Marqta

studentka

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 11.10.2017  07:05
    Some Freaks (2016)

Trochu jiný "high school film". S několika ústředními postavami, které mají každá svůj totálně jiný "problém"/ nejistotu (když se to pokusím shrnout pod jedno slovo). Je zajímavé pozorovat, jak pak na sebe reagují vzájemně. nicméně některé dějové zvraty byly takové dost laciné a předvídatelné, což je docela škoda. Nevím, jestli to bylo naschvál, ale vlastně ani jedna z postav mi nebyla v závěru moc sympatická, tak možná i proto nejdu s hodnocením výš. Je to snímek, který se dá rozhodně vidět, ale mě osobně to teda určitě stačilo jednou.

• 4.10.2017  09:31
    Oklamaný (2017)

Původní film z roku 1971 jsme neviděla, takže porovnávat nemůžu, z tohohle snímka mám trošku rozporuplné pocity. Je to zajímavá studie po psychologické stránce určitě, ale zároveň by se celý příběh dal určitě sestříhat do půl hodiny a divák by nepřišel o žádný smysluplný obsah. Takhle tam byl sice prostor pro velké množství poetických záběrů přírody a interiéru, které byly sice moc hezké, jen mi tam prostě chybělo trochu víc obsahu. Prostě mi ta poetičnost a rozvláčnost celého filmu zrovna tady nesedla, ale chápu, že jsou lidi, kterým se to bude moc líbit. Rozhodně to není špatný film, jen to chce do toho jít s tím, že spíš budete mít hezký audiovizuální zážitek, než že vás dostane silný příběh. Za mě to jsou slabší tři hvězdičky.

• 3.10.2017  15:45

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá a docela mě zklamal. Začalo to celkem slibně, ale pak se to nějak zvrtlo a nemohla jsem tomu všemu věřit, což se čím dál tím víc stupňovalo. Navíc mi přišlo, že se místy nic neděje vůbec a některé scény na mě dělaly jen dojem "vycpavače času". Na druhou stranu Nick Robinson nebyl špatný. Pokud ale hledáte něco silného s touhle tématikou, tak tu jsou mnohonásobně lepší filmy(třeba The Basketball Diaries, nebo z trochu jiného pohledu Lord of War). Za mě to jsou dvě trošku silnější hvězdičky.

• 28.9.2017  15:04

Trochu "jiný" středoškolský film. Vlastně úplně jiný, že většina. Dá se na to totiž dívat a ještě mě to bavilo. Tohle bylo realistické, hořkosladké s dobrými herci. Moc příjemný oddychový snímek. Za mě to jsou tři a půl hvězdičky.

• 18.9.2017  22:56
    Brimstone (2016)

Už dlouho mi nebylo z něčeho tak špatně, jako z tohohle filmu. A teď to nemyslím vůbec tak, že je to špatný film. Naopak, je asi až moc dobrý. Ten příběh je strašný. Atmosféra je děsivá, bezútěšná a chladná ve všech kapitolách, na které je film členěn, bez ohledu na to kde se zrovna děj odehrává. když si říkáte, že horší už to nebude, přijde další kapitola...psychicky nemáte možnost se nějak vzpamatovat, drtí vás to dál. Nemohu posoudit nakolik je film realistický a na kolik je to vyšperkované, aby to působilo přesně tak, jak to na mě působilo.Nicméně, moc se mi líbilo poskládání do kapitol, herci byli skvělí. Celkově z toho mám trošku rozporuplné a zděšené pocity, nevím jak tenhle film vlastně ohodnotit.

• 17.9.2017  11:56
    Megamysl (2010)

Určitě jeden z lepších animáků . Dostala jsem na něj tip, jinak bych se na to vůbec nekoukala, přeci jen nejsem ten animákový fanda. Ale vydržela jsem se koukat až do konce bez toho aniž bych byla zhnusená, nebo unuděná, nebo tak něco, což se mi často u animáků stává. Film má spád, velmi rychlý spád až mi to v začátku dělalo malinko problém a říkala jsem si, jestli už na to nejsem moc stará a jak to ty děti všechno stihnou pochytit asi o dost rychleji :D Dalo by se namítnout, že to je předvídatelné, ale přeci jen je to pohádka, tak jsem to brala s trochou rezervy. Písničky byly fajn :) a překvapil mě zkousnutelný dabing, to už je co říci když to říkám já, věřte mi :D Jednou mi to stačilo, ale vidět se to rozhodně dalo.

