• Krátkometrážní

Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn (2012) (pořad)

Tohle se britům vážně hodně povedlo. Bylo to asi jedno z mála zahájení na které sa dalo opravdu koukat a člověk se nenudil. Prostředí venkova na začátku bylo kouzelné a kouřící komíny průmyslové revoluce taky- i když ten kontrast byl značný.

Slečna Julie (2014)

Těšila jsem se hodně, ale tohle mi prostě nešlo dokoukat, prostě ne. Nechám film bez hodnocení ale tak rozvleklou a roztáhlou záležitost to vážně jeden často nevidí.

SLiDE (2011) (seriál)

Tohle bylo milé překvapení. I když podobnost se Skins je asi jenom v tom, že postavy jsou teenageři. Jinak je to mnohem víc komedie a mnohem méně drama. Ale SLIDE rozhodně není o mnoho méně zábavným seriálem.

Slídil (2014)

Agresivní "reportéři" jsou tematikou, která se často nezpracovává to dělá film zajímavým. Zajímavá je i postava Loua a skvělý herecký Jakea Gyllenhaala. Na druhou stranu, že bych byla ze snímku nadšená, to říct nemůžu. Vyobrazení celého tohohle "podnikání" může vybízet k hlubšímu zamyšlení, ale tak po 45 minutách kdy se víceméně opakuje pořád to samé dokola mi už ta myšlenka a nápad nepřišly tak super jako ze začátku, ale to může být jen můj dojem, protože já na akčnější filmy obyčejně moc nejsem, pokud v nich není nějaká extra chytlavá zápletka...A tak mě ta zběsilá přehlídka prudkého brždění, předjíždění a nehod místy celkem nudila. Za mě to jsou slabší 3 hvězdičky.

Slon (2003)

Rozhodně nemám nic proti pomalu plynoucím filmům, ale co je moc to je moc. V první polovině filmu jsem byla úlně ztracená, nevěděla jsem o co de ani na co bych se měla soustředit i když mě zaujalo poskládání filmu z jednotlivých příběhů. Potom, okolo půlky se ale začalo všechno celkem propojovat a dávat smysl. Tenhle snímek je natočen zajímavým"pozorovatelsky-odtažitým" způsobem. Divák prožívá jeden den z různých úhlú pohledu, jakoby sledoval těch několik postav, jejichž příběhy se na konci propletou. Tohle uspořádání je bezesporu originálním prvkem, ale jak už jsem psala na začátku byla jsem hodně zmatená a kvůli (na mě) už přehnaně dlouhým pozorovacím scénám ve kterých se prakticky neděje vůbec nic, jsem se trochu nudila. Chápu, že tím pomalým plynutím měla pravděpodobně vyniknout ona závěrečná akce- jako kontrast k předchozímu ději/neději.....Tenhle snímek rozhodně není pro každého a myslím, že mě úplně nesedl.

Slova (2012)

Aneb jak to dopadne, když dáte do filmu knihu o knize. Originální a zajímavý příběh, který bezesporu obsahuje celou řadu životních mouder zobrazených ve spletenci několika lidských osudů. Osobně nejsem moc umělecký člověk, takže pro mě místy byl snímek trochu nic neříkající- co se týče toho nutkavého tvořivého pocitu a vyžití ve vypoušění slov ven ze sebe. Ale i tohle bylo povedeně natočené, až jsem si říkala, že to může být minimálně zajímavé- užívat si formulaci slov. Dokonalá hudba a skvělé herecké obsazení to už jen dotahují do povedeného konce. Ještě jsem chtěla vyzdvihnout kameru, hodně se mi líbilo rozdílné barevné spektrum v různých částech snímku- dle toho jaká příběhová rovina to zrovna byla. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ----"We all make choices. The hard thing is to live with them, and there ain't nobody that can help you with that."----"Nothing has changed since he´s been away. Except him."----"You can´t just make things right. Things are just things."----

Smrtící atrakce (1988)

Tohle mě zklamalo, protože to co by stálo na tomhle snímku za povšimnutí jsou snad jen herecké výkony hlavních dvou představitelů. Celé to na mě působilo jako jedna velká lehce kontroverzní černá komedie a to asi nebyl úplně účel. Christian Slater a Winona Ryder byli skvělí a nebýt nich pochybuji, že bych snímek vůbec dokoukala. Pokud chcete vidět nějakou "středoškolskou klasiku" tak bych doporučovala se obrátit jinam a to navzdory vysokému hodnocení zde. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami.

Snadný prachy (2010)

Tak tohle je celkem hodně originální počin. Zajímavá myšlenka, slušně zpracovaná. Jediné co vám můžu zaručit je to, že pointu určitě nebudete čekat.... A abych nezapomněla Mario Casas vážně umí hrát.

Sněhurka a lovec (2012)

Naprosto dokonalá vizuální stránka (les, kopce, vesnice, hrad i kostýmy- vypadají přesně tak, jak si jen každý fantasy fanoušek může představovat, a ten zasněžený les - to moje fantasy-vizuální já- nebo jak to nazvat-tančilo v extázi :D), efekty, hudba a zvuk- taky naprosto perfektní. Charlize dala zlé královně zcela nové rozměry a vytvořila dokonale epickou bytost. Navíc si troufám tvrdit, že její výkon zastínil Chrise a všechny ostatní dohromady (i když především toho Chrise, protože ostatní nijak nezářili). Některé scény jsou ale zbytečně moc natahované, takže se film místy může zdát nekonečný a to hlavně v druhé půlce. Děj je celkově prostinký, ale taky je pravda, že z pohádkového příběhu tvůrci vytěžili co se dalo. Nečekejte žádný famózní epický závěr(- protože toho se vám dostane jedině, když naprosto potlačíte rozum a veškeré naděje, že je zatím víc než se zdá- protože neni ). Další věc, která mě mrzí je nerozvinutí vztahu mezi Sněhurkou a Lovcem- protože jsem očekávala, že jedna z hlavních zápletek bude právě to, ale tvůrci si to pravděpodobně schovávají do dalšího dílu/nebo dílů. Budu ignorovat těch několik naprosto nelogických částí děje - jako třeba trpaslík co záhadně vstane z mrtvých ( na konci jich je zase 7), nebo to, že se Sněhurka naučí bojovat za deset vteřin. Takže dám tři hvězdičky i když bych nejradši za tu dokonalou vizuální stránku přidala ještě jednu, ale svědomí mi nadá- takže za mě 3,5 hvězdičky. Jo a Kristen v brnění- to vážně nechcete. (A jen tak mimochodem- sice to nemá nic společného s tímhle filmem, ale neodpustím si říct, že jestli se bude natáčet další film Eragon - tak by se tady tvůrci mohli celkem inspirovat.)

Snídaňový klub (1985)

Zajímavý film o všední sobotě, která ovlivní všech těch pět rozdílných postav, které má divák během filmu možnost poznat. Rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek s dobrým obsazením a celkem originálním pojetím a propracováním tolikrát omílaného tématu. Film má příjemnou atmosféru, ale to co mě mírně zklamalo byl konec. Chápu že účelem bylo seznámit se v jednom dni, ale nevadil by mi pohled do života postav a třeba i malé rozuzlení co bylo dál, protože jak jsem řekla konec mi tam neseděl. Ale celkově-trochu silnější tři hvězdičky.