Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Krátkometrážní

plakát

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

----"Včera nesmírně byl důležitej den. Včera jsem ve školním rozhlase slyšela krásnou básničku o jednom pánovi. Jmenoval se Hrdý Budžes, byl velice statečnej a vytrval, i když měl všelijaký potíže."----

Hubená (2006)

Je to boj a celkem brutální boj, nejsem profesionál, ale nepřišlo mi, že by zobrazované zařízení postupovalo nějak šikovně. Ani oni profesionálové mi nepřišli ve svém počínání moc profesionální a obecně ty postupy co se tam uplatňovaly a provozovaly (v téměř všech oblastech) mi přišly úplně špatně. Působilo to na mě tak, že se to zařízení vůbec nesnaží odstranit nějakou příčinu problému, jen se snaží odstranit jeho následky. Takhle by to přeci nemělo snad být ne ?A navíc jak přesvědčivě na vás působí to, že si člověk který chce chronicky hubnout dá housku s máslem? Jak dlouho tohle asi může fungovat? Evidentně moc dlouho ne. A o náznacích psychického vydírání a manipulace snad raději jen pomlčet. Ale i tak je to zajímavý dokument.

Hunger Games (2012)

Naprosto strhující a geniální podívaná. Od filmu jsem nic nečekala, protože jsem knihu četla až po jeho shlédnutí. Nicméně ani potom mi film nepřišel o moc horší... Každopádně hned ze začátku mě film hodně překvapil, protože jsem spíš čekala nějaký rádoby skvělý trhák...Hned na začátku jsem byla vtažena do děje, takže jsem se vůbec nenudila i přes to, že je hodně dlouhý. Samotný nápad je skvělý- vraždící reality show, zasazená do prapodivného sci-fi světa. Celé to dokreslují efekty, prapodivné předměty a scény, ze kterých vám běhá mráz po zádech, dobrá hudba a překvapivě dobré herecké výkony. tenhle film je prostě "nářez".--- “Happy Hunger Games! And may the odds be ever in your favor.” ---

plakát

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Chápu, že lidé, kteří nečetli knihu musí být zmatení. Pro mě ale bylo tohle zpracování hodně povedené. Nic důležitého se nevynechalo, což musel být vzhledem k složitosti děje celkem těžký úkol. Zkrátka a jednoduše vše co tam mělo být tam bylo, herecké výkony jsou hodně povedené, skvělá hudba, atmosféra a prostředí věrně kopírující knižní předlohu, dokonalé efekty a celá vizuální stránka. Ani chvíli jsem se nenudila a doufám, že další dva filmy budou v podobném duchu. Silné čtyři hvězdičky.

plakát

Hvězdy nám nepřály (2014)

Jeden naprosto obyčejný film, nijak nevyčnívající, fakticky ničím speciální a kdyby se nad tím jeden zamyslel, tak ani nijak ozvláštěný oproti ostatním ve svém žánru. O příběhu jsem toho dopředu moc nevěděla a se shlédnutím jsem dlouho otálela i přes převážně nadšené reakce okolo, protože po vidění traileru jsem si jednoduše nemyslela že by mě to mohlo bavit, nebo něco na ten způsob. Ale tenhle film mě prostě dostal. Všechny ty emotivní momenty, svým způsobem tak klišé poskládané na mě fungovaly jako na ukázkový exemplář diváka. (To aspoň vyvozuji z vysokého hodnocení tady.- Momentálně 81%) Myslím, a takhle zpětně to bude snad objektivnější, :)) že jedním z nejsilnějších faktorů a možná i tím nejsilnějším vůbec jsou Shailene Woodley a Ansel Elgort. Snad by se dalo říci, že díky nim ten silný, ale sám o sobě nijak originální příběh dostane naprosto živý rozměr.(Tím rozhodně nechci zlehčovat vážnost tématu, jen říci, že prostě jednoduše a fakticky- filmů s podobnou tématikou a motivy je celkem hodně.) A neměla bych zapomenout pochválit dialogy a spoustu povedených "citátových momentů".Kdybych měla hodnotit co nejobjektivněji tak bych váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale v tomhle případě mi nedělá nijak velký problém hodnotit na základě toho jak úspěšně na mě film zapůsobil. Takže čtyři hvězdičky. ----"That's a thing about pain. It demands to be felt."----"I fell in love the way you fall asleep. Slowly, then all at once."----

Igby (2002)

