koxin

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.5.2019  11:07
    Rocketman (2019)

Kvalitní, odvážné a kritické zpracování života další hudební hvězdy krátce po úspěchu Bohemian Rhapsody, to nabízí ke srovnání. Zatímco Freddieho příběh je bezpochyby unikátnější a jeho zpracování tím i výjimečnější, u Eltona to působí jako něco již viděné. Byť oba sledují linku vzestup&pád& vzpamatování, oba mají svého manipulujícího padoucha, a především oba pro sebe ulovili skvělé herce, Freddieho příběh byl vykreslován jako oslava, zatímco Eltonův coby tragédie. Zatímco Freddie byl jedinečná legenda, Elton je víc relatable a ordinary. Zpracování filmu je celkovou kvalitou a originálností celkově o úroveň níž než BR, nicméně se zdá upřímnější, otevřenější a narozdíl od BR se nebojí kritického přístupu, nebojí se ukázat na plno i nejcitlivější věci. Co Rocketmanovi ale asi v závěru i škodí je to okatě kýčovité rozhřešení, a celkově neschopnost ukázat věci i třeba jen mezi řádky. To by uvolnilo hodně stopáže na více muzikálových částí, které byly super a rád bych jich viděl více, s více postavami a více příběh posunující. Pak bych třeba necítil tolikrát ono "tohle už jsem viděl u Freddieho". Jinak ale emotivní, povedený film, luxusní herecký výkon a hudba.

• 28.8.2018  10:39

K dokumentu o tak závažném a mně blízkém problému jsem měl velké očekávání. Marketing takového rozsahu jsem u dokumentů neviděl už dlouho, tak to přece musela být pecka. Po konci snímku jsem si však uvědomil, že jsem se nedozvěděl nic nového, co se této problematiky týče jsem viděl už mnohem působivější a přesvědčivější záběry a docela jsem se nudil. Což mě tak mrzelo, když se jedná o téma, kterým se zabývám téměř každý den. Film negraduje, je těkavý, přebíhá z místa na místo a nechává nedořešené otázky, opakuje furt to stejné dokola, všechny pokusy o citové působení jsou chabé... A já celou dobu jen vzpomínal na bravurně natočený a dokonalý Before the Flood od DiCapria, který by měl lidem z Plastic Oceanu asi trochu více objasnit, jak udělat dokument, kterým se hýbou masy.

• 3.7.2018  00:25

Zkrácená stopáž, konec dramatický aspoň stejně jako zbytek filmu, a bylo by to boží.

• 19.6.2018  23:43

Přišel jsem si pro Robina Williamse, odešel s překvapivou dávkou famózního De Nira.

• 30.5.2018  00:57

Výborný film po estetické, scenáristické a herecké stránce. Gibson by se té režii mohl začít věnovat na 100%. Na shrnutí příběhu D.Dosse bohatě postačí shlédnutí traileru či přečtení něčeho na Wikipedii, ale jestli chcete být vtáhnuti do děje válečného filmu jako málokdy předtím, tohle je ono.

• 25.4.2018  22:37

Třetím Avengers velice přitěžuje to, že mají spojit tak dlouhý proces mnoha filmů dohromady. Málokdo by si s tolika postavami a dějovými linkami zvládl pohrát tak skvěle, byť to i tak působí hodně zvláštně. První dvě třetiny filmu se proto nesetkáte s nějakou gradací či rozvíjením příběhu, spíš jako jeho nastínění. To vše vyústí ve finální třetině, kdy už to šlape dost dobře a divák si začne uvědomovat, že tohle možná nebude typický superhero movie a ti bystřejší odhadnou, jak vše dopadne - byť je to i tak potom posadí na zadek. Thanos je bezpochyby nejlepší zaporák, jaký Marvel kdy měl, kdejaký nietzschefil s ním i může trochu sympatizovat, jako třeba i malinko já. Bohužel mu dost škodí CGI. Bez CGI, popřípadě s promakanejsi CGI by byl ještě lepší a dalo se toho docílit jednoduše. Ubrat budget na CGI tam, kde to zvládnout nahradit praktické efekty, a přidat Thanosovi. Tohle tvůrcům mohlo dojít už po sedmých Star Wars, které dokázaly, že prostředí bez CGI má daleko větší kouzlo. Škoda. I tak jsem odešel z kina nadšen, překvapen s značně pošramocen na duši především díky tomu filosofickému rozporu, kterým si Avengers vs Thanos procházeli. Ten byl skvěle vyvážen žádoucím superhrdinským masakrem, který působil neokoukaně a promyšleně. Jsem zvědavý, co tohle udělá s budoucností univerza.

