Marqta

okres Praha
studentka

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 14.10.2018  07:40

Jsem z tohohle filmu trošku rozpačitá. Hodně se mi líbí jednotlivé postavy a kostra příběhu také není špatná. To, jak je to ale všechno poskládané dohromady na mě působí malinko kostrbatě a neohrabaně. Co je skvělé je soundtrack a některá filozofická zamyšlení. Rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl scénář malinko pestřejší a kdyby se divák dozvěděl trošku víc o jednotlivých postavách, o tom co se vlastně dělo. Nepochopte mě špatně, vůbec mi nevadí "zádumčivá" atmosféra a pomalu plynoucí filmy, ale musí tam potom být něco, co těmhle místům ve filmu dává smysl v celkovém kontextu. Určitě to není špatný snímek, jen jsem asi čekala trošku víc. Slabší tři hvězdičky. ?----"Facts are only point of view and point of view can change."----

• 6.10.2018  07:28

Roztomilá oddychová komedie se skvělými postavami. Postavy jsou také tím na čem všechno stojí. Zbytek je takový, že neurazí a nenadchne. Asi hlavně kvůli vysokému hodnocení tady jsem ale čekala asi něco víc. Trošku slabší tři hvězdičky.

• 14.9.2018  12:08
    Westworld - Labyrint (série) (2016)

----" There is no threshold that makes us greater than the sum of our parts, no inflection point at which we become fully alive. We can't define consciousness because consciousness does not exist. Humans fancy that there's something special about the way we perceive the world, and yet we live in loops, as tight and as closed as the hosts do, seldom questioning our choices, content, for the most part, to be told what to do next. No, my friend, you're not missing anything at all."----

• 8.9.2018  07:02

Z technické stránky ve smyslu jakým způsobem je film natočený nemám absolutně co vytknout. Moc se mi líbí koncept práce s myšlenkami během celého filmu a vlastně by mohl být snímek velmi dobrý nebýt faktického obsahu děje a těchto myšlenek. Ten mi přišel tak laciný a umělohmotný, že už to snad ani víc nejde. Otázkou je, jestli to nebyl účel tvůrců, stvořit povrchního primitiva, jehož myšlenkové pochody by nebylo tak obtížné sledovat, ale pochybuji o tom. Kvůli tomu mě to celé ani moc nebavilo a hodně mě to mrzí, protože to mohl být opravdu skvělý film.

• 6.9.2018  10:50

----"Dr. Thaler reminds me of an actress playing the therapist. And when we have a session, I feel like an actress playing myself."----

• 5.9.2018  17:55
    Jisté ženy (2016)

Film složený z několika příběhů které se vzájemně více, či méně protnou. To co mají všechny příběhy společné je kromě zasněžených vrcholků hor v pozadí i pomalu plynoucí děj a chladná syrová atmosféra bez hudby, podle mě velmi povedená a skvěle se k filmu hodící. Přišlo mi, že více než všechno ostatní mají čtyři hlavní postavy společný motiv samoty. Samota v rozhodnutí, které člověk musí udělat a které může ovlivnit něčí (i váš) život/smrt. Samota z pocitu, že máte všechno jen na vlastních bedrech a že vám ostatní všechno jen ztěžují, než aby pomáhali ( i když jejich záměr nemusí být špatný). Samota vycházející z toho, že máte jiné společenské postavení, nebo jste v jiné životní situaci než většina lidí, kteří vám jsou blízcí. A nebo samota, kdy jste "jen" sami a chybí vám lidská interakce. Povedený film, vřele doporučuji, pokud máte rádi pomalejší tempo. Za mě to jsou silnější tři hvězdičky.

