Marqta

okres Praha
studentka

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 4.3.2021  14:35

Film z kterého jsem lehce rozpačitá. Hlavní motiv je zajímavý, ale přišlo mi to tak nějak nemastně neslaně zpracované. Jakoby se tvůrci právě spojili jen s tím, že mají dobrý nápad a už si řekli, že není víc potřeba. A tak člověk dostane ořezanou kostru příběhu, který je o tom, že lidé chtějí objevit něco nového, v sobě, v životě ve vztazích, nicméně ale už nenahlédne pod pokličku toho, proč to vlastně chtějí a ani žádné pořádné vysvětlení, jak to teda dopadlo. Nemyslím, že bych nepochopila tu úvahu která stála za závěrem filmu. Myslím, že jí rozumím, jen mi přijde plytká, jednoduchá, rádoby šokující možná... bez vysvětlení. Člověk si z toho jen těžko něco odnese, není tam nad čím se moc zamýšlet, protože jste v podstatě nedostali podnět k tomu nad postavami přemýšlet, skoro nic o nich nevíte, jsou charakterizované jedním nějakým rysem a na tom to stojí. Což je myslím u filmu který má být asi hlavně o tom, jak člověk vnímá svůj život, jak ho prožívá...docela problém.

• 16.12.2020  15:59

Zajímavý, artově pojatý snímek. Příběh a hlavní motiv se mi líbily, ale nějak se mi po většinu doby nedařilo se nadchnout pro velmi rozvláčné tempo a možná to na mě celé bylo až trochu moc artové. Rozhodně to není špatný film, jen to asi není úplně můj šálek čaje. A abych nezapomněla.... Irène Jacob byla skvělá.

• 7.12.2020  18:37
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Dovedete si představit něco mezi fantasy sci-fi a postapokalypsou ? Eh, taky jsem si nemyslela, že to jde, možná spíš by mě ani nenapadlo přemýšlet o tom, jestli by to mohlo jít. Ale evidentně, všechno jde. I když "jde" je asi i všechno co k tomu můžu říct, aspon o první serii tedy. Kombinace žánrů, jakkoli zní jako pěst na oko není na tomhle seriálu vůbec to nejhorší, možná dokonce je to to, kvůli čemu jsem vydržela těch 10 dílů. Jinak teda bohužel herci jsou občas k pláči, postavy jsou k pláči a hudba (ted mi na mysli konkrétně vyvstanula jedna scéna z posledního dílu, kde jsem se neubránila smíchu) z toho místy dělá frašku ještě větší, než dialogy...a to už je co říci.

• 17.9.2020  09:54

Pomalu plynoucí, syrově natočený film, bez hudby a efektů. Moc hezky vystihuje letní atmosféru, se spoustou zvuků města, vody ale i chlad, beznaděj a asi i zoufalství v rámci vztahu hlavních postav. Snímek ukazuje příběh, nic víc nic míň, trošku mě mrzelo, že nebyl prostor nahlédnout víc pod povrch do celé emocionální zápletky a že to bylo naservírované "jen tak, k pozorování" asi by se dalo říci. Ale právě i v tom je asi to kouzlo, že je divák jenom pozorovatelem celé situace/příběhu. Přestože všechno probíhá pomalejším tempem, jsou tu zajímavé střihy často přeskakující delší časový úsek, nebo naopak je pak část jen ze sestříhů jednotlivých událostí. Z toho jsem trochu rozpačitá. Na jednu stranu je to v kontrastu k pomalu ubíhajícímu zbytku filmu, na druhou stranu to občas působilo trochu násilně. Každopádně jsem si film pustila bez jakýchkoli očekávání a byla jsem docela mile překvapená. Za mě je hodnocení kdesi mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

• 10.7.2020  20:06
    Tenkrát poprvé (TV seriál) (2020)

Průměrná podívaná. Občas nuda. Je to celé předvídatelné, žádné překvapení se nekoná. Co mě ale vadilo nejvíc byla, když to řeknu slušně primitivita postav. (Takhle by se vážně někdy někdo choval ? Nebo to bylo celé v nadsázce a jen jsem to nepochopila?) Nechci tenhle seriál úplně odsuzovat, myslím, že nejsem cílovka....a koukat se na to dá, bohužel to je tak všechno.