• 13.4.2018  20:29
    Conan (TV pořad) (2010)

Nejgeniálnější ze všech amerických talk-show současnosti.

• 19.2.2018  00:24
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Odvrácená stránka nevyhnutelného technologického vývoje a jeho následků v zbořených základech dnešní společnost. Je neskutečné, kam až tvůrci zašli. Altered carbon dokazuje, že není nutné vidět stříkat krev a vnitřnosti téct, abyste znechutili diváka. A v takovémto světě o to lépe vynikne láska, která příběh od začátku pohání, ač vám to ukážou opatrně až v pozdějších epizodách. Doufejme, že se případné další série s vyšším budgetem neodchýlí a neudělají z toho pouze efektovou záležitost, byť třeba za pořádný soundtrack bych byl rád.

• 1.10.2017  00:39
    Wind River (2017)

Mrazivé počasím, mrazivé emocemi, mrazivě zpracované

• 24.9.2017  00:23
    To (2017)

Rok později po geniálním (geniálnějším) seriálu Stranger Things dostáváme paradoxně film, jímž a mnoha dalšími se seriál inspiroval. Přišla doba, kdy člověk opravdu rád vidí ty osmdesátky v USA a doufám, že těmato dvěma dílky to nekončí. Herci a soundtrack paráda.

• 19.6.2017  10:24

Noví piráti napravují reputaci série po předchozím katastrofickém dílu. A to díky tomu, díky čemu měl úspěch už první díl. Zábavu vám servírují především situace, do kterých se hrdinové dostávají a samotní hrdinové - to se ale týká pouze původních pirátů s Jackem v čele. Všechny nové postavy (především mladý Turner a Carina) trpí neskutečnou kýčovitostí a neschopností herců. Když ale Orlando a Keira očividně nemají zájem v sérii pokračovat naplno, nešlo asi jinak. Co mě však opravdu mrzí je to, kam se ubírá nádech příběhu. Byť jsou ty příběhy stále fajn, tak zcela zbytečně se tvůrci snaží zaujmout děti fantasy prvky, které se v tomto díle zvrhly do přeplácané kraviny. Přes všechny ty trojzubce, hvězdičky, chapadláky apod. se už nedostává tolik prostoru dialogům a klasickým pirátským situacím. Původní úhlavní nepřítel pirátů - anglické loďstvo se zde vrhá do pozadí a místo toho tu je týpek, kterému vlajou vlasy.V dalším díle očekávám mimozemšťany a blanické rytíře. :)

• 14.12.2016  23:32

Je třeba nebrat toto jako Star Wars: Epizodu 3 a půl (nebo spíš 3 a třičtvrtě). Coby samostatný film se svým vlastním příběhem se to neskutečně povedlo, byť k pochopení mnoha - od postav po detaily - je třeba znát zbytek univerza, někdy i včetně seriálů. Jako jediný film ze světa Star Wars se nám postavy neukazují zcela černobíle, až na výjimky vlastně vůbec ne. To z tohoto filmu dělá mnohem vážnější záležitost, a třetí třetina, kdy *SPOILER ALERT* postavy začaly jedna po jedné odpadat, to jen dokazuje. Jsem nadmíru spokojený

• 12.9.2016  09:00
    Donnie Darko (2001)

destrukce coby cesta k vytvoření něčeho nového a krásného, paradox cestování časem a schizofrenie - velmi zajímavé věci, které film sice nakousne, ale divák je na první shlédnutí v tomto dějovém kontextu stejně asi nepochopí. po filmové stránce však um

• 16.8.2016  00:38
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

1. série Luxus na talíři, začátek mě velmi nadchl, prostředek trochu klesl, 9. díl mě dostal a 10. to završil trošku slaběji, stále se však jednalo o jízdu. Skvělý námět a scénář, velmi slušné herecké výkony a postavy. Druhá série snad nepřestane překvapovat a nabídne nadupanější soundtrack, který v této sérii zaujal jen vyjímečně.

