Monstrum (2008)

Aneb laska hory prenasa.

Královna Margot (1994)

Realisticky zobrazene dobove pomery, neresti, slasti i zvrhlosti bez romantizmu. Clovek sa trochu straca v dejinach, koniec filmu mi prisiel uplne useknuty, mnoho zostalo nezodpovedaneho. Perfektne herecke vykony.

Ledově ostří (2007)

No dvojica perfektne sexi chlapov korculujucich spolu. Co viac moze zena chciet?

V pasti (2005)

Velmi zaujimavo ponata koncepcia dvoch hercov, jedneho zlocinu a jedneho bytu. Herci su mrazivo dokonali, film mozno ku koncu straca dych, ale zaciatok je uchvacujuci.

Once (2007)

Once upon a time, there were....

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Je to Burton, je to Johny. Je to krute, temne a bez prikras ale dokonca je to aj bez humoru, bez muzikalovych cisel (okrem perfektnej scenky na plazi)- pre mna to je len "hovoreno-spievane" posuvanie diela dalej. Mohlo to byt o dost lepsie.

Juno (2007)

Ellen, Michael, roztlieskavacka, Jennifer, Sonic Youth, ranne horory, gitara a ... neocakavane babo...pohoda.

Sbohem, baby (2007)

Posobive, bolo. Ocenujem Bena a drzim palce do buducnosti. Koniec mi vsak neprisiel velmi realny, vobec som nepochopila motivaciu hlavnej postavy. Trosku to zkazilo celkovy dojem z filmu, ale rozmyslanie o osudovych rozhodnutiach ostava.

Ostrov (2005)

Michael Bay. Tak co chcete?