Wences

Wences

Argentina
special to CNN

2 body

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 31.3.2019
  Merlí (TV seriál) (2015)

  Merlímu (Francesc Orella) je 55 let a je profesorem filosofie. Kultivovaný, s vlastní morálkou, svůdník s intenzivním sexuálním životem. Jeho černý humor je iritující, jízlivý a ironický pro zbytek sborovny, originální a stimulující pro jeho žáky. Má 16letého syna jménem Bruno (David Solans), se kterým se snaží obnovit pošramocený vztah. Roky na střední jsou tvrdé, plné usilovné práce. Epocha změn i osobního růstu pro studenty, kteří se díky vyučování a přemýšlení o různých tématech promění v "peripatetiky" 21. století.

  • 16.3.2014
  Los años bárbaros (1998)

  Thomas a Jaime, dva vysokoškolští studenti a členové odboje proti režimu generála Franca čtyřicátých let minulého století, jsou zatčeni a odsouzeni k osmi letům vězení. Během trestu na přestavbě Údolí padlých, a ve spolupráci dvou amerických turistek, plánují svůj útěk ze Španělska. Povede se jim to?

  • 17.9.2012
  Late Summer (2001)

  Linie děje sleduje zkušenosti mladého teenagera, který je po smrti svého otce poslán trávit nějaký čas se svou tetou a strýcem. Po příjezdu se ho ujímá jeho starší bratranec Josh, který se snaží mladšímu příbuznému předat poznatky o smyslu života, sexualitě a sebevědomí.

  • 10.6.2012
  Laurence Anyways (2012)

  Píše se rok 1989 a Laurence Alia slaví třicáté narozeniny s přítelkyní Fredou a při tom jí odhalí své nejtajnější přání. Chce se stát ženou. Po nějakém čase nervového vypětí Freda nakonec souhlasí a začne Laurence doprovázet na cestě celé metamorfózy. Jakmile je proces proměny kompletní, Laurence se vrací do života jako žena, ale co se jeví jí jako hladký přechod, začíná být sociální stigma. Odmítavý postoj rodiny a neshody s Fredou se nakonec zdají jen těžce zvládnutelné.

  • 16.12.2011
  Mon copain Rachid (1997)

  Fascinace devítiletého kluka velkým pohlavním údem jeho staršího kamaráda Rašida. Zmatené city, směs obdivu, závisti a dokonce i lásky se prolínají celým tímto krátkometrážním filmem.

  • 12.12.2011
  Le Fil (2009)

  Malik, jediný syn bohaté tuniské rodiny, se vrací domů z Paříže, kde strávil pár let. Po několika dnech cítí potřebu přiznat se své matce, že je zamilovaný do jednoho chlapce. Mehdi Bien Attia staví tváří v tvář tabuizované téma homosexuálních vztahů mezi Araby. Claudia Cardinale se tímto filmem vrátila do míst, kde se narodila.

  • 14.11.2011
  Bicho de Sete Cabeças (2001)

  Wilson de Souza Neto je teenager ze São Paula, který se svými kamarády tráví dny a noci hledáním vzrušení a svobody jako skejťák a sprejer. Vnímá své činy jako malé záchvaty vzdoru vůči svému neústupnému otci, který si synovu rebelii vykládá jako tuláctví. Vztah mezi oběma se následně ještě zhorší, když otec bez synova vědomí a poté, co byl syn zatčen za vandalismus, prohledává jeho batoh a najde v něm "jointa". Otec ho ve strachu, že syn propadne drogám, lstí dostane do ústavu pro duševně choré pod záminkou léčení. Tady se Neto pomalu proměňuje v ještě vzpurnějšího nonkomformistu a smutnějšího kluka. Byl držen pod účinky psychoaktivních léků, aby se "zklidnil", ale znovu si zvykat na svobodnou společnost je pro Neta již obtížné.
  Film za použití dokumentárních prvků dává pocit zkreslené reality, která ještě umocňuje vliv emocí, jež Neto prožívá. V ústavu pro duševně choré, kde je Neto nucen násilně "dospět", se stává depresivnějším a paranoidním. Transformace, kterou Neto prochází, mění jeho vztah s otcem v ještě hroznější a téměř neměnný.

