Koonix

okres Púchov

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.8.2013  10:53
    Kiss x Sis (2008)

"Viděla si to Riko? Kei-chan mě praštil pérem přes obličej!"

• 7.8.2013  20:20
    Kiss x Sis (TV seriál) (2010)

[] Opening-Ending [] Pri sledovaní som si pripadal ako na hojdačke - zatiaľ čo niektorým epizódam by som bez váhania udelil plný počet hviezdičiek, iné by som bez váhania poslal do odpadu. Kvôli tomu mám z tohto veľmi rozporuplné pocity... Aj keď to čo je v tomto prípade hlavné (ecchi) funguje vynikajúco, a sestry sú fakt roztomilé (moja favoritka bola Riko:), škoda že to nebolo ponechané iba v takej ľahkej provokačnej rovine. Akonáhle dvojičky začali strašne vážne rozprávať o svojich citoch (za početných hlasných vzdychov Keita! alebo Kei-chan!) nevedel som či sa mám smiať či plakať, proste mi to k tým perverznostiam absolútne nesadlo. Ale v konečnom dôsledku to až taký prúser nebol hlavne prvé epizódy boli vynikajúce a prístup rodičov k vzťahu ich detí sa mi osobne páčil :) A myslím že väčšina ľudí by vraždila aby mala také problémy ako Keita.

• 4.8.2013  09:06

Vo všetkom lepšie ako prvá séria. Údernosť a kadencia vtipov, vzrástli snáď desaťnásobne, navyše dej neobsahuje takmer žiadnu zbytočnú vatu, a celý čas sa sústredí iba na zložité, a uveriteľné vzťahy medzi postavami, pracuje s nimi citlivejšie a robí z každej jednej zaujímavú osobnosť. Som nadšený, a jediné čo mi trochu vadilo je opäť koniec, ale snáď sa poriadneho rozuzlenia dočkáme v špeciáloch.

• 1.8.2013  23:13

Hviezdička navrch čisto za absolútne dokonalé posledné 2 epizódy. Dovtedy to pre mňa nebolo nič viac, len pohodová oddychovka, ktorej sa príliš nedarilo dostať zo mňa akékoľvek silnejšie pocity... A to je pri anime nezvyk. Toto vyvrcholilo niekde v strednej časti, ktorú by som nazval až mierne otravnou, postavy sa tu chovajú divne a úplne nelogicky. Príkladom je hlavne rozhovor Ayase s Kyosukem, kde si Ayase zozačiatku stojí až hystericky za svojím a po jednom argumente sa jej názory od základu zmenia, no neviem... Ale ako som už spomínal posledné epizódy mi to vynahradili dostatočne, a aj keď by som v tomto prípade ocenil trošku iný (ale pre drvivú väčšinu asi neprípustný, stáva sa zo mňa strašné prasa :) koniec, som vcelku spokojný, a verím že toho pravého sa dočkám v druhej sérii. A škoda, že ani toto anime mi nepomohlo rozhodnúť sa či tsundere milujem, alebo nenávidím. Myslím že asi od každého rovnako :) 7/10 Update: Po zhliadnutí takmer dokonalej druhej série znižujem na 3*.

• 31.7.2013  17:32
    Date A Live (TV seriál) (2013)

[] Opening-Ending [] Je mi jasné, že toto dielko veľa originality asi nepobralo, ale tým, že sa anime ešte nevenujem príliš dlho, mi tá hromada klišé a schematických charakterov nad ktorými sa tu rozčuľujú skúsenejší užívatelia, vôbec nevadila. A aj keď viem že za pár mesiacov/rokov už podobných seriálov budem presýtený, nezabránilo mi to v tom aby som si Date a Live vcelku slušne užil. Veľkým šťastím je, že sa seriál neberie až tak vážne (čo by snáď ani nešlo, príkladom je hlavne epizóda 6), a vhodne zvolená dĺžka, predsa len 12 epizód, to je taká jednohubka na jedno popoludnie :)O čo tu (hlavne) ide mi veľmi presne vysvetlila už prvá scénka, kto videl, vie o čom hovorím :) Ako píše Larky, ak si nenájdete medzi postavami svojho favorita, vďaka ktorému vydržíte s týmto anime do konca, budete sa veľmi nudiť. U mňa to bola hlavne Kotori (áno, odkedy sledujem anime môj vkus čo sa týka nežnejšieho pohlavia, sa otočil o 180 stupňov (počkať to znie ako keby sa zo mňa stal buzerant:)) ale aj Tohka. Zlý duch, Kurumi, o ktorej som ako jedinej počul predtým než som sa rozhodol si toto pozrieť, mi neprišla ani zďaleka tak skvelá, ako som sa dočítal vo viacerých názoroch, neviem asi som divný :) Čo sa týka ecchi, to funguje vynikajúco, u mňa o niekoľko tried lepšie ako napríklad tu. Na svoje si tu musí prísť každý, výber je vcelku široký :) Bojové scény sú len priemerné (možno až podpriemerné), a je jasné, že slúžia len na to aby ste si všetky, či už vyvinuté alebo nevyvinuté slečny mohli pozrieť vo všakovakých pózach, kombinézach či šatočkách. K openingu a endingu len krátko, op priemer, ničím neohúri ale ani neurazí, s ed je to už o poznanie horšie, skladby sú síce zvolené vhodne, ale animácia (alebo obrázky) sa snáď už viac odfláknuť nedali. Ale celkovo som spokojný, podľa reakcií som veľa nečakal, a dostal som slušnú zábavu ktorá ani chvíľu nenudila, silné 3*.

