• Krátkometrážní

Surfařka (2011)

Kdyby nebylo těch dialogů a textů celkově...nevím jestli to byl účel ale celý film působí navzdoru tomu, že je podle skutečné události hrozně uměle a nepřirozeně. Nebýt toho určitě bych dala 4 hvězdičky.

Šípková Růženka (2011)

Zajímavý film s nepochybně originálním námětem. Ale musím, přiznat, že slovo zajímavý by se dalo v tomhle případě nahradit slovem divný a vyšlo by to nastejno. Tenhle film rozhodně není špatný, ale absolutně jsem nepochopila jeho smysl, protože divák se nedozví nic- do slova a do písmena- jakoby jsme pozorovali část něčího (neobyčejně-obyčejného) života bez jakýchkoli souvislostí, informací, vysvětlení a závěru. A přitom je tam hromada "záhad" které se přímo nabízí k tomu aby byly rozvinuty, nebo aspoň vysvětleny a je vážně škoda, že se to nestalo.

Tajemný (2011)

Hned na začátku mě zaujala kamera. Trochu jsem se bála, že to bude až moc alternativně pojaté, což by nemuselo sice být na škodu, ale přece jen mi to k tématu úplně nesedělo. Bála jsem se ale zbytečně, protože i když je kamera detailní a citlivá, tak neodvádí pozornost od příběhu. Dostalo se mi všeho, co mi tak nějak vlezlo na mysl po přečtení těch dvou vět tady v obsahu. Vzpomněla jsem si na R a na to jak mě film zklamal svou "neosobností", tak snad jen řeknu, že Ghosted mi to vynahrazuje. ----"There are no coincidences Jack, just fate."----

Take This Waltz (2011)

Pomalu plynoucí film s takovou bohémskou atmosférou pastelovými barvami a hořkosladkým příběhem. Na jednu stranu to bylo zajímavé, na druhou stranu to šlo naprosto mimo mě, protože jsem nebyla schopná se ztotožnit nebo pochopit ani jednu z postav. Možná to bylo i proto, že navzdory tomu, že hlavním motivem filmu byl život, (nebo aspoň jeho část) tak postavy nebyly na můj vkus úplně jasně vyvedené/vysvětlené..takže to tak nějak pokulhávalo. Možné je ale i to, že postavy byly opravdu tak "podivné" jak se zdá na první pohled a já nebyla jen schopná to pochopit... Další věc byla na můj vkus příliš dlouhá stopáž, prostě bylo vše zbytečně natáhlé a obsah se tím hodně rozpliz.V druhé půlce jsem se místy nudila a doufala jsem že se snad stane něco...cokoli dalšího...nestalo se. Abych shrnula to pozitivní, tak to je atmosféra snímku, hudba a herci- to je tak ono...Jednou mi to stačilo. Za mě je hodnocení kdesi mezi 3 a 2 hvězdičkami. Průměr.

The Ledge (2011)

První třetinu snímku jsem byla absolutně nadšená, Kompozicí příběhu, do detailu vylíčenými charaktery a nakonec i životními osudy postav. Střídá se několik způsobů vyprávění příběhu, což příjemně zpestřuje (při zpětném hodnocení) ne tolik komplikovanou hlavní dějovou linku. Jednotlivé postavy se postupně rozvíjí, člověk jim začíná rozumět. Celý film je založený především na dialozích a silných charakterech postav spolu s charismatickým hereckým obsazením. Děj se prakticky odehrává jen přibližně na 3-5 rozdílných místech, což mě utvrzuje v domněnce, že dobrý film nemusí být rozhodně přeplácán pestrostí interiérů, exteriérů a jak jsem dnes zjistila ani dějová linie nemusí být nutně geniální. Kdyby mi někdo vyprávěl příběh, který snímek zachycuje, pravděpodobně bych se ani nepodívala, kdo tam hraje. Je pravda, že pro mě osobně bylo možná ve filmu trochu moc toho náboženského motivu, ale na druhou stranu bylo všechno podáno tak nějak nenábožensky- tím myslím to co stálo za tím náboženským motivem (nechci spoilerovat :)- pochopíte, když se na film podíváte, což mimochodem vřele doporučuji;)) a vyvažující ateistické teorie, které zase mohou být lehce proti srsti věřícím (ale já se s nimi kompletně ztotožňovala). Okolo poloviny stopáže se všechno zpomalí, ale nějak se povedlo, že jsem se nepřestala bavit i když nadšení na chvíli opadlo, nicméně v závěru vše zase nabralo otáčky....Abych to nějak shrnula. Jedná se o pravděpodobně jeden z nejlepších všedně psychologických snímků, které jsem kdy viděla. A přiznávám, že na tom má velký podíl charisma dvou hlavních představitelů. A ještě bych neměla zapomenout pochválit kameru. ----"God gives us free will for that purpose.Otherwise, we would just be puppets.Life would be...Life would be meaningless.That's the beauty of eternal salvation.You see, anyone can go to heaven or hell,because anyone can be saved. It's your choice." " Unless you're a kid in China who gets hit by a bus and never even heard of this getting saved deal."----