  • 13.8.2011
  Botineras (TV seriál) (2009)

  Botineras je detektivní seriál, inspirovaný celosvětovým fenoménem - životem žen fotbalistů. Telenovela vypráví o fotbalové hvězdě. Chiqui Flores se po triumfu v Evropě vrací do Argentiny, aby se oženil se svojí snoubenkou Margou. Vypukne však kolem něj mediální skandál, protože je podezřelý z vraždy fotbalového soupeře. Policejní agentka Laura bude muset proniknout do světa fotbalu a jeho hráčů, aby zjistila pravdu. A nebude dlouho trvat, než se Chiqui a Laura do sebe zamilují.

  • 2.8.2011
  Poslední záchrana (2012)

  Bratranci Danny a Phil O'Donnellovi jsou poněkud nemožní jedinci. Jsou však nuceni provozovat rodinnou hospodu, aby uchránili svého šíleného strýčka Petea od vězení a finanční nouze. Chlapci se vrhnou do pochybných projektů, kdy z hospody udělají nejen striptýzový klub, ale i třeba ilegální prodejnu alkoholu středoškolákům, jen aby podnik udrželi nad vodou.

  • 23.7.2011
  Grady Nutt Show, The (TV film) (1981)

  Příběh odehrávající se v městečku Rockwell sleduje dobrodružství reverenda Gradyho Williamse a jeho rodiny. V pilotní epizodě se reverend Williams pokusí vyřešit dva problémy. Vychválit člověka, kterého nikdo neměl rád a „skousnout“ románek jeho dospívající dcery s vysokoškolským studentem.

  • 4.7.2011
  Direct Your Own Damn Movie! (2009)

  Chtěli jste vždy režírovat film, ale nevěděli jste kde začít? Chcete vědět, jak získat svoji první režijní práci? Co vlastně režiséři opravdu dělají? Legendární režisér Lloyd Kaufman, prezident společnosti Troma Entertainment a tvůrce Toxic Avenger, odhaluje 40 roků nekonformní filmové know-how v Direct Your Own Damn Movie! Lloyd nabízí kouzelný klíč na "fungování" mimo systém filmových studií, stejně jako poskytuje plán pro psaní scénářů, přípravu produkce, casting, práci na "place", post-produkci, a odhaluje tajemství jak si svůj film prodat! Během filmu se pobavíte příběhy a obchodními tajemstvími nejznámějších oceněných režisérů, producentů a herců.

  • 1.7.2011
  The Making of 'American Psycho' (2000)

  Udělal na vás ten film dojem a vy jaksi nemůžete pochopit, proč? Co je to za postavy, proč byly role hrány tak jak byly? Jak mnoho úsilí se věnovalo na ztvárnění každé z postav? Jak přenesete 80. léta na filmový plac, aby na vás dýchla atmosféra Wall Streetu té doby? Všechny tyto otázky jsou vzrušujícím způsobem v tomto dokumentu zodpovězeny. A také je skvělé vidět, jak často se některé scény musely hrát znovu a znovu, abyste uvěřili tomu, co říká mnoho lidí: vznik dobrého filmu je opravdu velmi, velmi tvrdá práce.

  • 29.6.2011
  Mupeti (2011)

  Walter je patrně největším světovým fanouškem loutek Muppets (odvozeno od slov marionette a puppet). Během dovolené v Los Angeles objeví spolu s přáteli zločinný plán olejáře Texe Richmana (Chris Cooper) na demolici loutkového divadla, pod nímž nedávno objevili ložiska nafty. Walter, Gary (Jason Segel) a Mary (Amy Adams) musí získat 10 miliónů dolarů potřebných k záchraně divadla. Spolu se žabákem Kermitem zorganizují opětovné setkání všech Muppetů, kteří se již dávno daly na svou vlastní cestu: Fozzie nyní vystupuje v kasinu v Renu s kapelou Moopets, slečna Piggy (Miss Piggy) je módní redaktorka Vogue v Paříži, Animal je na klinice pro zvládání hněvu v Santa Barbaře a Gonzo je výkonný instalatérský magnát. Cílem je největší televizní maraton jevištních loutek a s ním spojené získání potřebné sumy peněz. Jak to všechno dopadne?

