• Krátkometrážní

Sedm životů (2008)

----"Why do I get the feeling you're doing me a really big favor?" "Because I get the feeling that you really deserve it."----

Self Medicated (2005)

Příběh není špatný, spíš naopak(když se zamyslím nad tím, že to je podle skutečné události, tak je to poměrně síla), scénář není vyloženě špatný (až na několik logických trhlin...), špatné je všechno ostatní od herců přes střih po hudbu. Ve výsledku to působí uměle a lacině, což by tenhle příběh vůbec nemusel. Taky je pravda, že jsem kvůli tomu, že má film tolik ocenění čekala, že to bude pecka, nebo aspoň hodně povedené. První půlka se dala vidět bez újmy, "béčkovou" povahu všeho jsem nějak zvládla ignorovat. Byla jsem zvědavá co bude dál. Druhá půlka je podstatně slabší, stejně jako můj celkový dojem. ----"I think this life is hell. Not hell like it sucks but like Hell for real."----

Nothing Personal (2009)

Poklidný lehce artový snímek. S hodně povedenou kamerou a všudypřítomným zvukem větru (a místy podivným šumem) místo hudby. Motiv samoty, touhy po ní a taky touhy po uzavření se (myšleno jak psychicky, tak fyzicky- ono opuštěné místo) mi přišel zajímavý a celkové pojetí i atmosféra rozhodně nejsou špatné. Líbilo se mi i rozdělení na kapitoly, které dává velmi pozvolně plynoucímu filmu trochu struktury. Jiná věc je, že názvy těch kapitol mi úplně neseděly k tomu co se dělo. Nebo spíš to co se dělo podle mě ani zdaleka nevystihovalo ony názvy kapitol. (Možná proto, že se toho ve výsledku zas tolik nedělo.) Částečně souhlasím s tím co tady někdo píše o "pseudointeligenci" filmu, protože to vážně trochu působí jen jako taková nafouklá bublina- veliká a prázdná. Na druhou stranu nesouhlasím s tím, že by film neměl žádnou myšlenku. Tu podle mě má, ale pořád to nebylo to dost k tomu, aby si film udržel celou dobu mou pozornost a aby jsem se u toho bavila. Jak jsem psala líbí se mi syrovost pojetí, protože se k tématu hodí, ale to samo o sobě nestačí (alespoň mě ne) pokud za tím není schované ještě něco, nebo spíš, pokud ta myšlenka je to jediné, co film vlastně divákovi předkládá. To co pro mě byl myslím breaking point a teď to bohužel nemyslím pozitivně, byly postavy, nebo spíše postava. Už dlouho se mi nestalo, že by mi u filmu kde se vše točí okolo jednoho člověka byla ona postava takhle nesympatická a že by mě takhle moc iritovala. To byl podle mě ten hlavní důvod proč jsem si sledování neužila. A na závěr jen dobrá rada- pokud jste fanda svižných dialogů, nebo konverzačních snímků, doporučuji se tomuhle "dílu" vyhnout. Za mě to jsou silnější dvě hvězdičky.

Dva dny, jedna noc (2014)

Marion Cotillard je skvělá a hlavní myšlenka filmu je taky fajn. Tak jak je to ale poskládané dohromady to podle mě ale úplně optimálně nefunguje. 95 minut není tolik, ale je to až až na to aby člověk pozoroval pořád dokola desetiminutový scénář. (Berte mě s trochou nadsázky.) Taky mě lehce popuzovalo, že tvůrcům jakoby unikl fakt, že na pracovním trhu je určitě víc než jedna pracovní pozice, ale tak to se dá taktně ignorovat, horší to bylo s některými scénami (v rámci prohánění nejrůznějších kolegů) které mi přišly totálně vytažené z reality. Co se mi líbilo byla psychologie Sandry, všechny ty okamžité změny nálady, jak i nejmenší věc dokáže všechno otočit o 180 stupňů, bolestný (i když neopodstatněný) pocit samoty, nebo náhlý nával deprese. Neumím posoudit nakolik je tohle dílem scénáře a nakolik to je zásluha Marion. Povedená je i "prostá" všední atmosféra, ani ta ani Marion mě ale místy neuchránily před nudou.