• 21.3.2020  11:04

Mám ráda Amy Adams a mám ráda Matthewa Goodea. Oba byli dobří, tam to začíná a i končí. Popisek žánrů vystihuje co to je za film, kompletně. Všechno co člověka napadne potom co si přečte obsah, se taky stane. V ději není nic překvapivého, stejně tak ani postavy ničím nepřekvapí, jsou přesně tak strojeně stereotypně vykreslené, jak by jeden mohl čekat. Raději se nad dějem nezamýšlet, protože jinak by se člověk mohl naštvat, třeba nad nesmyslným chováním Declana...SPOILER ? (Pokud je vůbec možné zdě něco nazývat spoilerem. )Jak by proboha mohl získat sympatie k někomu, jako je Anna ? Je to oddychovka, na vypnutí mozku, prostředí je hezké, herci to zahráli, asi by se dalo říci "jak měli". Jednou mi to rozhodně stačilo, ale vidět se to dalo. Slabé 2 hvězdičkx.

• 2.9.2019  10:59

Tohle je první japonský animovaný film, co jsem kdy viděla. Nevím proč, ale podvědomě jsem se těmhle filmům už delší dobu vyhýbala a to i když jsem slyšela ze všech stran vlastně jen pozitivní ohlasy. Asi o to větším překvapením pro mě bylo, když jsem při sledování zjišťovala jak moc mě to baví a jak moc se mi to líbí. Tahle pohádka je totiž kouzelná. Je do ní zapakováno tolik věcí a prvků a všechny tam tak nějak "patří". Tím myslím, že nic nepůsobí uměle naroubovaně, jak mi to často připadá v mnohých pohádkách západní produkce (zase rozhodně neříkám, že ve všech! ) To, co na mě ale udělalo asi největší dojem ( kromě samotné postavy Totora a Černočerňáků :) ) byla atmosféra filmu. Tak milý a hřejivý snímek jsem už hodně dlouho neviděla. Dlouho jsem přemýšlela o tom, čím to je a napadlo mě, že v téhle pohádce není žádná postava vyloženě zlá. Každá postava je nějak charakterizovaná několika rysy, ale chybí tam "zlo" což je řekněme typická věc pro pohádky na kterých jsem alespoň tedy já vyrůstala a na které jsem zvyklá. Nikdy by mě nenapadlo, jak velkou roli to může hrát a jak je to milé a osvěžující. Takže pokud váháte, jestli se na to podívat, tak já určitě doporučuju. Minimálně to něco úplně jiného, než na co jste pravděpodobně u pohádek zvyklí. ----“Everybody, try laughing. Then whatever scares you will go away!” – ----

• 16.8.2019  20:41

Tenhle krátkometrážní film ukazuje bezútěšnou situaci, nebo spíš výstřižek ze životní situace ve které se nachází čtyři lidi. Kluk co zmlátil holku a jejich otcové. A i když se dá na první dobrou typnout kdo je "zloduch" a kdo "oběť", tak se ukáže, že to není tak černobílé jak by se mohlo zdát.

• 26.2.2019  19:38
    12 opic (1995)

----"What we say is the truth is what everybody accepts. Right? I mean, psychiatry: it's the latest religion. We decide what's right and wrong. We decide who's crazy or not. I'm in trouble here. I'm losing my faith."----