  • 26.6.2011
  The Broken Tower (2011)

  Film vypráví příběh homosexuálního básníka Harta Crana, který se v roce 1932 rozhodl ve svých 32 letech, že spáchá sebevraždu.
  Pohled na sny, na neomluvitelnou lásku mezi muži, na manio-depresivní syndromy počátku 20. století, na vzpurného, sebezničujícího, vizionářského básníka Hart Crana jeho raných let, které prožíval během pobytů u svého otce, bohatého obchodníka z Clevelandu a dále pak v New Yorku, na Kubě a v Paříži.

  • 26.6.2011
  Wedding Band (1989)

  Příběh muzikanta, který pracuje v oddací síni jednoho městského obvodu, a o jeho ambicích stát se hudební hvězdou.

  • 25.6.2011
  Erased James Franco (2009)

  Carter režíruje amerického herce Jamese Franca ve filmu, kde ho nutí znovu zahrát všechny televizní a filmové role za celou jeho hereckou kariéru. Během natáčení tak vzniká zcela nový příběh. Jak práce na filmu pokračují, Franco také hraje roli Julianne Mooreové z filmu Todda Haynese Safe (1995), stejně jako Rocka Hudsona ve filmu Johna Frankenheimera Seconds (1966). Výsledkem je schizofrenní, skličující a poetické představení, kde Franco hraje nejen "sám sebe, jako sám sebe", ale také roli oslavované, "první dámy" (Moore), a jednoho z charismatických hollywoodských "sex symbolů" (Hudson).

  • 24.6.2011
  Happy Birthday, Peter Pan (TV film) (2005)

  Tento napůl animovaný dokument sleduje historii postavy Petra Pana od jeho stvoření skotským spisovatelem J.M. Barriem až k jeho divadelnímu a filmovému ztvárnění. V dokumentu jsou obsaženy rozhovory s herci a herečkami, kteří se kdy v různých produkcích na příběhu Petra Pana v průběhu let podíleli.

  • 20.6.2011
  Bez návratu (1970)

  Německý důstojník SS (Klaus Kinski) má podezření, že důstojník (Richard Harrison), vedoucí výstavby přehrady, nemusí být až tak loajální nacista za jakého se prohlašuje. Ve skutečnosti je to britský důstojník, jehož posláním je pomáhat záškodnickým oddílům ve zničení hráze ještě před vypuknutím tzv. Dne D.

  • 20.6.2011
  House on a Hill, A (2003)

  Harry je popudlivý, stárnoucí architekt snažící se dosáhnout svého snu - vytvoření mistrovského díla. Bohatý mladý pár pověřil Harryho návrhem a přestavbou vyhořelého domu, který mu kdysi patřil. Ačkoli je zprvu neochotný, nakonec se do projektu pustí a nachází v něm nový pocit zadostiučinění, navíc když mu jeho bývalá manželka Mercedes dává své požehnání.Zároveň je o Harrym točí dokument - tento projekt pomáhá odhalit složitost člověka, který kvůli osobní tragédii, nikdy nedosáhl pocitů jež mnozí okolo zažívají.

