Emjecko

muž / homo sapiens sapiens

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 7.7.2019  12:12

Při natáčení "Mrtvých neumírají" někdo těžce hulil - slova mé partnerky - a já k nim dodal: "Hodně pomalu a velmi dlouho." Odpovídá tomu dynamika vyprávění, směr, který se film (ne)ubírá, divné chování postav včetně zombií, byť jsem ocenil, že zase vidím staré známé POMALÉ zombie, žádné sprintery. Uslyšíte dialogy s déja-vu efektem, rádio tady umí přehrát jenom jednu písničku (navíc pokud něco nemám rád, je to country!), vedlejší dějové linky dojdou svého konce dřív, než začnou pokračovat, herci na vás pomrkávají vědomi si toho, že je sledujete, a celkově mi přišlo, že si Jarmusch chtěl jenom vystřelit z diváků. Ale víte co? Ono to jako celek funguje. Koncentrace divnosti zde totiž překročila hranici, za kterou už se nebudete pozastavovat nad tím, co to k---va vidíte, ale naladíte se na vlnu, kdy plně oceníte seriózní dialog třeba nad dvěma ohlodanými těly. Pro jistotu si ho vyslechnete třikrát, s vážnou tváří zhodnotíte, že pachatelé jsou s největší pravděpodobností zombie, nasednete do hlídkového vozu a za zvuku písničky The Dead Don't Die od Sturgilla Simpsona jedete patrolovat. Co kdyby jich někde bylo víc...

• 26.6.2019  19:33

Útok na nostalgickou strunu se tentokrát nekoná. A vlastně ani na bránici dospěláků. Raubíř Ralf a internet je především taškařice pro děti. Obsahuje sice pár skvělých nápadů, ale tyto ke škodě všech nehrají v příběhu větší roli. Vyprávění je budováno formou sázek na již mnohokrát osvědčené postupy, které lidé znají, nevadí jim a asi se jim i líbí. No, "líbí". Napadá mě přirovnání k hodnocení člověka, o kterém nevíte, jak ho pochválit, zároveň ho však nechcete urazit. Ralph 2 je prostě takový hodný kluk. Chcete-li víc emocí a skutečně se nadchnout, pusťte si první díl.

• 19.6.2019  08:53

Kritika valící se na X-Meny téměř ze všech stran není způsobená tím, že by byli extra špatní. Oni jsou pouze nejhorší z dosavadní série. A to je problém. Na něco takového prostě po 3 letech čekání do kina jít nechcete. Ne když ještě stále máte v hlavě dokonalost First Class následovanou velmi slušnou Budoucí minulostí. Po ní sice přišla slabší Apokalypsa, ale o to víc jste se těšili, že bude Dark Phoenix lepší. Nebude. Pád pokračuje. Znovu však opakuji, není na tom tak zle, jak ho někteří prezentují. Dosahuje standardní úrovně většiny komiksových adaptací na plátně, jenže když je v názvu X-Men, očekávají diváci automaticky víc. Ne letos.

• 17.6.2019  15:12
    Trhlina (2019)

Trhlina byla zřejmě natáčená stylem, "čím míň odchylek od knihy uděláme, tím lepší výsledek dostaneme". A dopadlo to obráceně. Snahou o téměř doslovný přepis film zbytečně trpí. Některé scény prostě na plátno nepřevedete, případně ne v koukatelné formě. Typicky zmíním myšlenky postav, vypravěčův komentář či poznámky spisovatele pod čarou. K odvyprávění celého příběhu jsou to však zásadní věci a vy je potřebujete buď nějak rozumně odprezentovat v audiovisuální podobě, nebo je nahradit něčím zcela jiným, inovativním, originálním..., např. jako v Ready Player One. Tvůrčímu týmu Trhliny se však buď nechtělo přemýšlet, nebo neměli dostatek času či prostoru. Výsledkem je výběr mezi nešťastně zvoleným způsobem prezentace nebo pro jistotu vůbec ničím. Nešťastně zvolený způsob je prohra pro všechny, vůbec nic budiž malou výhrou pro znalce předlohy. Načtené pasáže si můžou v průběhu promítání doplňovat do jednotlivých scén a alespoň si vytvořit iluzi, že je vše v pořádku. Není. Přesto musím říct, že se v české/slovenské tvorbě za poslední dobu jedná o jeden z lepších počinů. Těším se na den, kdy budou podobné filmy považovavné za opravdu špatné.

