Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 7.4.2014  17:53
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První série je naprostá bomba, začátek druhé o trochu slabší, ale pořád velmi vydařený, od druhé poloviny druhé série to však jde z kopce a k třetí sérii se snad ani nebudu vyjadřovat. Když se s něčím dobrým začne a dojdou nápady, je lepší to zabalit a ne natahovat jen proto, že nám to doteď vydělávalo prachy. Jednotlivé díly se začaly podobat jako vejce vejci a míst přitažených za vlasy je tam až k nevíře. Škoda, naprosto chápu, čím si seriál původně vydobyl své vysoké postavení v žebříčku těch nejlepších a nejoblíbenějších, hodnotit bychom ale měli celek, ne jen vydařenou polovinu. Kvituji vynikající herecké obsazení, jenže i to jde se třetí sérií do kopru. Nezbývá než zamáčknout slzu a jít si hledat jinou seriálovou zábavu.

• 11.9.2012  14:39
    Moje rodina (TV seriál) (2000)

Povedený britský sitcom, který si celkem zdárně udržuje nastavenou laťku od začátku až dokonce. Vynikající suchý humor, který asi nesedne každému, ale kdo má tohle rád, určitě si přijde na své. Herecké výkony Lindsaye a Wanamaker jsou opravdu na dobré úrovni. 80%

• 20.8.2012  04:10
    Moongirl (2005)

Milý animák, ale tak moc poetický, až zvládne během 8 minut začít nudit...

• 17.8.2012  23:54

Nestárnoucí klasika, kterou snad viděli už všichni. Vlastně jsou všechny vtipy strašně neoriginální a stokrát ohrané, ale Rowan Atkonson je zkrátka muž (vlastně komik) na pravém místě.

• 10.9.2012  17:41
    Mr. Bean: Animované příběhy (TV seriál) (2002)

Na hraného Mr. Beana to samozřejmě nemá, ale i tak jsem se slušně bavila. Chce to teda ztišit zvuk, páč to co se line z repráků je občas fakt příšerný a za těch 10 minut by vás sousedi asi zabili. :-) Ale jinak je to povedený seriál, u kterého trochu nechápu poměrně nízké hodnocení. Animace je slušná, Mr. Bean si je hodně podobný i mimikou a gesty, a zase to posunuje jeho hranice trošku dál, protože co si budeme povídat, tužka a papír toho občas snesou víc než film - viz hned první díl. 75%

• 19.8.2012  21:04

A máme tady opět netradiční pojetí animovaného filmu, jehož tvůrcem není nikdo jiný než Tim Burton. Jak on to dělá, že putuje skrz naskrz žánry a vždycky se mu podaří vytvořit něco jedinečného, aniž by pozapomněl na svůj originální rukopis, to je mi záhadou. :-) Viktor a Viktorie jsou vlastně takoví novodobí Romeo a Julie, akorát trochu víc kostnatí. Povedený film s úžasnou hudbou Dannyho Elfmana, který není příliš originální ve svém příběhu, ale ve zpracování rozhodně ano.

• 10.9.2012  17:49
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Seriál, který vás ze začátku opravdu chytne, jenže po zhlédnutí poloviny první série zjistíte, že vlastně nepřináší už nic nového. Zkrátka jedna šablona pro všech 29 dílů. Ellen Muth vám nakonec začne připadat strašně nesympatická... a ve výsledku zjistíte, že jste vděčni tvůrcům, že nenatočili víc než dvě série. Aspoň v tom tedy měli dostatek soudnosti. Jediné, na co se v novém dílu těšíte, jsou ty úžasně úchylné smrti, a i těch pak začne ubývat, protože jsou nahrazovány osobními problémy hlavních hrdinů. Na druhou stranu - existuje řada mnohem horších seriálů. Tohle je aspoň originální. :-)

• 20.8.2012  03:45

Vynikající atmosféra, příjemná změna v podobě černobílého ladění filmu, dobová hudba, dobří herci... jen ta propracovanost děje se nám někam ztratila... Film si hraje na obyčejné drama o obyčejných lidech z obyčejných 40. letech a je do toho zabraný tak moc, že nějak zapomněl, že vlastně vypráví svůj příběh nikomu, kdo o něm do stisknutí tlačítka play vůbec nic nevěděl... škoda, potenciál to mělo veliký...