• 31.8.2018  16:51
    Anesthesia (2015)

Od filmu jsem neměla žádná očekávání a docela mile měvpřekvapil. Jedná se o jeden z těch snímků, kde je více prolínajících se příběhů, respektive kde se jednotlivé příběhy postupně schází a provazují. Některé momenty mi přišly trochu kostrbatější z hlediska reálnosti v příběhu, ale celkově určitě nemůžu tvrdit, že by na mě film působil nějak uměle a těžkopádně. Škoda je, že jednotlivé příběhy nedostaly více prostoru, protože takhle bylo všechno jen nakousnuté, ale žádné z témat (drogová závislost, workoholismus, nevěra, perfekcionismus, povrchnost, životní hodnoty....a mnoho dalšího) nebylo rozpracované více do hloubky. I tak se ale dají najít scény a proslovy k zamyšlení. ----"Are we done? We can destroy cities, alter the planet irreversibly, speak instantaneously face-to-face from across the globe, create life where there was to be none, even while intoxicating ourselves with it all. And yet, how do we still seek purpose? And where do we hope to find it if we're so busy convincing ourselves there needn't be any? "----

• 28.8.2018  11:38
    Stopy (2013)

Povedený film, který prostě a jednoduše odvypráví příběh Robyn. Nic víc, nic míň. Nečekejte žádné scénaristické zápletky a napětí zvyšující pasáže. Trochu mě mrzí způsob, jakým je film pojatý, samotná cesta je vyobrazena záběry stereotypních úkonů, což jistě musela být ale bylo by zajímavé se dozvědět více o praktické stránce věcí. Myslím, že kdyby bylo ukázané co vlastně všechno musela mít na cestě, jak si rozdělávala oheň, jak to bylo s vodou a jídlem, bylo by to celkově o dost zajímavější než opakující se záběry na u ohně sedící Robyn, probouzející se Robyn a Robyn která opouští tábořiště a vyráží na cestu. Ale jinak nemám filmu co vytknout. Mia Wasikowska byla skvělá.----"Some nomads are at home everywhere. Others are at home nowhere, and I was one of those." - Robyn Davidson----

• 18.8.2018  21:01
    Wonder Woman (2017)

Můj celkový dojem je sice o 100% směrem k pozitivnějšímu po shlédnutí celého filmu, než po prvních patnácti minutách, ale i tak teda nejde o film kterému bych se někdy chtěla znovu přiblížit. Odepřít se nedá líbivý audiovizuál, propojení všemožných prostředí a žánrů a párkrát jsem se i usmála, ale tam ta pozitiva nějak končí. Film by si zasloužil prostříhat a ubrat na těch božských "super-tricích", zejména v závěru, aby to vůbec šlo brát trochu vážněji. Takhle byl závěr jen plný jiskřiček ran, "energických ničivých provazů" (říkejte tomu jak chcete) trapných zvolání s absencí děje..prostě to byla z mého úhlu pohledu nuda. Na druhou stranu věřím, že pro fanoušky tohoto typu filmů může být v té záplavě velmi podobných snímků Wonder Woman něčím trochu jiným, novým, neokoukaným. Za mě to jsou slabší dvě hvězdičky.

• 17.8.2018  15:40

Film se skvělou atmosférou letního italského venkova. Teplo, ptáci, cikády, kytky, všechny malé detaily, krásné prostředí a hudba, příjemná kamera. Všechno je takové vřelé, hřejivé, neobyčejně obyčejné...Do toho se pomalým tempem odvíjí příběh hledání vlastní sexuality sedmnáctiletého kluka. Je to silný příběh, ale čistě po stránce děje se nejedná o nic závratně strhujícího, to co tomu dává kouzlo je zpracování. Pokud mohu doporučit, koukněte se na originální znění, to množství jazyků použitých ve filmu tomu taky dává svoje :) ----"The meaning of the river flowing is not that all things are changing so that we cannot encounter them twice, but that some things stay the same only by changing."----

• 11.8.2018  12:23
    Potvora (2017)