• 13.6.2019  20:50

Víte, kdo je Pokémon? Přijde vám Pikachu roztomilý? Chtěli jste vždycky pochytat všechny? Odpovídáte-li převážně ano, jste zde správně. V opačném případě máte zásadní mezeru ve vzdělání, kterou si musíte ihned doplnit! Pokémoni jsou živí tvorové. Ano, stejně jako vy. Pikachu JE roztomilý! Ptát se na něco tak očividného byla samozřejmě past na kacíře a ignoranty. No a pochytat všechny by je chtěli všichni. Pokud se však náhodou nejmenujete Ash a nekamarádíte s Pikachuem, smůla. Stále však můžete jít do kina a představovat si, jaké by to asi bylo. Ono to tak i bude, jednou. Jenom my už tady nebudeme. Btw. ten film je takový... Asi jako tento komentář. Ale prostě mluvící Pikachu no.

• 13.6.2019  20:07

Psáno s odstupem po vyprchání hypu. Stále jsem nadšený. Série Avengers jako jediná z dílny Marvelu za uplynulé roky neztrácela na síle. Každý díl byl o něco lepší než předcházející a jestli jsem měl po Infinity War pocit, že jsme již na vrcholu, posunula Endgame hranici možného zase o kus dál. Co teď? Ať už je odpověď jakákoli, vždy bude žít ve stínu období lemovaného prvním Iron Manem a Avengers: Endgame. Jednou bude tohle všechno považováno za filmovou klasiku, svým dětem budeme ukazovat, jak vypadaly první superhrdinské filmy, jak se vyvíjely v průběhu let, přičemž Endgame zůstane něčím téměř nedosažitelným. Takhle má vypadat konec. První konec, to už mu nikdo neodpáře.

• 13.6.2019  15:39
    Shazam! (2019)

Já Shazama! nikdy vidět nechtěl, ale kamarád mi řekl, pojď, a tak jsem šel. Do kina. Lístek za polovic znamenal poloviční výčitky v případě nekoukatelného braku a rovněž o polovinu vyšší šanci na opuštění promítání před závěrečnými titulky. Nic z toho nenastalo. Ze sálu jsem odcházel výborně naladěn až po závěrečném hvizdu. Důvod? Humor. Většina vtipných scén je postavena na kontrastu dětského světa se světem dospělých a obojí se dále střetává se světem superhrdinů. Takové poprvé ve spandexových oblečcích. Kick-Ass ztvárnil tohle téma mnohem líp, přesto lze Shazama! zařadit k dalším slušným počinů zasluhujícím si aspoň trochu pozornosti. Jenom teda počítejte s tím, že gagy tady hrají prim. Pokud vám nesednou, nemá už vám Shazam! co jiného nabídnout.

• 24.4.2019  12:49

Z Indie až domů hlavně proto, abychom natočili film, putování samotné až na druhém místě. Scény vytvářené stylem postavíme se takhle, ty řekneš tohle, já navážu tímhle, tenhle záběr uděláme, protože bude vypadat hezky během promítání. Ta tam je spontánnost, důraz na malé zážitky, zajímavosti z cesty. Prostě se jede, už abychom tam byli a všude je tu krásně. Jak kdyby někdo po všech těch letech zapomněl, že cesta je cíl...

• 24.3.2019  09:58

"Spider-Man. Zase? No to snad ne! To mám znovu poslouchat, jak s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a dívat se na líbačku vzhůru nohama? Jo teď to má být animované. A s mluvícím prasetem. V naší dimenzi? Please. Ani mě nehne." Tak se koukejte rozhýbat, protože Spider-Man: Paralelní světy vám představí budoucnost komiksových adaptací na filmovém plátně. Pak že už není co vymýšlet...