The Lying Game (2011) (seriál)

Když chcete vypnout a nepřemýšlet. Pro pohodová odpoledne s horkou čokoládou...Musíte být ovšem toho správného pohlaví a věku...Za mě silnější 2 hvězdičky- když to vezmu objektivně.

Thor (2011)

Místy vtipný, místy lehce primitivní (řeknu-li to okázale). Bezpochyby to je ale povedený moderní fantasy snímek, kterých moc nevzniká, takže jsem ráda, že jsem se odhodlala ke shlédnutí. Povedená vizuální stránka, promyšlené a vychytané bojové scény. Vtipné a autenticky působící propojení fantasy-mytologického motivu a "našeho" světa. To co mě ale drželo u snímku až do konce je herecké obsazení Hemsworth a Hiddleston (možná dokonce i v obráceném pořadí :D) si ztvárnění super-hrdinů evidentně užívali. Prostě to zahráli hodně dobře a dobře se na ně taky dívalo. To co lehce kazí dojem je dějová linka- trochu slabší ve srovnání s celkový zpracováním. Ale rozhodně jde o vysoce nadprůměrný film v rámci svého žánru. Co se týče hodnocení tak jsem na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Asi se nakonec přikloním k těm třem, ale vězte, že jsem se ani chvíli nenudila a pokud vám nevadí fantasy, tak vřele doporučuji ke shlédnutí.

Touch of Evil (2011)

Bezesporu zajímavý experimentální počin doprovázený skvělou hudbou a zahraný skvělými herci. Nicméně je jasné, že tohle není pro každého. Mě se přes to, že umění a "videoumění" jde často naprosto mimo mě většina videí líbila. Nejlepší podle mě byli: Kristen Dunst, Ryan Gosling, Rooney Mara a Mia Wasikowska. Celkově ale dávám dvě hvězdičky.

Umění zapadnout (2011)

To co je na tomhle filmu nejlepší, ale bohužel asi také to jediné co člověka zaujme je postava George. Dokonale promyšlená a do detailů popsaná osobnost a ještě celkem dobře zahraná (což bylo od Freddieho Highmora příjemné překvapení). Pak možná ještě hudba by stála za zmínku, ale to je asi tak všechno. Naprosto v rozporu s postavou George je postava Sally- tak jednoduchá stupidní a předvídatelná- jako na konec celý děj- i přes to jak skvěle se jevil na začátku. To co mě ale úplně znechutilo (...možná trochu silné slovo) byl konec, který ačkoli je hřejivý naprosto ničí začátek filmu a i jeho atmosféru. Za George - 3 trochu silnější hvězdičky. ----"I read a quote once when I was a kid "We live alone, We die alone. Everything else is just an illusion." it used to keep me up at night."----

Un giorno questo dolore ti sarà utile (2011)

Hlavní postava mi možná trochu nevysvětlitelně připomínala Holdena Caufielda (Catecher in the Rye-Salibger) a to mnohem více než film Igby goes down, který měl být knihou inspirovaný. Škoda že hudba občas působila lacině,stejně jako některé motivy co se tam objevovaly. Řekla bych že tvůrci tady promarnili hrozně moc potenciálu, který tenhle film měl a to mě hodně mrzí. Na druhou stranu někde ta hudba seděla fajnově a scénu s klubem ve Washingtonu jsem ještě chvíli rozdýchávala, jak moc mi to dávalo smysl. 3 hvězdičky, ale spíš za to čím film mohl být, než za to čím byl.