Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 11.9.2012  15:02
    Timon a Pumbaa (TV seriál) (1995)

Není to úplně pitomé, možná i místy vtipné, ale jako dítě jsem se u toho prostě nebavila, a podle toho se přece pohádky hodnotí... 50%

• 11.9.2012  14:56
    Pět dětí a to (TV seriál) (1991)

Příjemné rodinné fantasy, které by sice mohlo být o dost lepší, ale taky jsou to 90. léta, takže nemůžeme chtít zázraky. Ale já jsem se vždycky ráda podívala, když jsem na to v televizi náhodou narazila. 60%

• 11.9.2012  14:55
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

No, tak na tohle asi nemám moc žaludek. Dan Clark je maximálně nesympatický, odporný a oslizlý, fuj, na to se fakt nedá dívat. Ale některé vtípky a scény se tvůrcům opravdu povedli, a po druhé sérii musím říct, že jsem se přes nesympatie ke Clarkovi občas i přenesla a ležela smíchy. Hlavně díl s návštěvou bohatých rodičů jeho milenky je prostě bomba. 75%

• 11.9.2012  14:53
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Je to jiné, je to nové, ale je z toho vymáčknuto málo, námět má mnohem větší potenciál. Ale ta Monkova pedantičnost a veškeré fóbie mě vždycky pobaví. 65%

• 11.9.2012  14:50
    Kancl (TV seriál) (2005)

Trapný seriál, který je bohužel málokdy vtipný. Chystám se na originál, doufám, že britský humor tomu dodá ten správný šmrnc. Nicméně tohle se prostě nepovedlo, a handycam tomu jenom ubližuje. 60%

• 11.9.2012  14:44
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Vypadá to na sexy upírskou podívanou, realita je trochu někde jinde. Já jsem v půlce první série přestala mít chuť dívat se dál, protože mě nebaví hloupé dialogy ani zvláštní výběr herců. Hlavně Anna Paquin mě neskutečně irituje. Oceňuji originalitu v přístupu ke zpracování upírského námětu, ale to je tak všechno. Kdo ví, třeba jsem to vzdala brzy a až se jednou budu hodně nudit a rozhodnu se dívat dál, možná si mě to získá. Prozatím 65%.

• 11.9.2012  14:40
    Chlapi sobě (TV seriál) (2004)

Snaha byla, pár scének je opravdu povedených, ale myslím, že je po zhlédnutí každému jasné, proč tenhle seriál skončil po 19 dílech. Ukrát to na krky, prdy a chlapský nepořádek po celém domě prostě dýl nejde.

• 10.9.2012  18:15
    Deník zasloužilé matky (TV seriál) (2001)

Fajn komediální seriál, který vás zabaví, k žehlení a podobným nudným domácím činnostem je jako dělaný, stejně jako k pauze mezi učením se na zkoušku... ale jinak je to spíš slabší průměr, jediný, kdo pořádně hraje, je Reba, a ty střelené a hlavně neskutečně hloupé postavy vás po čase opravdu začnou dohánět k šílenství.

• 10.9.2012  18:13
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Louic C.K. mi nikdy úplně neseděl, navíc tohle je opravdu až příliš fekální a zvrácený humor, který mě ve většině případů spíš znechutil, než pobavil. O některých tématech se zkrátka podle mého názoru nežertuje. Slabší povahy by se proto seriálu měly vyhnout obloukem. A taky ti, kteří na sebe nechávají nalepit depku kapající z televizního monitoru. Komedie? To fakt nevím, asi o tomhle žánru mám jiné představy. 50%

• 10.9.2012  17:45
    Nešika (TV seriál) (2011)

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy.

• 10.9.2012  02:31

Hezká animace, taková čistá. Jenže na 10 minut je tam málo vtipných scén a nevyužitý potenciál z toho přímo čiší.

