Marqta

okres Praha
studentka

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 11.6.2017  16:41
    Survivor: Worlds Apart (TV pořad) (2015)

Tak tohle byla po delší době hodně hodně povedená série. Myslím že se tu sešlo hodně velmi rozdílných lidí. A i to asi byl záměr, když jde konec konců o Worlds apart sérii :D Skvěle se tu ukázalo, jací různí lidi jsou. Jasně, že v těch podmínkách to udělá ze všech vlastností a osobních rysů extrém a jasně, že by se lidi chovali jinak, kdyby to byl Hotel Paradise, nebo podobná zvrácenost, ale stejně myslím, že to prostě ukáže jaký kdo doopravdy je. Místy se mi z těch zvěrstev co se tam děly až dělalo lehce nevolno, na druhou stranu tam nebyli zas lidi jen nízkých mravů a pochybného vychování a to člověku vždycky udělá radost, jakkoli by někdo mohl říci, že to je samozřejmost- tahle série ukazuje, že bohužel není. Vítěz je jedním z těch lidí co si to podle mě zasloužili úplně nejvíc za všechny série, co jsem doteď viděla, ještě že to tak dopadlo.

• 8.6.2017  19:18
    The Late Bloomer (2016)

Škoda, námět byl zajímavý a troufám si říct originální, ale to co s tím bylo provedeno, eeeeeh. Je to laciné, předvídatelné a od začátku je jasné jak to dopadne. Rozhovory jsou na pěst a ještě se to tváří filozoficky a hlubokomyslně. Škoda, že to bylo pojaté jako levná romantická komedie, kdyby bylo víc pozornosti věnováno hlavní postavě a třeba i jeho rodičům, kdyby se ty postavy trochu rozvedly a nebyly charakterizované jen jednou/dvěma vlastnostmi každá, mohlo by to být povedené myslím. Říkala jsem si, jestli dát za ten nápad jednu hvězdu, ale vzhledem k poslední třetině a šnečímu tempu, které to celé nabralo a tomu, že už jsem se těšila až to celé skončí....

• 3.6.2017  07:17
    ReMoved (2013)

Nebylo to špatné, to vůbec ne, jen jsem prostě nebyla schopná tomuhle filmu úplně uvěřit, možná to taky způsobily ty "filozofické" proslovy devítileté dívenky (možná jí ani tolik nebylo).

• 30.5.2017  20:49
    Premature (2014)

Představte si časovou smyčku napasovanou do teen komedie. A je to, už ani snad není třeba tenhle film vidět. Ale zase abych mu nekřivdila, vidět se to dalo, místy jsem se i zasmála, jen to bylo takové, jak jen to říci... plné dejavu.

• 30.5.2017  09:47

Tak tohle bylo podivné, nevím pořádně co si o tom myslet. Takhle nějak to prostě dopadne, když se pohádka trochu zvrtne a to tak nějak všemi možnými i nemožnými směry. Do oné scény s "pee-pee a kaka" jsem si říkala, že to je jen trochu pikantnější pojetí pohádky s dusnou atmosférou, ale potom už jsem si říkala, jaký byl záměr, že tohle je možná trochu moc :D Ale nejsem odborník, takže možná jen neumím tenhle artový snímek pořádně ocenit. jen snad, že Debussy byl dobře vybraný.

• 25.5.2017  07:08
    Survivor: San Juan Del Sur (TV pořad) (2014)

Až na poslední kmenovou radu, s proslovem jednoho z poroty, na který opravdu jen tak nezapomenete, to byla spíš slabší serie.

• 21.5.2017  21:09

Skvělé obsazení a skvělý soundtrack (obzvláště ten!), tam to dobré ale víceméně taky končí. Škoda. Tak nějak mi přišlo, že to bylo s tou čarodějní tak nějak celé vyumělkované na to, jak prostý byl děj. Jakoby tvůrci neměli dost těch "superlidí" a potřebovali ještě něco víc. Ten závěrečný boj taky vypadá celkem umělohmotně. Hodně by se mi líbilo, kdyby tu byly jednotlivé postavy více rozvinuty a ne jen tak náznakem. Ale abych jen neříkala, co se mi všechno nelíbilo, tak ten úvod a vůbec tak první třetina se mi líbila. Námět by měl velký potenciál myslím, ještě navíc s tímhle obsazením. Slabší dvě hvězdičky.

