Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 28.7.2012  19:50
    Sex ve městě - Loučení (TV film) (2004)

Zábavné, dojemné, ze života. Nádherný "film o seriálu", který skládá poklonu všem jeho tvůrcům, hladí fanoušky po duši a umožňuje jim připomenout si, proč vlastně na tenhle seriál nikdy nezapomenou a budou se k němu stále dokola vracet. :-)

• 22.6.2012  23:22
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Jerry Bruckheimer mě prostě baví. A Cold Case je snad mojí největší srdcovkou. Klidně se na mě koukejte skrz prsty jako na přecitlivělou a snadno ovlivnitelnou, ale tenhle seriál mě nejednou rozplakal, donutil dojatě se usmívat, zadržovat napjatě dech a nadávat na krutost a nespravedlnost tohoto světa. Po grafické, herecké, hudební i scénaristické stránce se pro mne Cold Case řadí mezi nejlepší krimiseriály všech dob. Howgh.

• 22.6.2012  22:43

Jsem více než příjemně překvapena. Na film jsem narazila náhodou a jsem ráda, že jsem se opět jednou nenechala ovlivnit zdejším hodnocením. The Ugly Truth je svěží romantická komedie, která samozřejmě sází na klasické a stokrát obehrané schéma "ona příliš upjatá, on příliš free, nesnáší se, ale potřebují se a nakonec se do sebe zamilují". ALE! Je opravdu vtipná a některé scény (např. restaurace a dálkové ovládání) jsou naprosto originální. Plus okouzlující Katherine Heigl s nádherným úsměvem, který jí samozřejmě závidím... Už dlouho jsem neviděla tak příjemný a zábavný film. 90%

• 22.6.2012  22:28

Gérard je opět neuvěřitelný buran a asociál, Andie tradičně upjatá puritánka, která si žije ve svém dokonale nalinkovaném světě. Jenže dohromady jim to prostě funguje. Když se dvě zcela rozdílné povahy spojí, aby dosáhly svých snů, vznikne z toho (a u Weira to snad ani jinak nejde) více než příjemný film, který se v záplavě romantických komedií jen tak neztratí. P.S. Jestli na imigračním pokládají opravdu takové otázky, pak by min. 3/4 (nejen) českých manželství neprošly. :-D

• 27.8.2011  23:46

Krátkometrážní snímek, který vyloudí úsměv, nechá přeběhnout mrát po zádech i skoro vymáčkne slzičku. Zdá se to téměř nemožné, ale Burton mi opět dokázal, že je mistrem mistrů filmové oblasti. Jsem velice zvědavá, jak dopadne celovečerní snímek Frankenweenie, plánovaný na příští rok. Ale u NĚHO jsem si téměř jistá, že nám bude předložený další lahodný pokrm, který nás zasytí tak, že popcornu v kině nebude zapotřebí.

• 27.8.2011  14:38

Tenhle film se spolu se Střihorukým Edwardem postaral o to, abych se do Burton naprosto zbláznila. Karlík a továrna na čokoládu je jeden z mála filmů, které jsem viděla, aniž bych předtím četla knižní předlohu. Přesto mám pocit, že její atmosféru ztvárnil Burton dokonale a snad ji ještě umocnil. Vynikající požitek pro všechny smysly, jakoby si to užívaly dokonce i mé chuťové buňky... ;-) Co ve mně zůstává, je trvalý pocit vypadnout ze šedi velkoměsta a dostat se do tohoto barevného ráje.

• 27.8.2011  14:33
    Batman (1989)

Burton dokáže i z tak protivného námětu, jakým je pro mě batmanovský kult, udělat film na pět hvězdiček. Miluju jeho ztřeštěné postavy, barvy, kameru, hudbu... prostě všechno ;-) Když se k tomu přidá Jack Nicholson, máte o zábavu postaráno. Snad jediný film (spolu s Batman se vrací), na který jsem schopná koukat z dnešní záplavy hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi a smyslem pro trestání zla.

• 27.8.2011  14:25
    Orphan (2009)

Na tenhle film bych se na základě názvu a žánrového zařazení nikdy nepodívala. Přesvědčilo mne ale poměrně vysoké hodnocení a některé komentáře dalších uživatelů. A rozhodně to nebyla chyba. Orphan je jedním z největších překvapení na poli hororu, protože stokrát omleté téma ďábelského dítěte v domě, náležející dnes už pouze béčkovým hororům (bohužel), pojal zcela novým, originálním způsobem. Škoda jen, že si to překvapení schovává až na samotný konec filmu, a vy tak máte celou dobu pocit, že vlastně koukáte na filmovou klasiku, která je sice dobře natočená, ale vůbec ne původní. Na druhou stranu, možná je díky tomu výsledný dojem z filmu mnohem silnější...