• 9.9.2012  23:45
    V pasti (2005)

Napsat, že i s malým kašpárkem se nechá zahrát velké divadlo, by tady asi vyznělo hodně ironicky. Ale přesně takový mám z tohohle dramatu o dvou hercích pocit. Luxusní herecký výkon podává především Ellen Page. Škoda, že je to tak natahované, protože to celkový dojem spíše kazí a sráží to hodnocení. V pasti je neskutečně syrový film, který vás celou dobu drží v napětí - udělá to, co slibuje? a kdo je tedy vlastně ten špatný či psychicky narušený? Prostříhat pár scén by stačilo k tomu, aby to napětí v divákovi nepřerůstalo do natolik neúnosných mezí, že film raději stopne a posedí si chvilku se skleničkou džusu na balkóně, než se k němu vrátí. Nicméně oceňuju fakt, že se tvůrci skutečně drželi daného žánru a nesklouzli k béčkovému krvavému hororu. 70%

• 7.9.2012  18:47
    Neznámí (2003)

Především je to značně nereálné, dva cizí lidé na sebe dneska prostě kašlou! Film, který měl dobrý původní záměr, ale zpracování to všechno zkazilo. Sází na líbivé obličeje obou hlavních protagonistů, kteří na sebe hází okem tak okatě, až se na to nedá koukat. 55%

• 7.9.2012  00:51
    Lovefield (2008)

Zajímavý nápad na film i zpracování. Jenže po technické stránce je ještě hodně co zlepšovat, aby to bylo opravdu přesvědčivé. Vím, že i do šesti minut by to šlo nacpat jinak, aby to opravdu diváka vzalo za srdce a ta zápletka (ano, prozradím vám, že tam je zápletka) vyšla z hlediska efektu Ratthemu tak, jak ji asi plánoval. 68%

• 1.9.2012  01:00

Nevím, co si mám o tomhle filmu myslet. Nápad není špatný, pohled do toho, co se děje za zavřenými dveřmi v rodině s autistickým dospívajícím dítětem je sám o sobě velmi zajímavý... ALE... špatně vybraní herci celkový dojem neuvěřitelně srážejí, Rhys Wakefield se neustále tváří hrozně pitomě, namísto aby vyjadřoval kýžené emoce, Toni Collette je tradičně unavená a psychotická matka, která vám zkrátka musí být hrozně nesympatická, Gemma Ward je nemastná neslaná, Erik Thomson na první pohled odpudivej, ačkoliv tady by tak asi působit neměl... na druhou stranu pár opravdu silných scén se ve filmu taky najde, a to najednou všichni předvedou, že by hrát i uměli, kdyby jen trošku chtěli a snažili se... jediný kvalitní herecký výkon po celou dobu filmu ale podává Luke Ford, což je zatraceně málo, a já tenhle rozpor prostě nechápu... a co sakra měly znamenat ty scény s medvídkem?!?!?! Mám si to vyložit tak, že pár typu Collette a Thomson se nemůže divit, že má autistického potomka, nebo co?! 65%, škoda nevyužitého potenciálu...

• 22.8.2012  01:01

Radcliffe na tuhle roli zkrátka nemá. A nemyslím tím prozatím, ačkoliv samozřejmě jako otec čtyřletého dítěte prostě nevypadá. Podívejte se, jak je toporný, žádná mimika, žádná gesta, všechno je nedůvěryhodné až směšné... Navíc je příliš brzy na to, aby dostával takovou roli, když ho fanoušci stále ještě mají silně zarytého jako Harryho (změní se to vůbec někdy? víme, jak končí tito "herci jedné velké role"), a už vůbec, ale vůbec bych nedoporučovala, aby byl v jakémkoliv filmu s ním záběr na parní vlak projíždějící typicky anglickou krajinou. Hogwarts forever :-D Tedy ovšem pokud si tvůrci celého filmu nedělali tak trochu legraci z konotací, které Radcliffova postava vyvolává, a možná i z duchařin tohoto typu vůbec. Což tak trochu doufám, protože je to asi nejpříjemnější vysvětlení koncepce Ženy v černém. Nic proti hororové klasice, pokud je to dobře natočené, ale přece jen už těch fotek, na nichž najednou vidíte další osobu v okně, a které jsou nevysvětlitelně rozdrápané, zatímco na chvíli usnete, havranů žijících v opuštěném domě a duchů, kteří se zjevují i s efekty podle toho, jak umřeli, bylo dost. Žena v černém je opravdu zvláštní film - není ničím výjimečný, často jsem vyprskla smíchy nad absurdností některé scény či se aspoň pousmála nad jejich předvídatelností, ale přesto se mi vryl do paměti a asi jen tak nezmizí. Ty hračky jsou prostě geniální, vlastně díky nim věřím, že se mělo jednat tak trochu o parodii, některé z nich snad začnu shánět po bazarech, protože opice hrající na maracas se opravdu jen tak nevidí. :-D Celkový dojem - dobře zvládnutá kamera, scénář děravý v mezích normy, příšerný herecký výkon Radcliffea, průměrné triky, předvídatelné lekačky. Trošku to sem tam zamrazí, ale třeba takový Sirotčinec jsem prožívala o xxx procent víc... A konec? To už není ani béčkoidní (doplňte si po zhlédnutí libovolné písmeno z abecedy sami), zbytečně sráží celkový dojem, je opravdu stupidní... a já si nemohla pomoct, ale znovu jsem musela myslet na HP, konkrétně na poslední díl - bílá mlha, vlakové nádraží... po pečlivém porovnání dlužno říci, že v Ženě v černém je tahle scéna sice hloupá, ale ne tak směšná a trapná jako v inkriminovaném filmu o Jindřichu Hrnčíři a jeho kouzelném mávátku. 70%