• 15.5.2017  12:15

Z počátku jsem měla trochu obavy z dlouhé stopáže filmu. Přece jen není nejjednodušší napsat koukatelný scénář u kterého se člověk nebude nudit pro takhle dlouhý snímek. Musím ale říci, že po naprostou většinu doby má děj spád, je svižný, všechno odsýpá, pořád se něco děje. Až jen posledních patnáct minut mi přišlo trochu zbytečně natahovaných. Hodně se mi líbila kamera a efekty, oboje zaujme, ale nepůsobí to ve filmu rušivě, ani umělohmotně. Co se týče toho, co tu všichni vytýkají- nepřítomnost vedlejších postav, tak musím souhlasit. Je to film jednoho herce. Naštěstí to je zrovna (můj oblíbenec) Bale, takže škoda není taková a nějak to funguje. Stává se z toho ale film hlavně "o Mojžíšovi" , než o čemkoli jiném, což je trochu škoda. Silné tři hvězdičky.

• 20.3.2017  13:57

Nenechte se odradit tím jak se to tváří, není to úplně tak stupidní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vidět se to dalo bez větší újmy na zdraví, ale jednou mi to rozhodně stačilo. Jeden a půl hvězdičky.

• 14.3.2017  21:16
    Quantico - Série 1 (série) (2015)

FBI "oddychovka" která nenadchne ale ani neurazí. A nemohu jim odepřít celou řadu nečekaných zvratů. Dialogy a některé postavy a zápletky to ale hodně sráží dolů, kdyby to nebylo natočeno tak "béčkově zpopularizovaně" mohl z toho být slušný seriál.

• 25.2.2017  10:18
    Neon Demon (2016)

Začátek mě zaujal, vizuálně, hudebně i příběhem. Celkovým pojetím mi to připomnělo Sucker Punch. Ze začátku, jsem byla hodně zvědavá co se z toho vyvrbí a říkala jsem si, že by to mohla být vážně síla, taková sonda do světa, do kterého moc lidí "nevidí". Kde se "krásno" bere jako jediná hodnota, která něco znamená a jediný ukazatel na kterém záleží. Jenže kdesi okolo jedná třetiny stopáže. se to když to řeknu neexplicitně "zvrtlo", do něčeho, co mělo asi ohromit, umlčet a šokovat a já nevím co všechno. Vymizela všechna logika, vlastně veškerý děj. nepopírám, že záběry, efekty a hudba jsou vychytané a že určitě jsou lidi, kteří to označí za "vrchol umění" nebo něco v tom smyslu. K poslední třetině asi nemám moc co říci, snad jen, že to bylo tak absurdní a hloupé, že to snad ani není možné. Na tenhle film jsem se dívala kvůli Elle. Ona byla skvělá, to se popřít nedá, alespoň tedy podle mě. Škoda, co se z toho stalo. Vůbec nevím jak film ohodnotit. Po celém shlédnutí váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, za ten audiovizuál a za Elle. Veškerý "potenciál" filmu byl bohužel pro mě zazděn. Na druhou stranu rozumím jak čistě nadšeným, tak čistě zhrozeným komentářům tady. Zkrátka to není film pro každého. Pokud jste byli nadšení ze Sucker Punch, potom doporučuji k vidění, jinak snad ani raději ne.