Dior a já (2014)

Povedený dokument. Hodnotím v rámci žánru, jinak by to bylo o jednu méně.

Roger Dodger (2002)

Film o ztrátě panictví s povedenou zápletkou. Podle mě to šlo zpracovat ještě o třídu lépe, stačilo by kdyby šel film trochu víc do hloubky postav, protože takhle tam byly řekněme jen nastrčené, typizované a bez charakteru jako loutky. Dialogy jsou místy na odstřel, ale jednou se to vidět dalo bez větší újmy.

Precious (2009)

Příběh sám o sobě je tak silný, že by si zasloužil určitě mnohem vyšší ohodnocení. Tenhle film nebyl špatný, ale rezervy to určitě má. Silné 3 hvězdičky.----"Some folks has a lot of things around them that shines for other peoples. I think that maybe some of them was in tunnels. And in that tunnel, the only light they had, was inside of them. And then long after they escape that tunnel, they sitll be shining for everybody else."----

Kluk od vedle (2015) odpad!

Na jednu stranu je to snad ještě lacinější, než by jeden čekal, na druhou stranu se nedá odepřít, že jakkoli to je předvídatelné a umělohmotné a ohrané tak je ta zápletka s posedlostí (kterou všichni viděli už nevímkolikrát) zpracována dobře. Scénář je v rámci možností a za daných okolností povedený, plný akce, lehce absurdní, místy přitažený za vlasy se směšnými dialogy...prostě přesně takový jak byste od tohohle filmu mohli očekávat... ...jen ne originální, nebo něčím zajímavý...Asi by si to jednu hvězdičku zasloužilo, ale nějak se mi to příčí.

Konzultant (2013)

Sneak peak do velmi výnosného byznysu s horou promrhaného potenciálu a další horou skvělých herců. (I když Cameron prostě nemám ráda, jakkoli je dobrá.) Na mě to bylo moc chaotické. Jakoby tvůrci nevěděli na co se vlastně chtějí zaměřit. Chvíli si myslíte, že víte "o čem to je" ale pak zjistíte, že tam je ještě tohle a tamto...hup sem hup tam od všeho trochu a to co se z toho všeho nakonec vyklubalo mi navíc zrovna dvakrát nesedlo. Na druhou stranu některé scény jsou vážně hodně povedené, stejně tak jako dialogy. Cítím trochu rozpačitě a pořádně nevím jak se k tomu mám postavit. Trochu silnější dvě hvězdičky.----"Machado would have traded every word, every poem, every verse he ever wrote for one more hour with his beloved. And that is because when it comes to grief, the normal rules of exchange do not apply, because grief transcends value. A man would give entire nations to lift grief off his heart. And yet, you cannot buy anything with grief, because grief is worthless."----

The Exploding Girl (2009)

Takový ten "obyčejný" všednodenní film. Velmi pozvolně a poklidně plynoucí, místy možná až trochu moc pozvolně. Kdybyste se mě ptali o čem film je, řeknu že o dvou lidech co se "poflakují" o prázdninách, hledají se a řeší si své větší a menší "životní komplikace". Kdybyste se ale ptali co se ve filmu vlastně děje, tak už by to nebylo tak jednoduché na odpověď..Nevím jestli to co teď napíšu bude dávat smysl, ale tenhle film se mi líbil víc, než se mi líbilo samotné dívání se na něj...Prostě takhle zpětně celkově se mi líbí pojetí, atmosféra, všechny ty drobné věci, které zachycuje. Dojem je uklidňující, hřejivý, ale při sledování to někdy bylo až mooooc poetické.