Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 13.6.2013  20:56

Jo, v devadesátých letech u nás některé filmové počiny ještě stály za to! Má to šmrnc, je to správně švihlé a konec vás naprosto rozseká! :-D

• 17.8.2012  15:39

Kniha na náměty knižní série Sophie Kinsella. Opravdu jen na náměty. Možná že kdybych knihy nečetla, dala bych lepší hodnocení, ale takhle nemůžu jinak než říct, že je to paskvil. Tak trochu jsem čekala, že to bude plytké a silně odpočinkové až otupující, ale to co jsem viděla... No comment. 40% s odřenýma ušima, za ty rádoby vkusné variace na Amy Winehouse vlastně jen 35%.

• 19.8.2012  14:47
    Bílá vdova (2000)

Příjemná britská komedie na nedělní odpoledne. Film má pomalejší rozjezd, ale pak se chytne a má naopak skvělý spád. Brenda Blethyn je šik dáma ve střední letech, která vás svojí naivitou a zároveň vnitřní silou okouzlí. A zhulené prodavačky jsou opravdu zábavné. 80%

• 1.9.2012  01:00

Nevím, co si mám o tomhle filmu myslet. Nápad není špatný, pohled do toho, co se děje za zavřenými dveřmi v rodině s autistickým dospívajícím dítětem je sám o sobě velmi zajímavý... ALE... špatně vybraní herci celkový dojem neuvěřitelně srážejí, Rhys Wakefield se neustále tváří hrozně pitomě, namísto aby vyjadřoval kýžené emoce, Toni Collette je tradičně unavená a psychotická matka, která vám zkrátka musí být hrozně nesympatická, Gemma Ward je nemastná neslaná, Erik Thomson na první pohled odpudivej, ačkoliv tady by tak asi působit neměl... na druhou stranu pár opravdu silných scén se ve filmu taky najde, a to najednou všichni předvedou, že by hrát i uměli, kdyby jen trošku chtěli a snažili se... jediný kvalitní herecký výkon po celou dobu filmu ale podává Luke Ford, což je zatraceně málo, a já tenhle rozpor prostě nechápu... a co sakra měly znamenat ty scény s medvídkem?!?!?! Mám si to vyložit tak, že pár typu Collette a Thomson se nemůže divit, že má autistického potomka, nebo co?! 65%, škoda nevyužitého potenciálu...

• 1.9.2012  03:09
    Casper (1995)

Povedený rodinný film, který pobaví i dospělého. Jako dítě jsem ho zbožňovala, takže přiznávám, že jedna hvězdička je možná tak trochu navíc, ze sentimentu. Nicméně i dnes se na Caspera ráda podívám, a přestože mám dobrodružná dětská léta za sebou, stále si přeju koupit starý dům a objevit v něm tajnou chodbu za knihovnou, přes kterou se v pohodlném křeslem projedu až do vynálezcova doupěte plného tajných záhadných páček, tlačítek, vodiček a já nevím čeho ještě. :-) 75%

• 10.9.2012  17:55
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Jak už tu bylo řečeno, tenhle seriál nepřináší nic nového. Krásná žena v roli detektiva, spisovatel, který pomáhá policii, klasické vraždy, sem tam nějaké to drámo s pronásledovatelem jednoho z hlavních hrdinů... ale to jiskření mezi Katic Fillionem! Huh, z toho se vám podlamují kolena i jako divákovi. ;-) A kvůli tomu ten seriál stojí za to. Stana Katic je dle mého názoru nedoceněná herečka (vlastně Herečka). Díky tomu odpustíte Castlovi jakékoliv klišé, dokonce i dcerku čistou jak padlý sníh, který samozřejmě v dnešní době nikdy bílý nevydrží, k čemuž měli tvůrci přece jen trochu přihlédnout. :-) 90%

• 18.8.2012  01:48

Film mého mládí, ani nespočítám, kolikrát jsem do svých asi patnácti viděla. Jako každé dítě (skutečně jenom dítě? asi spíš jako každého člověka) mě fascinovali dinosauři a vzrušovala představa, že by bylo možné vrátit se do minulosti a vidět je zblízka. Triky jsou na svoji dobu zcela jedinečné a mně se vlastně i dnes líbí Zemanovi dinosauři víc než většina těch počítačově vytvořených! Doufám, že tenhle film osloví stejně i další generace dětí, protože bez něj by dětské sny a fantazie byly asi o něco chudší.

• 7.9.2012  22:28
    Cestující (2008)

Zmatené a plné logických lapsů... jeden z nejhorších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděla... 40%, a i to je možná moc...