• 29.7.2013  22:15
    K-ON!! (TV seriál) (2010)

[] Opening 1/Ending 1-Opening 2-Ending 2 [] Budem sa asi opakovať, ale inak to proste nejde :) Druhá séria K-On je opäť pohodovou a skvelou zábavou, ťahanou hlavne postavami, epizodický príbeh je len tak akosi na okrasu. Zdvojnásobenie stopáže je dvojsečnou zbraňou, na jednej strane dostanete oveľa viac času s tak sympatickými dievčatami, na druhej strane však občas tempo trošku viazne, najmä keď väčšinu času tvorí pitie čaju a jedenia sladkostí v klubovni. Nenudil som sa ani teraz, ale epizódy už neboli až tak úderné, ako v prvej sérii. A potvrdil sa tu zriedkavý jav (ktorý som si všimol už aj v prvej sérii) a to je že endingy sú omnoho chytľavejšie a zaujímavejšie ako openingy, a snáď poprvý raz sa mi stalo že som žiadny nevynechal. Zatiaľ silné 4*, nechám si to uležať v hlave a časom možno pôjdem ešte aj hore.

• 26.7.2013  22:51
    K-ON! (TV seriál) (2009)

[] Opening-Ending [] Vynikajúci príklad toho, že udržať divákovu pozornosť ide aj bez filozofovania, akcie či častých ecchi prvkov. Pohoda a jednoduchosť z tu vyžaruje z každého jedného kúsku, a navyše sa mi snáď po prvý krát stalo že som mal rád všetky postavy bez výnimky (aj keď samozrejme vedie Mio:). Som rád že sa tvorcovia vyhli akémukoľvek zapojeniu (vážnejšiemu, predavačov v obchode nerátam) mužských, či celkovo dospelých postáv do deja (jedinou výnimkou je Sawako, avšak nespráva sa príliš spôsobom zodpovedajúcim jej veku, čiže aj tak skvele zapadne) vďaka čomu je úplne celý čas venovaný iba dievčatám. A verte mi že sa nebudete nudiť, napriek tomu že väčšinu času ide o rozhovory medzi nimi, ktoré sú vlastne úplne o ničom :) Klamal by som, ak by som tvrdil že ma to nadchlo, ale pozeralo sa na to tak príjemne, že som mal skoro po celý čas na tvári taký ten priblblý úsmev :) a to je dostatočný dôvod na maximálne hodnotenie.

• 25.7.2013  11:04
    Black Rock Shooter (TV seriál) (2012)

[] Opening-Ending [] Popravde, ani som nečakal že mi to až tak dobre sadne, a v mojich očiach ešte aj prekoná nedávno videný film, ktorý popri tomto pôsobí iba ako malá ochutnávka. Áno, je pravda že dejová línia a dialógy sú prostoduché a plytké (aj keď v prvých asi 3-4 epizódach sa autorom podarilo navodiť vcelku depresívnu atmosféru), a množstvo rádoby hlbokých myšlienok slúži len ako maskovanie pre vyššie spomenuté, ale do pekla s tým! Ako nenáročnú zábavu ťažko nájsť vhodnejší (a lepšie animovaný) kúsok. Investovaných peňazí istotne nebolo málo, a seriál vám to jasne dá najavo už v prvej epizóde. Som si istý že kvôli neustále sa meniacim náladám a vzťahom dievčat to nikto pozerať nebude, dôležitý je práve "druhý svet" v ktorom idú reči bokom, a problémy sa riešia spôsobom človeku vlastným už od praveku. A že sa tam je na čo pozerať :) Navyše 8 epizód rýchlo utečie, takže som ani nemal čas sa nudiť. Čisté 4*.

