Margerie

okres Praha

4 body

• 20.8.2012  03:55
    Saturnin (1994)

Knížka úžasná, film hodně dobrý. Jo, i v Čechách se kdysi točily kvalitní filmy. Jen škoda, že si tvůrci nedali více práce se zpracováním kompletní Jirotkovy knihy, tady by to myslím vůbec nebylo na škodu. Ale jinak se člověk opravdu celou dobu neskutečně baví. A humor je to nádherně čistý, nenásilný, nefekální, zkrátka inteligentní, a to abychom dnes hledali jako jehlu v kupce sena.

• 23.7.2014  13:03

Horší celovečerní film jsem snad nikdy neviděla. Absolutně nechápu, co to pana Vorlíčka napadlo. Scénář je o ničem, dialogy naprosto příšerné, film je plný nelogičností (drak, který vypadá jako hroch, ředitelův druhý pár rukou, který se objeví pouze občas, hlášky typu "Podpálila jsem mu byt. Stavěl ho 6 let."). Animace je příšerná, nekoukatelná (hlavně ten čertík nebo co to bylo) a především úplně zbytečná. Hudba neposlouchatelná. Herecké výkony pod úrovní béčkových amerických krasotinek - když ve filmu podává nejlepší herecký výkon Uršula Kluková, není co dodat. Dětská herečka v hlavní roli (která sice hraje holku z 2. třídy, ale v době dokončení filmu jí bylo už 13 let!) neumí hrát ani mluvit, Bohdalová je trapná, až je vám za ní stydno, Černocká k pláči. Masky (např. Baba Jaga) nedůvěryhodné a odfláknuté. Morální poučení pro děti nulové - podle tvůrců filmu je v pořádku, když si teta Irma (analogie s IT Crowd byla asi tím nejsměšnějším na tomhle snímku) vyčaruje dvě dvojnice, aby si mohla vzít všechny nápadníky, jejichž lásku si přičarovala! Špatně vykradený Harry Potter už je jen smutnou třešničkou na pomyslném dortu - obrázky v knize, které žijí a mluví, létání na koštěti, teta Irma, kterou po kolejích veze skřítek... 0% a odpad dávám jen proto, že čsfd neumožňuje mínusové hodnocení. A pocit trapnosti, který na mě postupně dopadal už od prvních minut "filmu", mě asi jen tak neopustí.

• 13.6.2013  17:40

Přeslazený doják, který má tolik hluchých a nedotažených míst, až to bolí. Krásná příroda, nádhernáJessica Alba, k tomu jeden roztomilý klučík v podání Hugha Dancyho... Pro líné nedělní odpoledne klidně, ale slušela by tomu kratší stopáž. Nebylo nutné ji natahovat jen proto, aby ve filmu byla opravdu všechna žánrová klišé. :-)

• 30.6.2013  23:13
    Sedm (1995)

Tohle je dokonalý příklad toho, jak má vypadat kvalitní a atmosférická detektivní podívaná. Nic proti běžné produkci krimi filmů, dostat pokaždé, když mě přepadne chuť na nějakou tu vraždičku, takovýhle obrovský talíř nejvybranějších delikates, asi by to moje tepny dlouho nevydržely... ale tohle je prostě kalorická bomba od začátku až dokonce! Ale dost těch gurmánských přirovnání, abyste si nemysleli, že vás po tomhle filmu nepřejde chuť k jídlu. Na nějakou chvíli totiž jo. Je to dsné, chladnokrevné, skvěle natočené a zahrané a já nemůžu dát nic jiného než plný počet. 100%

• 28.7.2012  19:50
    Sex ve městě - Loučení (TV film) (2004)

Zábavné, dojemné, ze života. Nádherný "film o seriálu", který skládá poklonu všem jeho tvůrcům, hladí fanoušky po duši a umožňuje jim připomenout si, proč vlastně na tenhle seriál nikdy nezapomenou a budou se k němu stále dokola vracet. :-)

• 11.9.2012  15:16
    Sezame, otevři se (TV pořad) (1969)

Dovolím si oponovat některým zdejším komentářům - takhle se show pro děti dělat NEMÁ! Nudné, trapné, ty postavičky jsou odfláknuté, příběhy postrádají děj... Nudila jsem se jako dítě, nudím se jako dospělý. 30%