• 22.2.2017  16:53

Melancholický, poklidně plynoucí film plný rozporuplných otázek, které by každý asi vyhodnotil trochu jinak. Kdo je tady ten špatný? Kdo udělal chybu? Kdo je oběť? Co by bylo správné a v jakou chvíli udělat ? A správné pro koho vlastně ? Všechno to působí naprosto reálně, přirozeně, příroda a prostředí vůbec, herci jsou skvělí a v neposlední řadě i příběh samotný. Nevím, jak lépe to říci, než že působí tak obyčejně lidsky jak jen to asi jde. Včetně postav, která si každá nese v sobě něco z minulosti,nebo prostě jen povahový rys, nebo nakonec cit- zkrátka něco čemu se člověk těžko sám ubrání. Tenhle příběh ukazuje jak to dopadne, když se střetnou věci, které si člověk v sobě nosí. Jak jsou nakonec potom obětmi všichni. ----“You only have to forgive once. To resent, you have to do it all day, every day. You have to keep remembering all the bad things.”----

• 25.12.2016  06:11

Prosté jasné citlivé a děsivé, jako nakonec většina děl s touhle tématikou.

• 24.12.2016  16:09

Do kina jsem šla bez jakýchkoli očekávání. Byla jsem zvědavá a spíš jsem se bála co to bude za dílo. Nakonec to ale hrozné nebylo. je pravda, že tvůrci vsadili na takovou nějakou "jistou" kostru příběhu, nic kontroverzního, nic překvapujícího, ne že bych byla odborník ale pokud existuje nějaký manuál "co musí být ve filmu a jak to zaonačit tak aby dílo bylo oblíbené" tak tenhle film to splňuje do puntíku. Obvykle mi to právě na filmech vadí, ale tedy to bylo všechno podané tak "kouzelně" že mi to ani nevadilo. Rozhodně to není, žádné veledílo, ale hanbu Potterovské sérii to nedělá, dokonce bych řekla že se mi film líbil více, než zfilmovaný poslední díl Relikvií smrti. Moc se mi líbilo prostředí New Yorku, kostýmy a celková atmosféra filmu. Herci byli také moc dobří a hudba ve mě vyvolala pocity nostalgie. Jen ta ubohá zvířata byla taková malinko umělohmotnější, než bylo nutné :D Film doporučuji, pokud jste fanoušek H.P,, (pro ostatní to možná takový "zážitek" nebude.) Je to taková příjemná roztomilá oddychovka která nepohorší a člověk se celkem i zasměje. Slabší 4 hvězdičky.

• 18.9.2016  20:53
    Elsa & Fred (2014)

Nikdy není pozdě na to začít si plnit sny, nikdy není pozdě na to žít. Vždycky můžete změnit zažité stereotypy ať už jde o zvyky, nebo způsob jednání s nějakou osobou. To je to, co se snaží film říci ? Možná. První polovina mě celkem bavila, ale pak to nějak ztrácí tempo pomalu a místy asi i smysl. Co se týče hlavních postav, tak mi přišly jako naprosté protiklady a stejný byl i můj názor na ně. Zatímco postava Freda mi byla sympatická s vtipnými hláškami a reálně působící..postava Elsy mi vyloženě lezla od začátku na nervy a přišlo mi, že to tvůrci lehce přepískli a vyhnali její charakter do tak absurdních extrémů, že pak působila spíš jako karikatura, nebo prostě parodie. Celkově mě mrzí, jak se film vyvinul, protože myslím, že samotné téma je hodně zajímavé...

