Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 12.9.2012  00:07

Úžasný mysteriózní thriller, o kterém jsem přemýšlela ještě několik týdnů po zhlédnutí. Film, na který se můžete podívat několikrát, a vždycky v něm objevíte něco dalšího, nového, skrytého... Ashton Kutcher nepatří k mým oblíbencům, ale tady podává skvělý výkon. Je to trochu podobné Londonově Tulákovi po hvězdách, ale v některých ohledech mnohem drsnější a syrovější. Snímek, který vás donutí zamyslet se nad tím, zda existuje jen jeden osud, nebo zda si vybíráme z několika možných osudových linií... nebo je všechno jenom náhoda? 95% P. S. Doporučuji nekazit si tenhle úžasný zážitek dalšíma dvěma filmy, které vznikly jako volné pokračování...

• 12.9.2012  00:03
    Ti druzí (2001)

Nicole Kidman v roli, v níž si mě zcela získala. Zároveň jeden z nejlepších duchařských hororů, jaké kdy byly natočené, ta pointa je naprosto dokonalá. Udrží vás to v napětí po celou dobu a nezaregistrovala jsem ani žádné logické lapsy... A ta úžasná kamera! Zkrátka lahůdka, na kterou nedám dopustit. 95%

• 11.9.2012  23:54
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Sitcomová klasika, která asi nikdy nebyla a nebude překonána. Úžasně vyprofilované postavy, dobře zvolení herci, přiznávám, že to především ke konci seriálu v těch dramatičtějších scénách pokulhává, ale to nic nemění na tom, že takhle jsem se ještě u žádného seriálu nezasmála - prakticky od začátku až do konce. Proto také dávám 100%.

• 11.9.2012  23:27
    Black Books (TV seriál) (2000)

Suchý britský humor, který je mi blízký, prostředí plné knih, o které tam sice vůbec nejde, ale i tak mě to (věčného čtenáře, knižního červa) posouvá seriálu zase o něco blíže, a snad první sitcom, ve kterém mi nevadí zkrachovalecké postavy a dokonce jsem ani na chvíli nepocítila, že mě iritují. Paráda. Marně volám po dalších dílech. :-( Tohle je totiž droga, ze které se špatně odvyká... 95%

• 11.9.2012  23:24
    Futurama (TV seriál) (1999)

Jedno z mála sci-fi, které si probojovalo cestu až k mému srdci. Má na tom samozřejmě svůj podíl znatelný rukopis tvůrců Simpsonových. Úžasné osobité postavy, z nichž si člověk asi jen obtížně vybere tu nejoblíbenější (no schválně, máte radši Frye, Leelu, Bendera nebo Dr. Zoidberga?), ulítlé dialogy, perfektní humor... zkrátka animovaný nářez, který si nesmíte nechat ujít... :-) 90%

• 11.9.2012  23:20
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Tenhle seriál byl u nás doma zakázaný, rodiče ho považovali za značně nevhodný pro citlivé dětské dušičky a jejich výchovu. Samozřejmě s nimi souhlasím, ale jako dospívající holka jsem si tohle samozřejmě nenechala ujít, protože co bych to jinak byla za seriálového fandu? :-) Dnes si nejsem jistá, jestli by se to místo Simpsonovi nemělo jmenovat Žlutá závislost, protože na to obrovské množství dílů se můžete (musíte) koukat znovu a znovu a nikdy vás neomrzí. 95%

• 11.9.2012  23:17
    Akta X (TV seriál) (1993)

Kultovní seriál s kultovními herci. Naprostý fenomén svého druhu, ačkoliv jsou vlastně jednotlivé díly dělány podle jedné jediné šablony a snad nikdy nedospějí k nějakému alespoň trochu uspokojujícímu závěru, Akta X si vás prostě omotají kolem prstu a nenechají vás se roztočit zpět. A nesmím opomenout vynikající hudbu Marka Snowa, kterou považuji za jeho životní dílo - minimalistické, s jedním jediným motivem, ale naprosto dokonalé... a seriálu to padne jak **** na hrnec :-) 90%

• 11.9.2012  23:09
    Řekni, kdo tě zabil (TV seriál) (2007)

Seriál, který mi hodně připomíná můj oblíbený film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod. Některé scény, dialogy a především vypravěč jako by mu z oka vypadly. Místy by to klidně mohlo být temnější, uvítala bych trochu víc zabroušení do burtnovského stylu, ale i tak se jedná o naprostou pecku, která mě velmi mile překvapila. 90%

• 10.9.2012  18:24
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Klasika, kterou miluji už od svých dětských let. Vždycky jsem se těšila, jestli bude přidaná scéna za titulky. :-) S odstupem času si samozřejmě uvědomuju, že to není až tak geniální, ale pět hvězdiček k mému sentimentu prostě patří... a navíc jsem, já šprtka nenapravitelná, chtěla být jako Dana... ;-)

• 10.9.2012  18:18
    Dexter (TV seriál) (2006)

Excelentní! Naprosto brilantní seriál, který nemá obdoby. Pak že se dnes netočí kvalitní seriály, když se chce, tak to jde, a Dexter je toho jasným důkazem! Je to vtipné, je to zvrácné, má to napětí a hlavně neskutečný šmrnc a tah po celou dobu. Pozor, je to taky silně návykové! :-) 100%, já opravdu nemám co vytknout!

