• Krátkometrážní

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Krásná pohádka o velkém snu. Také by se dalo asi říci "to nejlepší z krtečka". A možná nakonec i "to nejlepší z pohádek" (minimálně těch animovaných).

Pařížanka (1957)

Roztomilá vtipná komedie. Nečekejte od toho nic úžasného a budete mile překvapeni. Je to zkrátka taková romantická oddychovka- při které se člověk nenudí tak jako při mnohých novějších podobně laděných filmech.

Obchodník s deštěm (1956)

Obchodník s deštěm aneb souboj jak nebýt snílkem ani pesimistou (protože slovo realista bych pro tenhle případ úplně nepoužla).Naoko prostý a jednoduchý film. Pokud se nad tím člověk zamyslí a nenechá se "napálit" humorem a lehkostí může zjistit, že to tak "odlehčený" film úplně není. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a ještě chci připojit mé osobní zjištění a to že na té Aristotelově trojjednotě pravděpodobně něco vážně bude. ----" I am afraid to think I am beautiful when I know I am not."---- A víceméně souhlasím s tím co napsal joehot.

Cesta do pravěku (1955)

Jako malá jsem ten film měla hodně ráda. Teď když jsem se na něj podívala s odstupem znovu mě to zase tolik neuchvátilo. Je pravda, že veškeré triky se zdají lehce úsměvné, ale věřím, že v době svého vzniku to musel být hit.

Rebel bez příčiny (1955)

Když pominu fakt, že James Dean vypadá ve filmu minimálně na těch 24 let- kterých mu ve skutečnosti i bylo. Tak je tento snímek řekněme- klasika- ke všem těm filmům, co vzešly potom a zaobíraly se podobnou tematikou. Upřímně řečeno - viděno nezaujatýma očima dnešního diváka- nejedná se po žádné stránce o úžasný počin. Nelituji, že jsem film viděla a ani v nejmenším mi nepřipadal špatný To co je na snímku to zajímavé, je to, že film který vznikl před 60 lety by se bez větších úprav dal jednoduše aplikovat i na dobu dnešní. Také to, že jakkoli je příběh jednoduchý- v době svého vzniku šlo bezpochyby o dílo jediné svého druhu. Za to bych dala i čtyři hvězdy, ale když nad tím tak přemýšlím, nebylo by to ode mě úplně fér. Některé scény byly hrozivě dlouhé a některé dle mého laického názoru naprosto zbytečné. No prostě, pokud mám hodnotit v rámci mých možností co nejobjektivněji tak je to za tři silnější hvězdičky. Kdybych se ale nechala unést onou nesmrtelností pojetí nesmrtelného příběhu s nesmrtelným Jamesem Deanem, tak by to bylo na hvězdičky čtyři.