• 16.9.2016  08:21

Zvrhlá variace Shakespeara ? Možná lehce. Když nevíte co si pustit, tenhle film poměrně vyřeší situaci za vás. Je to zajímavá kombinace "romantického" filmu a konverzačního dramatu s trochou zvrhlé erotiky a psychologickými momenty.(Nevěříte ? Věřte.) Od začátku se mi líbila atmosféra snímku melancholická/mlhavá/chladná a hudba. Dalším pozitivem a možná pro mě i tím nejvýznamnějším byli herci. Film je to rozhodně plný emocí (jak už tady několik lidí psalo) a oba to zahráli opravdu hodně dobře, nic to ale nemění na tom, že mi celkově ten příběh přišel lehce "přitažený za vlasy" na to, aby ho moje podvědomí mohlo považovat za reálný. Bylo tam hodně různých motivů a podnětů k zamyšlení, ale když se to takhle poskládalo za sebe a dohromady tak to občas působilo lehce těžkopádně, alespoň tak mi to připadalo. Možná mi jen film nesedl a nebyla jsem schopná postavy racionálně pochopit (po většinu doby). Chyběl mi trošku moment překvapení, k závěru se asi nebudu vyjadřovat, posuďte sami...Rozhodně to není špatný film, ale znovu se na to nepodívám. První díl z roku 1997 jsem neviděla, ale lehce pochybuji, že by to změnilo můj pohled. ----"Čeho se nejvíc bojíš?" "Že poslední věc, kterou na světě udělám, bude obnovení mého statutu na facebooku, kam napíšu, že jsem osamělý a zničený a můj život byl úplně bezcenný."----

• 30.8.2016  00:54
    Gladiátor (2000)

Film mi přišel trošku moc vyhnaný do extrému po všech stránkách (aby z toho byl ten "správný trhák" se vším všudy- jak z učebnice...) a občasné prostříhání by mi nevadilo. Ne že by byl snad příběh primitivní, nebo scénář nepovedený, to si nemyslím, ale stejně mi ta stopáž přes dvě a půl hodiny přišla zbytečně velkorysá. No a kdyby bylo ve filmu nějaké to překvapení, tak bych se nezlobila, ale celková atmosféra je povedená, herci jsou super a hudba taky, takže se mi vše ve výsledku líbilo, ale zas ne tolik abych se ztotožňovala s tím množstvím "oslavných ód" co tady jsou...

• 10.8.2016  19:58
    Dag och natt (2004)

Konverzační drama, kde ale slova nejsou vším, tak jak to u konverzačních filmů někdy je..,Tady nebylo potřeba mluvit pořád a stejně mi přišlo, že bylo "poselství" zřejmé. Mikael Persbrandt je skvělý, věřila jsem mu všechno to zoufalství, smutek, nejistotu, možná trochu vztek, lehce schovaný (?) za lhostejností ...Je to skrz naskrz chladné by se asi dalo říci. Pošmourné deštivé prostředí tvoří bezútěšnou atmosféru...jakoby všechno tak nějak směřovalo k nevyhnutelnému konci...Na film se dá koukat buďto tak, jak jde/přichází, nebo jde využít toho, že nabízí spoustu otázek k zamyšlení... Kde končí strach z toho k někomu emocionálně přilnout a kde začíná sobectví ? Do jaké míry je emoční chlad ještě v nějakých "společenských mezích"? Je vůbec možné nesesypat se z toho všeho (co se "každý den" děje..)když nemá člověk někoho, komu by se alespoň trochu otevřel, někoho komu by důvěřoval a "pustil ho k sobě?"... Taky se mi líbil vypravěč v úvodu (i když to bylo jen pár vět...) a ten fakt, že má divák opravdu možnost poznat hlavního hrdinu. Tedy, že je ta jeho postava pojatá hodně dopodrobna..(matka, kamarád, manželka, sestra...). Každá z postav, která se postupně ve filmu objeví vnáší něco trochu nového do pohledu, který si člověk o hlavní postavě utváří..přináší náhled z trochu jiné strany..to se mi líbilo. Snímek mi připomněl- žánrem a formou pojetí filmLocke, který můžu také jen vřele doporučit, pokud se vám tohle líbilo.

• 9.8.2016  18:51
    Lůno (2010)