• 23.7.2014  17:12
    Mystery Girls (TV seriál) (2014)

Někdy je trapnost prostě jen trapnost, jindy u vás vyvolává nekontrolovatelné záchvaty smíchu. A právě to je případ Mystery Girls. Vzkřísit někdejší (z dnešního pohledu dost chatrnou) slávu Beverly Hills se Tori and Jennie už nepovede, to je myslím všem jasné, ale tohle je opravdu sebemrskačský triumf. :-D

• 11.9.2012  17:09
    Méďa Béďa (TV seriál) (1961)

Méďu Béďu a malého Bubu jsem jako dítě milovala, a ačkoliv jsou příběhy jako přes kopírák, stále mě dokáží pobavit a pohladit po duši. :-)

• 11.9.2012  15:20
    Město žen (TV seriál) (2009)

Courteney Cox je skvělá, Město žen úžasné. Je to trochu variace na Zoufalé manželky, ale narozdíl od nich je tenhle seriál prostě jen k pobavení. A daří se mu to. Brala bych další díly! :-) 80%

• 31.8.2011  13:59

Film vhodný pro odpolední nicnedělání. Víckrát se na něj sice asi nepodíváte, ale touha vlastnit Brouka, který je podobně svéhlavý, náladový, roztomilý a extrovertní ve vás zůstane pěkně dlouho. Jen tu hlavní hrdinku bych vyměnila - Lindsay ani jako tmavovláska nezapře svoje barbienovské sklony a do filmů o sympatických, "normálních" holkách prostě nepatří. Vzkaz pro uživatele Djakoma: Šanci už v podstatě dostala ve filmu Vím, kdo mě zabil, ale nějak neprokázala, že by měla na víc, než na podobné pohádky pro dospělé (dospívající?)...

• 11.9.2012  14:53
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Je to jiné, je to nové, ale je z toho vymáčknuto málo, námět má mnohem větší potenciál. Ale ta Monkova pedantičnost a veškeré fóbie mě vždycky pobaví. 65%

• 22.11.2013  23:58

Hloupé, trapné, nevtipné, neromantické... Špatná kamera a hudba tomu jen nasazují korunu. Jedna hvězdička za krásný úsměv Marie Gillain, jejíž herecký výkon ovšem také nepatří mezi nejlepší. Tohle že je francouzský film?!

• 19.8.2012  15:04
    Na vlásku (2010)

Dlouho mi tenhle film doporučovali a já pořád váhala. Americký animovaný muzikál?! Nic pro mě. A ty plakáty vám touhu po zhlédnutí rozhodně nepřidají. Nicméně jednoho nudného večera jsem si Na vlásku přece jen pustila a jsem více než mile překvapená! Bratři Grimmové ve velice zábavném a troufám si říci i inteligentním balení. Na své si ve filmu přijdou děti i dospělí, písniček je tak akorát a nejsou úplně pitomé, některé scény jsou opravdu geniální. 90%

• 7.9.2012  00:39

Neuvěřitelně vtipný bonus k animáku, který byl sám o sobě pro mě velkým překvapením. Ne, že by to bylo něco objevného či maximálně originálního, ale zpracování je opravdu kvalitní. Za moji maličkost 95%. :-)

• 6.4.2014  12:27
    Nadějné vyhlídky (TV seriál) (2011)

