• Krátkometrážní

Teď a tady (2012)

Dakota, Dakota, Kaya, Dakota....To jsou ty důvody proč jsem se na tenhle film chtěla podívat. Tak jsem to zapla a už jsem se vezla...Příběh tak hrozivý, že by se vám chtělo řvát z plna hrdla a nebo se naopak schovat někde v noře a už nikdy nevylézt ven- zároveň ale tak hřejivý a plný lásky, že byste chtěli tancovat a smát se, jen kvůli té radosti kterou vám to způsobí. Kouzlo tohohle filmu je stejně jako u 50/50 v té jednoduchosti pojetí. V tom, že jakkoli je to co se na plátně děje strašné- nikdo nic nepřehrává, nikdo nic nepřikrášluje a nikdo nic nepoetizuje. Je to tak, jak to je a tak je to podáno divákovi. S lehkostí, a obyčejností- jakoby se to dělo....a ono se to děje...Herecké obsazení je skvělé a jakkoli je zřejmé, že Jeremy Irvine za Dakotou i ostatními zůstává pozadu- nevadil mi tam. A hudba je taky dobrá. "---- Our life is a series of moments. Each one is a journey to the end. Let them go. Let them all go.----"

Teenage Dirtbag (2009)

Hodně mě překvapilo, že se mi tenhle snímek líbil. A i přesto, že je místy možná lehce za hranicí reálnosti, působí celkem věrohodně a reálně. Trochu jsem se bála toho poetického prvku- posílání psaníček, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Já osobně nejsem velký fanda těhle pseudo-uměleckých šaškáren(s prominutím)- a teď tím myslím ono "kreativní psaní", takže jsem během sledování místy zadržovala smích, pravděpodovně v nevhodných okamžicích, ale taky je pravda, že to mělo svůj vliv na celkovou atmosféru filmu. Kdyby to nebylo místy tak vyhecované do extrému, tak by se mi snímek líbil ještě víc, takhle jen řeknu, že to není žádné super dílo, ale jsem ráda, že jsem film viděla ( i když si ho pravděpodobně znovu nepustím). Za mě to jsou hodně slabé tři hvězdy, ale pořád tři.

Tělo jako nepřítel (2014) (TV film)

Nic moc i když se tvůrci snažili z námětu vytřískat co nejvíc. Doufala jsem, že bude alespoň hlavní postava víc rozebraná z psychologického hlediska, když už je to film o mentální chorobě, ale nestalo se. Rodiče byli jak z jiného světa a jen pár scén vůbec mi připadalo reálných. Konec a celé vyústění jsou zoufalé. Přímo učebnicově- aby se ukázala hrozivost celé situace, ale aby divák snad neztratil naději (???). Z technického hlediska, se nejedná o nic výjimečného, spíš slabší průměr, herci by se dali určitě najít lepší (o bohužel velmi nekvalitních tanečních scénách se raději zmiňovat nebudu, prostě ne každý umí tančit- třeba já-na druhou stranu se ale nehrnu do rolí ve filmu , kde se to vyždaduje...)Je zajímavé a celkem aktuální, že je film pojatý skrz náhled do internetové "komunity", to je taky důvod, proč jsem se na něj chtěla podívat. U toho námětu ale pomalu taky končí všechno pozitivní, takže bych tenhle počin spíš nedoporučila. Je ale možné, že jeho silně prvoplánový a "motivující +podporující" charakter bude pro někoho přesně to co právě potřebuje...Silnější jedna hvězda.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Tolik upřímnosti, reality a pravdy kolik je v tomhle filmu, by se dalo rozdělit do deseti dalších a všechny by byly dokonale upřímné...Chci říct, že tenhle film je opravdový pohled do duše jednoho člověka. Bez nalhávání, přetvářek a jakékoli přehnanosti. Plný dokonalých vnitřních monologů, které si snad musí naprosto každý prožít (alespoň nějaké podobné...) ale nikdo nemá tu odvahu, aby je přednesl světu. Spolu s nejtajnějšími touhami, strachy a problémy- které má samozřejmě taky každý. A pak postava Charlieho ztvárněná Loganem Lermanem - nemám slov- snad jen to, že se Charlie stává jednou z nejsilnějších postav co jsem kdy viděla a zároveň jednou z mých nejoblíbenějších. Tenhle film se vážně povedl a jeho "dokonalost" graduje v posledních asi deseti minutách. A na závěr filmu (jak už tady přede mnou psalo hodně lidí) se můžete těšit na monolog na který člověk jen tak nezapomene. "---- Přijímáme tu lásku o které si myslíme, že si ji zasloužíme.----Moje doktorka říká, že si nemůžeme vybrat, odkud přicházíme, ale můžeme si vybrat, kam se odtamtud vydáme.----Právě teď tyhle chvíle nejsou příběhy. Děje se to. Jsem tady.----"