Téma klonování je určitě hodně kontroverzní, ale to už si asi musí každý nějak urovnat v sobě, jak se "k tomu má". Atmosféra se rozjíždí hned ze začátku. Je poklidná, ale chladná a dalo by se asi říci že docela poetická se spoustou detailních záběrů drobností a prostředí. Přišlo mi zajímavé, že děj sice plyne zdánlivě poklidně, ale přitom se ve snímku objevuje poměrně hodně "časových skoků". Ty se mi líbily především ze začátku, kde se člověk několikrát postupně retrospektivně vracel k záběrům, které na první vidění nebyly zcela jasné...Motiv je určitě zajímavý, ale myslím, že druhá polovina filmu už byla trochu moc rozvláčná, nic moc se tam nedělo, ale tempo tak nějak zůstávalo. Eva Green byla skvělá a v některých pasážích si myslím, že trochu zachraňovala scénář, který jakkoli začal slibně, myslím že tak nějak postupně ztrácel štávu a že by se mohlo z tohoto tématu vytvořit trochu" více říkající" dílo. Ale díky kameře a určitě i zvuku (který je syrový, bez doprovodné hudby, vlny, vítr, cinkání) se mi na film hodně příjemně koukalo.

• 24.7.2016  13:26
    Love (2015)

Eh, není to tím, že bych měla něco proti téhle tematice, není to tím, že by mě obsah pohoršoval/znechucoval, nebo že bych si myslela, že je vhodné "tyhle" věci nějak neřešit/neukazovat...Já jen nepochopila pointu tohoto snímku...netuším co tím mělo být sděleno, na co se mělo poukázat, film mi nedává moc smysl. Až tak "jednoduché" to je. Noé se nesnaží být kontroverzní (zní některé komentáře tady..) ..S tím já nesouhlasím. Přijde mi, že všechno o co se tenhle film snaží je být kontroverzním a surrealistickým. Přijde mi právě, že se o to snaží tolik, že už nějak nezbyl "prostor" pro cokoli jiného. A tím cokoli myslím cokoli... Přijde mi, že když už se film/postavy snaží něco říci, tak to je v úplném rozporu s tím co ukazuje ..(je snad tohle pointa ?? ) Abych jen nekritizovala, líbí se mi prolínání časových rovin ve filmu a líbí se mi myšlenkové monology...(tedy ten nápad, že se tam vyskytují myslím, nikoli jejich obsah/ neobsah). Co se týče střihu, tak ten byl zajímavý místy (prostřihy- něco a najednou úplně jiný pohled- nevím jestli to dává smysl, když to takhle napíšu..). Ze začátku mi to občas připadalo trochu jako "pěst na oko", ale potom jsem si zvykla a bylo to originální, pokud nic jiného, a taky lehce zpestření nekonečné stopáže...Vlastně asi stejně jako hudba... Kdyby se někdo rozhodl prostříhat těch 130 minut na 60 minut...myslím, že by se mi to i relativně mohlo líbit jako "umělecký pokus"..nebo něco v tom smyslu. Už jsem přestala, počítat na pokolikáté jsem to nakonec dokoukala....Možné nemám na tenhle film dost "uměleckou duši"...prostě to šlo mimo mě...

• 20.6.2016  05:44
    Miss Meadows (2014)

Po všech stránkách jednoduše "zvláštní"film je to takové pohádkově absurdní a je mi celkem jasné, že z tohoto mého prohlášení nemůže být nikdo dvakrát moudrý...Nevím pořádně jak se to přihodilo, ale na začátku mi film připomněl Amélii (sice zdaleka...ale nějak se mi vybavila..)asi kvůli popisu a představení "podivných" zvyklostí hlavní postavy. Katie nikdy nepatřila mezi moje oblíbence, ale musím se přiznat že mi k ní tahle role sedla. Škoda možná, že nebylo všechno trochu víc promyšlené protože hlavně ve druhé polovině už na mě snímek místy dělal trochu "laciný" dojem.

• 11.6.2016  12:12
    Kdo přežije: Caramoan (TV pořad) (2013)

Tahle serie mě hodně bavila, lehce nerozumím tolika negativním komentářům.