• 11.2.2019  13:46

Kdyby mi někdo do dneška, řekl, že je nějaký film "art-thriller/horor" tak bych asi neměla tušení co si pod tím představit, teď už bych tušila. Atmosféra pod bodem mrazu, hudba (je to ještě hudba ? ) ze které běhá mráz po zádech a celou dobu jen čekáte, kdy už odněkud vyskočí nějaké to krvelačné monstrum...ale ono pořád nic. Atmosféru dokresluje kamera, která se vždycky do záběru vyloženě "vplíží", většinou z nějakého krkolomného úhlu, aby byla zmařená i ta nejmenší šance se u sledování tohohle filmu cítit uvolněně a v klidu. A obsazení je rozhodně dobré. To, co mi ale nesedlo, byl příběh samotný. Snímek je hodně rozvláčný, což by samo o sobě nemuselo být na škodu, ale protože není moc těžké odhalit, jak se bude film vyvíjet (obzvlášť ve druhé polovině), tak pak už jsem jen hodinu seděla a čekala, až se děj "proplíží" ke konci. Neděje se nic nového, nic překvapivého, žádný zvrat a dle mého názoru vlastně i žádná pointa. Nevylučuji, že jsem tohle dílo jen nepochopila a někde v něm je schovaný smysl, který mi unikl. Takhle mám ve výsledku jen hodně rozpačitý dojem.

• 10.2.2019  17:20
    Leon (1994)

Asi hlavně díky vysokému hodnocení tady a taky obsazení filmu, jsem měla pravděpodobně zbytečně vysoká očekávání. Tím vůbec neříkám, že jsem se nudila, nebo že by mi něco přišlo vyloženě špatně, jen jsem asi bohužel čekala trochu víc. Nicméně obsazení bylo skvělé po všech stránkách. Hodnocení někde mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami.----"Revenge is not good. Once you're done. Believe me."----"You need some time to grow up a little." "I finished growing up, Léon. I just get older." "For me it's the opposite. I'm old enough. I need time to grow up."----

• 5.1.2019  09:52

Dalo by se říci, že příběh je takový docela šablonovitý, předvídatelný. Stejně tak dialogy. Líbila se mi pochmurně realistická atmosféra i když některé scény mi také přišli lehce přitažené za vlasy, což celému filmu v mých očích ubralo dost na autenticitě. Vadilo mi, že byly ve scénáři vynechány některé docela zásadní momenty příběhu, o kterých se divák potom dozvídá až zpětně z dalších dialogů, nevím jestli to byl záměr, ale musím se přiznat, že mi to v některých chvílích docela vadilo. Co se týče postav, tak mi snad ani jedna nebyla nějak sympatická, možná by pomohlo kdyby se člověk dozvěděl o párech trochu víc informací, o tom jak fungovaly, o tom jaká tam panovala atmosféra, z jedné nebo dvou scén si člověk může opravdu jen vymýšlet, jak to celé mohlo být. Cillian Murphy alespoň podle mého názoru zachraňuje celý tenhle film a kvůli němu nakonec váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, jinak bych pravděpodobně dala rovnou dvě.

• 3.1.2019  17:52

Pomalu plynoucí a pomalu zpětně se odhalující příběh se spoustou přírody a přes to, že se ve snímku objevuje hned několik vážných témat se poměrně dlouhou dobu dařilo udržet zvláštně poklidnou atmosféru. Povedlo se zpracovat hned několik témat tak, aby každému bylo věnováno dost prostoru a aby byla probrána dostatečně do hloubky. Méně je někdy opravdu více. Rozumím ale tomu, že ne všem musí nutně tohle pomalejší tempo sednout. To, co drží film pohromadě jsou herecké výkony Saoirse Ronan a Billyho Howlea, oba byli opravdu skvělí a právě kvůli pomalejšímu tempu věřím, že by se člověk mohl při ne tak dobrém obsazení začít snáze nudit. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky.

• 31.12.2018  12:09

Tenhle díl mě vyloženě zklamal. Asi to je i tím, že jsem dějově očekávala něco trochu jiného, nicméně děj zde byl podle mě hodně skromný, popsatelný ve dvou větách.Doufala jsem že ve filmu bude více" návratů do Bradavic" více kontextu k událostem a ne jen ostrouhaná jednoduchá dějová linka. Začátek vypadal slibně, ale potom se celé dvě hodiny stopáže nic moc neděje. Co se týče vizuálního zpracování, tak to určitě nebylo špatné, herecké obsazení vlastně taky ne. Snad bude další díl lepší.