• 5.5.2016  22:13

Co se výtek týče, jsem velmi zklamán záporákem, Bruhl si zasloužil propracovanější postavu, než typického "Marvel clever badguy", kterého v počtu záporáckých skutků ve filmu překonala i ta Scarlett witch. Docela mi vadí, že nevyužili hloubkový potenciál oné "občanské války", když jediní nepřátelé tam byli vlastně Tony s Capem a ostatní si v průběhu boje s radostí potykali a sdělili novinky z domova. Aspoň smrt jednoho z oněch 4726161089 superhrdinů na plátně by tomu celému dodala trochu vážnější koule. Jinak jsem samozřejmě nadmíru spokojen a dávám 5*.

• 4.4.2016  22:53
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Úžasný seriál. Konec ve mně zanechává spoustu otázek, což je mi nepohodlné, a možná bych ho i rád viděl jiný. To však tvůrci seriálu změnit nemohli. Brilantní Franco.

• 3.4.2016  20:16
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Sám o sobě skvělý seriál se slabším koncem. V porovnání s Daredevilem však musím ubrat hvězdičku.

• 30.1.2016  23:20

Z tohoto příběhu šlo vytřískat mnohem víc. Zvolit lepší herce, napsat lepší scénář, trochu si prohrát s gradací a vývojem postav a dal bych tomu 5. I tak se však stále jedná o mé oblíbené téma - beat.

• 30.1.2016  00:17

Zcela spokojen s kamerou, režií a nápadem. DiCaprio mohl předvést více, respektive mohli jeho postavu ještě mnohem víc propracovat - času je ve filmu na nějaký ten chardev spoustu. Ale nevadí, byl to skvělý zážitek.

• 26.1.2016  21:45
    Kvílení (2010)

Neberu to jako životopisný film Ginsberga. Beru to jako filmovou verzi básně prolínanou se základní osnovou Ginsbergova života a samozřejmě soudem za obscénnost Kvílení. Z tohoto úhlu pohledu mi to zcela vyhovovalo.

• 17.12.2015  19:54

Star Wars 7 v podstatě slučuje všechny dobré aspekty z předchozí šestice do jednoho filmu. Akce jako v epizodě 3, postavy propracované jak v původní trilogii a dokonce všechny sympatické, efekty jsou tam, kde být musí, a nikde jinde zbytečně žádná digitalizace nepřekáží, což je skvělé. Příběh je možná předvídatelný, ale to byl kupodivu zatím v každé epizodě a nevadí mi to. Odešel jsem z premiéry bez výtek a stále žádné nemám. V podstatě se jedná o splněný dětský sen a zcela překonaná očekávání. Další epizody, těším se na vás.

• 6.12.2015  00:21

Úžasný film se špetkou beatu a nihilismu, pro mě jako stvořený. Kevin Spacey zde hraje skvěle, ačkoli mám pocit, že teď hraje lépe. Trochu více poetičnosti a bylo by to mezi mou topten.

• 9.11.2015  23:17

Nejdokonalejší hudební album všech dob. Filosofie, která mění životy. Pro filmovou podobu dvojnásobný účinek.

• 9.11.2015  17:46
    Narcos (TV seriál) (2015)

První série úžasná. Takhle si představuji výpravnou záležitost podle skutečného příběhu, na nic si to nehraje. A herci skvělí.

• 29.10.2015  22:42

S každou minutou lepší film a větší drama. Na konci maximální spokojenost. Tom Hanks nezklamal.

• 23.10.2015  23:33

Scorsese a DiCaprio, nic jiného než masterpiece ani vzniknout nemůže

• 5.10.2015  21:18
    Pixely (2015)

Čekal jsem větší komedii, jak to bývá u Adama zvykem.

• 25.9.2015  22:58

Extrémní varianta nihilismu a zároveň velmi psychologický snímek, který nejenže stojí za další shlédnutí, ale také si ho vyžaduje pro pochopení některých věcí. Norton bravurní, konec boží.

• 22.9.2015  20:15
    Rain Man (1988)

Ona samotná zápletka Rain mana nepřináší nic nového, princip "rodina je víc než peníze" najdeme v mnoha filmech. Je to Dustin co dělá z tohoto snímku tak prvotřídní záležitost. Rozhodně se jedná o jeho nejlepší výkon.

• 14.9.2015  20:36

Jednoduše film který má za úkol seznámit svět s tím, jak to opravdu je v africe. Plus skvělá režie a dicaprio.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6