• 23.7.2013  21:57
    Čúnibjó demo koi ga šitai! (TV seriál) (2012)

[] Opening-Ending [] Vynikajúce! Nie dokonalé, našlo by sa dosť slabších miest, ale išiel by som sám proti sebe, keby som neudelil plné hodnotenie. Téma mi sadla úplne dokonale, presne takéto niečo som potreboval, aby som aspoň na chvíľu spomenul na dobu, v ktorej mamina varecha bola mocnou sekerou, babkin pes ukrutným drakom a ja hrdinom ktorý ako jediný mohol odvrátiť blížiacu sa katastrofu! A aj keď ja som to až takto nehrotil, veľmi si to cením. Záver je síce prostoduchý a predvídateľný, ale napriek tomu ešte umocňuje už aj tak skvelý zážitok. (A samozrejme vzťah medzi Yuutom a Rikkou nádhera:) PS: Opening je skvelá rozcvička okohybných svalov !

• 22.7.2013  21:36
    Mahó šódžo Madoka Magika (TV seriál) (2011)

[] Opening-Ending [] Dostal som presne čo som čakal, o nič viac, o nič menej. Premyslený, temný príbeh, spolu s úplne fantastickou animáciou (boje v "bludiskách" sú nefalšovaný vizuálny orgazmus), a o nič menej kvalitným OST. Navyše samotný futuristicko-industriálny dizajn (skoro) všetkých prostredí je kapitola sama o sebe. Kde inde uvidíte roztomilé dievčatká v roztomilých oblečkoch rozprávať sa na pozadí zhrdzavených stĺpov elektrického vedenia? Takéto kontrastné zloženie jednotlivých scén spolu s všadeprítomnou smrťou a temnotou vás rýchlo vyvedie z domienky že sledujete niečo čo je určené nižšej vekovej kategórii. Čo sa týka postáv, aj ony boli nakreslené trochu iným spôsobom než ten na aký som zvyknutý, ale nemal som s tým žiadny problém. Ich charaktery sú zaujímavé, dá sa povedať že každá je iná, najviac ma zaujala Akemi Homura a potom ešte Sakura Kyouko, k samotnej Madoke som si nejaký vzťah vybudovať nedokázal, čo je celkom škoda, keďže sa logicky objavuje na scéne najčastejšie :). Jediné čo môžem vytknúť je, že pri niektorých scénach sa podľa mňa dalo viac pritlačiť na pílu, a tým pádom z nich vyžmýkať silnejšie emócie, ale to nič nemení na tom že tento kúsok by som doporučil každému všetkými desiatimi. Na záver by som ešte rád pochválil skladbu v endingu ktorá je vynikajúca, a presne vystihuje temnú atmosféru tohoto anime. Slabších 5*.

• 22.7.2013  16:10
    Deadman Wonderland (TV seriál) (2011)

[] Opening-Ending [] Opäť anime u ktorého sa mi z prvých epizód chcelo hulákať nadšením, avšak v druhej polovici zažilo rapídny kvalitatívny úpadok... Ani tá brutalita tu nehrá nejakú dôležitú rolu z dôvodu obrazovej (a dokonca aj zvukovej!) cenzúry, ktorá navyše vypadá ako keby ju robil človek ktorý s tým nemá moc skúseností. Z postáv zaujme jedine Shiró, ktorá je strašne milá :), uvrieskaný Ganta a psychopatické stavy niektorých postáv v posledných epizódach idú úplne mimo mňa. Jediný dôvod z ktorého si na toto anime vcelku často spomeniem je fantastický opening, ale bohužial to je veľmi málo.

• 21.7.2013  23:26
    Higurashi no naku koro ni Kai (TV seriál) (2007)

[] Opening-Ending [] Tak občas aj s menším sebazaprením som dorazil druhú sériu, ktorá ponúka absolútne uzavretie všetkých dejových línií načrtnutých v prvej sérii. Od svojho predchodcu sa líši hlavne tým, že sa tu nedá nájsť ani nejaká snaha o budovanie "hororovej" atmosféry, čo možno nie je až tak na škodu, keďže s postupným odhaľovaním súvislostí sa mysteriózna zložka zo seriálu (skoro) úplne vytráca. Nejaké nadprirodzeno síce funguje ak to beriete ako celok, ale ak si vezmete jednotlivé príbehy/svety, nič nadprirodzené sa v nich vlastne nedeje. Najväčším problémom je, že aj keď sa tvorcovia snažia vytvoriť nejaké napätie, je to márne kvôli neuveriteľnej naivite (príkladom je pár posledných dielov kde je to najvýraznejšie - to už bolo moc aj na anime) príbehu. Za pár hodín nastražiť pasce po celom lese? Žiaden problém! A navyše dobro nerobí ani neustále apelovanie na priateľstvo, ktoré mi doteraz nikde nevadilo, ale tu ma vyslovene iritovalo. Dôvod? Keď predtým v tridsiatich epizódach vidíte, ako sa títo "priatelia" navzájom sekajú sekáčikmi na mäso, či nedajbože si rozbíjajú hlavy baseballovými pálkami, tažko sa nadchýnať nad krásnymi rečami. Hudobná stránka je síce opäť dobrá, a ani animácia mi už tak nevadila (zvykol som si), ale je to málo, a podľa hodnotení nielen tu, ale napríklad aj na myanimelist.net som čakal oveľa viac, ako síce uspokojivé, no naivné a nezaujímavé rozuzlenie. 6/10.

