nějž jsem čekal, že omluví jednání Lance Armstronga, avšak po jeho shlédnutí jsem nabyl opačného dojmu. Závěr skvěle graduje slavnou Tour 2009, přičemž v některých momentech si říkáte- kdy se jedná ještě o sport a kdy o absurdní šílenství (a to často i z hlediska fanoušků). Závěrem uděluji bohužel "jen" 4*, jelikož dokument obsahuje jisté chvíle, kdy se neorientujete v situacích "kdo co proč komu udělal a co to mělo znamenat" a ztrácí tak na tempu. Jinak ale SUPER!

• 14.3.2014  16:40
    Ona (2013)

Po tom týdnu, co jsem to viděl, si pamatuji jen divný outfit Joaquina a sexy hlas Scarlettky. Zajímavý nápad, výborní herci, ale jinak poměrně nuda. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale 3* stačí vrchovatě. Až bude Siri takhle flirtovat v reálu, přidám klidně další!

• 14.3.2014  16:35
    Lásky čas (2013)

No Láska nebeská to není, to musí být každému jasné. Ale rozhodně to neurazí. Dokonce se díky výborným hercům často pobavíte a snad i dojmete. Zaplaťpánbůh nijak prvoplánově ale tak zvláštně přirozeně. Tři hvězdy jsou možná přísné, ale už se mi to nechce měnit.

• 14.3.2014  16:32
    Gravitace (2013)

Proč mě nikdo nepřipravil, že to nemá děj??? Sandra je hezká a George chlapák jako vždy. Efekty fajn. Za každý z těchto aspektů uděluji jednu hvězdu, ale tím je to vše... Co třeba napětí? Scénář a děj tedy nula, dialogy prakticky nejsou. O kameře díky zelenému pozadí mluvit nelze. 10 nominací na Oscara říkáte? a já myslel, že doby, kdy bylo publikum nadšené z jedoucího vlaku jsou ty tam...

• 14.3.2014  16:25

Je to film o hovadu a přece vás nechává klidným. Je to film o sexu a drogách ale stejně si sem tam zívnete. Je to film, který má tři hodiny a klidně by mohl mít 90min. POZITIVA: Leo je dobrý, což ostatně od dob Titanicu prokázal daleko zásadněji v Chyť mě, když to dokážeš, Skryté identitě, Krvavém diamantu, Prokletém ostrově, Počátku či Djangovi. Jonah Hill je míň trapný než kdy jindy na rozdíl od Matthew McConaughey, který je na můj vkus příliš afektovaný. A TEĎ TO NEGATIVA: Děj by se dal shrnout do jedné věty, což u filmů nemám rád- obzvláště s touto metráží a když všichni ví, jak to dopadne. HLAVNĚ ale film není komedií, protože jsem se pousmál třikrát, není životopisný, protože je občas divně přitažený za vlasy, není drama, protože nudí a ano- je to kriminálník, po kterém jde FBI, takže krimi snad. Závěrem proto uděluji jednu hvězdu za Lea, druhou za tři vtipné momenty (první prodej penny stock, FBI na jachtě, jizda v lambu) a třetí jako milost panu režisérovi za jeho dosavadní geniální tvorbu. Smutné...

• 14.3.2014  16:12
    Iron Man 3 (2013)

Naprosto výborně udělaná žánrovka. Nesnaží se být batmanovsky realistická ani americky motivující. Hlavní hrdina je asociální sympaťák, záporák je super tajemný a hlavně je to celé myšleno s velkou nadsázkou, což je u těchto komiksových snímků, pokud nejste Nolan, alfa i omega! Jediná věc, která lze vytknout, je poněkud křečovité a zbytečné napojení na Avengers. Ale Marvel to má prostě rád a na rozdíl od DC, které prodalo separátně práva snad i k batmanově suspenzoru, si to můžou dovolit. 5* jak vystřihnutých!

• 14.3.2014  16:03

Tak tento film opravdu nechápu. Nebyl ani vtipný, ani poučný, ani hezky namalovaný. Naprostá a hlučná zbytečnost, při které i to nepříjemně vypadající dítě vedle mě usínalo... Jenom se mi potvrdilo, že doby vtipných animáků pro všechny jsou ty tam!

1 2 následující >>