  • 19.6.2011
  Die, Mommie, Die! (2003)

  Pěvecká hvězda na odpočinku, Angela Ardenová, je hlavou nefungující rodiny. Její manžel, filmař Sol Sussman, ji nenávidí a má láskyplný vztah se svou dcerou na vdávání, Edith. Angela pokračuje v aférce s Tonym Parkerem, barovým povalečem, který spí nejen s ní, ale i s Edith i s jejím bratrem Lancem. Angela promýšlí jak zavraždit Sola, jelikož ji zbavil práva utrácet z jeho bankovního účtu. Bootsie Carp, rodinná služebná loajální Solovi, ví oč Angele jde, ale diva pracuje rychle a Sola stačí otrávit. Edith má podezření na špinavou hru a chce od Lance pomoc, aby tak mohla prokázat vinu své matky. Lance, který svou matku hluboce miluje, neví co má dělat. Uspěje Edith? Číhá někde láska? A co Barbara, sestra Angely, která je dlouho považována za mrtvou?

  • 19.6.2011
  Duck (2005)

  Zkažené Los Angeles roku 2009. Arthur nedávno ovdověl, úspory spolkla nemoc jeho ženy. Jejich jediný syn je dávno mrtvý. Je sám a cítí se opuštěný, Arthur adoptuje kachňátko jménem Joe. Tím je zachráněn před sebevraždou, Arthurův život je upnut na opatrování Joea a udržování čistoty rybníka na pozemku kde se nachází pamětní strom jeho syna. Bezdomovectví je to co čeká Arthura, a ačkoli se dočká velké citové křivdy - od řidiče autobusu, motoristů i od kontroly z Úřadu na ochranu zvířat - laskavost nepřestává rozdávat a sám ji také nalézá. Rybník vyschne, Arthur a Joe se vydávají na "pikareskní" cestu vedoucí na západ. Je v Los Angeles vůbec místo pro anděly?

  • 18.6.2011
  AmericanEast (2008)

  Horké léto v Los Angeles. Úřad vnitřní bezpečnosti státu vyhlašuje stupeň ohrožení na červenou; je hledáno několik Arabů, údajných teroristů. Mustafa, egyptský emigrant, který provozuje občerstvení s falafelem, se dostává do centra pozornosti agentů FBI, kteří ho hodlají prověřit. On ale má jiné problémy. Jeho mladý dospívající syn už nechce být muslimem, jeho sestra, zdravotnice, vyčítá Mustafovi zprostředkování sňatku s bratrancem z Egypta. Našla si sama nápadníka mimo arabský svět. Omar, zaměstnanec Mustafy, zuby nehty snažící se herec, který nechce hrát jen teroristy. Mustafa doufá, že jednou otevře skutečnou restauraci a potenciálního partnera vidí v Samovi, který je Žid, jehož rodina však s partnerstvím tohoto druhu nesouhlasí. Jakou cenu má "americký sen"?

  • 17.6.2011
  Islander (2006)

  Po tragické nehodě na moři ztrácí Eben Cole svou rodinu, přátele a postavení ve své rybářské ostrovní komunitě. Vrací se na ostrov jako vyvrženec, ale je rozhodnut získat si zpět způsob života, který se snažil tak moc chránit. Příběh je posazen do úžasné pobřežní scenérie státu Maine a zachycuje houževnatost a integritu této tvrdě pracující komunity a světí lidskou potřebu po vykoupení.

  • 17.6.2011
  A los que aman (1998)

  Tajemství a hluboká vášeň poznamenaly život mladého lékaře, a ohrožují existenci lidí kolem něho. Svůj příběh nám vypráví on sám pomocí retrospektiv, už umírající. Tento muž, jako mladý lékař, zbožňoval Matildu, která slepě propadla špatnému muži. Anancia, sestra Matildy, ve své strašné nevinnosti a krutým jednáním, urychluje chybné rozhodnutí své sestry. Jonas, doktorův bratr, smyslů zbavený, zešílel díky dalšímu tragickému příběhu lásky. Konečně, jsou tu Valerie a její otec, bývalá krásná a tajemná mistryně v šermu, která žila v rodině lékaře v oploceném pavilonu, kde dávala lekce šermu a kde se věnovala i jiným činnostem.