• 20.1.2014  21:27
    Sherlock (TV seriál) (2010)

První dvě série naprosto brilantní - excelentní herecké výkony, skvělý vizuál, vynikající kamera, zajímavý scénář, propracované dialogy i monology. Nevadí mi, že se tvůrci od předlohy odklonili trochu více, však je to seriál na náměty. Oproti předchozím dvěma filmům se Sherlockem zasazeným do moderního prostředí, které mě opravdu neuchvátily, jsem spokojeně předla a vrněla. Tedy až do třetí série, která je maximálně na tři hvězdy. Kde se najednou vzalo tolik sentimentu? Kam se vytratil perfektní scénář? Opravdu doufám, že čtvrtá série to napraví, protože na tohle bych se dále dívat nechtěla. Možná by nakonec přece jen neškodilo trochu více se inspirovat knižní předlohou a vrátit se zpět do zaběhnutých kolejí. Ono čeho je moc, toho je příliš, a hranice mezi "zamotaným a překvapivým" a "neuvěřitelným a překombinovaným" je opravdu tenká...

• 13.6.2013  20:43
    Shrek 4-D (2003)

Tak tohle je snad nejslabší kraťas ke Shrekovi, ačkoliv hodnocení na to nevypadá. Kromě úvodní scény s Fionou v kočáře jsem se ani jednou nezasmála. Překombinované, hlučné, zbytečné.

• 13.6.2013  21:11
    Silent Hill (2006)

Hru sice neznám, ale film mě docela příjemně překvapil. Mělo to atmosféru, pár slušných lekaček a celkem ucházející herecké výkony. Konec mě překvapil, pořád nevím, co si o něm mám myslet. Ale je to velmi slušných 75%, Silent Hill rozhodně patří mezi to lepší, co může oblast hororu nabídnout.

• 11.9.2012  23:20
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Tenhle seriál byl u nás doma zakázaný, rodiče ho považovali za značně nevhodný pro citlivé dětské dušičky a jejich výchovu. Samozřejmě s nimi souhlasím, ale jako dospívající holka jsem si tohle samozřejmě nenechala ujít, protože co bych to jinak byla za seriálového fandu? :-) Dnes si nejsem jistá, jestli by se to místo Simpsonovi nemělo jmenovat Žlutá závislost, protože na to obrovské množství dílů se můžete (musíte) koukat znovu a znovu a nikdy vás neomrzí. 95%

• 19.8.2012  15:33
    Sirotčinec (2007)

Thriller, na který se ráda podívám i několikrát, tak to už opravdu něco. Možná že to není úplně originální, ale co byste pořád chtěli vymýšlet nového? Má to vynikající atmosféru, promyšlený děj, pár opravdu děsivých momentů, ale hlavně to ani na malou chvilku neztrácí tah... Pro mě asi nejlepší film ze španělsky mluvících zemí, který jsem kdy viděla, a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

• 19.8.2012  20:41

Neuvěřitelně pohodový film, který dokazuje, že ty nejlepší filmy nemusí mít složitou zápletku, akční děj ani vyloženě hvězdné obsazení. Někdy prostě stačí, když film vyvolá mírný úsměv na tváři a zlepší náladu. Vyzkoušejte Smažená zelená rajčata pro lepší den. ;-)

• 27.8.2011  14:26

Tento film byl pro mě jedním z největších zklamání vůbec. Knížky miluju víc než filmy a právě Styronovo dílo Sophie´s Choice patří mezi moje nejoblíbenější kousky vůbec. Dlouho jsem se odhodlávala zhlédnout filmovou adaptaci, tuším, že v té době jsem knihu měla přečtenou již po šesté. Neměla jsem to dělat. Film na jednu stranu bez jakékoliv invence kopíruje (samozřejmě značně zjednodušený) děj knihy a na druhou stranu se vůbec nepokouší o navození atmosféry, která činí knihu natolik jedinečnou! Možná kdybych knihu nikdy nečetla, byla bych výkonem Meryl Streep nadšená a film jako takový zařadila někam mezi průměrné filmy, které rozhodně neurazí. Takhle ovšem dávám z lítosti jednu hvězdičku a pana Pakulu prosím, aby se již nikdy nepokoušel o adaptaci knih, především pak takových, které staví na atmosféře filozofických úvah a myšlenkových pochodů...

