koxin

koxin

Šimon Michalčík

okres Ostrava
hudebník a ekoaktivista

homepage

18 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Po dlouhých časech jsem se konečně dokopal a podíval se na tento film. A musím říct že to byly jedny z nejkrásnějších dvou hodin mého života. Nevěděl jsem, co si mám o tom myslet, a co že to vlastně ten film ve mě zanechal - zda smutek či radost z toho, co dnes filmový průmysl dokáže vytvořit za skvosty. Tento film je podle mě také nejlepší film Morgana Freemana. Pustil jsem si ho doma, zatemnil místnost, připravil popcorn, pití a pustil si film. Jenže mě ten film natolik pohltil, že jídlo i pití zůstaly na konci filmu nedotčené. Není divu že si tady na csfd drží první místo. Má ho naprosto zaslouženě, a kdyby šlo dát víc hvězdiček, dal bych jich tolik kolik by jen šlo.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Nejlepší z celé série! Pokud si chci pustit Pána Prstenů, většinou Návrat krále. Opět přibývá odlišností od knihy, ovšem zde zase příjemně vyhovují, kdyby se to udělalo podle knihy, nebylo by to tak skvělé. Mám namysli konec - v knižní předloze se zničí prsten asi v půlce a poté pokračují a vedou bitvu o Kraj se Sarumanem. Kdežto ve filmu je to jak to má být, epické finále zničením prstenu, návrat krále Gondoru, a pročištění Středozemě od zla. Také mě těší že se vynechali poněkud nudné knižní části v domech uzdravování, které by filmu ubrali na váze. Zajímavý je také šťastný "skorokonec", a smutnější konec, když Frodo spolu s nositeli prstenu odjíždí do Valinoru. Scéna kdy se Gondorský lid i s králem klaní čtyřem hobitům je nejkrásnější a nejdojemnější scéna z celé trilogie. Jediné co mi chybělo by mohly být na konci titulky ohledně toho, co se stalo dále. Stačilo napsat "Sam se stal starostou Kraje, měl třináct dětí a na stáří také odplul do Valinoru." a podobně i s budoucností jednotlivých postav, aby diváci nedotčeni knihou neměli zbytečné otázky.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Hned na úvod, ti co neviděli prodlouženou verzi přišli o hodně. Jackson to samozřejmě lépe udělat nemohl, ale docela mi alespoň v té prodloužené verzi chyběl Tom Bombadil, Mohylové vrchy a další důležité části v knižní předloze, před příchodem do Hůrky. Ale to je opravdu malinká drobnost, myslím že i bez toho je to naprosto skvělý film, dle mého není nejlepším z trilogie, ale rozhodně je nejpříjemnějším! V prodloužené verzi úvod o Hobitech a Kraji je velmi pěkný. Jako v každém díle jsou tu i výjimečně výborné hlášky, ve většině připadů náležících Gimlimu. Lituju všech kteří neviděli v originále. You shall not PASS!

 • poster

  Avatar (2009)

  Nekonečné kouzlo, neskutečná krása, a fantastický zážitek pokaždé když se na Avatara podívám, jako by to bylo vždy poprvé. A to všechno platí dvojnásobně ohledně prodloužené verze. Prostředí, efekty, soundtrack, příběh, celý film do puntíku je podle mě naprosto dokonalý, bez jediné chybičky. Rozepsal bych se na stovky řádků o tomto filmu, a ani na jednom bych nebyl schopen napsat žádnou zápornou věc. Až přijde dvojka do kin, ten den si budu určitě pamatovat do konce života.

 • poster

  Avengers: Endgame (2019)

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

 • poster

  Lví král (1994)

  Netvrdím že tento díl není nejlepší z série Lvího krále, a taky že je. Ale pokud se chci na nějaký podívat, sáhnu většinou po trojce. V porovnání, je tenhle díl vážnější, dojímavější, ale přesto do něj vmísili Timon a Pumbaa občas nějaký ten vtip. Písničky samozřejmě taky skvělé, nejen ty romantické, ale mě například nejvíce hladilo po uších "Ranní hlášení" od ptáka Zazu. Celou sérii Lvího krále bych zařadil mezi nejlepší díla od Disneyho a rozhodně se jedná o nejlepší soundtrack animovaného filmu.

 • poster

  Vlk z Wall Street (2013)

  Tak to byla velmi nečekané potěšení na Ostravské projekci. Tušil jsem, že to bude nadprůměrně dobrý film, ale netušil jsem, že to bude nadprůměrně úžasný film! Nikdy u žádného filmu ani ničeho jiného jsem se nenasmál tak, jako ty tři hodiny u tohoto filmu v kině. Smích otřásal celým sálem - očividně jde z tématu "drogy, alkohol, sex a peníze" vytěžit opravdu hodně! Nemluvě o tom, že tento film mě přesvědčil o DiCapriově hereckém talentu určitě je to jeden z nejlepších herců dnešní doby. Očekával jsem životopisný film hlavně o jeho makléřském životě, dostala se mi však pořádná dávka kvalitního humoru - a to je dobře. Zároveň je tento film skvělým příkladem toho, co umí peníze udělat s člověkem. Jeden z nejlepších filmů které jsem viděl, určitě nejlepší komedie. :) "Fáze mozkové obrny" - zaručeně legendární scéna ještě za sto let!

 • poster

  Pink Floyd: The Wall (1982)

  Nejdokonalejší hudební album všech dob. Filosofie, která mění životy. Pro filmovou podobu dvojnásobný účinek.