Tenkrát poprvé (2020) (seriál)

Průměrná podívaná. Občas nuda. Je to celé předvídatelné, žádné překvapení se nekoná. Co mě ale vadilo nejvíc byla, když to řeknu slušně primitivita postav. (Takhle by se vážně někdy někdo choval ? Nebo to bylo celé v nadsázce a jen jsem to nepochopila?) Nechci tenhle seriál úplně odsuzovat, myslím, že nejsem cílovka....a koukat se na to dá, bohužel to je tak všechno.

Ten třetí (2013)

Skládačková přehlídka plná zvučných jmen, což (alespoň protentokrát) znamenalo i skvělé výkony. Nedokázala bych říct, kdo z nich vyčníval nejvíc. Všichni byli skvělí. Co se týče scénáře, tak smekám, jen místy mi to tím množstvím tragických náhod připomnělo styl" Romeo a Julie". (Tím myslím, že několik okamžiků pro mě bylo lehce na hraně uvěřitelnosti protože mi prostě mozek nedá a vyhodnotí to množství tak málo pravděpodobných nehod-jako vysoce nepravděpodobné :D) Ale celkově se mi film moc líbil, i všechny ty zápletky, které nebyly nudné ani otřepané, jak se často u těhle spletitých puzzlovitých filmů stává. Moment překvapení se také konal a to hned několikrát. A v neposlední řadě audiovizuální stránka je taky hodně povedená. Trošku slabší 4 hvězdičky, ale pořád čtyři.

Terapie láskou (2012)

Drama, podané s nadsázkou a s množstvím vtipných momentů. První půlka se mi hodně líbila, potom se to ale všechno tak nějak zaseklo a zpomalilo, všechno jakoby se omílalo pořád dokola a ano, přišla na řadu romantická část, která už jen kvůli tomu, že je "romantická" nemá mnoho mých sympatií. Celkově bych řekla, abyste od tohoto filmu nečekali drama, spíš jen trochu vážnější romantickou komedii. Herci jsou fajn a hudba je taky dobrá. S hodnocením váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dám asi 4, ale je to vážně na hraně. Vůbec by nevadilo kdyby se tvůrci trochu více upnuli na hlavní námět a vynechali některé, podle mě, zbytečné scény, které vše jen natahují a v celkovém kontextu jsou tak trochu nic neříkající a vytržené z celkového děje. ----"The world will break your heart ten ways to Sunday, thats guaranteed, and I can't begin to explain that, or the craziness inside myself and everybody else."----

Testament mládí (2014)

Birdsong z jiného úhlu pohledu a trochu méně do hloubky. Kdybych neviděla nedávno Birdsong asi by se mi tenhle film líbil víc. Prostředí bylo super a herci taky. Kontrast začátku se zbytkem filmu je hodně výrazný, až tak že jsem si říkala, jestli už to není trochu moc...ale to nemůžu moc dobře posuzovat (což je vlastně jedině dobře.) A některé momenty mi přišly tak prvoplánové a laciné, že se mi jen těžko věří že se to tak nějak vážně stalo...Snímek to určitě není špatný, jen mi to nepřišlo jako něco extra. Za mě to jsou tři hvězdičky, možná tři a půl.

That's Life (2007) odpad!

Tohle je ten typ filmového umění, které prostě nechápu . Pointu jsem sice pochopila, ale to ztvárnění...to jde naprosto mimo mě. Nechápu účel tohoto klipu.

The Alchemist's Letter (2015)

Jak se dá jinak říct, že je něco roztomilé bez toho aby to znělo tak klišé? :) I když možná i to "klišé" není u tohohle dílka tak mimo....hezká animace a příjemná atmosféra.