Chudák Dickens se musí obracet v hrobě. Na tomhle seriálu je totiž jediná krásná a povedená věc - úvodní titulky. (1) Velmi špatný výběr herců. Dospělý Pip působí jako latentní gay, dětská i dospělá Estella mají do oslnivé krasavice opravdu daleko, kovář Joe má přece vypadat jako prostý muž s dobrým srdcem, ne jako přitroublé prasátko ze střední třídy, a k slečně Havishamové se snad i bojím vyjádřit - Andersonová neumí hrát, její maska je přehnaná a nevěrohodná, celé to působí, že si spletla žánr a drží se role ledové královny z nějaké béčkové pohádky s honosnými kostými. Ano, kulisy jsou skvělé, hlavně dům sl. Havishamové se povedl, ale toť vše. (2) Ponurou atmosféru opravdu není vhodné zachovávat po celou dobu! Použité filtry sice jsou v některých scénách působivé, ale Dickens opravdu nenapsal dílo, které by po celou dobu bylo naplněné jen mlhou nad blaty či v Londýně. Když má někdo nadějné vyhlídky, svět tak nějak zrůžoví, a to je patrné i z knihy. Ze seriálu má ovšem celou dobu člověk pocit, že to skončí špatně, je to vlastně takový spoiler. Respektive byl by to spoiler, pokud by seriál končil stejně jako kniha. Jenže tvůrci se z toho po vzoru Hollywoodu rozhodli udělat takový menší happy end. (3) Na rozdíl od filmových adaptací velkých knih mají ty seriálové obrovský potenciál v tom, že nemusí docházet k přílišnému zplošťování a zjednodušování děje. Tady je to ovšem využito v takové míře, až je mi z toho do breku. Tolik vynechaných důležitých scén, tolik zbytečných scén přidaných. Je mi jasné, že ani do tohohle seriálu nebylo možné narvat vše, ale tohle bylo opravdu moc. Vztahy mezi postavami nebyly prokreslené, nebo byly dokonce zcela zrušené. Řada dickensových důležtiých zvratů byla sice zachována, ale bylo zcela změněno to, jak k nim dojde (např. odhalení toho, kdo jsou Estellini rodiče). Když si k tomu přidáme špatně vykreslené charaktery hlavních postav, je jasné, že už pomalu hovoříme o odpadu. (4) Dávám jednu hvězdičku za celkem povedený první díl, propadák jsou až zbylé dva díly, a další hvězdičku za místy perfektní atmosféru a kulisy a za perfektně zahraného Magwitche. Víc opravdu nemohu. P.S. Ještě si neodpustím malou doušku pro uživatele ondrula: Jedním dechem říct, že se zajímáš o Dickensův život a že tě překvapilo, že hlavní postavou je tu opět sirotek, to je mírně řečeno na pováženou. A označit dokonale propracovaná velká díla 19. století, která jsou schopna pojmout lidských život v celé jeho šíři a zachytit obrovské a ironické zvraty, k nimž v našich životech dochází, za kraviny a debilní zápletky, to je opravdu známka vysoké vzdělanosti.

• 16.10.2014  01:47

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona!

• 13.6.2013  20:21

A pak že se už netočí inteligentní komedie! Nedotknutelní jsou vším, co jsem doposud v novodobých komediích hledala. Trošku jsem se obávala, aby to nebylo příliš sentimentální, ale opak byl pravdou - film si s tématem paraplegie nebere servítky, přesto působí úžasně citlivě. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy u nějakého filmu takhle popadala za břicho, a snad nikdy mě nějaká komedie nepřinutila uvažovat o tom, který film z mé TOP 10 jí uvolní místo. Jedná se zkrátka o filmový skvost s vynikajícími hlavními herci, skvělou hudbou a hlavně nezapomenutelnými vtipy, nad kterými se pochechtávám ještě teď. A rozhodně jsem ho neviděla poprvé a naposled. S P O I L E R ! ! ! Víš, kde najdeš paraplegika? Tam, kdes ho nechal! :-D

• 7.4.2014  17:31

Já jsem se teda opravdu bavila. Jestli máte chuť na komedii, která se nesnoubí s žádným dramatem, pak jste kápli na to pravé. Klišé v podobě námětu hluchý a slepý vůbec nevadí, ba právě naopak, už samo o sobě působí v tomhle filmu mile a úsměvně. Pryor a Wilder jsou skvělá herecká dvojka a jejich výkony táhnou celý film. 70%

• 30.6.2013  00:31
    Nevěrná (2002)