• 19.7.2013  11:59
    Higuraši no naku koro ni (TV seriál) (2006)

[] Opening-Ending [] Ako to už býva, prvý príbeh neskutočne navnadil, pretože taká citeľná paranoia a mrazivá atmosféra sa len tak hocikde nevidí. Bohužiaľ, to čo tak skvele fungovalo v prvom arku, v ďaľších stráca na účinnosti, pretože divák už vie, že sa vlastne o postavy nemusí obávať, keďže mu aj tak do ďaľšieho príbehu ožijú :) Čo mi vadilo, boli hlavne veľmi nejasné charaktery väčšiny postáv, prišlo že sa správajú vždy iba tak, ako si to príbeh vyžaduje, tým pádom to nie sú plnohodnotné charaktery, ale iba akési prvoplánové figúrky. To však má jedno pozitívum, nikdy neviete čo sa stane ďalej (aj keď 2 príbehy sú vlastne rovnaké, akurát ich vždy vidíte z pohľadu inej postavy), pretože sledovať motivácie a myšlienkové pochody postáv je takmer nemožné (teda nie že by to bolo nemožné, ale ich motivácie sú väčšinou minimálne "zvláštne"). Jednoznačne najlepší je prvý príbeh, potom ma ešte veľmi bavili tretí a piaty, zvyšok príliš nezaujal (to neznamená že bol zlý). Nečakajte že vám príbeh ako celok bude dávať nejaký zmysel, drobné osvetlenie prichádza až v poslednom arku, ak sa však chcete dozvieť všetko, musíte si nájsť čas na druhú sériu. Navyše mi vôbec nesadla kresba postáv, ktorá mi prišla až príliš zjednodušená. Hudba je veľmi dobrá, a za zmienku stojí aj skvelý opening ktorý zaujal od prvého počutia. Slabšie 4*.

• 16.7.2013  09:41
    Fate/Zero (TV seriál) (2012)

[] Opening-Ending [] Áno, tu bol už potenciál celého Fate Projectu zúžitkovaný naplno, a my si tak môžeme užiť geniálnu, dospelú a emóciami nabitú story plnú nečiernobielych postáv a brilantných dialógov. A Ending je jedným z najlepších ktoré som videl.

• 16.7.2013  09:30
    Fate/Zero (TV seriál) (2011)

[] Opening-Ending [] Po všetkých stránkach, od animácie cez postavy až k hudbe, lepšie a drahšie pôsobiace ako predchodca. Jediným záporom je, že sa tu nestane nič príliš dôležité, a celé to pôsobí iba ako predkrm pred vynikajúcim hlavným jedlom ktorým je druhá séria :)

• 16.7.2013  09:16
    Suzumija Haruhi no júucu (TV seriál) (2006)

[] Opening-Ending [] Týchto 14 epizód je kvalitatívne o čosi vyššie ako druhá séria z roku 2009 a u mňa za 8/10. Plný komentár k obom sériam tu.

• 16.7.2013  09:04
    Suzumija Haruhi no júucu (TV seriál) (2009)