• 18.8.2012  01:24

Kdo by si pomyslel, že jedna z nejlepších filmových adaptací knižní předlohy bude natočena v tom našem malém rybníčku? Perfektní herecké výkony, Hrušínský tomu samozřejmě suverénně vévodí, až mrazí. Dokonale vybroušená atmosféra, která si s tou knižní v ničem nezadá. A nesmíme zapomenout na kameru, která je i v dnešní době unikátní - vždyť se to točilo ručně a přesto tomu není co vytknout! 100%

• 18.12.2011  20:01

Asi ve třech čtvrtinách filmu jsem měla pocit, že všechny ty existenciálně-impresionistické a zároveň realistické obrázky a věty, které na mě Kubrick chrlí, opět zůstanou nezodpovězeny. A dlouho se mi nestalo, abych po posledním slovu ve filmu chytla tak upřímný záchvat smíchu. Pointu to tedy nakonec mělo: Marry me and fuck me. Fuck just me and fuck only me - forever! :-) Nádherná Nicole, okouzlující Tom, mnoho geniálně vybroušených vedlejších postav (nevím proč, ale nejvíc mě z nich oslovila Leelee Sobieski), přehrávaná hysterie, která ale po zamyšlení zcela odpovídá běžným lidským stavům... za mě 4,5* - tu poslední půl hvězdičku bohužel nemohu dát kvůli hudbě Jocelyn Pook, která asi pro tento film neměla čas skládat, tak si nahrála pohou sekvenci lazení klavíru...

• 7.4.2014  17:34
    Spolužáci (TV seriál) (2006)

Bohužel jsem sehnala pouze dabovanou verzi, která je naprosto příšerná, ale i tak jsem se slušně bavila. Nápad je to zajímavý, ačkoliv samozřejmě všechno už tu někdy nějak bylo. Líbilo se mi herecké obsazení a milé fórky, které si vystačí bez kopy vulgarismů, sexismů a puberťáckých narážek.

• 14.10.2011  14:54

Nazvat tento film mysteriózním thrillerem bych se opravdu neodvážila, každopádně se jedná o velmi příjemnou romantickou oddechovku s nádechem tajemna, trochou napětí a snahou o sci-fi podložení, které je ale z mého pohledu způsobené spíše potřebou dodržet žánrové zařazení Dicka jako spisovatele, než skutečnou touhou tvůrců filmu po oslovení příznivců tohoto žánru. V rukou někoho jiného by Správci osudu měli poměrně velký potenciál zařadit se mezi nezapomenutelné filmy typu Butterfly effect, takto se z nich stal spíše lehce průměrný film ve stylu Abre los ojos nebo Vanilla sky, na který se sice všichni velmi ráda podívají, ale pouze jednou... a to je škoda... 70%

• 11.9.2012  15:01
    Správná Susan (TV seriál) (1996)

Český název se tedy moc nepovedl, vůbec o seriálu nevypovídá. Já jsem se ale královsky bavila, nechápu zdejší nízké hodnocení. Suddenly Susan má všechno, co by povedený sitcom měl mít - příjemné a zároveň střelené postavy, vnitřní příběh propojující jednotlivé díly a vtipné scény a dialogy, které jsou opravdu inteligentní. A oceňuji to, jak se tvůrci vyrovnali se ztrátou jedné z hlavních postav, klobouk dolů. Seriál příjemně graduje a myslím, že s každou další sérií je na tom líp a líp. Proto také 75%.