• 27.8.2011  14:23

Když potkáte někoho nepříliš rozumově vybaveného a on to o sobě neví, dost často to bolí. Pokud však má tenhle člověk dobré srdíčko, zamilujete si ho, ať chcete nebo ne. A když se k tomu přidá schopnost zkazit, na co sáhne, máme v rukou francouzských tvůrců postaráno o jedinečnou zábavu. Vynikající film pro večírek v jednom s pizzou a vínkem, jen pozor, abyste ho v záchvatech smíchu nerozlili na postel :-) Blbec k večeři je dokonalým představitelem žánru francouzská situační komedie, a narozdíl od mnoha filmů podobného ražení se na něj můžete podívat vícekrát a stále vás pobaví.

• 27.8.2011  14:22

Pro mě jeden z nejlepších filmů, byť trochu vykradený Londonův The Star Rover (Tulák po hvězdách). Jenže jak téma cestování časem zpracovat jinak, aby to nepůsobilo kýčovitě a směšně, že. :-) Adrien Brody patří mezi mé herecké favority, ačkoliv po sobě neustále zanechává dojem polského židovského válečného hrdiny, jak ho známe z Pianisty. Pokud však tento pocit v sobě dokážete potlačit, dojem ze Svěrací kazajky to ještě umocní. Keira Knightley to podle mého názoru s roztomilými a hezounkými kukuči dost přehání, ale v tomto filmu se to až na několik okamžiků (přemýšlení v autě, jestli ho sveze nebo ne apod.) nechá vydržet a celkovou atmosféru to nenarušuje. Svěrací kazajka si vybrala osvědčené filmové efekty pro témata cestování v čase a psychiatrické léčebny a podala nám je v novém, efektním a více než zajímavém balení, které vás donutí o filmu přemýšlet klidně i několik měsíců po jeho zhlédnutí!

• 23.7.2014  14:49

Ano, animace je fajn, bavila jsem se, ale na 68. nejlepší film bych tenhle snímek rozhodně nenominovala. Přišlo mi, že nejvíce vtipu a zábavy přišlo až v posledních třiceti minutách. Za mne nadprůměrná rodinná podívaná, která ale stojí po boku řady dalších animáků na stejné či dokonce vyšší úrovni. Hodnocení na čsfd chápu jako směs nostalgie a porovnávání s ostatními asterixovými filmy.

• 25.4.2014  23:58

Čekala jsem trochu více muziky, vyloženě zklamaná ale nejsem. Párkrát ukápla slzižka, párkrát jsem se od srdce zasmála, troška té romantiky, troška dramatu, nádherná zvířata a rozkošná Maggie, co víc si přát. :-) Matt Damon a Scarlett Johansson byli podle očekávání skvělí. Jen by to chtělo trošku dovypilovat, možná prokrátit scénář a dokonalý oddechový film by byl na světě. 70%

• 13.4.2014  02:53

Bizarní a silně nekorektní film, který je natočený s neuvěřitelnou lehkostí. Moje islandská premiéra dopadla na jedničku. Ne že by film neměl žádné mouchy, s hlavním hrdinou jsem chvilku měla problém se ztotožnit, ale pak už to všechno odsýpalo v šíleném tempu, naprosto nezastavitelně a bezhlavě - a já se královsky bavila. Hlynur je moderní isladnský hrdina, který ztělesňuje snad všechno, čeho se v dospívání bojíme a s čím bojujeme. Jenže on má navíc to "štěstí", že se mu jeho noční můry vyplní, vlastně že je realita dokonce předstihne. A on se s tím vypořádává po svém... Naprosto dokonalá scéna ve sněhu těsně před dokoncem mě úplně odzbrojila. Velmi, velmi silné čtyři hvězdičky.

• 8.4.2014  23:53

Sprostá citová vydíračka s naprosto brilantními hereckými výkony. Září především Sean Penn, ale ani Michelle Pfeiffer a Dakota Fanning nezůstávají pozadu. Film ve vás vyvolá řadu rozporuplných pocitů - já sama vlastně ani po zhlédnutí nevím, na čí straně bych v procesu stála (ale obávám, se že Samova by to bohužel nebyla) - a rozhodně za váš čas stojí, a to nejen pro krásný Dakotin ksichtík a excelentního Seana, který dokáže zahrát snad cokoliv. Námět 55%, za herce celkem 70%.