• 23.3.2019  11:28
    Aquaman (2018)

Aquaman jako dítě země a král moří, zároveň i druhá vlaštovka, že teď už se DC filmům bude dařit. První byla Wonder Woman. U ní inspirace Marvelem zafungovala, tak proč ne i tentokrát? Ta tam je snaha o hloubku příběhu či temnější pojetí vyprávění. To jsou sice přesně věci, které jsem oceňoval na Úsvitu spravedlnosti, ale patřím k menšině. Trh si žádá jednoduchý, přímočarý děj, odlehčené dialogy a bombastické efekty. Právě efekty a celkově výtvarné ztvárnění Aquamana musím zdůraznit, protože vidět ho v kině, dám asi čtyři hvězdičky. Tvůrčí tým měl evidentně svolení k velkému fantazírování ohledně představ podmořského světa a výsledek jejich práce je famózní. Některé scény můžou klidně sloužit jako samostatné obrazy nebo inspirace pro budoucí sci-fi/fantasy snímky. Jestli to tak půjde dál, máme se na co těšit. V mezidobí bychom měli pořešit ekoposelství z Atlantidy, protože co když nám moře všechny odpadky skutečně jednoho dne vrátí?

• 11.3.2019  17:06

Velmi povedený "origins" Pohádek bratří Grimmů. Nenechte se odradit překvapivě nízkým hodnocením, tento film si zaslouží červené rámování. Body získává hned za úvodní zvrat s Jakem a Willem. I poté, co se karta obrátí a oba dostanou ochutnat vlastní medicínu, si příběh udržuje dostatečné množství tajemna. Každý chce přece vědět, kde se bere zlo a jak ho porazit. A že to není ledajaké zlo. Ze studen vylézají obludy, zvířata pojídají děti, les si vás omotává kolem svých prstů... Čistokrevný horor však nečekejte, pořád je to duší pohádka protkaná vtipem a narážkami na všemožné příběhy, u kterých jste jako malí usínali. Terry Gilliam vám je převypráví trochu jinak, ale kdo může říct, jak to vlastně bylo doopravdy? Jisté je pouze tolik, že bylo nebylo, a na konci vždycky žijí všichni šťastně až do smrti. Žijte taky.

• 10.2.2019  15:42
    Skleněný (2019)

Crossover dvou na sobě nezávislých příběhů patří ve filmové branži k raritám. Pod jednu z nich se nyní může podepsat Shyamalan. Jakkoli jsou však Vyvolený i Rozpolcený výborné snímky, je třeba se na Skleněného dívat bez optiky ovlivňující jeho výsledné hodnocení neustálým připomínáním, že na Vyvoleného s Rozpolceným navazuje, že je rozšiřuje, nebo že snad uzavírá nějakou trilogii. Žádná není. Skleněný je film stojící sám za sebe, a to ne zrovna sebejistě. Největší práci v něm odvedl McAvoy, u zbytku mi přijde, že se spíš vezou, filosofují, budují napětí (to ano), ale sebelépe vygradovaná atmosféra je k ničemu, když nezvládnete závěr. Vyvrcholení tady prostě není, ne doopravdy.

• 8.2.2019  11:19

Sejdou se intelektuálka, vojanda, macho týpek, loser, fotr a nerd. Nerd si chce hrát, macho týpek vyhrát, ostatní chtějí prachy. Šest postav, muži i ženy, staří i mladí, běloši, černoši i asiati. Tým je kompletní, jdeme na to. První místnost... vám nepopíšu, protože spoiler. Na Escape Room jdete, když chcete vědět, kdy a jak které postavy zemřou. Vy víte, že zemřou. Proč by je jinak někdo zavíral do vraždících místností, to by nedávalo smysl. Zároveň je však jasné, že minimálně jedna postava přežije. Nikdo netvrdí, že musí být vcelku, prostě dokud dýchá, počítá se. Tohle všechno v Escape Roomu je, čili pokud chcete, máte to mít. Není to Saw, už vůbec ne první Saw, ale místnosti jsou vymyšlené hezky a dobře se u nich relaxuje. (pro intenzivnější zážitek dopourčuji ihned po skončení promítání návštěvu nejbližší únikové hry, plán je B potom alespoň deskovka)

