• Krátkometrážní

12 opic (1995)

----"What we say is the truth is what everybody accepts. Right? I mean, psychiatry: it's the latest religion. We decide what's right and wrong. We decide who's crazy or not. I'm in trouble here. I'm losing my faith."----

Zabití posvátného jelena (2017)

Kdyby mi někdo do dneška, řekl, že je nějaký film "art-thriller/horor" tak bych asi neměla tušení co si pod tím představit, teď už bych tušila. Atmosféra pod bodem mrazu, hudba (je to ještě hudba ? ) ze které běhá mráz po zádech a celou dobu jen čekáte, kdy už odněkud vyskočí nějaké to krvelačné monstrum...ale ono pořád nic. Atmosféru dokresluje kamera, která se vždycky do záběru vyloženě "vplíží", většinou z nějakého krkolomného úhlu, aby byla zmařená i ta nejmenší šance se u sledování tohohle filmu cítit uvolněně a v klidu. A obsazení je rozhodně dobré. To, co mi ale nesedlo, byl příběh samotný. Snímek je hodně rozvláčný, což by samo o sobě nemuselo být na škodu, ale protože není moc těžké odhalit, jak se bude film vyvíjet (obzvlášť ve druhé polovině), tak pak už jsem jen hodinu seděla a čekala, až se děj "proplíží" ke konci. Neděje se nic nového, nic překvapivého, žádný zvrat a dle mého názoru vlastně i žádná pointa. Nevylučuji, že jsem tohle dílo jen nepochopila a někde v něm je schovaný smysl, který mi unikl. Takhle mám ve výsledku jen hodně rozpačitý dojem.

Leon (1994)

Asi hlavně díky vysokému hodnocení tady a taky obsazení filmu, jsem měla pravděpodobně zbytečně vysoká očekávání. Tím vůbec neříkám, že jsem se nudila, nebo že by mi něco přišlo vyloženě špatně, jen jsem asi bohužel čekala trochu víc. Nicméně obsazení bylo skvělé po všech stránkách. Hodnocení někde mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami.----"Revenge is not good. Once you're done. Believe me."----"You need some time to grow up a little." "I finished growing up, Léon. I just get older." "For me it's the opposite. I'm old enough. I need time to grow up."----

Doba nevěrná (2017)

Dalo by se říci, že příběh je takový docela šablonovitý, předvídatelný. Stejně tak dialogy. Líbila se mi pochmurně realistická atmosféra i když některé scény mi také přišli lehce přitažené za vlasy, což celému filmu v mých očích ubralo dost na autenticitě. Vadilo mi, že byly ve scénáři vynechány některé docela zásadní momenty příběhu, o kterých se divák potom dozvídá až zpětně z dalších dialogů, nevím jestli to byl záměr, ale musím se přiznat, že mi to v některých chvílích docela vadilo. Co se týče postav, tak mi snad ani jedna nebyla nějak sympatická, možná by pomohlo kdyby se člověk dozvěděl o párech trochu víc informací, o tom jak fungovaly, o tom jaká tam panovala atmosféra, z jedné nebo dvou scén si člověk může opravdu jen vymýšlet, jak to celé mohlo být. Cillian Murphy alespoň podle mého názoru zachraňuje celý tenhle film a kvůli němu nakonec váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, jinak bych pravděpodobně dala rovnou dvě.

Na Chesilské pláži (2017)

Pomalu plynoucí a pomalu zpětně se odhalující příběh se spoustou přírody a přes to, že se ve snímku objevuje hned několik vážných témat se poměrně dlouhou dobu dařilo udržet zvláštně poklidnou atmosféru. Povedlo se zpracovat hned několik témat tak, aby každému bylo věnováno dost prostoru a aby byla probrána dostatečně do hloubky. Méně je někdy opravdu více. Rozumím ale tomu, že ne všem musí nutně tohle pomalejší tempo sednout. To, co drží film pohromadě jsou herecké výkony Saoirse Ronan a Billyho Howlea, oba byli opravdu skvělí a právě kvůli pomalejšímu tempu věřím, že by se člověk mohl při ne tak dobrém obsazení začít snáze nudit. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tenhle díl mě vyloženě zklamal. Asi to je i tím, že jsem dějově očekávala něco trochu jiného, nicméně děj zde byl podle mě hodně skromný, popsatelný ve dvou větách.Doufala jsem že ve filmu bude více" návratů do Bradavic" více kontextu k událostem a ne jen ostrouhaná jednoduchá dějová linka. Začátek vypadal slibně, ale potom se celé dvě hodiny stopáže nic moc neděje. Co se týče vizuálního zpracování, tak to určitě nebylo špatné, herecké obsazení vlastně taky ne. Snad bude další díl lepší.

Johnny English se vrací (2011) odpad!

Film má pár světlých chvil, kdy jsem se zasmála, ale tím to končí. Za mě to je tak na půl hvězdičky.

Psí poslání (2017)

Milý a originální oddechový snímek se zajímavým příběhem. Sem tam ve filmu najdete i nějakou tu hlubší úvahu, ale moc filozofování nečekejte. Co bylo vyloženě slabší byly dialogy, ale to je asi to jediné co mi místy vyloženě vadilo. Hodnocení tady (momentálně 81%) mi přijde moc vysoké, ale rozumím tomu, film je nápaditý, místy vtipný a člověk se u něj nenudí, možná jen nepatřím mezi cílové diváky evidentně. Za mě je hodnocení někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Film jsem viděla ráda, ale nemám v pánu se k němu vracet, alespoň prozatím

Jmenuji se Emily (2015)

Jsem z tohohle filmu trošku rozpačitá. Hodně se mi líbí jednotlivé postavy a kostra příběhu také není špatná. To, jak je to ale všechno poskládané dohromady na mě působí malinko kostrbatě a neohrabaně. Co je skvělé je soundtrack a některá filozofická zamyšlení. Rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl scénář malinko pestřejší a kdyby se divák dozvěděl trošku víc o jednotlivých postavách, o tom co se vlastně dělo. Nepochopte mě špatně, vůbec mi nevadí "zádumčivá" atmosféra a pomalu plynoucí filmy, ale musí tam potom být něco, co těmhle místům ve filmu dává smysl v celkovém kontextu. Určitě to není špatný snímek, jen jsem asi čekala trošku víc. Slabší tři hvězdičky. ?----"Facts are only point of view and point of view can change."----

Malá Miss Sunshine (2006)

Roztomilá oddychová komedie se skvělými postavami. Postavy jsou také tím na čem všechno stojí. Zbytek je takový, že neurazí a nenadchne. Asi hlavně kvůli vysokému hodnocení tady jsem ale čekala asi něco víc. Trošku slabší tři hvězdičky.