• 28.7.2012  19:58
    Cestující (2006)

Atmosféra super, animace taky, ale nějak mě to nevtáhlo. Nelekla jsem se ani jednou, ačkoliv přiznávám, že na konci jsem se s chutí zasmála. Zajímavý nápad, ale něco tomu zpracování chybí... 70%

• 22.6.2012  22:43

Jsem více než příjemně překvapena. Na film jsem narazila náhodou a jsem ráda, že jsem se opět jednou nenechala ovlivnit zdejším hodnocením. The Ugly Truth je svěží romantická komedie, která samozřejmě sází na klasické a stokrát obehrané schéma "ona příliš upjatá, on příliš free, nesnáší se, ale potřebují se a nakonec se do sebe zamilují". ALE! Je opravdu vtipná a některé scény (např. restaurace a dálkové ovládání) jsou naprosto originální. Plus okouzlující Katherine Heigl s nádherným úsměvem, který jí samozřejmě závidím... Už dlouho jsem neviděla tak příjemný a zábavný film. 90%

• 23.6.2012  00:02

Asa Butterfield a Jack Scanlon jsou úžasní dětští herci, těším se, až Jack dostane další roli, ve které ukáže své kvality ještě víc (Asa už to jako Hugo dokázal)! Pohled na druhou světovou válku očima dětí a dokonce i očima dětí německých pohlavárů vyvolává tolik protichůdných emocí, že se to prostě musí vidět a "zažít na vlastní kůži", to nelze vyprávět. Jeden z filmů, které z nic moc napsané knihy dokázaly udělat strhující příběh. Na druhou stranu musím říct, že ačkoliv řada přidaných scén oproti knize film pozvedla, přece jen bych ocenila, kdyby se scénář místy více držel své knižní předlohy. Proto 80%.

• 11.9.2012  14:40
    Chlapi sobě (TV seriál) (2004)

Snaha byla, pár scének je opravdu povedených, ale myslím, že je po zhlédnutí každému jasné, proč tenhle seriál skončil po 19 dílech. Ukrát to na krky, prdy a chlapský nepořádek po celém domě prostě dýl nejde.

• 13.6.2013  20:42

Roztomilé, naprosto neskutečně roztomilé, od samotného názvu přes úvodní znělku až po závěrečné titulky. :-)

• 11.9.2012  17:05
    Columbo (TV seriál) (1971)

Neskutečně sympatický Peter Falk v oddechových detektivkách, které by bez jeho šarmu asi nefungovaly. I takhle to zkrátka jde - žádné násilí, honičky, střílečky, jen prostá logika, chladný a elegentní klid a odzbrojující úsměv. Láska na celý život, řekla bych.

• 23.1.2014  23:10

1. série je celkem povedená, bavila jsem se a mělo to smysl. 2. série už jenom tupě kopíruje tuny seriálů o povrchních blondýnkách, které z paty vyškrabávají drobečky své inteligence, aby ji aplikovaly na svůj milostný život a zajistily si tak lepší budoucnost. Celkově tedy průměrné tři hvězdičky.

• 10.9.2012  18:15
    Deník zasloužilé matky (TV seriál) (2001)

Fajn komediální seriál, který vás zabaví, k žehlení a podobným nudným domácím činnostem je jako dělaný, stejně jako k pauze mezi učením se na zkoušku... ale jinak je to spíš slabší průměr, jediný, kdo pořádně hraje, je Reba, a ty střelené a hlavně neskutečně hloupé postavy vás po čase opravdu začnou dohánět k šílenství.

• 13.6.2013  17:44

První film z téhle detektivní série mě o její výjimečnosti příliš nepřesvědčil. Ano, norská krajina je nádherná, ale čekala jsem tam těch severských kouzel trochu víc. Vyšla z toho spíše průměrná detektivka s nepříliš sympatickým hercem v hlavní roli. Ještě že to další díly trochu napravily. :-)

• 10.9.2012  18:18
    Dexter (TV seriál) (2006)

Excelentní! Naprosto brilantní seriál, který nemá obdoby. Pak že se dnes netočí kvalitní seriály, když se chce, tak to jde, a Dexter je toho jasným důkazem! Je to vtipné, je to zvrácné, má to napětí a hlavně neskutečný šmrnc a tah po celou dobu. Pozor, je to taky silně návykové! :-) 100%, já opravdu nemám co vytknout!

• 7.4.2014  13:02
    Dharma & Greg (TV seriál) (1997)

Tenhle seriál mi v něčem připomněl Will a Grace - prvních pár dílů je rozpačitých, říkáte si, že z toho asi nic nebude. Jenže pak se vám hlavní postavy dostanou pod kůži a začnete si to vážně užívat. Dharma a Greg je lehce nadprůměrný sitcom, který vás místy bude dohánět k šílenství. Potkávají se tu totiž lidé ze dvou extrémně odlišných světů - světa bohatých konzervativních snobů a světa ulítlých hipízáků, kteří touží po prapůvodním spojení člověka s přírodou. A že se tohle spojení neobejde bez řady neskutečně vtipných situací, to už snad nemusím dodávat. Po zhlédnutí celého seriálu musím říct, že mi Dharma, Greg a jejich rodiče budou opravdu chybět. 70%.