• 20.8.2012  04:10
    Moongirl (2005)

Milý animák, ale tak moc poetický, až zvládne během 8 minut začít nudit...

• 20.8.2012  04:07

Páni, ja kvůli Burtonovi viděla i pár opravdu pitomoučkých filmů, a to od začátku do konce - možná bych se vážně měla jít léčit. :-D Ale tak proč ne, na něčem se přece musel naučit, co rozhodně nikdy nedělat, aby nás pak mohl začít zásobovat svými filmovými klenoty. Jinak samozřejmě ukřičené, nerealistické, trošku víc hloupé a trošku mám pocit, že z nás vlastně Burton střílí (ačkoliv prý přichází v míru). :-D

• 20.8.2012  04:02

Tak koukám, že zase jednou poplavu proti proudu. Mě prostě jednička bavila mnohem víc, tohle už je na mě trochu přeplácané. Mám podobné pocity, jako když po úžasném Sám doma 1 zapnete i 2, a přestože se celkem solidně bavíte, uvnitř prostě víte, že na původní film to nemá...

• 20.8.2012  03:49

Pullmanovo fantasy sérii jsem jako náctiletá milovala a na tohle filmové zpracování jsem se strašně moc těšila. Ach jo... Osekaný děj, který díky vypuštěným a pozměněným scénám už moc nedává smysl, špatně provedené triky, žádné udržování diváka v napětí, prostě nic. A co mě děsí ještě víc, to je naprosto příšerný herecký výkon Nicole Kidman. Tohle že je moje nejoblíbenější herečka?! Tři hvězdičky ze soucitu, nebo možná spíš z lítosti nad paskvilem, který vznikl z tak úžasné knihy.

• 20.8.2012  03:30
    Donnie Darko (2001)

Přiznávám, asi jsem to prostě nepochopila. Uniká mi smysl tohohle filmu a především důvody, proč patří mezi nejlepší a nejoblíbenější filmy tady na čsfd. Možná to jednou poberu, jestli se na to tedy ještě někdy donutím koukat. V tuhle chvíli můžu jenom říct, že první polovinu filmu jsem se jenom smála nad jeho absurdností a druhou polovinu už se nezadržitelně nudila.

• 18.8.2012  01:34
    Náhradníci (2009)

Bože, tak na tenhle film už jsem skoro zapomněla. Ohodnocený ho mám už nějakou dobu, ale kdybych se k němu náhodou nedostala na čsfd znovu, asi by už úplně upadl do temnot věčného zapomnění. Vzpomínám, jak jsme se s přítelem na film těšili a vyrazili do kina. Bruce Willis, akční sci-fi s prvky thrilleru, to znělo více než slibně. Bohužel si také vzpomínám na naše rozčarování, když jsme z kina odcházeli. Film neurazí, ale také vám nic nedá. Je to příjemné, skoro podprůměrně dlouhé, nevleče se to, má to zajímavý nápad, ale (ALE!!!) nic víc. Škoda, být to zpracované trošku jinak, možná méně akčně, mohlo to být jedno z překvapení roku.

• 17.8.2012  23:42
    Eel Girl (2008)

Velice originální nápad, povedený kostým i triky. Jen by to sneslo ještě pár minut navíc, aby byla pointa skutečně dotažena do konce.