• 10.9.2012  17:55
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Jak už tu bylo řečeno, tenhle seriál nepřináší nic nového. Krásná žena v roli detektiva, spisovatel, který pomáhá policii, klasické vraždy, sem tam nějaké to drámo s pronásledovatelem jednoho z hlavních hrdinů... ale to jiskření mezi Katic Fillionem! Huh, z toho se vám podlamují kolena i jako divákovi. ;-) A kvůli tomu ten seriál stojí za to. Stana Katic je dle mého názoru nedoceněná herečka (vlastně Herečka). Díky tomu odpustíte Castlovi jakékoliv klišé, dokonce i dcerku čistou jak padlý sníh, který samozřejmě v dnešní době nikdy bílý nevydrží, k čemuž měli tvůrci přece jen trochu přihlédnout. :-) 90%

• 8.9.2012  01:11

Stále charismatický Richard Gere a roztomilý pes v asi nejdojemnějším filmu, který jsem zatím viděla. Možná proto, že zvířecí city jsou o něco čistší, než ty lidské. Někteří kritizují, že film nemá žádný děj, já si dovolím tvrdit, že i film relativně bez děje může být kvalitní. Někdy je to čistě o pocitech, které ve vás film vyvolá - a v tomto případě i zanechá na hodně dlouhou dobu.

• 7.9.2012  00:39

Neuvěřitelně vtipný bonus k animáku, který byl sám o sobě pro mě velkým překvapením. Ne, že by to bylo něco objevného či maximálně originálního, ale zpracování je opravdu kvalitní. Za moji maličkost 95%. :-)

• 2.9.2012  00:34

Chvilku jsem váhala, jestli dám čtyři nebo pět hvězdiček, ale pak mi došlo, že především v rámci žánru se opravdu jedná o nadprůměrný film. Milý, s příjemnou dávkou francouzského šarmu, perfektně zvolenou hudbou (autorskými kousky Mychaela Danna i převzatými písničkami) a rozkošnou Zooey Dechanel, která mě uchvátila víc, než většina těch (polo)umělých hollywoodských krásek. Jen ten Joseph mě občas trochu rušil, protože vypadá až moc teenagerovsky. Jinak ale nemám co vytknout - skvělý scénář i kamera, trefné a vtipné prostřihy... a hlavně téma lásky uchopené konečně z jiného než pohádkově zabarveného úhlu pohledu... 85%

• 19.8.2012  21:30
    Pretty Woman (1990)

Pretty Woman (a Hříšný tanec) patří mezi tzv. ozdravné filmy, tedy filmy, které musíte vidět, jakmile onemocníte nebo prostě máte špatnou náladu. A děcka, funguje to! Neuvěřitelný příběh šlapky, která potká milionáře a ten se do ní zamiluje, by bez Richarda Gerea a Julie Roberts vůbec nebyl tak dokonalý... jenže kdo by těm dvěma charismatickým a krásným lidem odolal, zvlášť když se na sebe tak krásně koukají a roztomile se škorpí?

• 19.8.2012  21:27

Špatně napsaný film s nic moc hereckými výkony (nechci ukazovat jen na Jeniffer :-)), který ale nějakým záhadným způsobem dodnes těží z toho, jak byl v době svého vzniku originální, a samozřejmě z nezapomenutelné hudby. A já se přiznám, že jsem tomuhle kultu taky propadla. :-)

• 19.8.2012  21:25
    Titanic (1997)

Brečící romantická klasika, které k úplné dokonalosti chybí větší důraz na to, že Jack a Rose nebyli jediní, kteří katastrofu zažili (a většinou bohužel nepřežili). To jen tak na okraj, když už má film přes tři hodiny... Nicméně herecké výkony DiCapria a Winslet jsou bezchybné a Cameron nám tu předkládá další ze svých kultovních filmů. P. S. 3D projekci jsem neviděla a vidět nechci, podle mého názoru je zbytečné a Titanicu to může jedině ublížit.

• 19.8.2012  21:21
    Auta (2006)

Auta jsou sympatický animák, který rozhodně není jenom pro děti a jenom pro chlapečky. Tradiční příběh o frajerovi, kterého změní pravá láska a přátelství obyčejných lidí převedený na mluvící auta, z nich nejlepší je podle mého názoru stejně Burák. :-D

• 19.8.2012  21:19

A máme tu další z hrstky filmů, které se vyrovnají své knižní předloze. Dokonce mi tentokrát ani nevadí, že si tvůrci trochu pohráli a děj knihy sem tam pozměnili. Coraline je nejlepší Gaimanova kniha a v pohyblivé podobě také předzvěst toho, že Selick může dobře fungovat i sám o sobě, nejen ve dvojici s Burtonem. Krásně temný animák, který má do filmu pro děti hodně daleko (nebo se pletu a děti by ho s úsměvem přijaly? - možná že je to na stejné úrovni jako Alenka v říši divů... posuď te sami). Nicméně je to film, ke kterému se ráda občas vrátím. Už jsem ho viděla tolikrát, že mě ty knoflíkové oči skoro neděsí. :-)