[] Opening 2006-Opening 2009-Ending 2006-Ending 2009 [] Začnem s tým, že Haruhi pre mňa bola dosť nesympatickou postavou, a jej chovanie ku Kjonovi (ale aj ostatným) ma vcelku vytáčalo. Prišlo mi to síce trochu podobné ako tu, kde sa Taiga chovala k Ryjuujimu (hlavne zozačiatku) podobne, ale zatiaľ čo Taiga dávala svoju krehkú stránku najavo pomerne často, Haruhi má takýchto momentov len veľmi málo, a ani zďaleka nemajú taký emočný dopad. Väčšinu času je teda Haruhi otravná a egocentrická mrcha, ktorá čaká že sa svet bude točit iba okolo nej (a že sa aj točí), a čo je na tom najhoršie, vedľajšie postavy jej nemôžu ani len dohovoriť, aby Haruhi nedajbože nechytila zlú náladu, keďže by takto mohli rozpútať hotovú apokalypsu! Čo sa týka zbytku postáv, najviac vyčnievajú samotný Kjon, s ktorým sa snáď žiadny divák nebude mať problém stotožniť (je to proste veľký pohoďák, a v tomto anime ako asi jediný reprezentuje jednoduchý ľud:), a Nagato Yuki, ktorá pre mňa bola bez debaty najzaujímavejším charakterom seriálu (asi pre to že jediná nie je človekom :). Zopár momentov v ktorých dá najavo, že má aj niekoľko (vcelku) ľudských záujmov, a chutí na mňa zapôsobili viac, ako celá story okolo Haruhi dohromady. Príbeh seriálu nemá zmysel rozoberať, akurát podotknem že som to videl už usporiadané v chronologickom poradí (epizódy z 2006 aj 2009 spolu), a som rád, pretože keď si predstavím že by som videl prvú sériu v poradí v akom bola pôvodne odvysielaná, neverím tomu že by som to dopozeral do konca. Avšak spôsob akým som to videl ja má jeden zápor - to najlepšie si užijete na začiatku (prvých 6 epizód by som bez váhania ohodnotil plným počtom *), a na koniec vám už zostanú iba tie menej zaujímavé epizódy. Samostatnou kapitolou je tu Endless Eight, ktorá je nápadom veľmi odvážnym, a som prekvapený že za tých 8 dielov som sa ani raz nepristihol, že by som sa priveľmi nudil, ale dosť to skazila pointa (na to aby si Kjon spomenul, že niečo nemá hotové, skutočne nebolo treba 8 epizód!), kde som si uvedomil, že som si kľudne mohol pozrieť iba epizódy 1 a 8, a o nič dôležité by som neprišiel. Avšak veľké plus majú tvorcovia za to, že som si ani raz nevšimol, že by bola nejaká scéna rovnaká, ako pár dielov dozadu. Rád by som ešte podotkol, že tento seriál je enormne ukecaný, niekedy som sa až strácal v množstve riadkov ktoré na mňa postavy vychrlili, a ich rozhovory sa bohužiaľ veľmi často týkali nejakých rádoby inteligentných vecí, z ktorých normálny človek poberie iba tie najzákladnejšie základy, preto by som ich nazval vcelku zbytočnými. Hudobná zložka je dobrá, ale opäť podľa mňa na samotný posluch nevhodná. No záporov som tu vymenoval celkom dosť, ale nevidel by som to až tak tragicky, seriál zachraňuje množstvo originálnych nápadov, a neopozeraný štýl rozprávania príbehu, takže za mňa 8/10 za epizódy z roku 2006, 6/10 za tie z roku 2009, celkom 7/10 a spokojnosť (aj keď som čakal niečo trochu iné (hlavne jednoduchšie:))

• 14.7.2013  14:07
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

[] Opening 1-Opening 2-Ending [] Ako sa to dobre začalo, tak to zle skončilo, akonáhle sa tam objavila Sakura navlečená do latexového oblečku, seriál skoro úplne stratil na dovtedajšej vážnosti. A to je dosť škoda, keďže v prvých asi dvoch tretinách mal na plný počet nabehnuté viac než dobre. To čo ma na tom bavilo, boli hlavne skvelé charaktery služobníkov (predovšetkým archer, saber bola síce veľmi milá, ale svojím správaním šla riadny kus mimo mňa), ich skvele spracované súboje (až na zopár výnimiek) súboj archer vs. berserker je pre mňa vrcholom celého seriálu, a najzaujímavejšia postava seriálu - Rin. Hudobný doprovod nie je ničím extra zaujímavým, ale postačuje, naopak prvý opening patrí u mňa zatiaľ medzi tie najlepšie. Čo sa týka konca, tak samotný záver bol dobrý, bohužiaľ na tých niekoľko posledných epizód ktoré mu predchádzali, sa nedá len tak zabudnúť. 75%.

• 13.7.2013  19:14

[] Opening-Ending (skladby, každá epizóda ma inú) [] Prvé anime ktoré mi príliš nesadlo, a to aj napriek tomu že zombie filmy mám preveľmi rád. Tomuto seriálu sa proste, nech sa už snaží akokoľvek, nedarí vzbudiť ani ten najmenší záujem o postavy, a kompenzuje to početnými zábermi na mamutie poprsia ženských postáv, vo všetkých možných aj nemožných polohách. A veľmi rady si aj jedna druhej vnady pochvália, či sa posťažujú ak ich majú pomačkané alebo podobne :) Ale verte mi že v skutočnosti to až také zábavné nie je, a ani tie (hlavne v prvých dieloch) často sa vyskytujúce ecchi prvky nie sú až také rajcovné ako sa zdá z tunajšej galérie :) Slabšie 3*.

• 13.7.2013  18:55
    Kanon (TV seriál) (2006)

[] Opening-Ending [] Krása tohto anime sa nedá príliš popisovať slovami, toto proste treba vidieť.

• 13.7.2013  17:37
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

[] Openingy-Endingy (aj s cz prekladom) [] Pokračovanie Naruta sa nesie celkovo v dospelejšom duchu, hlavný hrdina sa za tie 2 roky celkom zmenil, ale tá pravá premena príde až počas neskorších epizód Shippudenu... Čo sa týka fillerov, prvé 2 arky prekvapivo veľmi slušné, ďalej to už ide trochu dole vodou (hlavne sea travel arc bol hrozným utrpením a k tomu má ešte aj vyše 20 epizód), ale ako aj u prvého Naruta, fillery do hodnotenia nezarhŕňam takže jasných 10/10.