• 27.8.2017  17:42
    Natural Selection (2016)

Samotný námět příběhu, jeho kostra, nebo něco v tom smyslu se mi líbila. Líbily se mi i postavy, škoda, že nebyly více rozvedené do hloubky a že jejich charakteristika byla založená na několika pár rysech. Jestli to ale dává smysl, tak se mi líbilo jaké "typy" postav byly zamíchané dohromady a myslím, že by to mohl být hodně zajímavý film. Líbil se mi herecký výkon Ryana Munzerta (Indrid a jeho postava vůbec) a to i přes to, že všechny dialogy byly jako pěst na oko, ohrané, umělé, klišé. Zbytek herců nic moc. Scénář byl trošku podivný, někdy vlekoucí se, někdy takový trochu hektický, přeskakující bez nějakého významu odněkud někam (alespoň mi to tak přišlo). Nevím jak se to tvůrcům povedlo, ale stejně to mělo chladnou, ponurou atmosféru- možná kamerou, nevím nevím, jak se jim to podařilo, že to na první pohled nevypadalo tak zle, jaké to nakonec bylo. Škoda promrhaného námětu i když už tu určitě bylo spousta filmů s podobnou tematikou, mohlo to být myslím povedené, nebo minimálně koukatelné drama.

• 8.8.2017  21:48

"Citlivě nesentimentální a poeticky realistický.." (obsah) ...eeeeh co ? Příběh je takový jak z poučky pro dospívající "takhle to nedělejte", postavy jsou charakterizované celkem stereotypicky mi přišlo a člověk se o nich moc nedozví. Co se mi líbilo, byla kamera a atmosféra snímku, jen mi to někdy připadalo jako "škoda" u takového filmu. Vlastně od začátku asi víte co se stane a pak čekáte až se to stane a jak se to stane. Svým způsobem se vlastně v příběhu jen opakuje dokola několik scén s menšími obměnami- pláž- cumlání Lailiny kamarádky (pardon už jsem zapomněla jméno) a jejího frajera-toužebné pohledy k jejímu vysněnému- cesta autem/mhd-nějaká melancholická scéna ....a znova...

• 29.7.2017  11:46
    Indignation (2016)

Jsem z toho trošku rozpačitá. Určitě to je silný příběh, se spoustou myšlenek , zajímavých postav a se skvělým obsazením. Moc jsem ale nepochopila scénář. Film mi přišel hodně nasekaný na jednotlivé scény, které byly někdy hodně hodně dlouhé, více jako divadelní hra než jako film a plné dlouhých dialogů. Možná by nebylo na škodu si před shlédnutím přečíst knihu, aby měl člověk trochu více souvislostí.

• 28.7.2017  11:31

Nebylo to špatné, jen takové "populárně natočené" aby to mělo značný úspěch a člověka to dojalo. Mě to tedy moc nedojalo. Carey Mulligan byla sice dobrá (jako vždy mimochodem :)) ale ta její postava už tak dobrá nebyla, spíš mě její vývoj doháněl k zuřivosti, než že by ve mě budil nějaké sympatie, nebo pochopení. No a pak už to je vlastně jako romantická pohádka s trochou nadsázky. Moc se mi líbilo prostředí, trochu mi vadilo na můj vkus zvláštní pojetí času, kdy člověk vlastně ani nevěděl, co trvalo jak dlouho a kolik času zrovna uběhlo mezi nějakými scénami. Nevadilo by mi více dialogů, více propracované postavy a trochu více souvislostí v některých částech dějové linky. SPOILER třeba mezi tím, co Bathsheba potká Franka a co si ho vezme, uběhne asi 5 minut, nikdo neřeší jestli o jejich vztahu ví Gabriel a Boldwood, ti dva se k tomu nijak nevyjadřují....Vůbec postava Boldwooda by mohla mít podle mě větší prostor. Na druhou stranu myslím, že s ohledem ke scénáři byli herci dobří. Na závěr chci jen říci, že romantické filmy, nejsou zrovna můj šálek čaje, na tohle se aspoň dalo dívat se zachování zdravého rozumu (snad) . Za mě to jsou slabé tři hvězdičky. ----"I'm not going to tell stories just to please you. You can be sure of that." (Gabriel Oak) ----

