• Krátkometrážní

Vzpomínky na lásku (2004)

Když zmizí paměť zmizí i duše. Podle mě povedený film, ale zase ne tolik povedený, abych ho musela vidět znovu. trochu silnější tři hvězdičky.

Touha po moci (2014)

Knihu jsem nečetla. Co se týče filmu, tak povedený podle mě není. Je to nemastné neslané nezáživné a nezajímavé. Nevím nakolik je to samotným příběhem a nakolik nepovedeným scénářem. Z hlavních postav mi nebyl sympatický nikdo, mohl to být i záměr ale pochybuju o tom. Postavy byly charakterizovány jen několika málo znaky a působilo to naivně lacině a nereálně. Nechápu že se Cooper a Lawrence upsali k tomuhle veledílu, oba je mám za dobré herce ale tady to stejně nefungovalo. Chtěla jsem dát původně dvě hvězdičky, nevím pořádně za co by byla ta druhá a po tom klišé nudném a silně umělohmotném závěru (a vůbec celé druhé polovině) SPOILER ve stylu hurá sláva to je náš kladný hrdina mě vážně přešla chuť.

Kámoš napořád (2014) odpad!

Vtipné to není, nápadité taky ne. Pořád jsem doufala, že se začnu bavit a pořád nic.

Láska (2012)

Čekala jsem hodně, možná právě proto mě to zklamalo. Netvrdím, že tenhle velmi otevřený, nepřikrášlovaný ani jinak neupravovaný pohled na stáří není zajímavý. Je to poměrně síla a v některých momentech mi nebylo psychicky (ale ani fyzicky) úplně nejlépe z toho jak reálné to bylo. Je to připomenutí nevyhnutelného děsivě a syrově. Film rozhodně předhazuje hodně podnětů k zamyšlení, jak těch mrazících, tak těch "hřejivých". Celkově to na mě bylo ale moc pomalu plynoucí a osobně bych uvítala kratší stopáž. Není to film pro každého a chce to mít na dívání tu správnou filozoficky melancholickou náladu. Ještě palec nahoru za herce a za statickou kameru, díky které to na mě působilo, jako "pozorování" toho co se děje. Nic víc, nic míň, prostě uvidíte co se takhle může dít uvnitř jednoho bytu.....což se mi hodně líbilo až tedy na tu rozvleklost.

Ex Machina (2014)

To co mě zklamalo byl závěr, možná ani ne tak závěr úplný, jako to co mu předcházelo. Čekala jsem něco víc originálního a nepředvídatelného nebo alespoň ne takhle moc předvídatelného....Ale jinak to není špatný film, prostředí, kamera, hudba všechno je vychytané, herci jsou fajn. Samotné téma je hodně zajímavé, nevadilo by mi, kdyby šli tvůrci víc do hloubky celé té UI otázky...protože bez poutavého obalu a fasády (+ teda zajímavý motiv :)) v tomhle filmu moc myšlenek není. To ale nemění nic na tom, že jsem se slušně bavila a jsem ráda, že jsem se k filmu dostala i když si ho asi znovu nepustím.

Představ si (2012)

Nezávislý artový snímek s pastelovými barvami a místy podle mě bez výčitek označitelný jako "poetický". Celá atmosféra i vrhnutí do děje mě zpočátku poměrně překvapilo a přiznávám, že mi to úplně nesedlo. Jak se začal vyvíjet děj, tak jsem se začala bavit i já, ale zase nemůžu říct, že by mě to nějak okouzlilo. To co film řeší je nepochybně neotřelé, možná pro někoho kontroverzní a určitě citlivé téma. Je to ten typ filmu, kde je jedna ústřední myšlenka...nic víc. Podle mě se úplně nepodařilo naplnit celý potenciál toho námětu. Možná by celé hlubokomyslné poselství bylo "schůdnější"kdyby se ubralo těch poetických momentů a přidalo na ději, protože takhle to na mě působilo místy lehce prázdně. Nepochopte mě špatně, nechci říct, že by film neměl co říct, jen že se v tom pomalém uvlečeném tempu (zase nic proti tempu samotnému, u některých filmů je to to pravé) utápí postupně i to něco, co by stálo za pozornost....Pokud se něco povedlo, tak přiblížení světa nevidomých divákovi, což byl pro mě poměrně silný zážitek. Možná bych měla film pojmout jen na základě toho a na celou tu "filozofii" co se tam oplétá okolo (a která je tak trochu nedotažená) se vykašlat, což mi ale úplně nejde a proto jsem si film neužila tak, jak bych mohla. Trochu silnější tři hvězdičky.

Ten třetí (2013)

Skládačková přehlídka plná zvučných jmen, což (alespoň protentokrát) znamenalo i skvělé výkony. Nedokázala bych říct, kdo z nich vyčníval nejvíc. Všichni byli skvělí. Co se týče scénáře, tak smekám, jen místy mi to tím množstvím tragických náhod připomnělo styl" Romeo a Julie". (Tím myslím, že několik okamžiků pro mě bylo lehce na hraně uvěřitelnosti protože mi prostě mozek nedá a vyhodnotí to množství tak málo pravděpodobných nehod-jako vysoce nepravděpodobné :D) Ale celkově se mi film moc líbil, i všechny ty zápletky, které nebyly nudné ani otřepané, jak se často u těhle spletitých puzzlovitých filmů stává. Moment překvapení se také konal a to hned několikrát. A v neposlední řadě audiovizuální stránka je taky hodně povedená. Trošku slabší 4 hvězdičky, ale pořád čtyři.

Slídil (2014)

Agresivní "reportéři" jsou tematikou, která se často nezpracovává to dělá film zajímavým. Zajímavá je i postava Loua a skvělý herecký Jakea Gyllenhaala. Na druhou stranu, že bych byla ze snímku nadšená, to říct nemůžu. Vyobrazení celého tohohle "podnikání" může vybízet k hlubšímu zamyšlení, ale tak po 45 minutách kdy se víceméně opakuje pořád to samé dokola mi už ta myšlenka a nápad nepřišly tak super jako ze začátku, ale to může být jen můj dojem, protože já na akčnější filmy obyčejně moc nejsem, pokud v nich není nějaká extra chytlavá zápletka...A tak mě ta zběsilá přehlídka prudkého brždění, předjíždění a nehod místy celkem nudila. Za mě to jsou slabší 3 hvězdičky.

Adult World (2013)

Umělé absurdní a nudné. K tomuhle veledílu, které je tak "hluboké" že by stejně hluboko mělo i zůstat, se už rozhodně ani nepřiblížím.

Wish I Was Here (2014)

Hodně rozpačitý snímek, co se navíc proklatě pomalu rozjíždí. Přišlo mi, že se tvůrci pořád snažili něco sdělit, ale pořád ne a ne se rozhodnout jak to vlastně celé pojmou. Tak tam nacpou vše co jim přijde pod ruku aby to bylo dostatečně emocionální, procítěné, barvité a "opravdu upřímné". A ještě si pojistí že se vše objeví v tu "správnou" chvíli. Neříkám, že mě některé scény lehce nedojaly a neříkám, že to je jednoznačně špatný film. Ale celý příběh je rozbředlý a všechny ty motivy dohromady prostě nepůsobí reálně, je to moc "americké řekněmě", moc laciné a konec je přímo "sci fi". Po půlce se to dává lehce do pohybu, což jsem nečekala, škoda, že konec je jak z jiného světa- úplně v kontrastu s tím co se objevovalo v těch vážnějších pasážích, čímž je poměrně znehodnocuje.