• 31.12.2018  20:57

Města poháněna ozubenými kolečky radostně dovádí na pláni. Jedno nahání druhé. Kolečka se točí, země se třese, když větší město otevře se. Menší je pozřeno. Ůžasná scéna z prvního traileru ve které figurovalo i jméno Petera Jacksona. Dnes už víme, že Jacksonovo jméno bylo marketingový tahák, Peter sám do tvorby filmu v podstatě nezasahoval. Rovněž víme, že geniální scéna ze zmíněného traileru je nejlepší scénou Smrtelných strojů. Kdo viděl druhý trailer, to však mohl čekat, a po zhlédnutí celého snímku nebyl tolik zklamán. Smrtelné stroje jsou prostě jenom pohádka, před jejímž natáčením někdo přečetl příliš mnoho knih typu "Klišé repliky od A do Z", "Kdy zabít jakou postavu" a "Zvraty na klíč". Dobře napsaný příběh zde tudíž nehledejte. Co však diváci obecně chválí a s čím souhlasím, je povedený vizuál. Opravdu je skvělý, ale žijeme ve 3. tisíciletí. Vydávat téměř samozřejmost za hlavní prodejní artikl není něčím, pod co dám svůj podpis. Průměrná barevná prázdnota. Tu podepíšu.

• 25.11.2018  12:20

Příběh pokračuje... Očekávejte staré známé, přičemž jeden se vrátí na hlavní kolej s tak zkratkovitým odůvodněním, až ani nestihne zaklepat na dveře. Ve filmu ho však chcete, považujte to za službu divákům. Ten, jehož jméno smíme vyslovit, podle očekávání uprchne. Opět bez obsáhlejšího vysvětlení, jak se mu to podařilo (dějových zkratek uvidíte víc, vlastně celkem dost). Moc si ho ale neužijete, hlavně v první polovině filmu zabírá kamera víc než Grindelwalda vztahové drama milostného hexagonu. Byť působí jako velký filler, ke konci z něj tvůrci přece něco vytřískali. Střípky mozaiky vždycky dávaly smysl, až když jsou pohromadě. Tím se zároveň dostáváme k tomu nejlepšímu, co Grindelwaldovy zločiny nabízejí - závěr, kde konečně dojde k vysvětlení různých flashbacků. Dále padnou odpovědi na většinu otázek a na řadu přijde i souboj magie. Po něm si jednu ze dvou stran vyberou i ti, kteří nechtěli, a za dva roky zjistíme, zda už máme předehru za sebou, nebo ještě bude pokračovat.

• 29.10.2018  14:14
    Upgrade (2018)

Upgrade krásně ukazuje minimálně dvě věci. Zaprvé, i v Netflixu umí natočit film kvalitativně srovnatelný s jejich seriálovou tvorbou, což není úplně samozřejmé, bohužel. A zadruhé, krátký nutně nemusí znamenat špatný. 100 minutová stopáž včetně titulků je dneska podprůměrná, přesto jsem si nepřipadal ochuzen. Příběh skončil, už nemáme důvod pokračovat. Tak proč jenom tři hvězdičky? Protože nejsem cílová skupina tvorby postavené primárně kolem násilí v tom smyslu, kdy hlavní hrdina odněkud někam jde a cestou všechny zlikviduje (byť s grácií a vtipem v R-kovém ratingu). Já vždycky nejvíc oceňoval pořádný příběh, ten zde prostě chybí přičemž argument, že to byl záměr, mě k vyššímu hodnocení nepřesvědčí. Upgrade stále zůstane jednorázovou cestou za pomstou bez příměsi, tedy filmem na jedno zhlédnutí bez přidané hodnoty.

• 23.10.2018  15:52
    Tomb Raider (2018)

Nečekal jsem to, ale z mnou zhlédnutých nových filmů uděluji Zlatou malinu za rok 2018 (v kategorii nejhorší film) právě Tomb Raider. Ano, vím, ještě neskončil říjen, pro své vlastní dobro však doufám v urychlený nástup Silvestra. Nerad bych ještě letos stihl něco podobně nudného. Přitom jsem očekával pouze jednodušší děj, u kterého vypnu, zabavím se u akčních scén, zhodnotím, že Croftovou lze úspěšně hrát i bez pětek v základní výbavě, a na konci budu dělat překvapeného z (ne)očekávaného rozuzlení. Překvapen jsem sice byl, ale jinak, než jsem si představoval. A nenaplněné představy jsou zlo. Možná kdybych měl očekávání nastavená ještě trochu níž, možná kdybych byl pod vlivem omamných či psychotropních látek, možná... Zlatá Angelina.