• 30.12.2018  14:15

Film má pár světlých chvil, kdy jsem se zasmála, ale tím to končí. Za mě to je tak na půl hvězdičky.

• 26.12.2018  12:31

Milý a originální oddechový snímek se zajímavým příběhem. Sem tam ve filmu najdete i nějakou tu hlubší úvahu, ale moc filozofování nečekejte. Co bylo vyloženě slabší byly dialogy, ale to je asi to jediné co mi místy vyloženě vadilo. Hodnocení tady (momentálně 81%) mi přijde moc vysoké, ale rozumím tomu, film je nápaditý, místy vtipný a člověk se u něj nenudí, možná jen nepatřím mezi cílové diváky evidentně. Za mě je hodnocení někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Film jsem viděla ráda, ale nemám v pánu se k němu vracet, alespoň prozatím

• 14.10.2018  07:40

Jsem z tohohle filmu trošku rozpačitá. Hodně se mi líbí jednotlivé postavy a kostra příběhu také není špatná. To, jak je to ale všechno poskládané dohromady na mě působí malinko kostrbatě a neohrabaně. Co je skvělé je soundtrack a některá filozofická zamyšlení. Rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl scénář malinko pestřejší a kdyby se divák dozvěděl trošku víc o jednotlivých postavách, o tom co se vlastně dělo. Nepochopte mě špatně, vůbec mi nevadí "zádumčivá" atmosféra a pomalu plynoucí filmy, ale musí tam potom být něco, co těmhle místům ve filmu dává smysl v celkovém kontextu. Určitě to není špatný snímek, jen jsem asi čekala trošku víc. Slabší tři hvězdičky. ?----"Facts are only point of view and point of view can change."----

• 6.10.2018  07:28

Roztomilá oddychová komedie se skvělými postavami. Postavy jsou také tím na čem všechno stojí. Zbytek je takový, že neurazí a nenadchne. Asi hlavně kvůli vysokému hodnocení tady jsem ale čekala asi něco víc. Trošku slabší tři hvězdičky.

• 14.9.2018  12:08
    Westworld - Labyrint (série) (2016)

----" There is no threshold that makes us greater than the sum of our parts, no inflection point at which we become fully alive. We can't define consciousness because consciousness does not exist. Humans fancy that there's something special about the way we perceive the world, and yet we live in loops, as tight and as closed as the hosts do, seldom questioning our choices, content, for the most part, to be told what to do next. No, my friend, you're not missing anything at all."----

• 8.9.2018  07:02

Z technické stránky ve smyslu jakým způsobem je film natočený nemám absolutně co vytknout. Moc se mi líbí koncept práce s myšlenkami během celého filmu a vlastně by mohl být snímek velmi dobrý nebýt faktického obsahu děje a těchto myšlenek. Ten mi přišel tak laciný a umělohmotný, že už to snad ani víc nejde. Otázkou je, jestli to nebyl účel tvůrců, stvořit povrchního primitiva, jehož myšlenkové pochody by nebylo tak obtížné sledovat, ale pochybuji o tom. Kvůli tomu mě to celé ani moc nebavilo a hodně mě to mrzí, protože to mohl být opravdu skvělý film.

• 6.9.2018  10:50

----"Dr. Thaler reminds me of an actress playing the therapist. And when we have a session, I feel like an actress playing myself."----

• 5.9.2018  17:55
    Jisté ženy (2016)

