Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Stmívání (2008)

Musím říct, že tenhle film mě hodně zklamal- rozhodně jsem čekala něco, co se bude víc podobat knize a méně tomu co z toho nakonec vzešlo. Zajímavá je kamera a "mlhavé" tajuplné prostředí- které naprosto vystihuje mojí představu z knihy, další dobrá věc je hudba, která se jim vážně povedla a baseballová scéna, která je dokonalá. Ale tím tak asi pozitiva končí. A přichází velký problém- herci. vím, že Kristen tady hodně lidem vadí, ale jí bych ještě překousla i když si myslím, že tenhle film pro ni nebyl dobrá volba- ale jednoznačně trnem v oku tu pro mě byl Pattison- který byl tak umělohmotný až hanba a myslím, že mi tenhle film( a i celou sérii) celkem znechutil.

Stockholm (2013)

Ouu. To bylo. Nápadité, zábavné, hezky „vystylované“- jak vizuálně tak zvukově. (Scéna s výtahem a hudbou byla hodně povedená.) Skvělý scénář, dialogy i herci. Snímek měl spád Jediná věc mi malinko vadí, že je tak málo vysvětlivek okolo všeho toho co se stalo. Chtěla bych prostě vědět víc. Ale možná i v tom má tenhle film to kouzlo, člověk se vlastně nedoví nic. Nic o tom co bylo, co bude a když se nad tím zamyslím, tak i to, co bylo ve filmu je vlastně možné pochopit z několika úhlů pohledu. Každý se vlastně asi udělá trochu jinou představu, dospěje k trochu jinému závěru, ale najde si v tom prostě „ to svoje“. Já nejsem člověk co si rád věci domýšlí, co hádá jak by něco mohlo být, takže teď trochu váhám jestli dát pět hvězdiček, ke kterým to směřovalo (zejména pak někdy od poloviny filmu), nebo jen čtyři. Rozhodně ale doporučuji ke shlédnutí. Docela by mě zajímalo jakými všemi možnými způsoby si různí lidi tenhle film vyložili, jak ho pochopili… myslím že bych se i já pak mohla dívat na to co ve snímku bylo trochu jinak….a konečně možná ne jen na to co bylo ve filmu, ale na mezilidské vztahy vůbec. (A teď nemyslím, jen tenhle konkrétní „typ vztahu/situaci“.) Kdybyste měl někdo náladu, čas a chuť, tak bych byla otevřená debatě, nebo prostě jen výměně názorů a náhledů na tenhle film :) Slabších pět.

Stoker (2013)

Tajemný, možná trochu děsivý, zvrácený a svým vlastním způsobem bezesporu "podivný snímek". To co mě zaujalo hned ze začátku je atmosféra spolu se všemi dalšími audio-vizuálními stránkami snímku. Příroda v kontrastu s luxusem, dá-li se to tak nazvat. A obyčejný život se kterým není tak složité se ztotožňovat v kontrastu s...(nechci psát spoilery ;)).... tím co se odehrává dál. Kamera je zaměřená na detaily, což mi naprosto vyhovovalo a ještě více to dokreslovalo tajemnost celého filmu. Atmosféra je mystická, ale přitom všechno působí celkem reálně a v určitých momentech až poeticky. Dalším obrovským přínosem je hudba...prostě to všechno spolu dohromady utváří opravdu působivý dojem na který určitě hodnou chvíli nezapomenu. (A ještě musím z tohoto hledicka vyzdvihnout poslední scénu.) Děj filmu není nijak složitý, když se nad tím zamyslím, ale je podán hodně propracovaně, pro někoho to může být celkem zdlouhavé a nedivím se tomu....Mě ale prostě celkové vzezření snímku učarovalo tolik, že mi mírná rozvláčnost a lpění na detailech nevadily. Snímek jsem viděla i s dabingem z čehož jsem měla ze začátku velkou hrůzu, ale k mému milému překvapení se žádná katastrofa nekonala, nevím jestli český dabing pokročil kupředu, nebo jestli jsem měla zrovna štěstí, ale rozhodně mě to potěšilo. Nicméně po druhém shlédnutí v originále se můj celkový dojem posouvá ještě o něco výš. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout herecké výkony, protože všichni byli skvělí. ----"He used to say, sometimes you need to do something bad to stop you from doing something worse."----" You know, I've often wondered why it is we have children in the first place. And the conclusion I've come to is... At some point in our lives we realize things are screwed up beyond repair. So we decide to start again. Wipe the slate clean. Start fresh. And then we have children."----

Stopy (2013)