• 13.7.2013  17:15
    Naruto (TV seriál) (2002)

[] Openingy-Endingy (aj s cz prekladom) [] Tak Naruto je pre mňa asi najvýznamnejšou srdcovkou, keďže to je viac menej prvé anime ktoré som videl (nejakých tých pár epizód pokémonov ktoré som videl ako dieťa nerátam). Samotný Naruto je postava ktorú proste musíte mať radi, aj keď vám asi podobne ako mne bude zozačiatku riadne liezť na nervy. S prvými 15-timi epizódami som sa trápil asi týždeň, potom však okolo toho 16-17 dielu (neviem už kedy presne), kde ma znenazdajky zaskočila jedna neskutočne smutná scéna, nastal zlom, a odvtedy som sledoval už minimálne 10 a viac dielov denne... Fillery (ktoré som pozrel všetky), do hodnotenia nezarátavam, a beriem ich ako nutné zlo (stále sú lepšie ako keby malo byť anime na nejaký ten rok zastavené).

• 12.7.2013  17:16

Dobrá epizódka, ale rozhodne ju nepozerajte pred pôvodným seriálom, aj keď je to prequel. Prídete tak o zopár prekvapení. Najlepšia scéna v kúpeľni :)

• 12.7.2013  16:34
    Another (TV seriál) (2012)

[] Opening-Ending [] Veľká škoda posledných dvoch epizód... Asi toto som mal v hlave po dopozeraní tohto seriálu, ktorý začal neskutočne dobre, bohužiaľ posledné dve epizódy sa zmenili na tak trochu nudnú vyvražďovačku, plnú možných aj nemožných úmrtí (človek by čakal že pri tom množstve môže byť maximálne tak 5 preživších, a na konci sa dozvedá, že nezomrel vlastne skoro nikto). Toto je jediným záporom tohoto inak skvelého anime. Ako som už spomenul, prvé asi 4 epizódy poctivo budujú mrazivú atmosféru, a robia to tak dôkladne že pri tom vyzerajú mnohé hrané horory ako amatérske nepodarky. Či už je to neustálymi zábermi na figuríny v znepokojivých pózach, početnými zvukovými ruchmi ktoré mi chvíľami až pripomenuli tento film, alebo vynikajúcim atmosférickým soundtrackom. V druhej časti seriálu sa prechádza skôr až do takej "detektívej" roviny, kde sa Kouichi dozvedá čoraz viac vecí o takzvanej "prekliatej tretej triede", a dostáva priestor aj zbližovanie sa dvoch hlavných postáv. Čo sa ich týka, tak Kouichi je trochu nevýrazný, nie však úplne nesympatický, ale podstatná je tu Mei, vďaka ktorej si na tento seriál určite ešte nejeden krát spomeniem :) Priznám sa, že spočiatku som sa jej až trochu bál (to však neznamená že by mi bola nepríjemná:), ale časom keď som sa dozvedel prečo sa k nej zvyšok triedy chová tak ako sa chová, záhadnosť okolo nej opadla, a ona dala najavo aj svoju ľudskú stránku (nie síce úplne ľudskú, ale minimálne ľudskejšiu:), sa pre mňa stala zatiaľ najzaujímavejším anime charakterom. Zvyšok postáv je vcelku slušný, nie je medzi nimi síce žiadna hlbšie rozvinutá osobnosť, ale pre potreby seriálu absolútne postačujú. A ešte jedna vec ktorá jednoznačne stojí za pozornosť je fantastický opening. Dlho som uvažoval medzi štyrmi a piatimi hviezdami, nakoniec som sa však rozhodol pre prvú možnosť, z dôvodu že posledné epizódy mi dosť pokazili celkový dojem zo seriálu. Na percentuálnej stupnici to vidím tak na 85%, takže lepšie 4*.

• 11.7.2013  10:55
    Little Busters! (TV seriál) (2012)

[] Opening-Ending [] Nech si hovorí kto chce čo chce, podľa môjho názoru príjemné anime, ktoré sa síce nemôže rovnať s tými najlepšími v žánri ktorými sú Kanon a Clannad, ale aj tak je to podívaná ktorá ani chvíľku nenudila, a pekne odsýpala. Jediné závažnejšie problémy vidím v hlavnom hrdinovi, ktorý je vcelku detský a nevýrazný, a hudbe, ktorá je na samotný posluch celkom dobrá, bohužiaľ do seriálu je napasovaná veľmi nasilu, takže v konečnom dôsledku je skôr rušivým elementom. Ako poznamenal Subjektiv, áno, questovitosť príbehu je zreteľná, čo je však pochopiteľné, vzhľadom na to že ide opäť o adaptáciu vizuálnej novely, a každý kto ide do podobného seriálu, by si toho mal byť vedomý. Aby som to zhrnul, dopozeral som to bez ujmy na zdraví, na héliovité hlasy nektorých postáv som si po pár dieloch zvykol, a teším sa na pokračovanie s názvom Little Busters: Refrain :) 7/10.

