Margerie

Margerie

okres Praha

• 11.9.2012  15:01
    Správná Susan (TV seriál) (1996)

Český název se tedy moc nepovedl, vůbec o seriálu nevypovídá. Já jsem se ale královsky bavila, nechápu zdejší nízké hodnocení. Suddenly Susan má všechno, co by povedený sitcom měl mít - příjemné a zároveň střelené postavy, vnitřní příběh propojující jednotlivé díly a vtipné scény a dialogy, které jsou opravdu inteligentní. A oceňuji to, jak se tvůrci vyrovnali se ztrátou jedné z hlavních postav, klobouk dolů. Seriál příjemně graduje a myslím, že s každou další sérií je na tom líp a líp. Proto také 75%.

• 11.9.2012  14:47
    Famílie (TV seriál) (2010)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%

• 11.9.2012  14:39
    Moje rodina (TV seriál) (2000)

Povedený britský sitcom, který si celkem zdárně udržuje nastavenou laťku od začátku až dokonce. Vynikající suchý humor, který asi nesedne každému, ale kdo má tohle rád, určitě si přijde na své. Herecké výkony Lindsaye a Wanamaker jsou opravdu na dobré úrovni. 80%

• 10.9.2012  18:20
    Frasier (TV seriál) (1993)

Příjemný sit-com, který působí trochu britsky, čímž je hned sympatický. Některé nápady jsou super, díl s "moučnými dětmi" mě naplno rozesmíval ještě týden po zhlédnutí, baví mě i neviditelný přízrak Nilesovy manželky, který se vznáší každým dílem, lechtá vás pod bradou, ale přesto nikdy není spatřen. 80%, jsem velmi příjemně překvapena.

• 10.9.2012  18:04
    V těle boubelky (TV seriál) (2009)

Super oddechovka, která si na nic nehraje, ale přesto (a proto?) mě zaujala a bavila po celou dobu sledování. Brooke Elliott je mi hodně sympatická a celkový koncept seriálu je promyšlený tak, aby se v nejlepším mohlo skončit a nic se zbytečně nenatahovalo. Kdyby se vypustila ta taneční a pěvecká čísla, zvedla by se úroveň ještě o trochu nahoru a červené barvě v profilu tohoto filmu by už nic nebránilo. :-) Za mě ale i tak 75%.

• 10.9.2012  17:58
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Zajímavé, tak trochu orwellovsko-huxleyovské sci-fi, které se ale postupně propadá až příliš do řešení osobních pohnutech hlavní hrdinky. Kdyby se tvůrci trochu víc drželi nestranného pohledu na Dům loutek, mohla by to být opravdu pecka. Ale i tak 75%.

• 10.9.2012  17:49
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Seriál, který vás ze začátku opravdu chytne, jenže po zhlédnutí poloviny první série zjistíte, že vlastně nepřináší už nic nového. Zkrátka jedna šablona pro všech 29 dílů. Ellen Muth vám nakonec začne připadat strašně nesympatická... a ve výsledku zjistíte, že jste vděčni tvůrcům, že nenatočili víc než dvě série. Aspoň v tom tedy měli dostatek soudnosti. Jediné, na co se v novém dílu těšíte, jsou ty úžasně úchylné smrti, a i těch pak začne ubývat, protože jsou nahrazovány osobními problémy hlavních hrdinů. Na druhou stranu - existuje řada mnohem horších seriálů. Tohle je aspoň originální. :-)

• 10.9.2012  17:41
    Mr. Bean: Animované příběhy (TV seriál) (2002)

Na hraného Mr. Beana to samozřejmě nemá, ale i tak jsem se slušně bavila. Chce to teda ztišit zvuk, páč to co se line z repráků je občas fakt příšerný a za těch 10 minut by vás sousedi asi zabili. :-) Ale jinak je to povedený seriál, u kterého trochu nechápu poměrně nízké hodnocení. Animace je slušná, Mr. Bean si je hodně podobný i mimikou a gesty, a zase to posunuje jeho hranice trošku dál, protože co si budeme povídat, tužka a papír toho občas snesou víc než film - viz hned první díl. 75%

• 10.9.2012  02:38

Kdyby to bylo animované nebo dokonce hrané, nestálo by to za nic a jen by se to zařadilo do plejády nudných a zbytečných teenagerovských horůrků, kde hlavně musí stříkat krev. Ale ta plastelína tomu dodává zvláštní kouzlo, kterému se prostě nedá odolat. Opravdu jsem se pobavila, je to morbidní, ale je to tak.

