Margerie

okres Praha

4 body

• 7.4.2014  13:24
    Elysium (2013)

Tak zase jednou vybíral film přítel... :-) Kamera je skvělá, příběh mizerný, scénář děravý. Ani ta zakomponovaná lovestory a rádoby dojemný konec mě nechytli za srdce. 40%

• 23.7.2013  18:09

Velmi silné tři hvězdy. Enter Nowhere je rozhodně originální snímek s poněkud závadějícím žánrovým zařazením, protože o horor se nejedná ani náhodou, je to spíše atmosférické mysteriózní drama. Nápad na scénář je skvělý, bohužel zpracování trochu pokulhává, především v první půlce filmu. Kýčovitý konec se od odhalení celé zápletky nechal očekávat, snad to ani jinak udělat nešlo; ten dětský kolotoč to ale trochu pozvedl. Celkově jsem spokojená - dostala jsem víc, než jsem od snímku dle zdejšího hodnocení a obsahu čekala. :-) //// Po dvou dnech měním hodnocení na čtyři hvězdičky, protože si to film v porovnání s jinými opravdu zaslouží...

• 7.4.2014  17:25
    Erotománie (TV film) (2002)

Průměrný thriller vhodný pro sobotní odpoledne. Film si na nic nehraje a právě to je na něm sympatické. Dějová linie je jednoduchá, pro ty, kdo už nějaký takový film viděli, se žádné velké zvraty nekonají, ale i tak má snímek slušnou atmosféru a chvílemi vás nechává na pochybách. Jedna hvězdička navíc za vynikající Jennu Elfman, kterou jsem si díky Dharmě a Gregovi opravu oblíbila a její úsměv prostě žeru. :-)

• 11.9.2012  14:47
    Famílie (TV seriál) (2010)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%

• 13.6.2013  20:37

Já se tedy skvěle pobavila! Ano, Shrek má skoro všechny krátkometráže hudební, až to jednomu pomalu leze krkem, ale parodie na American Idol byla podle mě skvělý nápad, Simon je parádní a některá čísla mě opravdu rozesmála. A od toho to přeci je, ne?

• 30.10.2013  10:15
    Five Daughters (TV seriál) (2010)

Jo, věděla jsem, do čeho jdu, ale stejně mě mrzí, že to nebylo trošku víc krimi. Připadá mi, že potenciálu na slušnou detektivní až thrillerovou minisérii tam bylo víc než dost. Dramatické zpracování to celé trochu zplošťuje a ubírá tomu jeden podstatný rozměr. Ne že bych se vyloženě nudila, ale být to delší, asi by mě nic nenutilo koukat až do konce. 60%

• 14.6.2013  17:54
    Fontána (2006)

Aronofsky sází ve svých filmech především na dokonalý vizuál a minimalistickou hudbu, která nepřestává hrát od začátku do konce. Hraje na citlivou divákovu strnu, vybírá si témata, která nás přímo zasahují, dotýkají se nás a často je sami řešíme, a tváří se, že nám nabízí jejich řešení, které ve skutečnosti neexistuje. Jeho filmy objevují Ameriku, ukazují nám to, co sami už moc dobře víme. Pod tím všímaudiovizuálním pozlátkem je to ale citově ploché, nereálné a překombinované, až z toho bolí oči a vlastně i celé tělo. Podobně jako Requiem za sen, ani Fontána mě zkrátka nepřesvědčila o tom, že to Aronofsky myslí doopravdy, že to z něho opravdu samo tryská a není to jen póza oproti dnešním konzumním filmům.

• 27.8.2011  23:46

Krátkometrážní snímek, který vyloudí úsměv, nechá přeběhnout mrát po zádech i skoro vymáčkne slzičku. Zdá se to téměř nemožné, ale Burton mi opět dokázal, že je mistrem mistrů filmové oblasti. Jsem velice zvědavá, jak dopadne celovečerní snímek Frankenweenie, plánovaný na příští rok. Ale u NĚHO jsem si téměř jistá, že nám bude předložený další lahodný pokrm, který nás zasytí tak, že popcornu v kině nebude zapotřebí.

• 16.6.2013  01:42

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70%

• 14.11.2011  19:27

Pšt, je mi šestatřicet... Neboj, Michelle, Al Tě ukonejší. :-) Synonyma pro tento film? Pohlazení, plynutí, věrohodnost, romantika, koncert... 80%!

• 10.9.2012  18:20
    Frasier (TV seriál) (1993)

Příjemný sit-com, který působí trochu britsky, čímž je hned sympatický. Některé nápady jsou super, díl s "moučnými dětmi" mě naplno rozesmíval ještě týden po zhlédnutí, baví mě i neviditelný přízrak Nilesovy manželky, který se vznáší každým dílem, lechtá vás pod bradou, ale přesto nikdy není spatřen. 80%, jsem velmi příjemně překvapena.