• 8.7.2013  13:20
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

[] Opening 1-Opening 2-Ending 1-Ending 2 [] Ani sám neviem presne popísať pocity čo z tohoto anime mám, na jednej strane je to super myšlienka, mmo hra vo virtuálnej realite, ktorá k tomu ešte aj (väčšinou:) dodržiava zákonitosti tohto žánru, a používa skratky, výrazy a úkony ktoré môžu ľudí ktorí s týmto žánrom nemajú žiadne skúsenosti poriadne zmiasť (som rád že už mám svoje odohraté:). Na druhej strane mi veľmi vadili prvé epizódy, z ktorých každá načrtla nejaký ten príbeh, s veľakrát zaujímavými postavami, ktoré však napriek tomu po 1-2 epizódach vyšumeli do prázdna. Človek si ešte môže pomyslieť - ok, predstavujú nám postavy ktoré zohrajú nejakú dôležitú úlohu v ďaľšom príbehu, ale ono nič, väčšina z nich sa objaví až v poslednej epizóde, a aj to povedia len pár viet. Čo sa týka zlomu zhruba v polovici seriálu, pre mňa osobne to nebol problém, a táto druhá dejová línia sa mi dokonca páčila ešte viac, asi hlavne vďaka tomu že bola celistvá, narozdiel od šialených časových, a náladových skokov v prvej polovici. Toto trochu pokazil akurát ten prehnaný záver (tie psychopatické ksichty fakt nemusím, škoda ze ich je všade plno), ale nečakane brutálny finiš vzhľadom na dovtedajšie "jemnejšie" razenie seriálu celkom potešil. Hudba štandart, pasovala a nevyrušovala, ale nie je to nič čo by som si musel púšťať aj po dopozeraní. Aby som to zrekapituloval, určite sa oplatí pozrieť si to, obzvlášť ak ste fanúšikom mmorpg, a snívate, že jedného dňa zažijete tento svet na vlastnej koži :)

• 5.7.2013  12:38
    Toradora! (TV seriál) (2008)

[] Opening 1-Opening 2-Ending 1-Ending 2 [] Ako asi väčšina ľudí, aj ja som sa dostal k tomuto anime vďaka Taige, ktorá ma nesklamala a chvovala sa presne tak ako som čakal (a dúfal:). Práve ona je bezpochyby najväčším kladom celého seriálu, ale keby to končilo u nej, určite by sa toto anime nedočkalo tak kladných prijatí. Ostatné postavy sú tiež zaujímavé a príjemné (hlavne samotný Ryūji ale aj Ami), až na jedinú chybičku krásy, ktorou pre mňa bola Kushieda - iritovala ma od prvej scény až do konca. Čo sa príbehu týka, všetko ako má byť, niekedy som sa až strácal v tom ľúbostnom mnohouholníku, ohľadom konca, dalo sa to čakať, ale posledná epizóda ešte dokázala postrašiť a samotné rozuzlenie si nechala až na absolútny záver. Hudba pekná, dobre podčiarkovala horko-sladkú atmosféru seriálu. Aby som to zhrnul, jedinú výhradu mám už k spomínanej Kushiede (ktorá ma štvala fakt veľmi) takže 9/10 :)

• 2.7.2013  12:50
    Clannad After Story (TV seriál) (2008)