• 17.10.2018  15:47
    Venom (2018)

Diváky, kteří šli na Venoma, můžeme rozdělit na dvě skupiny. Ta první už před zhlédnutím filmu kvitovala nízké hodnocení od Rotten Tomatoes. Za lístek zaplatili pouze z důvodu, že jim přišlo hloupé kritizovat něco, co sami neviděli. Budiž jim to připsáno k dobru. Druhá skupina vytvořila přirozenou opozici a promítací sály po celé zemi zaplnili s halasným mumláním, že to přece nemůže být tak špatné. My jsme vytvořili třetí skupinu. Přišel nám přeplatek za elektřinu a přece nebudeme sedět doma. Sednout si lze i v kině. Kamarád patřící do čtvrté skupiny nás upozornil, že prvních cca 45 minut si v něm budeme připadat zbytečně. Poučeni jeho nezdarem a vyzbrojeni pistáciemi v čokoládě jsme úvod tvořený především pokusem o romantickou linku přečkali bez úhony. Následně jsme konečně dostali to, pro co jsme přišli. Rubačku, divokou automobilovou honičku, další rubačku, Toma Hardyho s odkrytým obličejem a příslib druhého dílu se záporákem, kterého jsem si musel vygooglit (ale Woody Harrelsona jsem poznal sám!). Jediná zásadní změna oproti ostatním marvelovkám je absence superhrdiny snažícího se zachránit svět. Venom se chce hlavně nažrat.

• 14.10.2018  11:36

Rudá volavka není tím, čím se zdá být. V pořádku. K tomu byla stvořena. Já ale nemluvím pouze o Jennifer Lawrence v roli Dominiky Jegorovové. Mám na mysli i film jako celek. Jeho snaha zařadit se po bok atmosferických thrillerů s nečekaným koncem je víc než patrná, mnohem blíže má však k akčnímu snímku bez překvapení. Jako když si rozbalujete dárek, o němž už dopředu tušíte, že vás neohromí. Strhnutím mašle a balícího papíru si jenom ověříte, že vaše předtucha byla správná, ale žádná katastrofa to taky není, čili dáte tři hvězdičky. Na zabavení v letadle cestou do Tokia postačující.

• 15.9.2018  17:27
    Úkryt (2002)

Od Finchera jsem viděl všechny filmy, nikdy jsem nehodnotil méně než 4 hvězdičkami, přesto jsem k Úkrytu zvolil vlažný přístup bez valného očekávání. Hlavou mi neustále vířil dotaz, zda mě bude bavit sledovat téměř dvě hodiny film o bezpečnostní místnosti. Pokud jste viděli Telefonní budku od Joela Schumachera nebo četli Geraldovu hru od Stephena Kinga, víte stejně jako já, že k vytvoření kvalitního příběhu nepotřebujete velký prostor. Fincher svůj štáb zavřel do několikapatrového domu, většinu děje umístil dovnitř nebo před bezpečnostní místnost a během pár minut mě přesvědčil, že tohle nuda nebude. Záporáci (hloupý, zlý a dobrosrdečný) dorazí na návštěvu hned první noc a následný souboj přes zdi je místrovskou ukázkou tvorby napínavého děje, přičemž můžete jenom hádat, s čím přijde jedna či druhá strana v další scéně. Závěrečné hodnocení v mých očích sráží pouze konec a občasné nelogické chování postav. Buďme k sobě však upřímní, kdo z nás by v jejich situaci jednal bezchybně...

• 12.9.2018  08:13

Od Marsu útočí! jsem očekával taškařici v podání filmových hvězd, přičemž taková Natalie se v roce 1996 teprv profilovala a nejen ona. I bez ní však Burton film v době jeho uvedení úspěšně napráskal velkými a ještě většími jmény, až mě nakonec víc bavilo sledovat jednotlivé herce a říkat si, odkud je všechny znám, než se věnovat ději. Možná ke škodě roztomilých ufounků s jejich kachním projevem, ale když on samotný příběh nebyl nijak chytlavý, rovněž některé věci v něm byly tak absurdní, až ani nebyly vtipné. Každému divákovi aspoň trochu při smyslech však musí být jasné, že je to všechno úmyslné. Invazí z Marsu na planetu Zemi se holt nikdy nezavděčíte všem, s tím je třeba počítat.