• 8.9.2012  01:23
    Oxygen (2004)

Krásná pomůcka pro výuku chemie, škoda, že je to tak krátké a že není víc dílů. Jinak opravdu originální kraťas, který je dobře zpracovaný a pro ty, kteří měli k chemii stejný vztah jako já (fffuuu), by to bylo do hodin více než příjemné zpestřední, díky kterému by možná i něco uměli... :-)

• 7.9.2012  18:37

Čekala jsem něco jako Toy story, ale to jsem se spletla. Hlavní myšlenka tohohle krátkého filmu je někde úplně jinde, což je super, protože si tam najdou svoje děti i dospělí. Ty hračky jsou parádní a hudba nemohla být napsána lépe. Na svoji dobu opravdu skvělý počin. Jen mě mrzí detaily, které nebyly dotažené - např. hasiči a požár. 80%

• 7.9.2012  18:33
    Pro ptáčky (2000)

Roztomilý animák, který ve třech minutách řekne přesně to, co bylo jeho záměrem. Ale mě zpočátku ty zvuky, které ptáčci vydávají, spíš rozčilovaly. Natolik, že musím jít o hvězdičku dolů.

• 1.9.2012  03:09
    Casper (1995)

Povedený rodinný film, který pobaví i dospělého. Jako dítě jsem ho zbožňovala, takže přiznávám, že jedna hvězdička je možná tak trochu navíc, ze sentimentu. Nicméně i dnes se na Caspera ráda podívám, a přestože mám dobrodružná dětská léta za sebou, stále si přeju koupit starý dům a objevit v něm tajnou chodbu za knihovnou, přes kterou se v pohodlném křeslem projedu až do vynálezcova doupěte plného tajných záhadných páček, tlačítek, vodiček a já nevím čeho ještě. :-) 75%

• 20.8.2012  04:09

Namlsaná Koralínou, rozhodla jsem se zhlédnout další film, na kterém Selick pracoval sám. Ne že by to bylo špatné, zajímavý nápad i zpracování, ale chybí tomu to něco, co má v sobě Selick (doufám) až nyní, podezřívám ho, že díky spolupráci s Burtonem...

• 20.8.2012  04:05

A co jste všichni čekali, když Burton dostane do rukou tenhle film? Uznávám, že v jeho filmografii se jedná o trošku slabší kus, ale i tak. Barvičky barvičky barvičky, to mi vlastně k téhle fantasy pohádce stačí. Příběh přece stejně všichni známe nazpaměť, tak proč si s ním trochu nepohrát? :-)

• 20.8.2012  04:00

Film, u kterého jsem jako dítě přemýšlela, jestli by mě opravdu jakožto holčičku měl bavit, když je tam robot a kovboj. Dnes už vím, že ano, protože je to především příběh o pravém přátelství, které může existovat na mnoha rovinách - dokonce i mezi člověkem a hračkou nebo hračkou a hračkou. Krásné animované zpracování, na 90. léta opravdu dodatečně klobouk dolů!

• 20.8.2012  03:58

Jo, nepatří to mezi moje top animované filmy, ale i tak jsem se solidně bavila. Zajímavý nápad, praštěné zpracování co do výběru zvířecích postav a především skvělé zvukové efekty. Nejúžasnější je scéna během boje, kdy se panda při pádu z výšky odrazí od protivníkova obličeje a jeho zadek za neustávajícího třesu faldíku vydá táhlé "pmmmmmmmmmmmm". Možná trochu laciné, ale u nás doma už kultovní. :-)

• 20.8.2012  03:55
    Saturnin (1994)

Knížka úžasná, film hodně dobrý. Jo, i v Čechách se kdysi točily kvalitní filmy. Jen škoda, že si tvůrci nedali více práce se zpracováním kompletní Jirotkovy knihy, tady by to myslím vůbec nebylo na škodu. Ale jinak se člověk opravdu celou dobu neskutečně baví. A humor je to nádherně čistý, nenásilný, nefekální, zkrátka inteligentní, a to abychom dnes hledali jako jehlu v kupce sena.

• 20.8.2012  03:45

Vynikající atmosféra, příjemná změna v podobě černobílého ladění filmu, dobová hudba, dobří herci... jen ta propracovanost děje se nám někam ztratila... Film si hraje na obyčejné drama o obyčejných lidech z obyčejných 40. letech a je do toho zabraný tak moc, že nějak zapomněl, že vlastně vypráví svůj příběh nikomu, kdo o něm do stisknutí tlačítka play vůbec nic nevěděl... škoda, potenciál to mělo veliký...

