Margerie

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 28.6.2013  23:58
    12 opic (1995)

Bruce Willis pro mě dlouho byl pouze tupým akčním hrdinou, který si sice na chvíli odskočil zahrát do geniálního Šestého smyslu, ale jinak o něj příliš nestojím. Dokud jsem neobjevila 12 opic. Tahle podívaná opravdu stojí za to. Je to originální, skvěle zahrané i natočené, ve scénáři není díra ani na jeden opičí chlup. Jeden z těch snímků, které můžete vidět stokrát a pokaždé si v nich najdete něco nového, co vás naprosto ohromí.

• 23.7.2014  14:49

Ano, animace je fajn, bavila jsem se, ale na 68. nejlepší film bych tenhle snímek rozhodně nenominovala. Přišlo mi, že nejvíce vtipu a zábavy přišlo až v posledních třiceti minutách. Za mne nadprůměrná rodinná podívaná, která ale stojí po boku řady dalších animáků na stejné či dokonce vyšší úrovni. Hodnocení na čsfd chápu jako směs nostalgie a porovnávání s ostatními asterixovými filmy.

• 2.9.2012  00:34

Chvilku jsem váhala, jestli dám čtyři nebo pět hvězdiček, ale pak mi došlo, že především v rámci žánru se opravdu jedná o nadprůměrný film. Milý, s příjemnou dávkou francouzského šarmu, perfektně zvolenou hudbou (autorskými kousky Mychaela Danna i převzatými písničkami) a rozkošnou Zooey Dechanel, která mě uchvátila víc, než většina těch (polo)umělých hollywoodských krásek. Jen ten Joseph mě občas trochu rušil, protože vypadá až moc teenagerovsky. Jinak ale nemám co vytknout - skvělý scénář i kamera, trefné a vtipné prostřihy... a hlavně téma lásky uchopené konečně z jiného než pohádkově zabarveného úhlu pohledu... 85%

• 27.8.2011  14:49
    A co Bob? (1991)

Bill Murray má pro podobné role jedinečné vlohy. Jeho postava mě ale bavila pouze místy, několikrát jsem měla chuť film prostě vypnout a nedokoukat. Nevím, jak se to Ozovi povedlo, ale natočil tolik hluchých míst, až se člověku chce křičet, protože by to jinak opravdu mohla být skvělá zábava.

• 12.9.2012  00:14

Ač nejsem zrovna fanoušek sci-fi žánru, tenhle film řadím do svých Top10 zcela jasně. První, co vás zaujme, je vynikající výkon malého Haleyho, který je prostě nejtalentovanějším dětským hercem všech dob! Celý příběh je úžasně vyváženou směsicí sci-fi a dramatu, zavede vás do fantastického světa, ale zároveň dojme k slzám. Možná že ten konec je trochu přemrštěný, ale mně to prostě celkový dojem z jinak dokonalého filmu pokazit nemohlo. 95%

• 30.8.2011  01:31
    Adam (2009)

Takhle příjemný film jsem už dlouho neviděla. K plnému počtu mi chyběl snad jen propracovanější konec, pořád mám pocit, že to vlastně nijak nedopadlo... ale i tak krásných 85%... Film si na nic nehraje, nesnaží se z diváka ždímat emoce, ale zároveň ani není povrchní, prostě více než příjemná oddechovka. Aspergerův syndrom je některými diváky tohoto filmu chápán jako snaha o pozvednutí jinak nicotného námětu, já ho naopak vidím jako původní záměr, který ale byl zpracován tak mile (nezaměňovat za klišé, prosím), že to někomu může připadat neuvěřitelné... já to ale spolkla i s navijákem a vůbec se za to nestydím!...

• 13.6.2013  20:31

Něco tak úchylného jsem už dlouho neviděla. :-) Faktem je, že to mohlo být místy trochu méně brutální, ale zase na severskou komedii je to až překvapivě vtipné a místy až mainstreamové. Proč ne. A Mads Mikkelsen je moje nová herecká láska.

• 11.9.2012  23:17
    Akta X (TV seriál) (1993)

Kultovní seriál s kultovními herci. Naprostý fenomén svého druhu, ačkoliv jsou vlastně jednotlivé díly dělány podle jedné jediné šablony a snad nikdy nedospějí k nějakému alespoň trochu uspokojujícímu závěru, Akta X si vás prostě omotají kolem prstu a nenechají vás se roztočit zpět. A nesmím opomenout vynikající hudbu Marka Snowa, kterou považuji za jeho životní dílo - minimalistické, s jedním jediným motivem, ale naprosto dokonalé... a seriálu to padne jak **** na hrnec :-) 90%

• 28.7.2012  20:03

90. léta z toho čiší, takže z těch nejakčnějších scén člověk nic nevidí a nemá se tedy čeho bát. Doufám, že někdy uvidím díl seriálu nebo film, kde se něco skutečně vyřeší. Ale je to zkrátka kult a tomu se nadá odolat. 75%