Připadalo mi, že Lyne četl scénář v Braillově písmu, které úplně neovládá, podobně jako Paul. Jinak si totiž tenhle mizerný film neumím vysvětlit. Ano, pár scén je vynikajících, hlavně tedy těch erotických a scén, ve kterých si Connie rve vlasy, co to vlastně dělá. Jinak je to ale neskutečná nuda, celá zápletka přijde vlastně až v poslední čtvrtině filmu a rozhodně není nijak napínavá. Lyne se snaží pozvednout celkový dojem efektivními záběry odpadků létajících ve větru a kutálejících se pomerančů v rozjetém autě, ale právě kvůli nim působí film ještě křečovitěji. A ačkoliv jsem odchovaná na Pretty Woman, tady výsledné hodnocení nedokázal zachránit ani jinak dokonalý Richard Gere, z něhož se v Lyneově podání stal unudlaný šedý panák neurčitého věku. 30%

• 7.9.2012  18:47
    Neznámí (2003)

Především je to značně nereálné, dva cizí lidé na sebe dneska prostě kašlou! Film, který měl dobrý původní záměr, ale zpracování to všechno zkazilo. Sází na líbivé obličeje obou hlavních protagonistů, kteří na sebe hází okem tak okatě, až se na to nedá koukat. 55%

• 13.6.2013  17:29
    Neznámý (2011)

Herecké obsazení a celkové zpracování je spíš na tři hvězdičky, ale ta originální zápletka si zaslouží jednu navíc. Celou dobu jsem usilovně přemýšlela, jak z toho sakra chtějí tvůrci vybruslit, ale tohle by mě vážně nenapadlo. Pokud máte chuť na mysteriózní thriller, s Unknown rozhodně nešlápnete vedle.

• 29.7.2012  00:38
    Nezvaná (2009)

Film postrádá ten správný drive, ale na druhou stranu mě rozuzlení opravdu překvapilo. Možná se jedná o zaběhnutý scénář a moje překvapení je tak vlastně pouze důsledkem nedostatečné znalosti filmů podobného žánru, ale i tak zvedám za pro moji maličkost překvapivou pointu hodnocení ještě o jednu hvězdičku.

• 10.9.2012  17:45
    Nešika (TV seriál) (2011)

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy.

• 17.8.2012  23:44

To je tak ujetý, až se mi to líbí. :-D Vysmátá čtvrthodinka, sympatické je i to, že si tvůrci na nic nehrají a v podstatě nedokonalost svých filmových triků schválně staví naodiv.

• 19.8.2012  02:11

Stručný průvodce historií se Scratem a jeho oříškem. Velmi povedená variace na již poměrně obehrané téma "jak malá veverka dokáže změnit dějiny".

• 13.6.2013  17:32
    Nová dcera (2009)

Neurazí, nenadchne. Místy celkem atmosférická podívaná, místy neskutečná nuda. Závěr nicméně celkem povedený. Pokud filmu chcete dát šanci, nečiňte tak s českým dabingem, především tedy dabér pro malého Gattlina Griffitha je něco otřesného.

• 19.8.2012  02:25
    Nový kluk (2007)

Vtipné, poučné a zároveň děsivé.

• 18.8.2012  01:34
    Náhradníci (2009)

Bože, tak na tenhle film už jsem skoro zapomněla. Ohodnocený ho mám už nějakou dobu, ale kdybych se k němu náhodou nedostala na čsfd znovu, asi by už úplně upadl do temnot věčného zapomnění. Vzpomínám, jak jsme se s přítelem na film těšili a vyrazili do kina. Bruce Willis, akční sci-fi s prvky thrilleru, to znělo více než slibně. Bohužel si také vzpomínám na naše rozčarování, když jsme z kina odcházeli. Film neurazí, ale také vám nic nedá. Je to příjemné, skoro podprůměrně dlouhé, nevleče se to, má to zajímavý nápad, ale (ALE!!!) nic víc. Škoda, být to zpracované trošku jinak, možná méně akčně, mohlo to být jedno z překvapení roku.