• 7.4.2014  17:40
    Mike a Molly (TV seriál) (2010)

Velmi podceněný seriál. Jo, Billy Gardell alias Mike mi občas leze s tím svým přitroublým obličejem na nervy, ale jinak hraje dobře a Melissa neboli Molly mu k tomu zdatně sekunduje. Co je ale nejdůležitější - seriál má šmrnc a tah, je správně praštěný, sentimentální ve snesitelné míře a neskutečně milý. A jestli se někomu nelíbí námět lásky dvou tlouštíků, měl by se zamyslet nad tím, co chce v seriálech vidět - vysněný svět krásných, štíhlých a bohatých, nebo reálný svět nedokonalých, ale o to lepších a zábavnějších lidí?

• 7.4.2014  17:31

Já jsem se teda opravdu bavila. Jestli máte chuť na komedii, která se nesnoubí s žádným dramatem, pak jste kápli na to pravé. Klišé v podobě námětu hluchý a slepý vůbec nevadí, ba právě naopak, už samo o sobě působí v tomhle filmu mile a úsměvně. Pryor a Wilder jsou skvělá herecká dvojka a jejich výkony táhnou celý film. 70%

• 7.4.2014  13:02
    Dharma & Greg (TV seriál) (1997)

Tenhle seriál mi v něčem připomněl Will a Grace - prvních pár dílů je rozpačitých, říkáte si, že z toho asi nic nebude. Jenže pak se vám hlavní postavy dostanou pod kůži a začnete si to vážně užívat. Dharma a Greg je lehce nadprůměrný sitcom, který vás místy bude dohánět k šílenství. Potkávají se tu totiž lidé ze dvou extrémně odlišných světů - světa bohatých konzervativních snobů a světa ulítlých hipízáků, kteří touží po prapůvodním spojení člověka s přírodou. A že se tohle spojení neobejde bez řady neskutečně vtipných situací, to už snad nemusím dodávat. Po zhlédnutí celého seriálu musím říct, že mi Dharma, Greg a jejich rodiče budou opravdu chybět. 70%.

• 7.4.2014  12:44
    Jméno (2012)

Francouzi jsou prostě mistři konverzačních komedií. První polovina filmu je naprosto skvělá, nemám co vytknout. Pak ale přichází řada hluchých míst, které celkový dojem trochu kazí. Snímku by slušela kratší stopáž a trochu méně dramatických scén. I tak jsem ale velmi spokojená, herecké výkony jsou parádní, nápad se jménem skvělý. P.S. Pokud neumíte francouzsky a máte film v originálním znění, nečekejte žádnou oddechovku - jako každá konverzační komedie je i Jméno na čtení titulků dost náročné. Zábava je ovšem zaručena. Pepito! :-)

• 20.1.2014  21:27
    Sherlock (TV seriál) (2010)

První dvě série naprosto brilantní - excelentní herecké výkony, skvělý vizuál, vynikající kamera, zajímavý scénář, propracované dialogy i monology. Nevadí mi, že se tvůrci od předlohy odklonili trochu více, však je to seriál na náměty. Oproti předchozím dvěma filmům se Sherlockem zasazeným do moderního prostředí, které mě opravdu neuchvátily, jsem spokojeně předla a vrněla. Tedy až do třetí série, která je maximálně na tři hvězdy. Kde se najednou vzalo tolik sentimentu? Kam se vytratil perfektní scénář? Opravdu doufám, že čtvrtá série to napraví, protože na tohle bych se dále dívat nechtěla. Možná by nakonec přece jen neškodilo trochu více se inspirovat knižní předlohou a vrátit se zpět do zaběhnutých kolejí. Ono čeho je moc, toho je příliš, a hranice mezi "zamotaným a překvapivým" a "neuvěřitelným a překombinovaným" je opravdu tenká...

• 30.10.2013  10:09
    Zajatci předměstí (TV seriál) (2011)

Mezi sitcomy posledních let zaujímá tenhle počin docela vysokou příčku. Nechybí samozřejmě přeslazené scény a morální poučení v každém díle, ale jinak je to vtipné, má to spád a život v amerických stereotypních předměstích to vykresluje opravdu dokonale. Takže za mě 70%.