Povedený film, který prostě a jednoduše odvypráví příběh Robyn. Nic víc, nic míň. Nečekejte žádné scénaristické zápletky a napětí zvyšující pasáže. Trochu mě mrzí způsob, jakým je film pojatý, samotná cesta je vyobrazena záběry stereotypních úkonů, což jistě musela být ale bylo by zajímavé se dozvědět více o praktické stránce věcí. Myslím, že kdyby bylo ukázané co vlastně všechno musela mít na cestě, jak si rozdělávala oheň, jak to bylo s vodou a jídlem, bylo by to celkově o dost zajímavější než opakující se záběry na u ohně sedící Robyn, probouzející se Robyn a Robyn která opouští tábořiště a vyráží na cestu. Ale jinak nemám filmu co vytknout. Mia Wasikowska byla skvělá.----"Some nomads are at home everywhere. Others are at home nowhere, and I was one of those." - Robyn Davidson----

Stud (2011)

Tohle mě psychicky rozsekalo- myslím, že to je od té doby co jsem viděla Requiem za sen první (maximálně druhý) film, kde jsem zůstala na konci jen tupě hledět do titulků- neschopna se odtrhnout. Tenhle film se drží toho, že slova jsou častokrát naprosto zbytečná a o to víc vás to zasáhne, protože některé záběry řeknou víc, než tisíc slov. To celé doprovázené hudbou z které vám bude běhat mráz po zádech. A v neposlední řadě Michael Fassbender- vím, že už to tady bylo napsáno nesčetněkrát přede mnou, ale to co dokázal, bych označila jako jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec. "Try do something, Actions count not words."Přestože by se dal tenhle film chápat jednoduše- jako o sexuální závislosti, tak pro mě je především o strachu, strachu z toho projevit emoce, zavázat se, nebo udělat něco závažného- něco co se nebude moct vzít zpět. Dávám slabších 5 hvězdiček.

Submarino (2010)

Tmavé, syrové a depresivní. První půlka mi přišla možná až zbytečně pomalá a natahovaná stejně tak i několik dalších scén později ve filmu. Celkově by to podle mě chtělo trochu prostříhat a některé postranní děje a situace možná úplně vynechat. Čím víc se ale film blíží k závěru tím víc všechno graduje, tmavne a nabírá obrátky. Až to vrcholí bezkonkurenčním závěrem. Je pravda, že nebýt posledních 20-30 minut, tak by mě film (od kterého jsem čekala tu typickou severskou záležitost) celkem zklamal, ale ten závěr to zachraňuje. Myslím, že ta první část a vůbec i celý snímek zasáhne více lidi, kteří mají sami děti - a protože je nemám - nemohu tvrdit, že by mě tenhle film nějak emocionálně postihl. To co bylo fajn byla atmosféra, hudba a herci- ti byli pro mě milým překvapením. Co se týče hodnocení tak rozpačitě váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dám tedy hodně silné tři s tím, že mám v úmyslu se k tomuhle filmu vrátit za pár let, pak budu možná hodnotit úplně jinak.

Sucker Punch (2011)

Naprosto geniální a originální myšlenka, jen to zpracování krapet pokulhává. Dějová linie se rozuzlí až na samém konci, takže se během samotného filmu (asi hodinu a půl) téměř nic neděje a člověk jen čeká, jestli to tak zůstane až do konce...Nicméně celá vizuální stránka filmu skvělá a hudba taky . Takže jediné co trochu pokulhává je samotný děj, který by ale mohl být opravdu dobrý, nebýt zbytečně dlouhých scén, kde se nic neděje, které na sebe navzájem navazují...Takže chvílemi to je nuda a chvílemi to jde...Ale nápad to byl fakt dobrý.

Superbad (2007)

Tak tohle je kravina a navíc nekonečně dlouhá, ale musím říct, že chvílema jsem se dobře bavila.

Superlhář (2007) odpad!

To sem si zas jednou vybrala veledílo...A rozhodně to není tím, že bych měla nějaké předsudky vůči teen filmům a mimochodem začátek nevypadal tak špatně. Ale pak se to zvrtlo do hrozivě nudné slátaniny čehosi, co má diváky přesvědčit o tom, že se mají dobře- ať se mají jakkoli. Hlavní hrdiny mi vážně lezl na nervy tolik, že jsem mu snad ten pro něj snad vytoužený konec nepřála. A vůbec 90% herců bylo (pardon za ten výraz) na odstřel. Možná to lehce podhodnocuji a možná by si to tu jedno slabou hvězdu zasloužilo, ale já jsem se celou dobu příšerně nudila, takže proto ten odpad.

Surfařka (2011)

Kdyby nebylo těch dialogů a textů celkově...nevím jestli to byl účel ale celý film působí navzdoru tomu, že je podle skutečné události hrozně uměle a nepřirozeně. Nebýt toho určitě bych dala 4 hvězdičky.