• 14.8.2018  18:07

Hype nastolený kolem Falloutu mě přiměl využít nejbližší příležitost, navštívit kino a zjistit, zda budu kverulant či nadšenec. Všechny předchozí filmy jsem viděl, a i když nepatří k mým srdcovkám, vždycky mě bavily. V roce 2018 tomu není jinak. Nejedná se sice o nijak zásadní, kulervoucí a už vůbec ne nejlepší díl celé série - podobné superlativy Falloutu víc uškodí než pomůžou, zbytečně zvedají divácká očekávání, která zůstanou nenaplněna - přesto si zaslouží pozornost. Během promítání dostanete vyšší standard akčního filmu doplněný o "nečekané" zvraty, čímž získáte kvalitativní úroveň Mission: Impossible, ale zároveň i největší slabinu. Gumové masky. V roce 1996 bylo sejmutí si obličeje wow wtf momentem. V průběhu dalších let se však z této činnosti stal povinný copyright, který nejenže nepřekvapí, navíc už ho všichni i čekají. Nechci změnu, to můžeme rovnou zavřít krám, ale když víte, že jsou v ději ukryté twisty, hledáte je, a protože nejsou schované zrovna sofistikovaně, najdete je. Spolu s tím přijde radost z odhalení + uklidnění, že tam jsou, následovaná smutkem. Smutkem z absence překvapení. Vyřeší-li někdo tento paradox do sedmého dílu, dostaneme pětivězdičkový nářez.

• 5.8.2018  08:26

Smutný život lemován na jedné straně ranním vstáváním do nenáviděné práce, na straně druhé večerním usínáním následovaným přesunem do říše snů, ať aspoň někde žije podle svých představ. Jako hrdina, jenž něco dokázal, obklopen přáteli. Ale život je všelijaký, občas i velké nemehlo dostane možnost splnit si svůj sen. Stačí trocha štěstí, hodně dřiny, masochismu... Takhle začíná povídání o Pandě velké s touhou umět kung-fu. Kostra příběhu je postavena na známém motivu "kterak hloupý Honza k princezně přišel", tady se nám však Honza zakulatil, narostla mu srst a místo princezny možná získá Dračí svitek. Příběh není kdovíjak originální, jeho vývoj zvládnete předvídat na hony daleko, ale využití rozličných zvířat ovládajících kung-fu v asijských reáliích šlape výborně. Je radost dívat se, jak spolu zápasí např. panda s kudlankou či jeřábem. Není to vyloženě za břicho se popadající, ale tohle i další vtípky dokáží minimálně vyčarovat úsměv na tváři. Přidejte si nestárnoucí morální poselství vhodné pro malé i dospělé a máte supr animák, který rozhodně stojí za vidění protože: “Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That's why it's called the present.”

• 4.8.2018  11:51

Marvel popatnácté, poprvé natočili vlastního Spidermana a rovněž poprvé zapojili větší množství náctiletých. Z dospělých do dění aktivně zasahuje jenom Vulture se svými nohsledy, ostatní (včetně Iron Mana) se objevují sporadicky. Není tedy žádným překvapením, že výsledkem je teen komedie, kde se řeší první lásky, randění, LEGO (i když Hvězdu smrti bych si chtěl postavit:)), škola a v rámci brigády pak jdeme nahánět zločince. Samozřejmostí je hláškování na všechny strany, vtipné/trapné scény + povinný happy end. Uvnitř soukolí tak máme "starý dobrý Marvel", přebal však výrazně omladili (Peter má 15), a protože zatím není moc okoukaný, funguje a baví. Nic víc, nic míň.

• 25.7.2018  18:45

Z jedničky zůstala geniální hudba, částečně herci, drogy a nějaké zbraně. Nový je režisér přinášející jiný přístup k vyprávění. První Sicario exceloval budováním atmosféry díky vzbuzování očekávání, co se vlastně bude dít. Postavy navíc nebyly černobílé. Jestli jste si na začátku mysleli, že tihle jsou hodní a tamti zlí, mohli jste na konci začít přemýšlet znovu. Špatní byli všichni, jenom někteří z dobrých důvodů. Soldado je v tomhle přímočařejší. Vyjma zvláštního konce odhadnete děj dopředu, stačí prostě čekat a dvojaké přesvědčení postav nejde tolik znát. Zůstala hlavně zloba, dobré důvody vyčpěly. Odprostím-li se však od srovnávání, které v mých očích díky prezentaci příběhu jednoznačně vyhrává první díl, musím i před Soldadem smeknout. Nastavovaná kaše v podobě zbytečného sequelu se nekoná, tohle by uspělo i samostatně.

