• Krátkometrážní

Ken Park (2002)

Jestli to má nějaký hlubší význam, tak mi zůstal skrytý.

Kick-Ass 2 (2013)

Celé to nějak ztratilo kouzlo a nebýt Aarona, tak bych se možná chvílemi nudila.

Kids (1995)

Tak tohle rozhodně nebyl zrovna můj šálek čaje. Sice je to o trochu lepší než (Clarkův )Ken Park, ale ne o moc. Nic se ve filmu neřeší a vlastně se ani nic moc neděje. Podle popisu by měl film poukazovat na problémy mládeže, ty jsou ale tak nechutně vyhnané do absurdních scén plných až zvráceného humoru. Takže to na mě spíš působí jako parodie na filmy, které se touto problematikou zabývají. Asi chápu, že někomu se tohle přitáhlé pojetí může líbit, ale na mě to dojem nedělá.

Kill Bill (2003)

Po filmařské stránce to je vážně pecka a hezky se na to kouká celkově, obsazení je parádní. Celkově se vším všudy jsem byla poměrně spokojená tak první dvě třetiny filmu, pak jsem se (přiznávám se bez mučení) začala lehce nudit z té "naplánovanosti" všeho. Neříkám, že to neunguje, ale vy přesně víte proč to funguje, více méně víte i co bude dál, jak to celé skončí a ted jen zbývá užít si ten proces, což se pro mě za téhle situace lehce komplikuje...Jsem ráda, že jsem film viděla, ale myslím, že jednou to pro mě bylo dostačující. S hodnocením váhám někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman, aneb film, který jsem vždycky chtěla vidět i když jsem o tom nevěděla, aneb Cody Banks pořádně vyrostl. Je to absurdní, je to umělohmotné a předvídatelné , ale funguje to perfektně. Skvělé akční scény, ani chvilku jsem se nenudila, skvělá kamera a efekty. Všechno je správně stylové a navíc je film plný sarkastických vtípků...A ano tvůrci nezapomněli a přidali i konec o který si to celé říkalo už od začátku, které jsem tušila a doufala v něj a taky jsem ho dostala... A v neposlední řadě herci byli taky fajn. Na 5 hvězdiček to objektivně podle mě není (i když bych je byla možná schopná v rozjařeném ajfru i dát), ale pod čtyři prostě jít nemůžu.

Klip (2012)

Je tu jen tenhká hranice mezi zničující a hrozivou "zpovědí" a nechutností, která už překročila onu mez. Tomuhle snímku se tak nějak daří po celou dobu balancovat na hraně, aniž by se přiklonil na jednu nebo na druhou stranu. Zcela rozumím obou skupinám divákům- tedy těm, pro které to je dokonalé psychologické dílo i těm pro který to je zvrhlý kýč. Já jsem tak někde uprostřed, protože přesto, že tenhle film má určitě myšlenku a má co říct, tak pří některých scénách mi už vážně přišlo, že je to trochu moc... Trochu poc přitažené za vlasy aby to zapůsobilo a trochu moc snahy o to působit realisticky- takže to na konci spíš působilo jako zvrhlá verze lehce masochistického porna. Nicméně, jedná se určitě o snímek, který stojí za to vidět. Srbská produkce mě hodně zaujala a to co mě překvapilo nejvíce byli asi herci- jejichž výkony byly vážně dobré. Takže za mě slabé 3 hvězdičky a myslím, že už se na tenhle film znovu nepodívám.

Klub poslední naděje (2013)

Všechno podáno syrově a lehce, obyčejně, bez přikrášlování. Trošku pomalejší rozjezd a některé další pasáže. Skvělé herecké výkony. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami.

Klub rváčů (1999)

Chvíli trvá, než se to na začátku rozjede, ale pak už to teda jede. Perfektní scénář, herci i hudba. Jako bych slyšela....řítím se na vás a všechny vás pohltím...jsem konzumní společnost. (Jak by možná řekl Jack nebo Tyler). ----"Jsme prostřední děti historie. Bez cíle a bez místa. Nemáme žádnou velkou válku. Žádnou velkou hospodářskou krizi. Naší velkou válkou je válka duchovní. Naší velkou krizí je náš vlastní život."--------"Nejste to, co děláte. Nejste množství peněz, které máte v bance. Nejste auto, kterým jezdíte.Nejste obsah své peněženky.Nejste vaše zasraný khaki kalhoty."----

Klub sebevrahů (2001)

První půlkou snímku jsem byla ohromená, v druhé polovině se děj na můj vkus zpomalí až moc a celé to drží pohromadě výkony Cilliana Murphyho a Tricie Vessey. To ale nic nemění na tom, že i tak to funguje. Děj plyne nenuceně v pošmourné melancholické náladě s občasnou vtipnou scénou, nebo nějakým tím moudrem. Líbí se mi nakouknutí do života ostatních postav, komentáře doprovázející některé scény a ještě musím vyzdvihnout hned těch několik prvních scén filmu, které mě dokázaly zaujmout i pobavit (což se mi takhle na začátku snímku stane jen málokdy). Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, za normálních okolností bych dala asi čtyři, ale za skvělý výkon Cilliana Murphyho si film zaslouží i tu pátou. ----"Can you imagine someone dead, hanging from the light fixture in their room, thinking, If my doctor finds out about this, I'm fucked?"----"I don't want to die, I just don't want to be alive."----

Klub výtržníků (2014)

Působivý vizuál a atmosféra, vydařený výběr herců. Motiv je taktéž parádní, to co pokulhává je zpracování děje, protože celkem dlouhou dobu sledujete lehce zvrhlou párty, což není úplně moje představa zábavy. Hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdičkami.