Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 19.8.2012  16:28

Nemůžu uvěřit, že tohle natočil Woody Allen. Ale odmítám tu polemizovat o tom, jestli víc obdivuji jeho klasické filmy, nebo tenhle nový (a v jeho režisérská filmografii s největší pravděpodobností zcela ojedinělý) styl. Už obehrané téma milostného trojúhelníku dostává ve Woodyho rukou zcela nový rozměr a posouvá dějiny kinematografie zase o kousek dopředu. Scarlett Johansson je opravdová dáma (potvora nebo naopak chudinka?) z vyšší společnosti, jejíž obsazení do filmu bylo tou nejlepší volbou.

• 19.8.2012  16:18

Hugh Jackman a Christian Bale rozehrávají hodně vysokou hru, která vás vzruší, vtáhne do děje a nenechá po celé dvě hodiny spustit oči z obrazovky. Dokonalý trik je skutečně plný dokonalých triků, kouzelnických, hereckých, režisérských i scénáristických. Ano, takhle si představuji dokonalý film.

• 19.8.2012  16:15

Leonardo DiCaprio se neomylně posunul na druhou příčku mého seznamu nejoblíbenějšcíh herců (hned za Johnnyho Deppa). A jestli jsem byla unešená z jeho Počátku, pak absolutně nevím, jak zpracovat tohle. Bohužel víc hvězdiček už dát nelze. :-) Prokletý ostrov má všechno, co si můžete přát u mysteriózního thrilleru. Nikdy jsem neviděla nic podobného, ale doufám, že těmto mistrovským kouskům ještě neodzvonilo a Scorsese a/nebo DiCaprio nás ještě mnohokrát překvapí obdobným více než příjemným způsobem. Naprosto nepředvídatelný a do detailu promyšlený děj, perfektní atmosféra, mrazení v zádech i přes kapky potu stékající po páteři... Já chci ještě!

• 19.8.2012  15:57
    Počátek (2010)

Asi největší překvapení roku 2010. Počátek je film, který musíte vidět a nejlépe vícekrát, abyste ho dokázali plně pochopit a ocenit. Trojice Nolan - DiCaprio - Zimmer dokázala vytvořit něco zcela nového, strhujícího a v podstatě neuchopitelného, až z toho jde hlava kolem.

• 19.8.2012  15:51

Budu se opakovat, viz komentář k filmu Batman z roku 1989... Nesnáším tyhle kultovní superhrdiny moderní doby, ale když se toho ujme Burton, nestačím zírat. A baví mě to!

• 19.8.2012  15:49

Nezaměnitelná burtnovská atmosféra, ze které vás ale tentokrát bude slušně mrazit. Depp je prostě nenahraditelný, dokáže se stylizovat do jakékoliv role. Ospalá díra je děsivá, temná, napínavá a skvěle hudebně podložená... prostě další lahůdka od mistra Burtona, klaním se!

• 19.8.2012  15:46

Další Burtonův mistrovský kousek a povinný film pro všechny příznivce kinematografie. Atmosféra, hudba, masky, kostýmy, triky... Nezbývá než se zhluboka nadechnout a uklidnit se. P.S.: Burton a Depp jsou mojí velkou slabinou, tak mě berte s rezervou. :-)

• 19.8.2012  15:33
    Sirotčinec (2007)

Thriller, na který se ráda podívám i několikrát, tak to už opravdu něco. Možná že to není úplně originální, ale co byste pořád chtěli vymýšlet nového? Má to vynikající atmosféru, promyšlený děj, pár opravdu děsivých momentů, ale hlavně to ani na malou chvilku neztrácí tah... Pro mě asi nejlepší film ze španělsky mluvících zemí, který jsem kdy viděla, a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

• 19.8.2012  15:11

Osvědčená francouzská klasika, která je vlastně naprosto obyčejná komedie, ale tak úžasně zpracovaná, že k tomu snad není co dodat. Audrey Tautou je roztomilá až k sežrání, nápad s trpaslíky geniální... a kdo by si občas nepřál zamotat trochu všem okolo hlavu? :-) Romantické klišé zabalené do barevného a nádherně francouzsky kýčovitého obalu, který vás prostě musí okouzlit.

• 19.8.2012  15:04
    Na vlásku (2010)

Dlouho mi tenhle film doporučovali a já pořád váhala. Americký animovaný muzikál?! Nic pro mě. A ty plakáty vám touhu po zhlédnutí rozhodně nepřidají. Nicméně jednoho nudného večera jsem si Na vlásku přece jen pustila a jsem více než mile překvapená! Bratři Grimmové ve velice zábavném a troufám si říci i inteligentním balení. Na své si ve filmu přijdou děti i dospělí, písniček je tak akorát a nejsou úplně pitomé, některé scény jsou opravdu geniální. 90%

• 19.8.2012  15:00

Americké drama, který působí tak realisticky, až to bolí. Naprosto zaslouženě získalo místo v první stovce nejlepších i nejoblíbenějších filmů. Kevin Spacey vyvolává rozporuplné emoce, člověk ho lituje a zároveň nenávidí, protože krize středního věku ve spojení s tím, jak se k němu chovají manželka i dcera, to musí být opravdu na palici, ale přece jen v nás jsou zakořeněné také nějaké rodinné hodnoty...

• 19.8.2012  14:51
    Rekonstrukce (2010)

Nechápu, proč tenhle krátký filmík nebyl použitý přímo ve filmu, ale jen jako bonus. Mimoni jsou geniální postavičky a jestli umí takhle uklízet, pak je chci domů. :-)

• 19.8.2012  02:28

Jo, takhle si taky někdy (vlastně dost často) připadám. Kéž bych byla alespoň zčásti tak úspěšná, jako tahle slavná moucha. :-)

• 19.8.2012  02:26
    Človíček (2006)

Nikdy jsem neviděla a dost možná už ani neuvidím lepší hraný kraťas. Ten kluk je prostě k sežrání, nápad kouzelný, zpracování dokonalé. A hudba úžasně úchylná. 100%

• 19.8.2012  02:25
    Nový kluk (2007)

Vtipné, poučné a zároveň děsivé.

• 19.8.2012  02:24
    Vyjdi ven (2010)

Nádherná metafora zrození lidského života, která je sice lehce schizofrenní, ale skutečně pravdivá. Porod je totiž předzvěstí toho, kolika hrůzami si ještě budeme muset v životě projít a jak se budeme snažit vyhnout tomu, aby nás to semlelo. Bez notné dávky fantazie to zkrátka nejde.

• 19.8.2012  02:22

Opravdu originální kraťas, který je sice zábavný, ale zároveň vás trošku vyděsí tím, jak s nadhledem zpracovává téma obtížných životních rozhodnutí. Ta totiž mohou být v každém věku chápána jinak, a ačkoliv čas nám většinou ukáže, jak malicherné problémy jsme řešili, ta hrůza v nás zůstává... Když se k tomu přidá ještě otázka toho, co jsou lidé ochotní udělat pro výhru i v té nejhloupější situaci, jde vám z toho hlava kolem. Ježiš, já vlastně vůbec nechápu, jak dokázali tvůrci tohle všechno nacpat do ČTYŘ minut?!

• 19.8.2012  02:18
    Únos (2006)

Jasně, téma únosu mimozemšťany je stokrát ohrané, ale já se opravdu upřímně smála. Debaty o tom, jestli Pixar má nebo nemá na víc, mi u těchto krátkých filmů přijdou mnohdy nesmyslné. Pobavilo mě to a tím si to vysloužilo plné hodnocení. Tečka.

• 19.8.2012  02:16
    Polojasno (2009)

Tak tohle vysvětlení životní záhady, kde se berou děti a mláďátka všech zvířat, je mnohem lepší než povídačky na téma "jak to dělají motýlci". :-) A ten vztah nemotorného mraku a opelichaného čápa je vážně dojemný. :-)

• 19.8.2012  02:11

Stručný průvodce historií se Scratem a jeho oříškem. Velmi povedená variace na již poměrně obehrané téma "jak malá veverka dokáže změnit dějiny".

• 19.8.2012  02:10
    Luxo junior (1986)

"Lampičkáři" aneb jak to všechno začalo. Úsměvné a na dobu vzniku velice dobře zpracované.

• 18.8.2012  02:04

Tak tohle byl hodně úchylný večerníček. Není to určené pro děti, že ne?! aneb "Emičko, udělej mi bouličku." :-D

• 18.8.2012  01:48

Film mého mládí, ani nespočítám, kolikrát jsem do svých asi patnácti viděla. Jako každé dítě (skutečně jenom dítě? asi spíš jako každého člověka) mě fascinovali dinosauři a vzrušovala představa, že by bylo možné vrátit se do minulosti a vidět je zblízka. Triky jsou na svoji dobu zcela jedinečné a mně se vlastně i dnes líbí Zemanovi dinosauři víc než většina těch počítačově vytvořených! Doufám, že tenhle film osloví stejně i další generace dětí, protože bez něj by dětské sny a fantazie byly asi o něco chudší.

• 18.8.2012  01:28

Parodie na všechna filmová klišé, která neskutečně dobře funguje a drží pohromadě, ačkoliv se ve své podstatě nejedná o nic víc než o scény nalepené na sebe. Ne že by to nemělo děj, ale přiznejme si, že zrovna na něm tenhle film postavený není. Možná proto, že Gaiman sám ho přepracovával z původní komiksové podoby. Už dlouho jsem se takhle nezasmála. Film i přes dlouhou stopáž velmi rychle utekl a já se teď marně snažím najít něco, co by mi tuhle jedinečnou podívanou a nadmíru příjemné překvapení alespoň trochu připomínalo.

• 18.8.2012  01:24

Kdo by si pomyslel, že jedna z nejlepších filmových adaptací knižní předlohy bude natočena v tom našem malém rybníčku? Perfektní herecké výkony, Hrušínský tomu samozřejmě suverénně vévodí, až mrazí. Dokonale vybroušená atmosféra, která si s tou knižní v ničem nezadá. A nesmíme zapomenout na kameru, která je i v dnešní době unikátní - vždyť se to točilo ručně a přesto tomu není co vytknout! 100%

• 18.8.2012  00:05

Francouzské filmy si pomalu, ale jistě získávají mé srdce. Jak je možné, že jsem o tomhle filmu nikdy nic neslyšela a narazila na něj pouze náhodou?! Témata, která jsou mi velmi blízká, tedy prolínání minulosti s přítomností a osudy Židů za 2. světové války v geniálně natočeném dramatu, spojení dětského i dospěláckého vnímání válečných hrůz, snad životní role Kristin Scott Thomas, propracovaný scénář bez logických lapsů... Děkuji, že takové filmy existují! A za slzy se tentokrát opravdu nestydím!

• 18.8.2012  00:01

Na film jsem se hodně těšila a dokonce jsem se přesvědčila samu sebe a dokázala jít do kina, aniž bych si k němu předem přečetla jeden jediný komentář, tak moc jsem chtěla vstřebat každý detail. A zklamaná rozhodně nejsem. Oceňuji už to, že trailer nebyl zkráceným odvyprávěním celého příběhu - alespoň já jsem tedy po jeho zhlédnutí očekávala trošku něco jiného. Rozhodně to neberte jako mínus, protože v dnešní době je to skutečný závan čerstvého vzduchu. Film samotný je krásně natočený (jak jinak, je to Scorsese) a vtáhne Vás po celou, poměrně dlouhou stopáž do děje. Trošku mi vadilo obsazení Chloë Grace Moretz, která oproti Butterfieldovi působí tak nějak obrovsky a neohrabaně, ale na celkovém hodnocení to stejně nic nezmění. 95%.

• 17.8.2012  23:55
    Geriho hra (1997)

Dojemné a (bohužel) pravdivé. Nádherně zpracovaný kraťas o osamělosti a moudrosti podzimu lidského života. 100%, tady není co vytknout...

• 17.8.2012  23:54

Nestárnoucí klasika, kterou snad viděli už všichni. Vlastně jsou všechny vtipy strašně neoriginální a stokrát ohrané, ale Rowan Atkonson je zkrátka muž (vlastně komik) na pravém místě.

• 17.8.2012  23:51

Po dlouhé době jsem narazila na film, ke kterému nemám snad žádnou výhradu. Perfektní výkony Deppa, Winslet a malého Freddieho, dojemný a krásně zpracovaný příběh, který je ve své podstatě neuvěřitelně optimistický. Jak já lituju, že jsem žádnou Zemi - Nezemi jako dítě neměla... Nezbývá než doufat, že nějakého Jamese Barrie ještě v životě potkám. A když bude vypadat jako Johnny, vůbec se nebudu zlobit! :-)