• 20.8.2012  04:05

A co jste všichni čekali, když Burton dostane do rukou tenhle film? Uznávám, že v jeho filmografii se jedná o trošku slabší kus, ale i tak. Barvičky barvičky barvičky, to mi vlastně k téhle fantasy pohádce stačí. Příběh přece stejně všichni známe nazpaměť, tak proč si s ním trochu nepohrát? :-)

• 11.9.2012  17:06
    Alf (TV seriál) (1986)

Mimozemšťan Alf, naše teenagerovská láska, která je vlastně hrozně stupidní a uhozená, ale prostě to nějakým záhadným způsobem jako celek funguje. :-)

• 1.7.2013  10:35
    Alfa a Omega (2010)

Ačkoliv jsem velký příznivce animovaných filmů, tohle jsem nezvládla ani dokoukat. Příšerná animace, nesympatičtí hrdinové, hrozné dialogy a nudný děj. Zkousnutelné by to bylo s rokem vzniku 1990, v roce 2010 to ode mě ale více než 10% nezíská.

• 19.8.2012  15:00

Americké drama, který působí tak realisticky, až to bolí. Naprosto zaslouženě získalo místo v první stovce nejlepších i nejoblíbenějších filmů. Kevin Spacey vyvolává rozporuplné emoce, člověk ho lituje a zároveň nenávidí, protože krize středního věku ve spojení s tím, jak se k němu chovají manželka i dcera, to musí být opravdu na palici, ale přece jen v nás jsou zakořeněné také nějaké rodinné hodnoty...

• 19.8.2012  15:11

Osvědčená francouzská klasika, která je vlastně naprosto obyčejná komedie, ale tak úžasně zpracovaná, že k tomu snad není co dodat. Audrey Tautou je roztomilá až k sežrání, nápad s trpaslíky geniální... a kdo by si občas nepřál zamotat trochu všem okolo hlavu? :-) Romantické klišé zabalené do barevného a nádherně francouzsky kýčovitého obalu, který vás prostě musí okouzlit.

• 19.8.2012  15:39
    Anatomie (2000)

Dvě hvězdičky z nostalgie. Jeden z prvních hororů, které jsem viděla, a tehdy mě to samozřejmě dost slušně vyděsilo a vyvolalo i pár bezesných nocí. S odstupem času jsem se na Anatomii podívala znovu... a je to - jak jinak - běčkový horor, který má celkem originální nápad, ale u toho také zůstává. Jinak klasický hororový scénář, až je to úsměvné, jak je předvídatelný. ;-)

• 29.10.2013  23:38
    Animal Practice (TV seriál) (2012)

Kdybyste se náhodou divili, kde se vzala ta jedna hvězdička, pak vězte, že patří té úžasně vycvičené opičce. Nic jiného než zvířata totiž v téhle šílené slátanině s příšernými hereckými "výkony" hodnotit nehodlám.

• 19.8.2012  21:21
    Auta (2006)

Auta jsou sympatický animák, který rozhodně není jenom pro děti a jenom pro chlapečky. Tradiční příběh o frajerovi, kterého změní pravá láska a přátelství obyčejných lidí převedený na mluvící auta, z nich nejlepší je podle mého názoru stejně Burák. :-D

• 7.10.2012  02:07

Švédové zpracovali oblíbené téma poslední doby zcela nově a poměrně působivě. Film je ale příliš chladný i v momentech, které by si zaloužily trochu lidského tepla. Oskar se k Eli příliš nehodí, ačkoliv chápu, že tahle dvojice je založená na kontrastu, přece jen bych volila jiného herce.... Doporučuji nečíst ani obsah, podle mě prozrazuje až příliš!

• 16.2.2013  23:58
    Babovřesky (2013)

Pan Troška někde vyhrabal posledních pár drobásků na zaplacení facebookové reklamy, takže tu teď otravuje lidi se svým novým... čím vlastně? Říct filmem by bylo urážkou pro tohle umění. Je škoda, když někdo nepochopí, že už je čas skončit, a zničí tím vše dobré, co doposud udělal. Kdyby odešel do režisérského důchodu už před cca 20 lety, když dotočil Princeznu ze mlejna, měl by český národ celkem kvalitního režiséra, který se zasloužil o pár nezapomenutelných filmů, dokázal pobavit a pohladit několika pohádkami po duši. Takhle máme akorát dalšího tvůrce pro komerční Novu, který pobaví tak možná Anču z kravína, ale rozhodně ne někoho, kdo viděl pár kvalitních filmů, má trochu soudnosti a vkusu. Je mi líto, ale tohle vážně nemá obdoby.

• 27.8.2011  14:33
    Batman (1989)

Burton dokáže i z tak protivného námětu, jakým je pro mě batmanovský kult, udělat film na pět hvězdiček. Miluju jeho ztřeštěné postavy, barvy, kameru, hudbu... prostě všechno ;-) Když se k tomu přidá Jack Nicholson, máte o zábavu postaráno. Snad jediný film (spolu s Batman se vrací), na který jsem schopná koukat z dnešní záplavy hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi a smyslem pro trestání zla.

• 19.8.2012  15:51

Budu se opakovat, viz komentář k filmu Batman z roku 1989... Nesnáším tyhle kultovní superhrdiny moderní doby, ale když se toho ujme Burton, nestačím zírat. A baví mě to!