Film složený z několika příběhů které se vzájemně více, či méně protnou. To co mají všechny příběhy společné je kromě zasněžených vrcholků hor v pozadí i pomalu plynoucí děj a chladná syrová atmosféra bez hudby, podle mě velmi povedená a skvěle se k filmu hodící. Přišlo mi, že více než všechno ostatní mají čtyři hlavní postavy společný motiv samoty. Samota v rozhodnutí, které člověk musí udělat a které může ovlivnit něčí (i váš) život/smrt. Samota z pocitu, že máte všechno jen na vlastních bedrech a že vám ostatní všechno jen ztěžují, než aby pomáhali ( i když jejich záměr nemusí být špatný). Samota vycházející z toho, že máte jiné společenské postavení, nebo jste v jiné životní situaci než většina lidí, kteří vám jsou blízcí. A nebo samota, kdy jste "jen" sami a chybí vám lidská interakce. Povedený film, vřele doporučuji, pokud máte rádi pomalejší tempo. Za mě to jsou silnější tři hvězdičky.

• 31.8.2018  16:51
    Anestezie (2015)

Od filmu jsem neměla žádná očekávání a docela mile měvpřekvapil. Jedná se o jeden z těch snímků, kde je více prolínajících se příběhů, respektive kde se jednotlivé příběhy postupně schází a provazují. Některé momenty mi přišly trochu kostrbatější z hlediska reálnosti v příběhu, ale celkově určitě nemůžu tvrdit, že by na mě film působil nějak uměle a těžkopádně. Škoda je, že jednotlivé příběhy nedostaly více prostoru, protože takhle bylo všechno jen nakousnuté, ale žádné z témat (drogová závislost, workoholismus, nevěra, perfekcionismus, povrchnost, životní hodnoty....a mnoho dalšího) nebylo rozpracované více do hloubky. I tak se ale dají najít scény a proslovy k zamyšlení. ----"Are we done? We can destroy cities, alter the planet irreversibly, speak instantaneously face-to-face from across the globe, create life where there was to be none, even while intoxicating ourselves with it all. And yet, how do we still seek purpose? And where do we hope to find it if we're so busy convincing ourselves there needn't be any? "----

• 28.8.2018  11:38
    Stopy (2013)

Povedený film, který prostě a jednoduše odvypráví příběh Robyn. Nic víc, nic míň. Nečekejte žádné scénaristické zápletky a napětí zvyšující pasáže. Trochu mě mrzí způsob, jakým je film pojatý, samotná cesta je vyobrazena záběry stereotypních úkonů, což jistě musela být ale bylo by zajímavé se dozvědět více o praktické stránce věcí. Myslím, že kdyby bylo ukázané co vlastně všechno musela mít na cestě, jak si rozdělávala oheň, jak to bylo s vodou a jídlem, bylo by to celkově o dost zajímavější než opakující se záběry na u ohně sedící Robyn, probouzející se Robyn a Robyn která opouští tábořiště a vyráží na cestu. Ale jinak nemám filmu co vytknout. Mia Wasikowska byla skvělá.----"Some nomads are at home everywhere. Others are at home nowhere, and I was one of those." - Robyn Davidson----

• 18.8.2018  21:01
    Wonder Woman (2017)

Můj celkový dojem je sice o 100% směrem k pozitivnějšímu po shlédnutí celého filmu, než po prvních patnácti minutách, ale i tak teda nejde o film kterému bych se někdy chtěla znovu přiblížit. Odepřít se nedá líbivý audiovizuál, propojení všemožných prostředí a žánrů a párkrát jsem se i usmála, ale tam ta pozitiva nějak končí. Film by si zasloužil prostříhat a ubrat na těch božských "super-tricích", zejména v závěru, aby to vůbec šlo brát trochu vážněji. Takhle byl závěr jen plný jiskřiček ran, "energických ničivých provazů" (říkejte tomu jak chcete) trapných zvolání s absencí děje..prostě to byla z mého úhlu pohledu nuda. Na druhou stranu věřím, že pro fanoušky tohoto typu filmů může být v té záplavě velmi podobných snímků Wonder Woman něčím trochu jiným, novým, neokoukaným. Za mě to jsou slabší dvě hvězdičky.