• 20.8.2012  03:42

Jako správný milovník Paříže a všeho francouzského jsem tohle prostě musela vidět. A jsem mile překvapena. Povídkových filmů jsou totiž podle mého názoru jen dva druhy - ty, které se rozpadají před očima a postrádají jakoukoliv hlubší myšlenku, a ty, které naopak nějakým záhadným způsobem drží pohromadě (že by kouzelné lepidlo?) a zcela vás pohltí. Paříži, miluji Tě je naštěstí ten druhý případ. Přijde mi to o to překvapivější, že jednotlivé povídky pochází od různých režisérů. Milé, uklidňující, pozitivní, zkrátka nadupané tou pravou energií, kterou potřebujete ve chvílích největšího stresu.

• 19.8.2012  15:42
    Rituál (2006)

A co, mě prostě Cage a tenhle styl filmů baví! Netvrdím, že není co vylepšovat, a možná trošku pozměním názor, až se jednou podívám na původní film, ale čtyři hvězdičky prostě musím dát na protest proti nízkému hodnocení.

• 19.8.2012  14:55
    Výměna (2008)

Eastwoodovo pojetí mi nevadí, ba naopak, ale Angelina mi do hlavní role prostě nesedí. Dostat to někdo jiný, mohlo by být hodnocení vyšší. Ale i tak se jedná o zajímavý film, který Vám v paměti uvízne na hodně dlouho...

• 19.8.2012  14:47
    Bílá vdova (2000)

Příjemná britská komedie na nedělní odpoledne. Film má pomalejší rozjezd, ale pak se chytne a má naopak skvělý spád. Brenda Blethyn je šik dáma ve střední letech, která vás svojí naivitou a zároveň vnitřní silou okouzlí. A zhulené prodavačky jsou opravdu zábavné. 80%

• 18.8.2012  01:41

Jeden z nejoriginálnějších satanských hororů / thrillerů, natočený podle nejlepší knihy geniálního spisovatele jménem Ira Levin. A právě proto, že se jedná o adaptaci, nemůžu dát plný počet v hodnocení. Atmosféra je perfektní, scénář podle knihy zachovaný, ale to NĚCO, co dokázal Levin vdechnout své knize, mi tady jaksi chybí. 80%

• 17.8.2012  23:47
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Pro velkou část populace asi dost obtížně zkousnutelný seriál. Parodie na britskou upjatou a zároveň úchylnou společnost dovedená až do absurdnosti. To se prostě musí vidět od začátku až do konce.

• 17.8.2012  23:44

To je tak ujetý, až se mi to líbí. :-D Vysmátá čtvrthodinka, sympatické je i to, že si tvůrci na nic nehrají a v podstatě nedokonalost svých filmových triků schválně staví naodiv.

• 17.8.2012  23:28
    Igor (2008)

Příjemný animák, který má zajímavou tmavou atmosféru, ale na mistrovské kousky z dílny Burtona nebo Selicka zkrátka nemá. Škoda, námět je poměrně originální. Bohužel i v rámci krátké stopáže se člověk občas začne nudit, na druhou stranu některé vtípky a scény jsou skutečně podařené. Hvězdičku navíc za zajímavou hudby a texty k písním. The bigger the figure the better I like her The better I like her the better I feed her The better I feed her the bigger the figure The bigger the figure the more I can love :-D

• 17.8.2012  01:12

Laura Dern mě opravdu překvapila. Díky jejímu úžasnému výkonu bych rozhodně tenhle film nepovažovala za čistou komedii, satira zamířená vůči americké společnosti bouřící se proti potratům či naopak proti potlačované svobodě projevu a právu na vlastní rozhodnutí se zde mísí s dramatem, které se odehrává uvnitř hlavní hrdinky a přesto na diváka působí obrovskou silou. Laura je pro mne zkrátka nejnovějším objevem mezi holywoodskými herečkami.

• 29.7.2012  00:38
    Nezvaná (2009)

Film postrádá ten správný drive, ale na druhou stranu mě rozuzlení opravdu překvapilo. Možná se jedná o zaběhnutý scénář a moje překvapení je tak vlastně pouze důsledkem nedostatečné znalosti filmů podobného žánru, ale i tak zvedám za pro moji maličkost překvapivou pointu hodnocení ještě o jednu hvězdičku.

• 28.7.2012  20:03

90. léta z toho čiší, takže z těch nejakčnějších scén člověk nic nevidí a nemá se tedy čeho bát. Doufám, že někdy uvidím díl seriálu nebo film, kde se něco skutečně vyřeší. Ale je to zkrátka kult a tomu se nadá odolat. 75%