• 21.7.2017  19:11
    Song to Song (2017)

Svým vlastním způsobem celkem poetický film se spoustou detailních záběrů s místy točenými ruční kamerou a s pěknými scenériemi. i přes to obsazení mi to ale nějak nesedlo. Nevím proč, možná mi unikla nějaká pointa sdělení, něco, o co vlastně ve filmu šlo, protože to jsem tam postrádala.

• 19.7.2017  14:16
    Pouto (2017)

Koncept příběhu mi přišel zajímavý, ale to je asi tak všechno. Možná jen nejsem v cílové divácké skupině a kdyby mi bylo o deset let méně, tak se asi na všechno budu dívat jinak. Určitě by to mohl být povedený film, ale zpracování tématu pokulhává. Film se hrozně moc vleče, a většinu doby se nic neděje,v tom smyslu, že se děj nikam neposouvá. Rozhodně by to mohlo být povedený krátkometrážní film, ale na tu hodinu a půl tam jednoduše nebylo dost obsahu. Přestože se vlastně jedná o film založený na osobnostech postav a na jejich psychickém prožívání, tak se toho člověk o postavách moc nedozví. Jsou charakterizovány pár znaky a rysy, všechno by určitě bylo působivější, kdyby měl divák šanci postavy více poznat- a to alespoň ty hlavní i když by mě třeba i zajímalo hodně postav vedlejších, které se ve filmu všechny jen tak nějak objeví a člověk o nich ví jen tu jednu věc- tedy jaký mají vztah k postavám hlavním.Škoda.

• 1.7.2017  18:17
    Lady Macbeth (2016)

Syrový film bez hudby a efektů, prostředí bez kudrlinek a postavy bez přikrášlování nebo nějaké typizace. Všechno působí stroze, chladně a opravdově. A přestože se film odehrává víceméně jen na "pár místech" tak to rozhodně není nuda a nepůsobí to lacině, naopak. A scény, kde se zdánlivě "neděje nic" jsou možná nakonec ty nejvíce říkající a nejvíce názorné, člověka jakoby to přeneslo blíž k postavě Katherine, skvěle to vystihuje tu samotu prázdnotu a strnulost, kterou musí v tom strohém domě zažívat. Jen ta její "proměna", nebo vývoj, chcete-li byla trochu těžkopádná, z ničeho nic. Celý film plyne poměrně pozvolna a pak se najednou cosi zlomí, a vše se děje hodně rychle, bez toho aniž by člověk viděl nějakou postupnou proměnu postav, alespoň mi to tak přišlo. A ještě musím dodat, že myslím, že se povedlo obsazení. Pro mě to jsou slabší 4 hvězdičky.

• 29.6.2017  15:20

Téma, které tenhle snímek řeší je podle mě hodně silné a ne zas tak často zpracovávané a proto jsem se na film hodně těšila. Teď jsem z toho tak nějak celkově spíš lehce rozpačitá. Líbila se mi kamera a záběry několika scén (papír na zadním sedadle auta, jízda na skateu) záběry na detaily, nebo ruční kamera, což dělalo pro mě ten film takovým syrovějším, autentičnějším. Problém nastává tak nějak ve chvíli, kdy se tvůrci snažili do filmu nacpat všechno, všechno možné i nemožné (s trochou nadsázky) co může být za možné sexuální orientace a řekněme typy mezilidských vztahů- tedy spíše přístupy ke vztahům. Je to totiž trochu moc. Většina postav mi přijde opravdu na zabití a film se čím dál tím víc vleče a vleče. Elle byla ale skvělá! Za mě to je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami.

