Shaolin (2011)

Jelikož stále hledám v dnešní agresivní, bezohledné době dobro, nemohu hodnotiti jinak. Myšlenka, kterouž film oplývá, jest i myšlenkou mojí. Budha je milosrdný.... P.S. Jackie je v tomto filmu zcela mimo mísu, hraje si svůj vlastní biograf a jeho role je toliko významná, jako šestý kámen zleva na šaolinském schodišti.

Drak z chrámu Šaolin 2: Lehkomyslný bojovník (1978)

Já bych druhý díl nazval: Drak z chrámu Šaolin 2 - Boj o hovno. Nebo na hovno? No to je fuk, na každý pád tak trochu nemastnoneslaný drak ze šaolinu bez šaolinu, bez děje a kungfu vrcholného, který mi však z jakýchsi záhadných důvodů, kteréžto sám pojmenovati nemohu, docela sednul a bez problémů jsem tuto Jackieho fašírku pozřel a strávil.

Král zlodějů (1992)

První půle hýří vtipem, ale druhá uspává jak bojový styl spícího Lohana. Blbě se tlemící záporák s rychlostí závodního hlemýždě z Neverending Story mě taky dvakrát nevoněl. Za jedno skouknutí však rozhodně stojí. Třeba někdy večer. A nejlépe před spaním. Před spa... Chrrr...Chrrrr...

Nové pěsti (1976)

Film by se měl spíše jmenovat "Nové uřvané držky", neboť jakmile dojde k boji, všichni u toho řvou jak hyeny. Vrcholem je dceruška japonského velitele, která byla tak strašně oječená, že jsem si ke konci velice oddechl, když jí Jackie konečně zavřel klapačku. Kromě toho je film velice nesourodý a šaškárny Jackieho, které jsou jinde skvělé, k tomuto "vážnému" tématu vůbec nesedí. No a ten závěr! Ten by si zasloužil jednu mlaskavou a pořádně uječenou facku. Nebo radši dvě.

Vyhnanec (1999)

Hurá! Konečně mám v kapse bobříka trpělivosti! Vydržel jsem koukat až do konce na eskapády neprůstřelného vojína v podání již značně pohublého Dolphína. Sice jsem si musel dát pár přestávek, abych si trochu odfrknul, ale zvládl jsem to! Neutekl jsem hned na začátku po neuvěřitelně debilní první přestřelce, vydržel jsem scénu s prodejem ženštin, kde Dolphín bojuje se samými Sandokany, kteří zemřou jen proto, aby se vzápětí zase objevili a Dolphín je mohl zabít znovu. Jednoho z nich díky špatnému střihu zabil asi čtyřikrát. Přežil jsem tragikomický útok na povstaleckou základnu, který se odehrával zcela v režii rambostylu a já nevěděl, jestli se mám smát, plakat, nebo vyhledat svého psychologa. Ale na všem špatném se najde vždy i něco pozitivního, no ne? A tady? No.. ehm, co třeba herecký výkon mouchy z 1:05:53 ? https://www.youtube.com/watch?v=MlHR-o3nueU

Železný opičák (1993)

Průměrná poletovací kungfu rošťárna s absencí příběhu a důrazem na poletování a porušování fyzikálních zákonů. Jako komedii jsem film začal brát až v českém znění, kde hlavní záporák mluví, jakoby moderoval hitparádu na Evropě 2.

Pěsti smrti (1976)

Hlavním hrdinou je mnich ze šaolinu, ale kope jak americký kickboxer a metá jednu otočku za druhou jak Van Damme, to mě trochu neštymovalo. Ovšem není zdaleka vše ztraceno, sem tam od něj i kvalitní kungfu možno viděti, ostatní postavy se také činí zdárně a bobr Samo Hung tomu všemu nasazuje korunu.

Mistr (1992)

Jet Li v roli debila, který se vydá hledat svého mistra, jenž je shodou okolností také debil. Jet Liho mistra napadnou a zachrání ho jakési neustále se blbě tlemící děvče, které se chová, jakoby právě opustilo zdi nějakého ústavu pro choromyslné. Jet Li chce svému mistrovi pomoci z průseru a zcela nečekaně narazí na čínskou finanční odbornici s dutou hlavou a slabostí pro dementy. Odbornice udržuje sexuální vztah se svým šéfem, který se chová jako absolutní demagog a mišuge. Ona však touží po ještě větším debilovi, a proto se beznadějně zamiluje do Jeta, který, ač mistr kontaktního boje, má IQ petflašky a v českém znění je obdařen hláskem medvídka Pů, což číňance, která překvapivě neumí moc po čínsky, velice imponuje. Jet začne mít problémy s hlavním záporákem, kterým je zcela retardovaný člen skupiny Katapult. Naštěstí jsou tu zcela a dokonale vymaštění tři členové mexického gangu, kteří sami mozku nemaje, slepě následují krále všech duševně postižených Jeta a s jejich pomocí, a také s pomocí žíněnek, vše zdárně dospěje do slastně retardovaného konce.

Dinosaurus (2000)

Protože má u mě tento animák jasných pět hvězd, místo zdlouhavé a nudné recenze si pojďme poslechnout velice zajímavý a strhující rozhovor mezi třemi dinosaury. Dinosaur 1 - Roaaaaaaaaargh. Dinosaur 2 - Groooooooorghr. Dinosaur 1 - Waaaaaaaaaaaurghrrrrrrrr! Dinosaur 3 - Prrrrrrrrrrrrd!!! Dinosaur 2 - Snif Snif ? Dinosaur 1 - Heeeeeeeeeeelproaaargrrrrr!!! Dinosaur 3 - Herhhhgr Herrhhhhgrrrr. Dinosaur 2 - Bluueeeeeeeeeeghrr!

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jako velký fanoušek HP jsem se na Fantastická zvířata dlouho bál podívat, protože jsem očekával, že budu zklamán. A jak to dopadlo? To se dozvíme až po přestávce.. Ba ne, to se dozvíme hned. Byl. Teda jako zklamán. Já. Ten film měl bohužel všechno, čeho jsem se bál. Chatrný děj, všechno hráno moc emerikn a na estrádu. Zapomenutelné, nevýrazné postavy, hlavně pan Kowalski mě pil krev a hýbal žlučovody. Herci nehodící se na své role, opět vypíchnu Fuglera coby Kowalskeho, to byla katastrofa. Nuda, chybělo cokoliv, co by mě motivovalo těšit se, co se bude dít dál, chyběly jakékoliv emoce. Přemíra počítačových triků, bylo jich zbytečně moc a zase byla přítomna nuda, já chci nadšeně nadskakovat a ukazovat prstem na všechny ty úžasné a nápadité tvory ze světa HP, a ne tuhle nudnou nudu, žádný z těch tvorů nebyl zpracován tak, abych byl v zíracím režimu a na vrcholu blaha. Prostě další úplně zbytečný film. Toto je opravdu pouhé ždímání odkazu HP.