• Krátkometrážní

Slečna Julie (2014)

Těšila jsem se hodně, ale tohle mi prostě nešlo dokoukat, prostě ne. Nechám film bez hodnocení ale tak rozvleklou a roztáhlou záležitost to vážně jeden často nevidí.

Pot a slzy (2015) (seriál)

Hodnotím po první sérii a jsou to za mě dvě hvězdičky. není to tím, že by to byl špatný seriál. Balet mám moc ráda a prostředí i tanec jsou parádní! První díl, možná dva, jsou skvělé a byla jsem nadšená. Jenže potom se každý další díl přidává nějaký další prvek, další motiv, úplně nové zápletka. Chápu že záměrem asi bylo připravit si půdu pro další sérii a spoustu dalších dějových možností, variací a dalších zápletek.....ale..... takhle samostatně bez toho pokračování je to vlastně takové od všeho trochu a nic pořádně. Nic není dotažené, je to prostě všeho chuť. Téměř všechny z těch motivů/zápletek co tam jsou ale vypadají velmi slibně! Jsem hodně zvědavá jestli a jak se bude případně vyvíjet další série, ale takhle samostatně...nevím pořádně co si o tom myslet.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dokonalá kamera a příroda, vlastně i sám příběh o sobě neni špatný, ale vážně mi to nesedlo ten film. Celá ta rozvláčnost, (ne že by se na to špatně koukalo, ale přece jen 150 minut je 150 minut) místy pár podle mě nesmyslných věcí v ději, pár celkem trapně předvídatelných a umělých prvků.....Nevylučuju, že jsem to jen prostě nepochopila....nicméně už jen pro tu atmosféru, prostředí a hlavně kameru jsem ráda, že jsem film viděla a vřelo to všem doporučuji (i kdybyste to neměli dokoukat.)

Já, Earl a holka na umření (2015)

Myslela jsem si, že vím do čeho jdu, ale jak se ukázalo ne tak úplně....:) a to bylo konkrétně tady jedině dobře. Citlivé, ale stejně drsné. Není úplně lehké tenhle film někam zařadit, protože je to tak trochu od každého něco, ale tady to prostě funguje. Moc povedená je nejen kamera, atmosféra a scénář, ale i hudba a obsazení mi přišlo taky fajn. Jediné co mi lehce vadilo byl úplný závěr, ten mi už připadl trochu křečovitý, ale posuďte sami....Je to určitě povedený film. Slabší čtyři hvězdičky. ----"Just let me sit here and regret stuff. I'm just gonna think aboutall the things that I've ever done......and all the things I haven't done and just regret the living shit out of it. Okay?"----

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Možná jsem úplně zbytečně čekala nějaké veledílo a potom mě to zklamalo. Ano vím, že je vše založeno na skutečném experimentu, ano věřím, že takhle to asi vážně nějak vypadalo (oproti verzi z roku 2005, která byla řekněme připepřená) a ano souhlasím, že herci byli perfektní. Ani jedna z těhle věcí ale nezabránila tomu, abych se u první poloviny filmu lehce nudila...V žádném případě to neberte tak, že se snažím znehodnocovat Zimbardovu práci, nebo že ji neumím ocenit, jen prostě tenhle film není něco, co bych si při sledování "užila" (možná špatný termín vzhledem k okolnostem, ale snad je zřejmá pointa) a něco k čemu bych se vrátila i když je tam bezesporu spousta podnětů k zamyšlení.

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Mě to tedy sedlo tenhle film. Možná jsem na něj jen měla tu správnou náladu, prostě jsem spokojená. Je to drsné, ale svým vlastním způsobem hřejivé. Nějak jsem byla donucená se zamyslet nad věcmi, nad kterými normálně nepřemýšlím a které mě děsí. Když ten film "necháte" tak vás možná dovede k tomu abyste se zamysleli nad tím, co je vlastně vážně důležité, na čem záleží a to nemyslím jen obecně, ale i individuálně....Místy by snímek možná snesl lehčí prostříhání, ale nevím jestli právě ta délka není jednou ze složek, které vytváří celkovou atmosféru, což je něco, co se podle mě vážně povedlo. Stejně tak i hudba a dle mého názoru i herecké obsazení (i když tu má spousta lidí jiný názor). Redmayne nikdy nebyl mým oblíbencem, ale právě tady si u mě poměrně šplhl. Goode naopak byl mým oblíbencem i předtím a také jím zůstává a Poésy, k té nevím moc co bych řekla a můj názor na ní je celkem rozpačitý. Není špatná, má rozhodně svoje kouzlo/charisma nebo jak to nazvat a to (sice vždy ve stejné podobě, ale přece...) dává do všech filmů kde se objeví. Pět slabších hvězdiček, ale pořád pět.