Dominantní potvora vystupňovaná až do úplně nechutných rozměrů. Nechci tím říkat, že je to naprosto nereálné, ale v té podobě, která byla ukázaná ve filmu to bylo podle mě trochu černobílé.Což může mít i své výhody, ukáže to extrém celého problému, což asi člověka zasáhne hlouběji, než nějaká "umírněnější verze".Vzhledem k tomu hodně vygradovanému pojetí mi ale přišlo trochu nesmyslné, že by to opravdu takhle mohlo dopadnout, ale každý jsme jiný a do hlavy nikomu nevidím :) Na druhou stranu, to co film prezentuje je silné téma, naprosto reálné a hodně děsivé. Mrzí mě, že postavy byly charakterizovány několika rysy a že se o nich člověk nedozvěděl víc, možná by to pomohlo vysvětlit víc jejich chování, takhle se z nich staly trochu jen postavičky "sobecká, dominantní, namyšlená mrcha" a "zmatený, hodný, submisivní týpek". Taky tedy rozhovory byly někdy trochu přihlouplé, ale film jsem viděla s titulkami, tak možná byla chyba někde v překladu :) (Tím nechci znehodnocovat titulky, jsem za ně samozřejmě moc vděčná.) Líbil se mi hudební doprovod, který byl jen v opravdu vypjatých scénách, kde jim dával vyniknout kdežto jinde ve filmu hudba chyběla. A severská studená bezvýchodná atmosféra byla taky fajn. Za vidění film stojí, ale znovu se na něj asi spíš nepodívám. Za mě to jsou tři hvězdičky.

• 28.6.2018  17:44

Tohle mě tedy docela zklamalo. Děj je plný spousty zvratů, ale stejně mu to nepomohlo aby mě to celé nějak zaujalo a bavilo. Navíc mi teda přišlo, že kdyby člověk podrobil děj logickému myšlení, tak by neprošel snad ani hned ten začátek. Na tenhle počin s radostí velmi rychle zapomenu.

• 27.5.2018  17:22

Často přemýšlím nad tím, jak moc si nějakým způsobem upravím vlastní vzpomínky, jak moc se můj vjem liší od toho co se opravdu stalo, co by viděl někdo jiný kdyby tu stejnou situaci viděl taky. V tomhle díle je až děsivě ukázané, že by se to celé mohlo zvrtnout do úplně jiného extrému, kdybychom mohli svoje vzpomínky sdílet s druhými. Každá chvíle by se stala do určité míry "opakovatelnou". Člověk by mohl doslova žít jen v minulosti, ve vlastních a cizích vzpomínkách. .

• 16.4.2018  11:58
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

První díl mě nadchl hrozně moc. Potom se to nadšení začalo malinko rozplývat. Mrzí mě, že ten koncept, kdy celý díl provází Hannina nahrávka postupně mizí a pasáží z nahrávek je méně a méně. Někde okolo poloviny první série mi přišlo, že jsou díly takové na jedno brdo. Ale ke konci se to určitě zlepšilo a jediné co mě zklamalo byl závěr, chápu, že si chtěli tvůrci připravit půdu pro další sérii, ale mrzí mě to. Nedává to moc smysl, vždyť to má být Hanniných 13 důvodů...----"You can't know rumors. You can hear them, but you can't know them."----

• 17.3.2018  15:40
    Atypical (TV seriál) (2017)

Jak divné vlastně jsou všechny ty věci, které normálně děláme, pravidla kterými se řídíme a způsob jakým komunikujeme s lidmi ? Vlastně to nejsou divné věci, než se nad nimi člověk zamyslí trochu z jiného úhlu pohledu...----"What do I have to do to get you to go to the dance? " "Ask them to turn off the music, so that it was silent, that would be nice." "A dance without music would be a dance without people." "That sounds pretty good too."----

• 12.3.2018  15:54

Tenhle film mě mile překvapil, ale i tak myslím, že úplně nenaplnil potenciál svého motivu. Do kontrastu se tu dostává velmi syrový začátek v lesích a "normální" konzumní život. (Kontrast je možná o to větší, že se jedná o USA, ale možná se jen zde nepohybuji v těch "správných" kruzích, nevím.) Na snímek se dá určitě koukat jen za tím účelem, aby člověka pobavil a to celkem originálním způsobem, nebo se za tím vším dá hledat nějaké hlubší sdělení, ohledně našeho způsobu života, výchovy dětí, zamyšlení nad tím, co je vlastně normální, co je morální a co je správné. Myslím, že by bylo fajn, kdyby se film zabýval tím co nakousl více do hloubky. Samotný děj je vlastně relativně prostý a spád děje nijak urputný, alespoň v první polovině filmu to funguje dobře. Druhá půlka mi ve všem přišla slabší, jakoby paradoxně sklouzávala k nějakému konvenčnímu- konzumnímu způsobu vyprávění příběhu. Po technické stránce se mi všechno moc líbilo, kamera je fajn, hudba taky, prostředí na začátku se mi moc líbilo a všechno má vůbec (hlavně tedy v první polovině) moc hezkou atmosféru. (A bus "Steve" je parádní!) Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ----"My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but I'm not. I'm yours."----