• 7.4.2014  12:50
    Srdce temnoty (TV film) (1993)

Co si budeme nalhávat, ona Conradova povídka Heart of Darkness není žádný trhák. Jenže je součástí mého seznamu literatury ke státnicím - a když jsem po jejím přečtení zůstala rozpačitě sedět a uvědomila jsem si, že jsem jí příliš neporozuměla, rozhodla jsem se, že zkusím filmovou verzi. Ta se bohužel knižní předlohy drží jako klíště, takže před sebou máte hodinu a půl africké hudby, záběrů na africkou divočinu a její původní obyvatele a především příšerně konstruovaného monologu hlavního hrdiny, který byl z povídky převzat pomalu doslovně (jistě, námořníci a dobrodruzi ochotní podstoupit takovouhle cestu se přece vždy vyjadřují dokonale vytříbeným jazykem plným metafor). Pořád nevím, co si o knize myslet, pořád mi uniká její poselství. Jestli jím tedy nemá být to, že neprozkoumané části Afriky mohou být zrádné a pro jednoho osamoceného bělocha a jeho duševní zdraví se mohou stát osudnými - jenže k tomuhle zjištění jsem nepotřebovala ani osmdesátistránkový text, ani stominutový film.

• 14.6.2013  18:14

Trošku hitchcockovské, nesmírně zábavné a hlavně pravdivé. Bizarní animovaný kraťas, který nám ukazuje, kam až jsme schopní ve vlastním zájmu někdy zajít, a jaké to může mít následky. Vybíráme si naši identitu sami???

• 18.10.2014  02:25

Hm... Původně jsem čekala víc, ale spolu se zhoršováním zdejšího hodnocení klesala také moje očekávání, takže nakonec jsem vlastně dostala zhruba to, s čím jsem do filmu šla. Je to z větší části zoufale předvídatelné a scénáristicky neoriginální, nechutných scén s různými tělními tekutinami a vystřelujícími částmi těla mohlo být méně. Na druhou stranu v posledních 10 minutách mne tvůrci hned dvakrát překvapili a už v průběhu filmu jsem ocenila, že si z tématu dokážou občas udělat i legraci (viz tancující vtělený démon), za což dávám hvězdičku navíc. Smutné je, že z hororové tvorby posledních pěti let je tohle pořád lehký nadprůměr.

• 19.8.2012  21:13

Existuje snad kultovnější fantasy snímek, na který jsme všichni jako starší děti koukali, kdykoliv ho v televizi opakovali? Dvojice Burton - Depp tady ukázala, že jejich spolupráce bude zcela o jedinělá... a s odstupem času tohle můžeme jedině potvrdit. :-) Střihoruký Edward je vtipný, dojemný a hlavně originální. Haló, tady Avon, je někdo doma? :-D

• 27.8.2011  14:22

Pro mě jeden z nejlepších filmů, byť trochu vykradený Londonův The Star Rover (Tulák po hvězdách). Jenže jak téma cestování časem zpracovat jinak, aby to nepůsobilo kýčovitě a směšně, že. :-) Adrien Brody patří mezi mé herecké favority, ačkoliv po sobě neustále zanechává dojem polského židovského válečného hrdiny, jak ho známe z Pianisty. Pokud však tento pocit v sobě dokážete potlačit, dojem ze Svěrací kazajky to ještě umocní. Keira Knightley to podle mého názoru s roztomilými a hezounkými kukuči dost přehání, ale v tomto filmu se to až na několik okamžiků (přemýšlení v autě, jestli ho sveze nebo ne apod.) nechá vydržet a celkovou atmosféru to nenarušuje. Svěrací kazajka si vybrala osvědčené filmové efekty pro témata cestování v čase a psychiatrické léčebny a podala nám je v novém, efektním a více než zajímavém balení, které vás donutí o filmu přemýšlet klidně i několik měsíců po jeho zhlédnutí!

• 19.8.2012  15:46

Další Burtonův mistrovský kousek a povinný film pro všechny příznivce kinematografie. Atmosféra, hudba, masky, kostýmy, triky... Nezbývá než se zhluboka nadechnout a uklidnit se. P.S.: Burton a Depp jsou mojí velkou slabinou, tak mě berte s rezervou. :-)

• 10.9.2012  02:38

Kdyby to bylo animované nebo dokonce hrané, nestálo by to za nic a jen by se to zařadilo do plejády nudných a zbytečných teenagerovských horůrků, kde hlavně musí stříkat krev. Ale ta plastelína tomu dodává zvláštní kouzlo, kterému se prostě nedá odolat. Opravdu jsem se pobavila, je to morbidní, ale je to tak.