• 19.8.2012  21:15
    Vincent (1982)

Jeden z prvních kraťasů Tima Burtona, který sice úplně nedosahuje kvalit Frankenweenieho, ale i tak je nádherně morbidní, ulítlý a ve své bláznivosti pravdivý. :-)

• 19.8.2012  21:13

Existuje snad kultovnější fantasy snímek, na který jsme všichni jako starší děti koukali, kdykoliv ho v televizi opakovali? Dvojice Burton - Depp tady ukázala, že jejich spolupráce bude zcela o jedinělá... a s odstupem času tohle můžeme jedině potvrdit. :-) Střihoruký Edward je vtipný, dojemný a hlavně originální. Haló, tady Avon, je někdo doma? :-D

• 19.8.2012  21:09
    Planeta opic (2001)

Tak mě má láska k Burtonovi opět přivedla k filmu, kterému bych jinak obloukem vyhnula. A opět toho nelituji. Sice to není typicky burtonovské, ale nepostrádá to klasický režisérův nadhled a smysl pro humor, což je myslím důvod toho, proč se mi to tak líbilo. :-)

• 19.8.2012  21:06
    Velká ryba (2003)

Fantazie a barvičky = Tim Burton. Neznám moc filmů, které by předčily svoji knižní předlohu, ale Velká ryba mezi ně 100% patří. Nádherný film plný perfektních kostýmů a vtipných scén o jednom neobyčejném životě umírajícího obyčejného starce...

• 19.8.2012  21:04

A máme tady opět netradiční pojetí animovaného filmu, jehož tvůrcem není nikdo jiný než Tim Burton. Jak on to dělá, že putuje skrz naskrz žánry a vždycky se mu podaří vytvořit něco jedinečného, aniž by pozapomněl na svůj originální rukopis, to je mi záhadou. :-) Viktor a Viktorie jsou vlastně takoví novodobí Romeo a Julie, akorát trochu víc kostnatí. Povedený film s úžasnou hudbou Dannyho Elfmana, který není příliš originální ve svém příběhu, ale ve zpracování rozhodně ano.

• 19.8.2012  20:59

Pixar přišel s něčím novým a zcela neokoukaným a já se opravdu bavím. James a Mike jsou geniální postavičky, které mě vždycky rozesmějí a zlepší mi náladu. Ach jo, moje dětská strašidla rozhodně takhle krásná nebyla... :-)

• 19.8.2012  20:57

Roztomilý animák, který je na konec 90. let opravdu vymakaný. Broučci jsou rozkošní, zápletka pohádkově klasická, zpracování kvalitní - oproti řadě současných animovaných výtvorů se mi tenhle líbí daleko víc...

• 19.8.2012  20:56

Nejlepší počin z dílny Monthy Pythonů. Parodie na církevní pokrytectví a nesmyslná dogmata, která je ve své hluboké podstatě dost podobná Canterburským povídkám, ačkoliv k vyjádření názorů používá moderní humor, v době Chaucera zcela nemyslitelný. P.S. Od té doby, co jsem film viděla, si někdy říkám, jestli bych taky neměla zkusit vylézt na balkon a nechat ostatní, aby mě oslavovali. Člověku se hned zlepší nálada. :-)

• 19.8.2012  20:51
    Mary a Max (2009)

Jaké to je, vyrůstat jako dívka s vědomím, že máte na čele znamínko hnědé jako hovínko? Jak žijí lidé s Aspergerem, když už jim nikdo blízký nezůstal? A jak může fungovat vztah mezi dvěma takovými lidmi? Mary a Max vám to rádi ukážou. Tenhle film je mezi animáky zcela ojedinělý, což je velká škoda. Propracovaný příběh, kterému animovaná podoba dodává ještě něco neuchopitelného navíc, co by v hraném filmu asi chybělo a s největší pravděpodobností by se tak stal jen průměrným filmem mezi dalšími podobnými. Takhle se ale jedná o úžasný snímek, který vás naprosto dostane.

• 19.8.2012  20:46
    Pianista (2002)

Nádherný film, který se zcela vyrovná knize. Roman Polanski ve svém (alespoň pro mě) nejpovedenějším filmu a Adrien Brody ve své životní roli ukazují, že ani v hrůzách války není vše černé a bílé a že naděje umírá poslední, alespoň pro ty, kteří si to zaslouží. Scéna s německým vojákem u klavíru je nezapomenutelná...

• 19.8.2012  20:41

Neuvěřitelně pohodový film, který dokazuje, že ty nejlepší filmy nemusí mít složitou zápletku, akční děj ani vyloženě hvězdné obsazení. Někdy prostě stačí, když film vyvolá mírný úsměv na tváři a zlepší náladu. Vyzkoušejte Smažená zelená rajčata pro lepší den. ;-)