[] Opening-Ending [] Fúú, tak toto budem ešte dlho rozdýchavať :) Epizódy 17-22 sú neuveriteľne silnou citovou vydieračkou, ale úprimne, vadilo to niekomu? Osobne som sa po dopozeraní seriálu cítill ako vyžmýkaná špongia. A hlavne kvôli tomu udeľujem plné hodnotenie, aj keď prvých zhruba 12 epizód ma príliš nebavilo, a do pozerania som sa musel dokonca aj nútiť (čo sa mi zase tak často nestáva). Vedľajšie postavy tu boli využité ešte menej ako v prvom Clannade, hlavne od toho 12. dielu sa dostávali k slovu už len málokedy, ale tu mi to až tak nevadilo, keďže rozvíjajúci vzťah Okazakiho a Nagisy bol najzaujímavejším prvkom seriálu. Z toho dôvodu ma nepríliš bavili prvé epizódy, ktoré sa vedľajším postavám ešte venujú viac, a tým pádom je vzťah hlavných postáv odsunutý na vedľajšiu koľaj. Celý Clannad je postavený na schéme - vybratie osoby ktorej ideme pomôcť, pomáhanie jej, a keď sme s ňou hotoví, ustupuje do úzadia, a na jej miesto nastupuje druhá. V prvom Clannade to fungovalo veľmi dobre, keďže objektami pomoci boli "hlavné vedľajšie" postavy, bohužiaľ do AS takéto osoby už nezostali, preto sa venuje "úplne vedľajším" postavám, ktoré sa dovtedy v deji ukazovali len sporadicky, a ani jedna z nich nie je skutočne zaujímavá. Toto bol najväčší problém prvej polovice seriálu, avšak v druhej je tento problém rozumne eliminovaný prechodom dvoch hlavných hrdinov do dospelosti. Dočkáme sa aj rozuzlenia takmer všetkých liniek, ktoré zostali v prvom Clannade iba načrtnuté, napríklad príbeh okolo dievčaťa a robota, vo svete ktorý končí. Čo sa týka záveru, som rád za takýto koniec, a aj keď to mnohým ľuďom (masochistom:) zrejme nebude po chuti, ťažko za to viniť scenáristov, keďže seriál sa iba drží predlohy. K ostatným záležitostiam len krátko, hudba vynikajúca, ešte lepšia ako v prvom Clannade, to isté sa týka aj openingu, bohužiaľ ending je iba priemerný, veľakrát som si pomyslel aká je škoda že opäť nepoužili ten starý, ktorý je pre mňa momentálne najlepším videným anime endingom. Animácia a dabing (japonský) sú taktiež na veľmi vysokej úrovni, jediné čo mi nesedelo bol dabing Ushio, ale nie je to nič čo by kazilo zážitok zo seriálu.

• 2.7.2013  12:16

Začiatok bol skutočne hrozný, ale vďakabohu sa to zlepšilo :) Som rád že sestry dostali konečne nejaký čas iba pre seba, aj keď je to mimo hlavnej dejovej linky.

• 28.6.2013  22:57
    Clannad (TV seriál) (2007)

[] Opening-Ending [] To, že ide o záležitosť nie nepodobnú Kanonu sa dá povedať už po prvej epizóde, veď predsa len oba seriály sú adaptáciami hier od jednej spoločnosti. A opäť mi to sadlo perfektne, a aj keď Kanon sa mi páčil o kúsok viac, Clannad mi priniesol tiež mnoho úžasných momentov. Keď to porovnám s Kanonom, tak napríklad hudba tu bola krajšia, a o dosť lepšie využitá (to neznamená že v kanone bola zlá, práve naopak), ďalej animácia mi prišla kvalitnejšia, a endingu bolo očividne venované väčšie množtvo času (neviem ako vy, ale ja Veľkú Dango rodinku považujem za minimálne tak roztomilú ako Nagisa!... Hmm to už som na tom fakt zle keď ma dokážu rozcítiť takéto veci:( ). Ale v čom bezosporu vyhráva Kanon, je atmosféra a charaktery dievčenských postáv. Kým v Kanone boli zaujímavé a detailne rozvinuté takmer všetky postavy, v Clannade sú také len 2 - Kotomi a Nagisa. Postavy dvojičiek Ryou a Kyou zostali tak trochu nevyužité, čo je celkom škoda, pretože Kyou sa javila byť celkom zaujímavá (hlavne v scéne keď zostane zamknutá spolu s okazakim, vtedy bola neskutočne roztomilá:), nie sú tu ani detailnejšie vysvetlené ich vzťahy k Okazakimu (áno, dá sa to domyslieť, ale ja mám proste rád veci vysvetlené dopodrobna, keďže som lenivý nad nimi rozmýšľať sám:). Podobne je to aj s postavou Sakagami Tomoyo, ktorej "hitovacie" scény mi sem príliš nesadli... A ako už niekto spomínal, posledná z hlavných postáv Ibuki Fuko, bola celkom vernou kópiou Ayu z Kanonu, bohužiaľ prejavom za ňou kilometre zaostávala (Ugú sa nedá nahradiť morskými hviezdicami!). Zakončenie seriálu pekné, bohužiaľ na citovo neskutočne vypätý záver Kanonu sa nechytá. Hlavný hrdina bol inak veľmi podobný tomu z Kanonu, tiež si veľmi rád z dievčat uťahoval, ale trochu tomu chýbala tá prirodzenosť ktorou disponoval Kanon. Všetky tieto nedostatky sú však oproti kladom ako tichý prd vo vetre, a neskazia dojem z tohoto opäť svelého anime. A som rád že tu ostalo ešte dosť vecí nedoriešených (napríklad Okazakiho vzťah s jeho otcom), aspoň sa mám na čo tešiť do pokračovania Clannad: After Story, naktorý sa momentálne chystám. PS: Scény dievčaťa s robotom sú až nadpozemsky krásne !

<< předchozí 1 2 3 4