• 11.6.2017  16:41
    Survivor: Worlds Apart (TV pořad) (2015)

Tak tohle byla po delší době hodně hodně povedená série. Myslím že se tu sešlo hodně velmi rozdílných lidí. A i to asi byl záměr, když jde konec konců o Worlds apart sérii :D Skvěle se tu ukázalo, jací různí lidi jsou. Jasně, že v těch podmínkách to udělá ze všech vlastností a osobních rysů extrém a jasně, že by se lidi chovali jinak, kdyby to byl Hotel Paradise, nebo podobná zvrácenost, ale stejně myslím, že to prostě ukáže jaký kdo doopravdy je. Místy se mi z těch zvěrstev co se tam děly až dělalo lehce nevolno, na druhou stranu tam nebyli zas lidi jen nízkých mravů a pochybného vychování a to člověku vždycky udělá radost, jakkoli by někdo mohl říci, že to je samozřejmost- tahle série ukazuje, že bohužel není. Vítěz je jedním z těch lidí co si to podle mě zasloužili úplně nejvíc za všechny série, co jsem doteď viděla, ještě že to tak dopadlo.

• 8.6.2017  19:18
    The Late Bloomer (2016)

Škoda, námět byl zajímavý a troufám si říct originální, ale to co s tím bylo provedeno, eeeeeh. Je to laciné, předvídatelné a od začátku je jasné jak to dopadne. Rozhovory jsou na pěst a ještě se to tváří filozoficky a hlubokomyslně. Škoda, že to bylo pojaté jako levná romantická komedie, kdyby bylo víc pozornosti věnováno hlavní postavě a třeba i jeho rodičům, kdyby se ty postavy trochu rozvedly a nebyly charakterizované jen jednou/dvěma vlastnostmi každá, mohlo by to být povedené myslím. Říkala jsem si, jestli dát za ten nápad jednu hvězdu, ale vzhledem k poslední třetině a šnečímu tempu, které to celé nabralo a tomu, že už jsem se těšila až to celé skončí....

• 3.6.2017  07:17
    ReMoved (2013)

Nebylo to špatné, to vůbec ne, jen jsem prostě nebyla schopná tomuhle filmu úplně uvěřit, možná to taky způsobily ty "filozofické" proslovy devítileté dívenky (možná jí ani tolik nebylo).

• 30.5.2017  20:49
    Premature (2014)

Představte si časovou smyčku napasovanou do teen komedie. A je to, už ani snad není třeba tenhle film vidět. Ale zase abych mu nekřivdila, vidět se to dalo, místy jsem se i zasmála, jen to bylo takové, jak jen to říci... plné dejavu.

• 30.5.2017  09:47

Tak tohle bylo podivné, nevím pořádně co si o tom myslet. Takhle nějak to prostě dopadne, když se pohádka trochu zvrtne a to tak nějak všemi možnými i nemožnými směry. Do oné scény s "pee-pee a kaka" jsem si říkala, že to je jen trochu pikantnější pojetí pohádky s dusnou atmosférou, ale potom už jsem si říkala, jaký byl záměr, že tohle je možná trochu moc :D Ale nejsem odborník, takže možná jen neumím tenhle artový snímek pořádně ocenit. jen snad, že Debussy byl dobře vybraný.

• 25.5.2017  07:08
    Survivor: San Juan Del Sur (TV pořad) (2014)

Až na poslední kmenovou radu, s proslovem jednoho z poroty, na který opravdu jen tak nezapomenete, to byla spíš slabší serie.

• 21.5.2017  21:09

Skvělé obsazení a skvělý soundtrack (obzvláště ten!), tam to dobré ale víceméně taky končí. Škoda. Tak nějak mi přišlo, že to bylo s tou čarodějní tak nějak celé vyumělkované na to, jak prostý byl děj. Jakoby tvůrci neměli dost těch "superlidí" a potřebovali ještě něco víc. Ten závěrečný boj taky vypadá celkem umělohmotně. Hodně by se mi líbilo, kdyby tu byly jednotlivé postavy více rozvinuty a ne jen tak náznakem. Ale abych jen neříkala, co se mi všechno nelíbilo, tak ten úvod a vůbec tak první třetina se mi líbila. Námět by měl velký potenciál myslím, ještě navíc s tímhle obsazením. Slabší dvě hvězdičky.