• 17.8.2018  15:40

Film se skvělou atmosférou letního italského venkova. Teplo, ptáci, cikády, kytky, všechny malé detaily, krásné prostředí a hudba, příjemná kamera. Všechno je takové vřelé, hřejivé, neobyčejně obyčejné...Do toho se pomalým tempem odvíjí příběh hledání vlastní sexuality sedmnáctiletého kluka. Je to silný příběh, ale čistě po stránce děje se nejedná o nic závratně strhujícího, to co tomu dává kouzlo je zpracování. Pokud mohu doporučit, koukněte se na originální znění, to množství jazyků použitých ve filmu tomu taky dává svoje :) ----"The meaning of the river flowing is not that all things are changing so that we cannot encounter them twice, but that some things stay the same only by changing."----

• 11.8.2018  12:23
    Potvora (2017)

Dominantní potvora vystupňovaná až do úplně nechutných rozměrů. Nechci tím říkat, že je to naprosto nereálné, ale v té podobě, která byla ukázaná ve filmu to bylo podle mě trochu černobílé.Což může mít i své výhody, ukáže to extrém celého problému, což asi člověka zasáhne hlouběji, než nějaká "umírněnější verze".Vzhledem k tomu hodně vygradovanému pojetí mi ale přišlo trochu nesmyslné, že by to opravdu takhle mohlo dopadnout, ale každý jsme jiný a do hlavy nikomu nevidím :) Na druhou stranu, to co film prezentuje je silné téma, naprosto reálné a hodně děsivé. Mrzí mě, že postavy byly charakterizovány několika rysy a že se o nich člověk nedozvěděl víc, možná by to pomohlo vysvětlit víc jejich chování, takhle se z nich staly trochu jen postavičky "sobecká, dominantní, namyšlená mrcha" a "zmatený, hodný, submisivní týpek". Taky tedy rozhovory byly někdy trochu přihlouplé, ale film jsem viděla s titulkami, tak možná byla chyba někde v překladu :) (Tím nechci znehodnocovat titulky, jsem za ně samozřejmě moc vděčná.) Líbil se mi hudební doprovod, který byl jen v opravdu vypjatých scénách, kde jim dával vyniknout kdežto jinde ve filmu hudba chyběla. A severská studená bezvýchodná atmosféra byla taky fajn. Za vidění film stojí, ale znovu se na něj asi spíš nepodívám. Za mě to jsou tři hvězdičky.

• 28.6.2018  17:44

Tohle mě tedy docela zklamalo. Děj je plný spousty zvratů, ale stejně mu to nepomohlo aby mě to celé nějak zaujalo a bavilo. Navíc mi teda přišlo, že kdyby člověk podrobil děj logickému myšlení, tak by neprošel snad ani hned ten začátek. Na tenhle počin s radostí velmi rychle zapomenu.

• 27.5.2018  17:22

Často přemýšlím nad tím, jak moc si nějakým způsobem upravím vlastní vzpomínky, jak moc se můj vjem liší od toho co se opravdu stalo, co by viděl někdo jiný kdyby tu stejnou situaci viděl taky. V tomhle díle je až děsivě ukázané, že by se to celé mohlo zvrtnout do úplně jiného extrému, kdybychom mohli svoje vzpomínky sdílet s druhými. Každá chvíle by se stala do určité míry "opakovatelnou". Člověk by mohl doslova žít jen v minulosti, ve vlastních a cizích vzpomínkách. .

• 16.4.2018  11:58
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

První díl mě nadchl hrozně moc. Potom se to nadšení začalo malinko rozplývat. Mrzí mě, že ten koncept, kdy celý díl provází Hannina nahrávka postupně mizí a pasáží z nahrávek je méně a méně. Někde okolo poloviny první série mi přišlo, že jsou díly takové na jedno brdo. Ale ke konci se to určitě zlepšilo a jediné co mě zklamalo byl závěr, chápu, že si chtěli tvůrci připravit půdu pro další sérii, ale mrzí mě to. Nedává to moc smysl, vždyť to má být Hanniných 13 důvodů...----"You can't know rumors. You can hear them, but you can't know them."----

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23