• 30.10.2013  10:04
    Kopačky (2008)

První polovina filmu je nudná a zbytečně natahovaná, v druhé půlce se to ale slušně rozjíždí a já se opravdu bavila. Mila Kunis je jako vždy rozkošná, Jason Segel překvapivě snesitelný. A naučila jsem se nové slovo! Humuhumunukunukuapuaʻa je prostě nejlepší ryba! :-D

• 29.10.2013  23:22
    Hung - Na velikosti záleží (TV seriál) (2009)

Ona je to vlastně taková typická americko-HBOvská studie lidské osamělosti zasazená do rámce hořkosladkého komediálního dramatu. Lehce provokativní téma, které by asi v dnešní konkurenci odvážných erotických scén samo o sobě neobstálo. Za pány to budou spíše tři hvězdičky. Jenže, milé dámy a nevyhranění gentlemani, k Hung se podává extra pikantní omáčka v podobě neskutečně (ano, já vážně použiju onen proslulý facebookový výraz) šu*ézního Thomase Janea, takže někdy kolem třetího dílu zjistíte, že si musíte měnit kalhotky (trenýrky) hned po úvodní znělce... a to se prostě počítá! ;-)

• 29.10.2013  23:15

Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-)

• 29.10.2013  23:11
    Rebelka (2012)

O třídu lepší, než jsem původně čekala, ale ani tak to prostě na úplnou animovanou špičku nedosáhne... Merida je kouzelná, tři bráškové jsou rozkošní, skotský přízvuk tomu dodává ten správný šmrnc. Jenže příběh je prostě tuctový a šablonovitý a strašidelnější místa ve filmu prostě nefungují. Sečteno a podtrženo, krásné čtyři hvězdy. :-)

• 23.7.2013  18:09

Velmi silné tři hvězdy. Enter Nowhere je rozhodně originální snímek s poněkud závadějícím žánrovým zařazením, protože o horor se nejedná ani náhodou, je to spíše atmosférické mysteriózní drama. Nápad na scénář je skvělý, bohužel zpracování trochu pokulhává, především v první půlce filmu. Kýčovitý konec se od odhalení celé zápletky nechal očekávat, snad to ani jinak udělat nešlo; ten dětský kolotoč to ale trochu pozvedl. Celkově jsem spokojená - dostala jsem víc, než jsem od snímku dle zdejšího hodnocení a obsahu čekala. :-) //// Po dvou dnech měním hodnocení na čtyři hvězdičky, protože si to film v porovnání s jinými opravdu zaslouží...

• 30.6.2013  23:01

Jedničce se prostě nic nevyrovná. Nebylo to špatné, pobavila jsem se, několikrát se opravdu od srdce zasmála, ale celý děj mi přišel poslepovaný nekvalitním lepidle na papír, jako by tvůrci nevěděli, jak nakonec hlavní hrdiny dostat z té školy do továrny na strašení. Navíc si Pixar mohl mnohem líp vyhrát s různorodostí příšerek ve škole. A pro toho, kdo viděl první díl, pak nový Mike a nový Sulley působí opravdu zvláštně - postavičky jsou úplně stejné jako v předchozím filmu, a přesto se najednou vůbec neznají a vzájemně se nesnášejí. Na mém výsledném hodnocení se podepsalo i to, že jsem celou dobu čekala na onen úžasný záběr s disco koulí z traileru, a on ve filmu vůbec nebyl! Jo, to je tak, když se dělá monstrózní reklama rok předem a vypustí se trailery ve chvíli, kdy ještě vůbec není jasné, které záběry nakonec ve filmu zůstanou... 75%

• 30.6.2013  00:36

Glenn Close je tedy opravdu psychopatka k pohledání, jen co je pravda. Jen prosím, tohle ať přítele ani nenapadne zkoušet. Mám svá zvířátka ráda. Uf... S husinou po těle za 70%.

• 29.6.2013  02:29

Poprvé mohu říci, že jsem s Aronofskym celkem spokojená. Pořád to tedy není na pět hvězdiček, ale už se jim to zatraceně blíží. Ještě stále mi jeho styl přijde na povrchu příliš afektovaný a uvnitř citově plochý, ale příběh je tady opravdu silný a výkon Natalie překvapivě povedený a já tak mohu s klidným svědomím všem doporučit ke zhlédnutí, i přes osobní lehkou averzi k jeho režisérovi.

• 29.6.2013  02:11

Yellowstoneský Méďa Béďa si našel pár nových kamarádů a vyrazil si užít nějaké to dobrodružství taky mimo park. A já se u toho dobře bavila, ať si říká kdo chce, co chce. Není to sice špička animovaných komedií, ale příjemné odpoledne si užijete i tak. A to se počítá. :-)

• 29.6.2013  00:12
    Žár těla (1981)

Osmdesátá léta z tohohle filmu čiší každým coulem, takže některé scény už dnes působí spíše úsměvně. Přesto se jedná o velmi atmosférickou podívanou, která vás nenechá přepnout kanál. Na svoji dobu - a vlastně i tu dnešní, co si budeme nalhávat - je to více než povedený počin. Navíc pokud zoufale hledáte něco, co vám aspoň trochu připomene ty pocity, když jste si poprvé pustili Základní instinkt, jste tu na správné adrese. 80%