• 15.5.2017  12:15

Z počátku jsem měla trochu obavy z dlouhé stopáže filmu. Přece jen není nejjednodušší napsat koukatelný scénář u kterého se člověk nebude nudit pro takhle dlouhý snímek. Musím ale říci, že po naprostou většinu doby má děj spád, je svižný, všechno odsýpá, pořád se něco děje. Až jen posledních patnáct minut mi přišlo trochu zbytečně natahovaných. Hodně se mi líbila kamera a efekty, oboje zaujme, ale nepůsobí to ve filmu rušivě, ani umělohmotně. Co se týče toho, co tu všichni vytýkají- nepřítomnost vedlejších postav, tak musím souhlasit. Je to film jednoho herce. Naštěstí to je zrovna (můj oblíbenec) Bale, takže škoda není taková a nějak to funguje. Stává se z toho ale film hlavně "o Mojžíšovi" , než o čemkoli jiném, což je trochu škoda. Silné tři hvězdičky.

• 20.3.2017  13:57

Nenechte se odradit tím jak se to tváří, není to úplně tak stupidní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vidět se to dalo bez větší újmy na zdraví, ale jednou mi to rozhodně stačilo. Jeden a půl hvězdičky.

• 14.3.2017  21:16
    Quantico - Série 1 (série) (2015)

FBI "oddychovka" která nenadchne ale ani neurazí. A nemohu jim odepřít celou řadu nečekaných zvratů. Dialogy a některé postavy a zápletky to ale hodně sráží dolů, kdyby to nebylo natočeno tak "béčkově zpopularizovaně" mohl z toho být slušný seriál.

• 25.2.2017  10:18
    Neon Demon (2016)

Začátek mě zaujal, vizuálně, hudebně i příběhem. Celkovým pojetím mi to připomnělo Sucker Punch. Ze začátku, jsem byla hodně zvědavá co se z toho vyvrbí a říkala jsem si, že by to mohla být vážně síla, taková sonda do světa, do kterého moc lidí "nevidí". Kde se "krásno" bere jako jediná hodnota, která něco znamená a jediný ukazatel na kterém záleží. Jenže kdesi okolo jedná třetiny stopáže. se to když to řeknu neexplicitně "zvrtlo", do něčeho, co mělo asi ohromit, umlčet a šokovat a já nevím co všechno. Vymizela všechna logika, vlastně veškerý děj. nepopírám, že záběry, efekty a hudba jsou vychytané a že určitě jsou lidi, kteří to označí za "vrchol umění" nebo něco v tom smyslu. K poslední třetině asi nemám moc co říci, snad jen, že to bylo tak absurdní a hloupé, že to snad ani není možné. Na tenhle film jsem se dívala kvůli Elle. Ona byla skvělá, to se popřít nedá, alespoň tedy podle mě. Škoda, co se z toho stalo. Vůbec nevím jak film ohodnotit. Po celém shlédnutí váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, za ten audiovizuál a za Elle. Veškerý "potenciál" filmu byl bohužel pro mě zazděn. Na druhou stranu rozumím jak čistě nadšeným, tak čistě zhrozeným komentářům tady. Zkrátka to není film pro každého. Pokud jste byli nadšení ze Sucker Punch, potom doporučuji k vidění, jinak snad ani raději ne.

• 22.2.2017  16:53

Melancholický, poklidně plynoucí film plný rozporuplných otázek, které by každý asi vyhodnotil trochu jinak. Kdo je tady ten špatný? Kdo udělal chybu? Kdo je oběť? Co by bylo správné a v jakou chvíli udělat ? A správné pro koho vlastně ? Všechno to působí naprosto reálně, přirozeně, příroda a prostředí vůbec, herci jsou skvělí a v neposlední řadě i příběh samotný. Nevím, jak lépe to říci, než že působí tak obyčejně lidsky jak jen to asi jde. Včetně postav, která si každá nese v sobě něco z minulosti,nebo prostě jen povahový rys, nebo nakonec cit- zkrátka něco čemu se člověk těžko sám ubrání. Tenhle příběh ukazuje jak to dopadne, když se střetnou věci, které si člověk v sobě nosí. Jak jsou nakonec potom obětmi všichni. ----“You only have to forgive once. To resent, you have to do it all day, every day. You have to keep remembering all the bad things.”----

• 25.12.2016  06:11

Prosté jasné citlivé a děsivé, jako nakonec většina děl s touhle tématikou.