• 19.7.2018  16:07

Purge je ve smyčce, do které se propracovalo i Saw, byť každý začínali jinak. Saw v podobě úžasného zjevení, Očista jako ošklivé káčátko. Obě série si však uvědomily, co chce divák doopravdy. Krev! Saw se tedy vykašlalo na příběh, Očista pro jistotu ani nikdy žádný neměla, ale aspoň přenesla děj do ulic města. Víc nebylo třeba. Od té doby jsme zásobování hromadami mrtvol, jež tolik chceme, přičemž letošní téma besídky je politická korektnost ve vztahu k utiskovaným menšinám. Checked.

• 4.7.2018  16:10
    The Circle (2017)

The Circle nemá konec, (což je vzhledem k názvu vlastně v pořádku). Byl utnut kdesi uprostřed. Ne ale opravdu, už už to vypadalo, že se něco začne dít a ono jo. Přišly závěrečné titulky. Před nimi na plátně probíhalo zhmotňování možné budoucnosti sociálních sítí a jejich vlivu na náš život (společenské předapo). Jestli jste viděli seriál Black Mirror, konkrétně díly Nosedive s Arkangelem, dokážete si udělat velmi dobrou představu o průběhu tohoto filmu i bez jeho zhlédnutí. Akorát tady hraje Emma. Hlavně díky ní mě na to bavilo koukat, ale jinak je třeba objektivně říct, že The Circle není dobrý film. Zapomněli ho dodělat.

• 30.6.2018  14:13

Zažili jste někdy pocit, kdy dostáváte přidáno něčeho, co vám chutná, sice již nemáte hlad, ale stejně to ještě sníte? Zánik říše je přesně takový přídavek. Nikdo ho ve skutečnosti nechtěl, na druhou stranu když už je v kině... No pak teda sedíte přecpaní a přemýšlíte, jestli jste se měli hecovat a fakt se tím cpát. Ale to vám dojde až potom. Hlasu rozumu předcházely příjemné pocity během konzumace. (btw. někdo musí natočit spin-off o Franklinovi!)

• 20.6.2018  13:52

Stále slýchám o lidech, kteří jako já koukli na třetího Thora, až když zhlédli nové Avengery. Částečně je na vině Temný svět. Opravdu špatný díl, úplně po něm chápu nechuť diváků dobrovolně riskovat trojku. Jenže když v úvodní scéně Infinity War vidíte Thora s Lokim, dobrovolnost ustoupí nutnosti vědět, zda jste bez ohledu na kvalitu nepřišli o něco důležitého. Teď už vím, že by mi nic nechybělo, a zároveň to nebylo špatné. Hned v prvním záběru Ragnarok zaútočí s pokusem o vtip, přičemž podobných snah bude v průběhu filmu několik. K mému překvapení některé z nich vyšly. Ještě teď mě napadají scény, u kterých jsem se upřímně zasmál a stále si je pamatuji, což se mi v rámci Marvel univerza stalo naposledy u Strážců Galaxie. Vše ostatní bych shrnul do věty "up to the Marvel standard", jinými slovy opakované promítání nebude, ale zabaví a pobaví.

• 3.6.2018  14:46

Očekávejte nejlepší, buďte připraveni na nejhorší. Solo je první film ze SW univerza, který mě nenadchl. Těšil jsem se na ikonické momenty jako setkání s Chewbaccou, Landem, výhra Millennium Falconu... a různé další, které si dosud mohl člověk jenom představovat, ale víte co? Možná bych radši fantazíroval dál. Nemůžu se zbavit dojmu, že tvůrci svou práci odbyli. Ano, diváka zabavíte, kdybyste však v příběhu přejmenovali pár postav, Star Wars by téměř nepoznal. Největší radost mi nakonec udělal nejmenovaný Sith, netradičně ukecaný, přislíbeným pokračováním. Nezbývá než doufat, že jsme viděli slabý rozjezd k něčemu mnohem většímu...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6