• 4.7.2013  09:27
    Tajemství kruhu (TV seriál) (2011)

Extrémně teenagerovský seriál s hloupými dialogy, otřesnými hereckými výkony a přiblblým scénářem. Vampire Diaries jsou celkem koukatelná věc, další seriálové zpracování L. J. Smith se už ale opravdu dělat nemělo. A navíc to má tu nejpitomější znělku všech dob. Pro děti ve věku 12 - 15 let dobrý, starším doporučuju obejít obloukem. 30%

• 23.1.2014  23:14
    Takoví jsme (2013)

Na tenhle film jsem se podle traileru opravdu těšila. Což o to, atmosféru z traileru si film zachoval po celou dobu, i ten vizuál byl celkem povedený. Scénář je ovšem děravější než cedník z roku raz dva; hraje si na něco smysluplnějšího, hlubšího, intelektuálního, ale vůbec tomu tak není. Film nemá pointu, nemá vlastně ani pořádný děj, protože člověk už po prvních pěti minutách ví, co že se to kolem té divné rodiny vlastně děje, a pak už jen tupě zírá a čeká nekonečně dlouho, až nám to herci a režisér konečně naservírují. A ten konec? Škoda mluvit, ale nic filozofického bych v tom opravdu nehledala. Veliké zklamání.

• 7.4.2014  17:28
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Místy neskutečně vtipné, místy neskutečně trapné. Celkově takový průměrný sitcom, který příliš nevybočuje zrady a hlubší dojem ve vás rozhodně nezanechá. Možná kdyby jednotlivé díly nebyly jako přes kopírák, bylo by hodnocení lepší. I tak ale slušných 60%.

• 27.8.2011  14:46

1. Mám pocit, že se s názvem sekli jak američtí tvůrci, tak čeští překladatelé - ať jsem se snažila jakkoliv, ani jedno jsem ve filmu prostě nenašla. Ano, dům je ponurý, ale asi stejně, jako každý jiný dům takové velikosti, skoro prázdný, v zimě a na samotě. A temné dětské duše? Měl v tom filmu vůbec někdo temnou duši?! 2. Leelee Sobieski mi nevadí, i když její výkon rozhodně na Oscara není. Zato ostatní zvolení herci, včetně dětských (především tedy Flora) - proboha, to snad většina původního hereckého obsazení onemocněla a oni museli na rychlo shánět náhradníky. Jinak si to neumím vysvětlit. 3. Konec jsem nepochopila, ostatně jako mnoho dalších tady, jak vidím v komentářích. Na druhou stranu musím říct, že o filmu neustále přemýšlím, a proto zvedám hodnocení ze dvou hvězdiček na tři. Možná si nakonec doplním celkový obrázek přečtením knihy, třeba mi to potom bude jasnější. Takhle jsem shlédla sice atmosférický, ale neuvěřitelně stereotypní, neoriginální a místy zmatený snímek, který má mnohem lepší název, než obsah... Update: Ani po přečtení novely si nejsem jistá tím, jak bych interpretovala otevřený konec. V tomhle ohledu mi proto mnohem víc vyhoval jiný remake, Návrat mrtvých z roku 2009.

• 16.6.2013  01:37

Na Temné stíny jsem se hrozně těšila, kvůli zdejšímu hodnocení jsem ale do kina šla s lehkými obavami. Naštěstí se nevyplnily. :-) mTim Burton mě opět nezklamal - ne že by to nemělo nějaké ty mouchy, ale já se celou dobu neskutečně bavila, nadchly mě kostýmy, prostředí i atmosféra, vtipné narážky na současnou i minulou kulturu a celkové zpracování upírského tématu, které se tak strašně moc liší od všeho, co nám dnešní konzuní Holywood servíruje (jak jen filmy typu Twilight nazvat - já bych věděl, ale to nemůžeme použít ;-)). Je to zkrátka pastva pro oči i uši. Abych pravdu řekla, pokud bych si měla vybrat z Burtonovy produkce za rok 2012, pak pro mně Temné stíny vedou, trošku mě zklamal spíš Frankenweenie. Doufám, že se nejedná o poslední spolupráci dua Burton-Depp, protože se jedná o snad nejúžasnější spojení režiséra a herce všech dob. 85%