• 11.9.2012  23:24
    Futurama (TV seriál) (1999)

Jedno z mála sci-fi, které si probojovalo cestu až k mému srdci. Má na tom samozřejmě svůj podíl znatelný rukopis tvůrců Simpsonových. Úžasné osobité postavy, z nichž si člověk asi jen obtížně vybere tu nejoblíbenější (no schválně, máte radši Frye, Leelu, Bendera nebo Dr. Zoidberga?), ulítlé dialogy, perfektní humor... zkrátka animovaný nářez, který si nesmíte nechat ujít... :-) 90%

• 17.8.2012  23:55
    Geriho hra (1997)

Dojemné a (bohužel) pravdivé. Nádherně zpracovaný kraťas o osamělosti a moudrosti podzimu lidského života. 100%, tady není co vytknout...

• 31.10.2013  23:25
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Zaručený lék na depresi, který nikdy neomrzí. Seriál si drží nadprůměrnou kvalitu od začátku do konce a je dokonale vyváženou směsí komedie a drama, což se jen tak nevidí. V Rory jsem se neskutečně našla, Lorelai je vysněná máma, která mluví snad ještě rychlejš než já (a to je co říct!), no a ty jejich žranice - to je prostě něco, co si s nimi musíte čas od času vyzkoušet, to vážně nejde jinak!

• 30.10.2013  10:26
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Ano, je to stejně tristní jako celý plakát. K tomu snad není co dodat.

• 16.6.2013  01:51

Slaboduchá hříčka, kterou nám mohli tvůrci naservírovat možná někdy v 90. letech. Dnes se však s úspěchem nesetká ani omylem - snad jen u těch nejmenších. 40%

• 17.9.2012  13:32

Pane Formane, co se Vám to stalo? :-( Hrůzu, kterou měl film v divákovi vyvolat, jsem pochopila až při závěrečných titulcích, pod nimiž běží Goyovy obrazy. Jinak to byla filmová hrůza od začátku do konce. Natalie Portman ukázala, že neumí hrát, kostýmy byly příšerné a nedůvěryhodné, onen časový posun dopředu řešený skokem, aniž by divákovi bylo cokoliv vysvětleno, byl cokoliv jen ne efektivní... Velké zklamání a lítost nad nevyužitým potenciálem vynikajícího námětu.

• 7.4.2014  12:56
    Guys with Kids (TV seriál) (2012)

Průměrný sitcom, který ničím nevybočuje z řady. Jako oddechovka fajn - v každém díle se párkrát zasmějete, nekoná se žádné přehnané drama, prostě takový úsměvný pohled do života tří rodin s malými dětmi. Věřím, že pro rodiče to může mít ještě další rozměr, nereálné mi to totiž vůbec nepřišlo. 55%

• 11.9.2012  15:15
    Haló, tady Indie (TV seriál) (2010)

Seriál o střetu odlišných kultur zasazený do neokoukaného prostředí a plný nových vtipných situací. Mám jednu jedinou výtku - proč je to sakra tak krátké?! 80%

• 13.6.2013  21:00

Neskutečná dáma s neskutečným šarmem a talentem, která na pódiu dokáže neskutečné věci a to se skoro nemusí ani pohnout. Tohle vás pohladí po duši, naplní životním elánem i dojme k slzám. To se prostě musí zažít... Paní Hano, děkujeme!

• 24.6.2013  16:32
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Po zhlédnutí celé první série jsem velmi mile překvapena - zatím opravdu silné 4,5*. Největším tahounem seriálu je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je sám o sobě na plné hodnocení. Jenže to by první dva díly nesměly být tak utahané a musel by se v nich člověk rychleji orientovat. Vydržela jsem vlastně jen kvůli tomu Madsovi, ale jsem za to opravdu ráda. Ještě by to chtělo ubrat trochu té psychelie, protože tohle zkombinovat s Hannibalovou chladknokrevností, manipulativností a zrůdností je moc i pro silné povahy. Konec první série mě opravdu navnadil na další pokračování, už se nemůžu dočkat. Jinak po American Horror Story je tohle další obrovské překvapení v produkci amerických seriálů. Jen tak dál.

• 31.10.2013  23:17

Vezměte dva skvělé herce, hodně černého humoru, trochu té perverznosti, hrstku laskavosti, jeden zelený mozek, pár psychiatrických iracionálních pouček, frigidní snobku středního věku a kotel životního nadhledu, smíchejte vše dohromady, nechte přes noc uležet v lednici... a máte jednu z nejlepších satirických komedií, jaké jste kdy viděli! Harold a Maude jsou excentrickým příběhem o tom, že neexistuje jeden správný vzorec, jak má vypadat láska a kde hledat štěstí. Vezměte si žlutý deštník - a budete vyčnívat z davu. Zamilujte se do něho, i když jste už jsou vaše kroky na téhle planetě skoro sečteny a jeho skutečný život teprv začíná; nebo se zamilujte do ní, i když teprve vyrůstáte z depresí dospívání a ona tropí kousky, které by vzhledem k jejímu věku kdekdo přičetl stařecké demenci - a dav se kolem vás s poklepáním na čelo rozestoupí. Ale co vám je do ostatních, pokud jste dosáhli vrcholu blaha? Takové vrcholy jsou tím jediným, co by nás v životě mělo skutečně zajímat - a já si díky tomuhle filmu jeden z nich neskutečně užila. Aaach.