• 28.5.2016  06:01

Je to bolestné, citlivé s velmi povedenou kamerou (třeba scéna, když jde Daniel po městě a jsou zabíraní ostatní lidi-jejich reakce- a Danielova reakce- ale to byl jen TOP, celou dobu byla kamera moc povedená). Přestože je to citlivé a emocionální, tak by to stejně chtělo podle mě trochu zvednout tempo dění a trochu ubrat na předvídatelnosti. Co si budeme povídat, od začátku vlastně "víte" jak to dopadne a jak děj pokračuje, tak je vše čím dál tím více kostrbaté celkově, čím dál tím více"vyhrocené". Možná by pomohlo netlačit tolik na pilu v závěru Cyron Bjørn Melville mi ale sedl, i jeho výkon.

• 22.5.2016  13:08

Jestli já jsem neměla naivně vysoké očekávání na základě zdejšího hodnocení...Začátek se mi hodně líbil, jenže potom mi tenhle konverzační a svým způsobem minimalistický film přestal sedět. Nechci říkat, že dialogy neměly svým (možná lehce překrouceným způsobem) hloubku, nebo že by to bylo úplně hloupé, asi mi spíš nesedly povahy postav. Ani jednoho z nich jsem nechápala (o to méně to jak fungovali dohromady), občas mi přišli až tragikomičtí a celá ta situace lehce absurdní. Jsem trochu zmatená a rozpačitá z dojmu, který ve mě film nechal a nevím co si o něm vlastně myslím.

• 15.5.2016  19:31

Slabší 4 hvězdičky, ale pointa pobaví/překvapí :)

• 7.5.2016  18:54
    Marodi (2014)

Námět rozhodně stojí za pozornost, stejně jako celá hlavní myšlenka filmu/ to co chce ukázat, nevím ale jestli se to úplně stoprocentně vydařilo co do zpracování. Scénář mi místy přišel trochu nešťastný, nebo možná zase jen nešťastně pojatý. Od filmů toho to typu, čímž myslím filmy o nemocech (o to víc že jde o smrtelnou nemoc a o to víc že je vše v nemocničním prostředí) člověk očekává silnou emocionalitu, silný drsný příběh. Nechci tvrdit, že to co se ve filmu dělo byla nějaká sranda, ale prostě mi to tak nějak ve výsledku nepřišlo moc "seriózní" když to takhle podám. Respektive ten příběh tam prostě byl, nepřišlo mi že by tomu byla dána nějaká hloubka. Možná mě to celé jen lehce emočně minulo a ted hledám příčiny kdoví kde...ale to asi nezjistím. Na druhou stranu obsazení bylo vydařené Gijs Blom byl skvělý! A celkově se to rozhodně vidět dalo a poměrně slušně, jen mě mrzí, že to u takovéhleho "velemotivu" nevzali tvůrci víc do hloubky a trochu méně "high school" stylem. Za mě to jsou tři slabší hvězdičky.

• 4.5.2016  20:09
    Meadowland (2015)

Přestože nikdy nebyla Olivia Wilde mojí oblíbenkyní tak se přiznávám, že jsem si první půlku snímku užila (i díky ní-byla vážně skvělá). Je to vážné, je to křehké, je to bolestivé- atmosféra je nastíněná velmi vydařeně. Přestože jsem nebyla unešená z tématu, nemůžu popřít že na mě film hodně působil právě způsobem, jakým je natočený. Hodně se mi líbilo střídání úhlu pohledu hlavních postav, hudba a kamera taky nebyla špatná. Scénář mohl být lépe napsaný, všemu by neuškodilo trochu víc spádu. Nemám nic proti pozvolně plynoucím snímkům, nic proti zpomaleným a dlouhým záběrům pokud v nich dokážu najít nějaký smysl, nebo pokud nejsou tolik moc strhující, že zapomenu že se vlastně dívám...tady se to tedy úplně nepovedlo...Ve výsledku by to sneslo trochu prostříhání, protože jednoduše v ději nebylo dostatek podnětů, aby se ta stopáž nějak smysluplně naplnila. uvítala bych třeba ještě rozvinutí vedlejšího děje s bratrem...je mi trochu líto že ta postava nedostala v ději více prostoru, mohlo by to být právě to, co snímku chybělo. Poslední třetina už mi přišla zoufale uvleklá a taková nějaká plytká....nicméně už jen kvůli té atmosféře stojí tenhle film za vidění. Za mě to jsou tři hvězdičky. I když po té slabší poslední třetině jsem byla trošku otrávená. (Zase je ale pravda, že úplný závěr má taky svoje kouzlo.)