  • 17.6.2011
  Věk na lásku (2011)

  Roberto je mladý a ambiciózní právník, který se chystá oženit se Sárou. Celý svůj život má dokonale naplánovaný. Při vyvlastňování půdy, které má na starosti právě on, se setkává s Micol, nádhernou a provokativní mladou ženou z malé vesničky v Toskánsku. A právě v ten moment se věci začnou komplikovat ... Fabio, slavný moderátor, je dokonalým manželem už dvacet pět let. Na party jedné noci potká Elianu, femme fatale plnou překvapení. Románek na jednu noc to ale rozhodně nebyl ... Adrian je americký profesor historie umění, který se po rozvodu přestěhoval do Říma. Přátelí se s Augustem, správcem budovy, jehož temperamentní dcera Viola se chystá přerušit svou mírovou existenci a vzplanout jako oheň.

  • 17.6.2011
  Sacco and Vanzetti (2006)

  Příběh dvou italských přistěhovalců, radikálů, kteří byli popraveni v roce 1927, nabízí pohled na současné otázky občanských svobod a práv přistěhovalců.

  • 17.6.2011
  Hemingway a Gellhornová (TV film) (2012)

  Drama soustředěné na románek mezi Ernestem Hemingwayem a válečnou korespondentkou Marthou Gellhornovou, která Hemingwaye inspirovala k napsání románu" Komu zvoní hrana". Stala se spisovatelovou třetí ženou, a jako jediná z nich spisovatele požádala o rozvod.

  • 17.6.2011
  Edge of Outside (2006)

  Hodinový dokument oslavující ducha nezávislých filmařů od D.W. Griffitha až po Quentina Tarantina. Záznam rozhovorů a filmové klipy jsou smíchané dohromady tak, že chronologicky pojímají samotné téma. Profily významných osobností v rámci nezávislého filmového průmyslu zastupují například John Cassavetes, Stanley Kubrick, John Sayles, Woody Allen, Roger Corman, Samuel Fuller, Martin Scorsese, Orson Welles, Arthur Penn, Spike Lee, Peter Bogdanovich, Sam Peckinpah, Nicholas Ray, a Henry Jaglom. Dokument zpracovává nové i starší rozhovory s významnými tvůrci, včetně Cassavetese, Cormana, Bogdanoviche, Fullera, Scorseseho, Wellese, Penna, Saylese, Raye, Peckinpaha, Leea a Jagloma. Jsou zde zahrnuta také důležitá hnutí v historii nezávislého filmu, jako je italský neorealismus a francouzská Nová vlna. Dokument jasně zdůrazňuje, že nezávislý film není jen nízkorozpočtový film, ale místo toho, přesně definuje žánr schopnostmi filmaře zprostředkovat individuální vizi svým kreativním přístupem, s omezenými zásahy nadřízených, ať už v rámci nebo mimo studiového systému.

  • 17.6.2011
  Situace je zoufalá, nikoliv však vážná (1965)

  Během druhé světové války jsou dva Američané nuceni se zachránit skokem padákem do malého německého města. Pan Frick, rovným dílem vlastenec a vlk samotář, drží oba Američany jako válečné zajatce ve svém protileteckém krytu. Zatímco jeho vězni můžou zešílet, musí pan Frick rozhodnout, zda je ochoten přijít o jejich společnost tím, že jim oznámí, že válka skončila.

  • 17.6.2011
  Broken Treaty at Battle Mountain (1975)

  Broken Treaty at Battle Mountain si našel své místo mezi klasickými filmy, které připravily půdu pro západní Šošony sebrat síly k válečnému pokřiku "Matka Země není na prodej!" Film líčí Šošony v jejich počátečním úsilí zastavit vládu od odtržení tisíců akrů jejich půdy posvátných pinií. Dokument nabízí fascinující portrét tradičního indiánského života a zaznamenává drama konfrontací mezi Indiány a americkou vládou. Je to pravdivý příběh, natočený tak jak se udál, o porušení smlouvy a odporu domorodých národů v dnešní Americe.

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace