Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 3.4.2014  01:52
    Návrat mrtvých (TV film) (2009)

Je to spíše úsměvný film, žádné velké strachy a děsy od něho nečekejte. Nicméně Michelle Dockery podala úžasný herecký výkon... A navíc je to pořád o dost zábavnější i hororovější než Jamesova novela (bohužel). 50%

• 11.9.2012  15:17
    O klukovi z plakátu (TV seriál) (1969)

Krásný česoslovenský večerníček, který má animaci trochu podobnou jako polský Bolek a Lolek, ale je mnohem zábavnější.

• 14.6.2013  17:59
    Obloukovi (TV seriál) (2001)

Ujetější Simpsonovi, kteří se s tím zkrátka ne*****. Svým způsobem neskutečně pravdivá satira na dnešní americkou společnost. Bravo! Škoda, že to zůstalo u třinácti dílů...

• 5.1.2014  02:24
    Obviněn (2000)

Nechápejte mě špatně - zamotané krimi thrillery já tuze ráda, záporáky s vizáží Billa Pullmana vlastně též, nešťastné milostné pletky mě lákají a klidně mi navrch můžete přihodit i nějakého toho dosud nepoznaného vlastního synka, proč ne... Jenže čeho je moc, toho je příliš. Těšila jsem se na průměrný odpočinkovější thriller s klasickou zápletkou vlivného muže-parchanta a mladé ženy-ustrašeného neviňátka (nebo klidně i naopak). Místo toho jsem dostala překombinovanou příšernost s nepříliš přesvědčivými hereckými výkony a s tak trapným koncem, že to snad svět neviděl. Jo, pokus o ironii. Aha.

• 17.8.2012  01:12

Laura Dern mě opravdu překvapila. Díky jejímu úžasnému výkonu bych rozhodně tenhle film nepovažovala za čistou komedii, satira zamířená vůči americké společnosti bouřící se proti potratům či naopak proti potlačované svobodě projevu a právu na vlastní rozhodnutí se zde mísí s dramatem, které se odehrává uvnitř hlavní hrdinky a přesto na diváka působí obrovskou silou. Laura je pro mne zkrátka nejnovějším objevem mezi holywoodskými herečkami.

• 22.6.2012  23:22
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Jerry Bruckheimer mě prostě baví. A Cold Case je snad mojí největší srdcovkou. Klidně se na mě koukejte skrz prsty jako na přecitlivělou a snadno ovlivnitelnou, ale tenhle seriál mě nejednou rozplakal, donutil dojatě se usmívat, zadržovat napjatě dech a nadávat na krutost a nespravedlnost tohoto světa. Po grafické, herecké, hudební i scénaristické stránce se pro mne Cold Case řadí mezi nejlepší krimiseriály všech dob. Howgh.

• 11.9.2012  15:39
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

První díl si mě zcela získal. Peter Kraus je můj oblíbený herec a Odpočívej v pokoji se zpočátku zdálo jako taková morbidní komedie, pak se to přehouplo spíš do hořkosladkého dramatického seriálu. Škoda, že pak úplně zmizely ty pohřební reklamy, protože tomu dodávaly super šmrnc. Ale i tak se člověk nenudil (a pokud tvůrci neměli dostatek kvalitních nápadů na ty reklamy, pak je asi dobře, že toho nechali). 80%

• 19.8.2012  02:28

Jo, takhle si taky někdy (vlastně dost často) připadám. Kéž bych byla alespoň zčásti tak úspěšná, jako tahle slavná moucha. :-)

• 7.10.2012  02:00

Tvůrci očividně nevěděli, který žánr si vybrat, a tak udělali mix rádoby krimi, erotiky a dramatu, který příliš nefunguje ani na jedné rovině. Spíše podprůměrný snímek, kterému v hodnocení pomáhají spíše detaily (u mně bodují především zelené rukavice na okně v Jillině koupelně). Ale jinak v tom příliš nehledejte a klidně si to pusťte k utírání prachu, žehlední a podobné nudné domácí činnosti. Herci (hlavně herečky) nejsou vybráni(y) zrovna nejlépe, rozlišit, co je řečeno nahlas a co má být vnitřním myšlenkovým pochodem, je prakticky nemožné, kamera je hodně odfláknutá, erotické scény ve vás vyvolají cokoliv kromě příjemného mrazení... a je to škoda... 50%

• 28.7.2012  19:49

??? Komické mi to nepřišlo ani jednou, trapné a zbytečné celou dobu, tak, že se vlastně ještě teď pocitem trapnosti červenám.

• 27.8.2011  14:25
    Orphan (2009)

Na tenhle film bych se na základě názvu a žánrového zařazení nikdy nepodívala. Přesvědčilo mne ale poměrně vysoké hodnocení a některé komentáře dalších uživatelů. A rozhodně to nebyla chyba. Orphan je jedním z největších překvapení na poli hororu, protože stokrát omleté téma ďábelského dítěte v domě, náležející dnes už pouze béčkovým hororům (bohužel), pojal zcela novým, originálním způsobem. Škoda jen, že si to překvapení schovává až na samotný konec filmu, a vy tak máte celou dobu pocit, že vlastně koukáte na filmovou klasiku, která je sice dobře natočená, ale vůbec ne původní. Na druhou stranu, možná je díky tomu výsledný dojem z filmu mnohem silnější...

• 19.8.2012  15:49

Nezaměnitelná burtnovská atmosféra, ze které vás ale tentokrát bude slušně mrazit. Depp je prostě nenahraditelný, dokáže se stylizovat do jakékoliv role. Ospalá díra je děsivá, temná, napínavá a skvěle hudebně podložená... prostě další lahůdka od mistra Burtona, klaním se!

• 30.6.2013  00:36

Glenn Close je tedy opravdu psychopatka k pohledání, jen co je pravda. Jen prosím, tohle ať přítele ani nenapadne zkoušet. Mám svá zvířátka ráda. Uf... S husinou po těle za 70%.

• 12.9.2012  00:07

Úžasný mysteriózní thriller, o kterém jsem přemýšlela ještě několik týdnů po zhlédnutí. Film, na který se můžete podívat několikrát, a vždycky v něm objevíte něco dalšího, nového, skrytého... Ashton Kutcher nepatří k mým oblíbencům, ale tady podává skvělý výkon. Je to trochu podobné Londonově Tulákovi po hvězdách, ale v některých ohledech mnohem drsnější a syrovější. Snímek, který vás donutí zamyslet se nad tím, zda existuje jen jeden osud, nebo zda si vybíráme z několika možných osudových linií... nebo je všechno jenom náhoda? 95% P. S. Doporučuji nekazit si tenhle úžasný zážitek dalšíma dvěma filmy, které vznikly jako volné pokračování...

• 8.9.2012  01:23
    Oxygen (2004)

Krásná pomůcka pro výuku chemie, škoda, že je to tak krátké a že není víc dílů. Jinak opravdu originální kraťas, který je dobře zpracovaný a pro ty, kteří měli k chemii stejný vztah jako já (fffuuu), by to bylo do hodin více než příjemné zpestřední, díky kterému by možná i něco uměli... :-)

• 13.6.2013  17:52
    Očista (2012)

Čtrnáct dní po zhlédnutí mi stále běhá mráz po zádech. A to jsem si říkala, jestli jsem s tím umístěním do Top 10 příliš nespěchala. Vůbec ne! Něco tak syrového, drsného, a přesto zcela uvěřitelného jsem ještě neviděla. Jokinenova Intimní past mě o jeho režisérských kvalitých zrovna nepřesvědčila, po tomhle se ale nemůžu dočkat, s čím na nás vyrukuje příště. Nepočítejte s tím, že si film pustíte jen jako kulisu k nějaké nudné domácí činnosti. Zcela vás totiž pohltí a nepustí ještě pěkně dlouho po tom, co dohrají závěrečné titulky. Vynikající herecké obsazení, skvělá hudba, dva příběhy plné bolesti, které mají mnoho společného, jedinečná režie. Film, po kterém je těžké vrátit se do reality - a ta už vlastně nikdy nebude stejná...

• 11.9.2012  17:08
    Pan Tau (TV seriál) (1971)

Elegán, který patří mezi nejpovedenější československé filmové hrdiny. Pohoda, klid, zkrátka milý seriál nejen pro děti.

• 19.8.2012  15:35

Celá série Paranormal Activity je opravdu úžasná komedie na dlouhé večery. :-D Hororového na tom není nic, ale smíchy se opravdu budete popadat za břicho. Schválně, kolikrát je tam dlouhý noční záběr na bazén? :-D

• 19.8.2012  15:36

Jak už jsem psala u jedničky, tyhle filmy nevyděsí, ale dost slušně pobaví. :-)

• 20.8.2012  03:42

Jako správný milovník Paříže a všeho francouzského jsem tohle prostě musela vidět. A jsem mile překvapena. Povídkových filmů jsou totiž podle mého názoru jen dva druhy - ty, které se rozpadají před očima a postrádají jakoukoliv hlubší myšlenku, a ty, které naopak nějakým záhadným způsobem drží pohromadě (že by kouzelné lepidlo?) a zcela vás pohltí. Paříži, miluji Tě je naštěstí ten druhý případ. Přijde mi to o to překvapivější, že jednotlivé povídky pochází od různých režisérů. Milé, uklidňující, pozitivní, zkrátka nadupané tou pravou energií, kterou potřebujete ve chvílích největšího stresu.

• 17.9.2012  13:23
    Pelíšky (1999)

Všeobecné hodnocení tohohle filmu mi přijde ve stylu "tak abychom tedy taky mohli říkat, že máme nějakou tu perlu v české kinematografii 90. let". Není to zábavné, těch pár vtipných scének to opravdu nezachrání, Donutil je nesnesitelný, atmosféra let 1967-8 je zde stavěna na odiv, jako kdyby šlo o něco strašně vtipného a stálo to za zopakování, protože ti lidé přece žili v úžasném světě vzájemné lásky, úcty a podpory v rodině a semknutě se navzájem bránili proti nekalým živlům v okolí. Pokud tohle hodnotíme jako náš nejlepší film, co si pak o nás svět musí myslet?!

• 26.7.2013  14:35
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

V polovině druhé série odkládám a silně pochybuju, že se k dalším dílům někdy vrátím. Drogová tématika není pro každého, já rozhodně takové filmy a seriály nevyhledávám. Kladné ohlasy mě ale přiměly Breaking Bad vyzkoušet - a musím přiznat, že jsem se celou první sérii poměrně bavila. Druhá série je ale o dost horší - přibývá násilností, nelogičností, ubývá vtipu, psychologie postav se nemění... Přestalo mě to bavit. Ani jedna postava si nezíská vaše srdce, herci jsou prostě špatně vybraní. A celá ta rakovinovo-drogová zápletka prostě nemůže utáhnout více než pár dílů, rozhodně ne pět sérií. Je mi líto, ale snižuju hodnocení ještě o jednu hvězdu a jdu si najít nějaký zajímavý seriál, který ze mě snad dostane tu pachuť podivnosti.

• 19.8.2012  20:46
    Pianista (2002)

Nádherný film, který se zcela vyrovná knize. Roman Polanski ve svém (alespoň pro mě) nejpovedenějším filmu a Adrien Brody ve své životní roli ukazují, že ani v hrůzách války není vše černé a bílé a že naděje umírá poslední, alespoň pro ty, kteří si to zaslouží. Scéna s německým vojákem u klavíru je nezapomenutelná...

• 19.8.2012  21:09
    Planeta opic (2001)

Tak mě má láska k Burtonovi opět přivedla k filmu, kterému bych jinak obloukem vyhnula. A opět toho nelituji. Sice to není typicky burtonovské, ale nepostrádá to klasický režisérův nadhled a smysl pro humor, což je myslím důvod toho, proč se mi to tak líbilo. :-)

• 11.9.2012  15:49
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Ale tak... jeho teenagery nás to bavilo snad všechny... hlavně teda pány, ale i já jsem se občas ráda podívala :-) 40% si to zaslouží za odvahu, s jakou do toho šel Hasselhoff, já bych se teda takhle prezentovat nechtěla. :-)

• 4.2.2015  00:29
    Pod povrchem (2000)

Neskutečná škoda té stopáže! Být to tak o půl hodiny kratší - a tím pádem svižnější, je z toho nadprůměrný thriller hodný Zemeckisova jména. Jenže první hodina se vleče tak, že skoro máte chuť to vypnout, a Michelle je fakt na zabití, že se snad člověk ani tomu konci nediví...

• 30.10.2013  10:00

Červený "mysteriózní" filtr mě teda spíš štval, klidně bych ho z filmu vypustila. Jinak to byla celkem slušná detektivka, proč ne. Jen si proboha nepouštějte český dabing - ten, kdo je zodpovědný za překlad věty "You!re welcome, Tom" jako "Jsi vítán, Tome", by si vážně zasloužil oprátku.

• 11.9.2012  17:11
    Pohádky o mašinkách (TV seriál) (1987)

Vlastně jsem těmhle mašinkám přišla na chuť až v dospělosti, ale co, to se taky počítá. ;-) 80%

• 11.9.2012  15:41
    Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

Jeden z mála sci-fi seriálů, který mě opravdu bavil. Chtělo by to víc dílů, aby si tvůrci mohli s příběhem ještě víc pohrát. Nicméně i tak je to parádní námět zpracovaný velmi kvalitně. 80%

• 19.8.2012  02:16
    Polojasno (2009)

Tak tohle vysvětlení životní záhady, kde se berou děti a mláďátka všech zvířat, je mnohem lepší než povídačky na téma "jak to dělají motýlci". :-) A ten vztah nemotorného mraku a opelichaného čápa je vážně dojemný. :-)