• 11.9.2012  15:35
    Dinosaurové (TV seriál) (1991)

"Zlato, jsem doma!" Parádní animovaný sitcom ze života dinosaurů, který nestárne. 80%

• 29.6.2013  02:26

Asi jediný film, kde mi šedá nevýrazná myš jménem Gwyneth vůbec nevadí, ba právě naopak. Dokonalá vražda je skvěle promyšlená, plná chladnokrevných pomstychtivých plánů a děsivé životní pravdy. Ani při druhém zhlédnutí jsem se nenudila a to si zaslouží plné hodnocení.

• 19.8.2012  16:18

Hugh Jackman a Christian Bale rozehrávají hodně vysokou hru, která vás vzruší, vtáhne do děje a nenechá po celé dvě hodiny spustit oči z obrazovky. Dokonalý trik je skutečně plný dokonalých triků, kouzelnických, hereckých, režisérských i scénáristických. Ano, takhle si představuji dokonalý film.

• 28.7.2012  19:36

Příjemný thriller, který neurazí, ale zároveň už asi nebudete mít potřebu podívat se na něj znovu. Především proto, že pro zkušeného diváka je pointa odhalitelná již někdy v polovině filmu - a zbytek filmu si už jen lámete hlavu nad tím, jak to sakra tvůrci chtějí zaonačit, aby to opravdu fungovalo. Takže za mě se překvapující závěr nekonal, ale i tak se na to příjemně kouká, krajina je opravdu nádherná a nevidím důvod, proč neohodnotit ****. 75%

• 7.10.2012  01:45

Syrové severské drama, které si na nic nehraje, nic nepřikrášluje, nic nezjemňuje, ale žije si svým vlastním životem, který se od toho skutečného (bohužel) v ničem neliší. Dokonale napsaný scénář a skvělá režie vás provedou celý filmem tak, že ani nehlesnete, a jednotlivé zápletky se budou před vašima očima rozplétat stejně hladce a přirozeně jako saténová stuha ve vlasech, když zatáhnete za ten správný konec. Domov šedých motýlů je příběhem ne vždy vlastní vinou zpackaných životů, naděje, zarputilosti, něhy, zmatenosti i životního poznání. Skutečného motýla asi mávat křídly neuvidíte, ale díky úžasné hudbě se můžete nechat spolu s chladným severským větrem unášet i tak - padne totiž filmu stokrát líp než chlapcům jejich pyžama a pracovní overaly. Vynikající výběr herců pro vás pak už bude samozřejmostí...

• 20.8.2012  03:30
    Donnie Darko (2001)

Přiznávám, asi jsem to prostě nepochopila. Uniká mi smysl tohohle filmu a především důvody, proč patří mezi nejlepší a nejoblíbenější filmy tady na čsfd. Možná to jednou poberu, jestli se na to tedy ještě někdy donutím koukat. V tuhle chvíli můžu jenom říct, že první polovinu filmu jsem se jenom smála nad jeho absurdností a druhou polovinu už se nezadržitelně nudila.

• 10.9.2012  17:58
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Zajímavé, tak trochu orwellovsko-huxleyovské sci-fi, které se ale postupně propadá až příliš do řešení osobních pohnutech hlavní hrdinky. Kdyby se tvůrci trochu víc drželi nestranného pohledu na Dům loutek, mohla by to být opravdu pecka. Ale i tak 75%.

• 27.8.2011  23:24

Originál jsem neviděla, přesto mám z Domu u jezera pocit, že mu něco chybí. Možná se místy mohl film snažit méně hrát na divákovy city, možná místy naopak přitlačit na pilu. Jedno je ale jisté - cílem filmu je podat otřepané klišoidní romantické téma v novém kabátě s nádechem tajemna, jenže právě to tajemno se mu jaksi nedaří. Všechno funguje a rozhodně svého času stráveného sledováním nelituju, přesto to na víc než 3,5 * není. P.S.: Kdybych měla páčku na schránce, asi by mě to donutilo ji pár dní sledovat... ;-)

• 28.7.2012  19:43
    Dům z karet (1993)

Film byl natočen na začátku 90. let, čemuž odpovídá celé jeho technické zázemí. Nicméně příběh je to poutavý, logické lapsy mu člověk rád odpustí, především díky vynikajícímu výkonu malé Ashy. To ona mě přesvědčila dát namísto tří hvězdiček hned čtyři. P. S.: Dabing samozřejmě nefunguje, ale to nemůžete dávat za vinu filmu...

• 17.8.2012  23:42
    Eel Girl (2008)

Velice originální nápad, povedený kostým i triky. Jen by to sneslo ještě pár minut navíc, aby byla pointa skutečně dotažena do konce.

• 28.7.2012  19:52
    Eel, The (2004)

V první řadě bychom se asi měli ptát, co tahle věc (odmítám o ní mluvit jako o filmu nebo hudebním klipu) sakra dělá na čsfd?!