• 5.3.2018  08:33

Na tenhle film jsem se chystala už hrozně dlouho, ale nikdy jsem nebyla schopná ho dokoukat. Obyčejný romantický film to není, ale že bych byla z té "neobyčejnosti" nějak unesená, to taky nejsem. Moc se mi líbilo" puzzlovité" pojetí (ta idea) a motiv vypravěče, škoda že se neobjevoval ve filmu více. Film má příjemnou atmosféru, ale jeho do určité míry podobnost s Amélií mi došla, až když jsem četla komentáře tady. Jinak tedy s Amélií se to nedá srovnat a podobnost je právě v oné atmosféře a úvod a tam taky končí. (Asi bohužel pro tento film.) Celou dobu mi přišlo, že v dějové lince chybí něco důležitého, nějaký bod, který vlastně vysvětlí, co se stalo,co se změnilo, že tedy věci dopadly tak jak dopadly (nechci spoilerovat) tenhle bod tam není, což podle mě dělá některé scény hodně nereálnými. Další věc, která mi přišla podivná, byla postava Summer, která šla tak trochu mimo mě, prostě mi nějak nesedla a spíš mi vadila, než abych jí měla ráda po většinu doby. Celkově jsem z filmu trochu rozpačitá a asi jsem čekala víc, možná v tom byl ten problém. Na druhou stranu, u některých scén jsem se bavila a jestli bylo "poselstvím" tohohle filmu říci že "nic není náhoda" , tak to se trochu zdlouhavě, ale vlastně jednoznačně podařilo sdělit.----"Misery, sadness, loss of faith, no reason to live... This is perfect for you."----

• 28.2.2018  22:17

Moc se mi líbí vnitřní monology a jak je děj poskládán dohromady, aby měl divák vlastně více úhlů pohledu na jednu věc. Doufám, že se ještě nějak rozjede děj.

• 11.2.2018  17:53

Film, na který jsem se hodně těšila, předně proto, že Salingerovu knížku mám hodně ráda a jelikož je "částečně autobiografická" čekala jsem od filmu příběh, ala Holden. Film ale nezachycuje to období Salingerova života, kterým byla kniha (alespoň po striktně dějové stránce) inspirována. Pozornost je tady věnována tomu, za jakých okolností se Salinger ke psaní a to nejen "Kdo chytá v žitě" dostal. Musím říct, že první přibližně třetina mi přišla jako sice zajímavý, ale poměrně dlouhý rozjezd, obsahově nepříliš bohatý, až mě to mrzelo, jestli by měl být film celý takový. Potom ale všechno dostalo spád a musím říct, že pro mě Kdo chytá v žitě dostalo ještě trochu jiné rozměry, protože Salingerův životopis od pana Slawenskiho jsem nečetla, takže o jeho životě jsem věděla předtím, jen minimum. Moc se mi líbilo obsazení filmu, jen myslím, že některým pasážím mohlo být ve scénáři věnováno více času (třeba po návratu z války) a některým méně (hlavně tedy v úvodu a ke konci). Ale jinak myslím, že je to celkem povedený snímek i když, jak už tady bylo řečeno, je pro člověk určitě hodnotnější, pokud četl knihu okolo které se to všechno motá. Za mě je hodnocení někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

• 8.2.2018  18:35
    Blame (2017)

Spíš podprůměrný snímek, ale chápu, že už jsem asi stará na to, abych byla cílovým divákem. Mrzí mě, že nebyly postavy více rozpracované, prostoru pro to bylo dost. FIlm se hrozně vleče a obsah je minimální, přitom ale myslím, že motivů, kterými by se v tomhle příběhu dalo zabývat bylo dostatek, jeden velký se vlastně objeví úplně v závěru, kde sice plní svoji funkci, ale je to takový výstřel do prázdna mi přišlo.