• 24.12.2016  16:09

Do kina jsem šla bez jakýchkoli očekávání. Byla jsem zvědavá a spíš jsem se bála co to bude za dílo. Nakonec to ale hrozné nebylo. je pravda, že tvůrci vsadili na takovou nějakou "jistou" kostru příběhu, nic kontroverzního, nic překvapujícího, ne že bych byla odborník ale pokud existuje nějaký manuál "co musí být ve filmu a jak to zaonačit tak aby dílo bylo oblíbené" tak tenhle film to splňuje do puntíku. Obvykle mi to právě na filmech vadí, ale tedy to bylo všechno podané tak "kouzelně" že mi to ani nevadilo. Rozhodně to není, žádné veledílo, ale hanbu Potterovské sérii to nedělá, dokonce bych řekla že se mi film líbil více, než zfilmovaný poslední díl Relikvií smrti. Moc se mi líbilo prostředí New Yorku, kostýmy a celková atmosféra filmu. Herci byli také moc dobří a hudba ve mě vyvolala pocity nostalgie. Jen ta ubohá zvířata byla taková malinko umělohmotnější, než bylo nutné :D Film doporučuji, pokud jste fanoušek H.P,, (pro ostatní to možná takový "zážitek" nebude.) Je to taková příjemná roztomilá oddychovka která nepohorší a člověk se celkem i zasměje. Slabší 4 hvězdičky.

• 18.9.2016  20:53
    Elsa & Fred (2014)

Nikdy není pozdě na to začít si plnit sny, nikdy není pozdě na to žít. Vždycky můžete změnit zažité stereotypy ať už jde o zvyky, nebo způsob jednání s nějakou osobou. To je to, co se snaží film říci ? Možná. První polovina mě celkem bavila, ale pak to nějak ztrácí tempo pomalu a místy asi i smysl. Co se týče hlavních postav, tak mi přišly jako naprosté protiklady a stejný byl i můj názor na ně. Zatímco postava Freda mi byla sympatická s vtipnými hláškami a reálně působící..postava Elsy mi vyloženě lezla od začátku na nervy a přišlo mi, že to tvůrci lehce přepískli a vyhnali její charakter do tak absurdních extrémů, že pak působila spíš jako karikatura, nebo prostě parodie. Celkově mě mrzí, jak se film vyvinul, protože myslím, že samotné téma je hodně zajímavé...

• 16.9.2016  08:21

Zvrhlá variace Shakespeara ? Možná lehce. Když nevíte co si pustit, tenhle film poměrně vyřeší situaci za vás. Je to zajímavá kombinace "romantického" filmu a konverzačního dramatu s trochou zvrhlé erotiky a psychologickými momenty.(Nevěříte ? Věřte.) Od začátku se mi líbila atmosféra snímku melancholická/mlhavá/chladná a hudba. Dalším pozitivem a možná pro mě i tím nejvýznamnějším byli herci. Film je to rozhodně plný emocí (jak už tady několik lidí psalo) a oba to zahráli opravdu hodně dobře, nic to ale nemění na tom, že mi celkově ten příběh přišel lehce "přitažený za vlasy" na to, aby ho moje podvědomí mohlo považovat za reálný. Bylo tam hodně různých motivů a podnětů k zamyšlení, ale když se to takhle poskládalo za sebe a dohromady tak to občas působilo lehce těžkopádně, alespoň tak mi to připadalo. Možná mi jen film nesedl a nebyla jsem schopná postavy racionálně pochopit (po většinu doby). Chyběl mi trošku moment překvapení, k závěru se asi nebudu vyjadřovat, posuďte sami...Rozhodně to není špatný film, ale znovu se na to nepodívám. První díl z roku 1997 jsem neviděla, ale lehce pochybuji, že by to změnilo můj pohled. ----"Čeho se nejvíc bojíš?" "Že poslední věc, kterou na světě udělám, bude obnovení mého statutu na facebooku, kam napíšu, že jsem osamělý a zničený a můj život byl úplně bezcenný."----

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21