Un giorno questo dolore ti sarà utile (2011)

Hlavní postava mi možná trochu nevysvětlitelně připomínala Holdena Caufielda (Catecher in the Rye-Salibger) a to mnohem více než film Igby goes down, který měl být knihou inspirovaný. Škoda že hudba občas působila lacině,stejně jako některé motivy co se tam objevovaly. Řekla bych že tvůrci tady promarnili hrozně moc potenciálu, který tenhle film měl a to mě hodně mrzí. Na druhou stranu někde ta hudba seděla fajnově a scénu s klubem ve Washingtonu jsem ještě chvíli rozdýchávala, jak moc mi to dávalo smysl. 3 hvězdičky, ale spíš za to čím film mohl být, než za to čím byl.

Život Adèle (2013)

Jsem z toho všeho lehce rozpačitá. Vůbec jsem nečekala, že tenhle film bude tak obsáhlý, co se týče doby kterou zobrazuje, což bylo velmi milé překvapení. Některé úseky filmu mě bavily více, jiné méně, u některých scén (nejen u těch erotických) jsem si zoufala (a občas nazývala tenhle výtvor tříhodinovým lesbickým pornem). Líbil se mi ten koncept snímku- prostě a jednoduše zachycení kusu života...bez doprovodné hudby a zbytečného přikrášlování. To, že se vlastně jedná o milostný příběh dvou holek pro mě nebylo ve výsledku tak důležité (a osobně možná spíš to co mi vadilo, než to co bych si užívala... a ne, nejsem homofobní) jako jen ten fakt, že nahlédnete do života člověka se vším všudy, tak jak se normálně nikdy do života někoho jiného nepodíváte. Film by si určitě zasloužil místy prostříhat, protože občas už ty hlubokomyslné záběry postrádaly podle mě veškerou hlubokomyslnost. Na druhou stranu objevily se i takové, které mi přišly hodně povedené (třeba scéna v moři). Celkově je to rozhodně povedený film. Troufám si tvrdit, že kdybych byla opačného pohlaví nebo jiné sexuální orientace, pravděpodobně by vše dostalo ještě úplně jiné rozměry. Takhle fajn, ale znovu na to nemám ani kapacitu ani chuť. (A jen tak mimochodem, za jak normální považujete, že na vás začne někdo na ulici ječet něco ve smyslu "Mojí kundy se ani nedotkneš." ? Protože nezávisle na situaci ve které by něco takového zaznělo, mě to prostě připadá v civilizovaném světě a bez vlivu omamných látek silně absurdní, možná lehce úsměvné, ale rozhodně ne reálné...)

Interstellar (2014)

Věřte mi, vydržte tak prvních 45 minut, pak se připravte na "pořádný let". Sci-fi se míchá s tím co je aktuální pro nás v tuhle chvíli. Jak tedy ve významu globálním tak ve významu osobním, Jsme lidi, malí zbabělí, sobečtí, toužící po společnosti, kontaktu a citu (množství a pořadí ať si každý určí sám). Ve výsledku je film narvaný emocemi, stejně jako filozofickými úvahami a spoustou vědy (nebo pseudovědy? tu hranici já bohužel neumím posoudit). Chápu že tohle téma vyvolává rozporuplné pocity a názory, na druhou stranu to tady a teď prostě nikdo definitivně nevyřeší, pokud někdy někdo vůbec...což mě přivádí k tomu jestli má tedy vůbec cenu se zabývat celou tou myšlenkou a jestli by (čistě sobecky a zbaběle) nebylo jednodušší si jen "užít" tenhle film se skvělou hudbou, zpracováním celkově a s velmi vydařeným hereckým obsazením a neplýtvat čas hlubokým filozofováním....Ehmmm pane Nolane, pěkně jste mi zavařil mozek, to se musí nechat.----"TIRSi, jakou máš nastavenou úroveň humoru?" "Na 100%.""Sniž si ji prosím na 75%."

Prázdniny (2006)

Poznatky:První půlka se mi líbila víc než ta druhá. Cameron sedí jen asi dva typy rolí; bohatá mrcha a "napravená bohatá mrcha" ale ani potom mi není sympatická. Kate Winslet je skvělá. Jude Law je tu trochu plastový, hlavně v tom plastovém konci. Film to určitě není špatný. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale po posleddních 15-20 minutách se mi do toho už tolik nechce. Takže za mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.