• 29.12.2017  11:55

Snímek je příjemný vtipný a přitom se smysluplným dějem. Všechno má spád a hezky se mi na to koukalo. Není to vyloženě komedie a není to vyloženě ani drsný a náročný film na shlédnutí. Hudba je fajn a herci taky ( a to dokonce i Selena, kterou moc ráda nemám, ale tady mi nevadila). Tři a půl hvězdičky.

• 26.12.2017  21:39
    Newness (2017)

Byla jsem na to hodně zvědavá, ale ve výsledku mě to zklamalo. Nevím moc co si myslet. Přišlo mi, že všechny nějaké "vyhrocené" okamžiky byly poskládané v následujícím sledu okolností; ta divná holka se začne chovat divně a začne křičet a udělá z ničeho hrozný problém- odejde- týpek se pak cítí být vinen, jakože udělal něco špatně. To je jedna věc co mi přišla absurdní, další byla vůbec prostě celé ta postava Gabi a v neposlední řadě i celý příběh filmu. Je to takové prázdné nanicovaté a hloupé.Škoda. Jedna a půl hvězdičky.

• 15.12.2017  20:11
    Takoví jsme (2016)

Nejsem si úplně jistá, co přesně je na tomhle snímku mysteriózního, doufám, že mi neunikla nějaký skrytá mysteriózní zápletka/scéna, nebo tak něco, snad se jen někdo spletl, když tam házel kategorie. Snímek má od začátku specifickou atmosféru. Celou dobu jsem tak nějak tušila, že se něco stane, že se něco musí stát, když to celé působí zlověstně. Šedý filtr přes kameru, která je mimochodem, dle mého názoru, hodně vydařená, speciálně se mi líbily pohledy z ptačí perspektivy. Hudba a všudypřítomný šum, který všemu dává takový pocit syrovosti mi přišlo..všechno tak nějak ve výsledku působí chladně a všedně. Má to svoje slabší i lepší místa. Kdesi po polovině mi přišlo, že film přestal mít na chvíli spád, nějak to ustrnulo, ale pak se to tedy zase zlepšilo k závěru. Je zde zachyceno hned několik komplikací/problémů/témat (jakkoli tomu chcete říkat) a líbilo se mi, že ani jedno z nich nebylo odfláknuté, nebo do příběhu nastrčené jen tak "aby to tam bylo" ale že všemu byl vlastně věnovaný nějaký prostor. Nevadilo by mi, kdyby i postavy dostaly ještě více prostoru, tím nechci říci, že by divák neměl šanci je poznat, jen že by mi nevadilo, kdyby se některé rozvedl více do hloubky. Za mě to je někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček.

• 12.12.2017  13:02

Neurazí, ani nenadchne, takový mi přišel tenhle film. Když chcete jen vypnout a kouknout se na něco odpočinkového, co není úplná blbost, tak tohle bude fajn volba. Jinak mi přišlo, že se ve snímku vlastně nic moc neděje, nic moc vám neřekne a to co řekne je to, co jste byli schopní si domyslet, pokud jste si předtím přečetli o čem že to má být. Film má ale příjemnou atmosféru a Jesse Eisenberg v roli Bobbyho byl určitě dobrá volba.

• 6.11.2017  18:14

Povedený snímek o autismu a nejen o něm. Děj je sice takový "učebnicový" aneb jak se ze zlobivé holky rozumná žena stala, ale je to podané příjemnou formou. Všechno působí reálně, rozhodně to nepadá k nějakým vyumělkovaným klišé, kde myslím docela často filmy s podobnými motivy končí. (Ted teda nemyslím filmy o autismu, ale spíš ty o nějaké "nápravě". ) Děj má spád, člověk se nenudí, občas zazní nějaký vtip, občas jen takový hořko-sladký vtip a občas mi z toho bylo smutno. Moc se mi líbila práce s kamerou a náhledy z pohledu autistické holčičky. Mimochodem Taylor Richardson, která Glory hraje byla skvělá! Za mě to jsou tři a půl hvězdičky.