• 2.4.2014  23:16

Sám o sobě by snímek nebyl špatný. Jako zfilmovaná verze McEwanovy Betonové zahrady ovšem neobstojí. Scénář je místy děravý, některé věci oproti knize příliš zjednodušuje. Na rozdíl od ženských postav neměli u mužských herců tvůrci zrovna šťastnou ruku - Robertson je nepřesvědčivý a do role Jacka se nehodí. Ani Horst mi do filmu příliš neseděl. Celkově tedy pouhopouhý průměr.

• 29.10.2013  22:37

Ačkoliv jsem podle traileru čekala trochu víc napětí, byla jsem celou druhou polovinu filmu přesvědčená o tom, že se jedná o průměrnou, tříhvězdičkovou, ale přesto vlastně celkem příjemnou podívanou. Ani extrémně pomalé tempo mi tady nějak nevadilo. Ale pak přišel jeden z nejpitomějších konců, který znám. Snahou změnit na poslední chvíli žánr to tvůrci úplně zazdili a já opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Za mě jedno z největších letošních zklamání.

• 27.8.2011  14:26

Komparace genderových a "životně-zkušenostních" stereotypů. To je první definice, která mě po zhlédnutí filmu napadá. K lepšímu celkovému hodnocení mu chybí především více nadsázky a lehkosti. S nadsázkou to chápu - tvůrci očividně nechtěli vytvořit další variaci na nehorázně pubertální Prci, prci, prcičky. Ale chybějící lehkost je pro mě záhadou - jinak se totiž jedná o příjemný a vzdušný film, u kterého se nebudete nudit ani vás neurazí, a to dokonce ani tehdy, jste-li puritánštěji založení. Rozhovory i samotné akty jsou přísně realistické, což je sice fajn, ale rozhodně ne originální. Zkrátka dobrá průměrná komedie, vhodná pro večery ve dvou (ano, plní svůj účel navození lechtivé a úsměvné atmosféry). Dávám hvězdičku navíc za hlášku: "Chceš se předtím ještě chvíli líbat?" "Ne, myslím, že už víc nezvlhnu." ;-)

• 11.9.2012  23:27
    Black Books (TV seriál) (2000)

Suchý britský humor, který je mi blízký, prostředí plné knih, o které tam sice vůbec nejde, ale i tak mě to (věčného čtenáře, knižního červa) posouvá seriálu zase o něco blíže, a snad první sitcom, ve kterém mi nevadí zkrachovalecké postavy a dokonce jsem ani na chvíli nepocítila, že mě iritují. Paráda. Marně volám po dalších dílech. :-( Tohle je totiž droga, ze které se špatně odvyká... 95%

• 27.8.2011  14:23

Když potkáte někoho nepříliš rozumově vybaveného a on to o sobě neví, dost často to bolí. Pokud však má tenhle člověk dobré srdíčko, zamilujete si ho, ať chcete nebo ne. A když se k tomu přidá schopnost zkazit, na co sáhne, máme v rukou francouzských tvůrců postaráno o jedinečnou zábavu. Vynikající film pro večírek v jednom s pizzou a vínkem, jen pozor, abyste ho v záchvatech smíchu nerozlili na postel :-) Blbec k večeři je dokonalým představitelem žánru francouzská situační komedie, a narozdíl od mnoha filmů podobného ražení se na něj můžete podívat vícekrát a stále vás pobaví.

• 13.6.2013  20:28

Velmi příjemná romantická komedie, která na diváka nevybalí všechno najednou, ale nechá ho docela dlouhou dobu v nevědomosti o vzájemných vztazích některých postav, což je na ní právě to sympatické. Pobavilo, zanechalo příjemný pocit, zkrátka správná volba pro lenošivé odpoledne po náročné zkoušce. Julianne Moore a Emma Stone jsou velmi talentované a příjemné dámy, k jejichž filmům se ráda budu vracet. :-)

• 11.9.2012  14:51
    Bolek a Lolek (TV seriál) (1963)

Bolek a Lolek je některými vynášen do nebe, některými naopak zatracován. Já patřím spíš k té druhé skupině - ani jako dítě mě nebavily jejich příběhy a vadila mi odfláknutá animace. 40%

• 19.10.2012  00:32

Tradiční animák, který se drží zajetého rodinného příběhu - ztracený pes, který hledá paničku, a zvířecí kamarádi, které po cestě posbírá a kteří mu více či méně dobrovolně pomáhají najít štěstí. Kdyby nebylo Bivoje, bylo by to za tři, ale tenhle parádně střelený křeček se svojí koulí tomu dodává potřebnou jiskru. Nakonec se docela zasmějete a rozhodně se nebudete nudit. ;-)

• 30.10.2013  10:17
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Místy neskutečně trapné a dětinské, místy celkem fajn. Tomuhle seriálu musí dát člověk pár dílů na rozjezd, pokud ho po pilotu nechce rovnou hodit mezi odpad. Ne že by se pak konal nějaký extra zázrak, ale koukatelné to je.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12