• 3.5.2016  16:42

Moc se mi líbil celý nápad, obecně mám ráda "deníkově" a retrospektivně (zde alespoň častečně) pojaté filmy a celá ta kompozice mi sedla. Líbila se mi i ta hlavní myšlenka/zápletka, ale to je možná tak všechno. Asi v tom hrálo velkou roli to, že mi hlavní hrdina poměrně dost lezla na nervy a stejně tak i její matka. Hodně reakcí postav na nějakou situaci (což byla tady možná i taková klíčová věc, když se jedná řekněme o vztahové drama ....:D ) mi přišla nereálná vykonstruovaná, občas lehce absurdní případně až lehce parodická. Hlavně, aby to celé tak nějak sedělo do předem připraveného konceptu "divokých sedmdesátek" a nedej bože, kdyby se vynechal nějaký ze žhavých motivů, které se vám pravděpodobně ve spojení s touhle dobou vybaví. Vidět se to dá, ale jednou mi to stačilo. Možná jsem do snímku vkládala zbytečně vysoké naděje a možná proto jsem zklamaná...Taky mě mrzí že film řešící takovéhle poměrně silné téma nemá nějaké solidní zakončení, které by všemu tomu "dramatu" dávalo nějaký smysl...

• 28.4.2016  11:32
    Ptáčata (2008)

Je to kruté, je to drsné, upřímné a jednoznačné (o stručnosti a jednoduchosti provedení by se dalo polemizovat.) Ano, ten kontrast mezi krutostí a citem je brutální....Nechci působit necitelně, jako prase nebo prostě jako někdo komu nezáleží na druhých, ale trochu se mi tady na to nabízí říct (když to trošku přeženu) něco ve smyslu "so what ?" Myslím že chápu pointu, film chtěl ukázat ten kontrast mezi nevinností/čistotou/nákloností a krutostí/dospělostí/bezcitností a taky to ukázal...Na druhou stranu je to tak, jak to je jakkoli to je hrozivé...nic se neřeší, nic se vlastně neděje. Poselství je předáno...možná zbytečně zdlouhavě občas...nevím pořádně co si mám myslet....

• 24.4.2016  18:22
    Vloupačka (2012)

Může obsahovat spoilery. Tak trochu revenge krimi pohádka...Ať už to člověk bere naprosto vážně, nebo s přesvědčením že je to celé vlastně naprosto groteskní nebo naivní nedá se popřít, že se na to dívá vcelku příjemně. To hlavně díky "undergroundové anglické" atmosféře (ano pro tu mám slabost) a díky, dle mého názoru, velmi vydařeného obsazení. Příběh není nějak složitý s mnoha zvraty, ale díky flashbackovému pojetí a příjemnému stylu vyprávění mi to ani nějak nevadilo a celkově to mělo po většinu doby příjemný spád. Co se týče závěru, tak eeehm nevím co si pořádně myslet. Na jednu stranu- ano je to umělohmotné, vykonstruované, možná prvoplánové a možná jen těžce uvěřitelné. Na druhou stranu mi to přišlo svým způsobem hezké (?). Teď by mohlo následovat dlouhé filozofování o spravedlnosti, a ospravedlnitelnosti pomsty jako takové...ale toho vás ušetřím a řeknu jen, že si na to asi budete muset udělat názor sami. S hodnocením jsem na vážkách. Obecně mám slabost pro obdobné filmy, spousta věcí se mi na filmu líbila, z něčeho jsem rozpačitá a celková menší naivita, hlubší psychologie postav a propracovanější děj by mi nevadily...Váhám jestli mám dát 4 nebo 3 hvězdičky. Rozhodně ale doporučuji ke shlédnutí (i když je to možná jeden z těch snímků, kde jedno vidění naprosto postačí).

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21