Lehce kontroverzní a silně chaotický počin. Což už samo o sobě vystihuje i postavu Igbyho. Chvíli jste někde a v dalším momentu někde jinde. Věci se dějí a vy to sledujete, nezastavujete se ani nezpomalujete. A pak hop jste zase někde jinde. Všude je zmatek, ale v těch důležitých věcech je celkem jasno- alespoň na chvíli. Nevadilo by mi trošku více jasnosti a nějakého osvícení / zasvěcení do tohoto snímku. Nevím, jestli je účelem aby byl člověk po jeho shlédnutí naprosto zmatený a okusil tedy ono "hledání podstaty všeho", kterým se Igby tak nějak prokousával. Pokud to ale účel nebyl, tak mi asi uniklo něco důležitého, nebo jsem ve své naivitě neobjevila skrytý hlubší význam. Jen trochu více kontextu, trochu více náhledu do duše jednotlivých postav a trochu méně chaosu a tenhle film by rázem byl pro mě mnohem hodnotnějším. Rozhodně nelituji, že jsem se na to podívala, to vůbec ne, jen jsem asi čekala trochu víc. Kierab Culkin naopak předčil mé očekávání a to tak, že byl pro tu roli vážně dokonalý. Stejně tak i ostatní herci a v neposlední řadě hudba. ----" You see it, Igby? I feel this great, great pressure coming down on me. It's constantly coming down on me. It's crushing me."----

Imaginární lásky (2010)

Zajímavý snímek, který dokonale vystihuje co dokáže z člověka udělat chvilkové poblouznění a co všechno je pro něj člověk ochotný obětovat. Všechno je do detailu "vytuněné" a vychytané - což může bohužel někdy lehce navodit dojem umělosti a přehrávanosti. To co bylo perfektní byla doslova "psychycká analýza" kuřáků - to se vážně povedlo asi nejlépe co jsem kdy viděla. Hudba a prostředí rozhodně taky skvělé. To co mi vadilo (i když ne tolik jako u Dolanova staršího snímku I Killed my mother) byly zpomalené záběry. Musím přiznat, že někam se to dokonale hodilo, ale někde mě to dost otravovalo zejména vzhledem k jejich délce.

In Your Eyes (2014)

Romantické drama naosnované přesně podle scénáře pro romantická dramata, až na to, že zde překvapí vcelku originální sci-fi zápletka. To je tak všechno, co je pravděpodobně potřeba k filmu prozradit. I přesto, že je děj ve své podstatě velmi prostý se na snímek dalo dívat bez újmy na vlastní důstojnosti, ta se ale ke konci začala už lehce otřásat. Konec by se dal popsat jako vše, jen ne nápaditý a povedený. Když ale od konce odhlédnu, tak se jedná o celkem vydařený film, který sice celou dobu těží z jednoho motivu, který je ale natolik solidní že to povětšinou není na závadu, a z přítomnosti Zoe Kazan, která celý počin držela pohromadě. Párkrát jsem se sice zasmála, ale komedii od filmu nečekejte,SPOILER možná jedině hodně zvrácenou parodii na béčkové akční/krimi filmy v závěru.

Indignation (2016)

Jsem z toho trošku rozpačitá. Určitě to je silný příběh, se spoustou myšlenek , zajímavých postav a se skvělým obsazením. Moc jsem ale nepochopila scénář. Film mi přišel hodně nasekaný na jednotlivé scény, které byly někdy hodně hodně dlouhé, více jako divadelní hra než jako film a plné dlouhých dialogů. Možná by nebylo na škodu si před shlédnutím přečíst knihu, aby měl člověk trochu více souvislostí.

Interstellar (2014)

Věřte mi, vydržte tak prvních 45 minut, pak se připravte na "pořádný let". Sci-fi se míchá s tím co je aktuální pro nás v tuhle chvíli. Jak tedy ve významu globálním tak ve významu osobním, Jsme lidi, malí zbabělí, sobečtí, toužící po společnosti, kontaktu a citu (množství a pořadí ať si každý určí sám). Ve výsledku je film narvaný emocemi, stejně jako filozofickými úvahami a spoustou vědy (nebo pseudovědy? tu hranici já bohužel neumím posoudit). Chápu že tohle téma vyvolává rozporuplné pocity a názory, na druhou stranu to tady a teď prostě nikdo definitivně nevyřeší, pokud někdy někdo vůbec...což mě přivádí k tomu jestli má tedy vůbec cenu se zabývat celou tou myšlenkou a jestli by (čistě sobecky a zbaběle) nebylo jednodušší si jen "užít" tenhle film se skvělou hudbou, zpracováním celkově a s velmi vydařeným hereckým obsazením a neplýtvat čas hlubokým filozofováním....Ehmmm pane Nolane, pěkně jste mi zavařil mozek, to se musí nechat.----"TIRSi, jakou máš nastavenou úroveň humoru?" "Na 100%.""Sniž si ji prosím na 75%."