• 14.6.2013  18:12

Jednoduše geniální! Na tak malé ploše je zachycen život od začátku až do konce s takovou prozaičností, až se tomu nechce věřit. Ano, takhle to v životě vážně chodí. “The Bible was written by the same people who thought the Earth was flat.”

• 8.9.2012  01:11

Stále charismatický Richard Gere a roztomilý pes v asi nejdojemnějším filmu, který jsem zatím viděla. Možná proto, že zvířecí city jsou o něco čistší, než ty lidské. Někteří kritizují, že film nemá žádný děj, já si dovolím tvrdit, že i film relativně bez děje může být kvalitní. Někdy je to čistě o pocitech, které ve vás film vyvolá - a v tomto případě i zanechá na hodně dlouhou dobu.

• 27.6.2013  14:15
    Hemlock Grove (TV seriál) (2013)

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40%

• 17.8.2012  23:51

Po dlouhé době jsem narazila na film, ke kterému nemám snad žádnou výhradu. Perfektní výkony Deppa, Winslet a malého Freddieho, dojemný a krásně zpracovaný příběh, který je ve své podstatě neuvěřitelně optimistický. Jak já lituju, že jsem žádnou Zemi - Nezemi jako dítě neměla... Nezbývá než doufat, že nějakého Jamese Barrie ještě v životě potkám. A když bude vypadat jako Johnny, vůbec se nebudu zlobit! :-)

• 30.10.2013  22:44

Atmosféru by to mělo slušnou, místy je to opravdu děsivé; herecké výkony ovšem lehce pokulhávají. Stokrát omletá zápletka mne opět svojí pointou překvapila, jsem prostě nepoučitelná... když mě tyhle filmy vážně baví a ráda se nechám chvilku tahat za nos. :-) Chování Joshe Brolina coby nejlepšího přítele Ewana McGregora teda mohlo být trochu racionálnější, nebo aspoň dovysvětlené - netvrďte mi, že takhle se vážně chovaj prakticky dospělí chlapi a že jim to navrch přijde vtipný! Nebo jo? Asi jako ženská nedokážu posoudit. Nicméně Nightwatch mě celkem mile překvapil a možná, že kdyby nebylo právě toho Joshe, šla bych klidně s hodnocením ještě o hvězdu výš.

• 16.6.2013  01:53

Takže už točíme animáky jen pro to, aby nějaké byly? Nebo co si o tomhle počinu mám myslet? Vše stokrát okoukané, neoriginální, nudné, velmi málo vtipné, vůbec ne strašidelné, dějově velmi jednoduché a klišovité. Zkrátka jedna velká šeď. Animované zklamání roku 2012.

• 18.8.2012  00:01

Na film jsem se hodně těšila a dokonce jsem se přesvědčila samu sebe a dokázala jít do kina, aniž bych si k němu předem přečetla jeden jediný komentář, tak moc jsem chtěla vstřebat každý detail. A zklamaná rozhodně nejsem. Oceňuji už to, že trailer nebyl zkráceným odvyprávěním celého příběhu - alespoň já jsem tedy po jeho zhlédnutí očekávala trošku něco jiného. Rozhodně to neberte jako mínus, protože v dnešní době je to skutečný závan čerstvého vzduchu. Film samotný je krásně natočený (jak jinak, je to Scorsese) a vtáhne Vás po celou, poměrně dlouhou stopáž do děje. Trošku mi vadilo obsazení Chloë Grace Moretz, která oproti Butterfieldovi působí tak nějak obrovsky a neohrabaně, ale na celkovém hodnocení to stejně nic nezmění. 95%.

• 29.10.2013  23:22
    Hung - Na velikosti záleží (TV seriál) (2009)

Ona je to vlastně taková typická americko-HBOvská studie lidské osamělosti zasazená do rámce hořkosladkého komediálního dramatu. Lehce provokativní téma, které by asi v dnešní konkurenci odvážných erotických scén samo o sobě neobstálo. Za pány to budou spíše tři hvězdičky. Jenže, milé dámy a nevyhranění gentlemani, k Hung se podává extra pikantní omáčka v podobě neskutečně (ano, já vážně použiju onen proslulý facebookový výraz) šu*ézního Thomase Janea, takže někdy kolem třetího dílu zjistíte, že si musíte měnit kalhotky (trenýrky) hned po úvodní znělce... a to se prostě počítá! ;-)