• 6.11.2017  18:03
    Riverdale - Série 1 (série) (2017)

Na začátku jsem byla hrozně zvědavá, jak to bude dál pokračovat. Nadšení pomalu opadávalo. Vlastně mi to přišlo dost k zasmání někdy, obzvláště dialogy a některé dějové zvraty. Není to vyloženě špatné, to se říct nedá. Líbilo se mi jak byl příběh vyprávěný a přiznávám se, že jsem zvědavá jestli se nějak rozvedou Bettyiny návaly vzteku/násilí, nebo jak to chcete nazvat.Za mě to jsou dvě hvězdičky.

• 2.11.2017  07:02
    Skam (TV seriál) (2015)

Seriál to rozhodně není špatný, připomněl mi moje oblíbené "Skins". Tady je vyprávění příběhu rozdělené ale na série a ne na episody- každou serii vidíme z pohledu jiné postavy. Asi už jsem ale na tohle trochu stará. Občas mi přišel děj úplně absurdní a nelogický, stejně jako postavy, nejhorší bylo že po dané serii se mi postavy, které jsem předtím měla ráda líbili o dost méně. Ale nechci tomu zase křívdit. Moc se mi líbilo norské prostředí, je to něco úplně jiného než všechny ty high school záležitosti co se hrnou z USA a zároven taky něco jiného, než jak to vypadá všechno tady. Když bych to viděla před pár lety, tak myslím,že by se mi to moc líbilo a že bych dala v hodnocení minimálně 4 hvězdičky. Třeba si to ještě rozmyslím a budu potom hodnotit více v rámci žánru, ale když to vezmu objektivně tak je to za mě na 3 silné hvězdičky.

• 11.10.2017  07:05
    Some Freaks (2016)

Trochu jiný "high school film". S několika ústředními postavami, které mají každá svůj totálně jiný "problém"/ nejistotu (když se to pokusím shrnout pod jedno slovo). Je zajímavé pozorovat, jak pak na sebe reagují vzájemně. nicméně některé dějové zvraty byly takové dost laciné a předvídatelné, což je docela škoda. Nevím, jestli to bylo naschvál, ale vlastně ani jedna z postav mi nebyla v závěru moc sympatická, tak možná i proto nejdu s hodnocením výš. Je to snímek, který se dá rozhodně vidět, ale mě osobně to teda určitě stačilo jednou.

• 4.10.2017  09:31
    Oklamaný (2017)

Původní film z roku 1971 jsme neviděla, takže porovnávat nemůžu, z tohohle snímka mám trošku rozporuplné pocity. Je to zajímavá studie po psychologické stránce určitě, ale zároveň by se celý příběh dal určitě sestříhat do půl hodiny a divák by nepřišel o žádný smysluplný obsah. Takhle tam byl sice prostor pro velké množství poetických záběrů přírody a interiéru, které byly sice moc hezké, jen mi tam prostě chybělo trochu víc obsahu. Prostě mi ta poetičnost a rozvláčnost celého filmu zrovna tady nesedla, ale chápu, že jsou lidi, kterým se to bude moc líbit. Rozhodně to není špatný film, jen to chce do toho jít s tím, že spíš budete mít hezký audiovizuální zážitek, než že vás dostane silný příběh.

• 3.10.2017  15:45

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá a docela mě zklamal. Začalo to celkem slibně, ale pak se to nějak zvrtlo a nemohla jsem tomu všemu věřit, což se čím dál tím víc stupňovalo. Navíc mi přišlo, že se místy nic neděje vůbec a některé scény na mě dělaly jen dojem "vycpavače času". Na druhou stranu Nick Robinson nebyl špatný. Pokud ale hledáte něco silného s touhle tématikou, tak tu jsou mnohonásobně lepší filmy(třeba The Basketball Diaries, nebo z trochu jiného pohledu Lord of War). Za mě to jsou dvě trošku silnější hvězdičky.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22