• 17.8.2012  01:08

Na tenhle film jsem se těšila dlouho a teď jsem trochu zklamaná. Jistě, už bych měla být dávno zvyklá, že filmy na své knižní předlohy většinou prostě nedosahují. Ale i tak - z námětu se nechalo vytřískat mnohem víc. Kámen úrazu bych viděla v samotném obsazení, Gellar prostě není Veronika a nikdy jí být nemůže. Spousta zbytečných a protahovaných scén na úkor toho, co mělo vyznít jako hlavní. Některé klíčové scény dokonce chyběly úplně. A závěr za který by se nemuseli stydět tvůrci žádné béčkové romantické komedie a který úplně postrádal hlavní myšlenku knihy... Přidejte si k tomu všemu roztřesenou a neprofesionální kameru a získáte z úcty ke Coelhovi 60%.

• 28.7.2012  20:01
    Kouzelný most (studentský film) (2008)

Černobílá kamera tomu pomáhá, jak může. Přesto nejsem nijak unešena, výkony "herců" raději komentovat nebudu, začátek ze svého hodnocení pro jistotu vynechám. Zkrátka na české studentské poměry nadprůměr, v širším kontextu se opět začínám plácat v tom, jak malej je ČR rybník a jak se ty ryby v něm snaží dělat věci jenom pro sebe a jejich hejno, jakoby se výměnné pobyty s obyvatelstvem dalších vodních ploch nikdy nekonaly...

• 28.7.2012  19:58
    Cestující (2006)

Atmosféra super, animace taky, ale nějak mě to nevtáhlo. Nelekla jsem se ani jednou, ačkoliv přiznávám, že na konci jsem se s chutí zasmála. Zajímavý nápad, ale něco tomu zpracování chybí... 70%

• 27.6.2012  13:33

Na Sedm to prostě nemá. Ne že bych se vyloženě nudila, ale nemá to tu správnou atmosféru. Dostal mě až úplný závěr filmu - scéna na střeše. Jinak je to lehce nadprůměrná detektivka s prvky thrilleru (horor bych jako žánr určitě nedávala). Možná kdybych to zhlédla před pár lety, kdy jsem ještě měla spoustu podobných a nesporně kvalitnějších filmů před sebou, zamávalo by to se mnou víc. I tak ale příjemných 65%.

• 22.6.2012  23:16
    Šílenství (1994)

Jasně, něco do sebe ten film má. Atmosféra je krásně ponurá, Sam Neill hraje úžasně, ostatní herci (snad kromě Julie Carmen) taky předvádějí poměrně slušné výkony. Jenže já musím beze studu přiznat, že prostě nedokážu ocenit filmové triky, které už byly dávno překonané. Takový hororový fajnšmekr bohužel nejsem. Za moji maličkost tedy 60% - ale opravdu mě neberte příliš vážně, ani ta Kingova kniha mě zas až tak nebrala. Možná se až příliš děsím paranoidních stavů a životní nejistoty...

• 22.6.2012  22:36

Z dnešního pohledu zcela průměrný thriller, kterému samozřejmě ubírá na kvalitě také příšerný český dabing. Dívala jsem se především kvůli Nicole, jejíž výkon ale nestojí za moc. Naštěstí mužská část obsazení, především Baldwin a Pullman, to aspoň trochu vyrovnává. Celkově není zápletka vůbec špatná, některé scény jsou ale zbytečně dlouhé a má to pomalý rozjezd. Snad kdyby se Jerry Goldsmithovi povedla hudba tak, jako ve většině jiných filmů, bylo by to i na čtyři hvězdičky... Takhle si člověk u úvodních titulků říká, jestli si nestáhl špatný film a nebude koukat na další vánočně laděné a možná trochu strašidelnější Sám doma.

• 8.9.2011  16:17
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Ztraceni mě vtáhli do děje víceméně od prvního dílu a nepustili ze svých spárů celé čtyři série. Jenže potom začalo mé nadšení ochabovat a přiznám se, že na začátku šesté série jsem to vzdala a seriál prostě nedokoukala. Jak už zde bylo řečeno, Abrams těží z jednoduchých a dosti okoukaných nápadů, které sice fungují skvěle, ale tvůrcům se to nejspíš zdálo málo. A tak začali ke všem těm vynikajícím ingrediencím přidávat další a další koření, některé poměrně originální, jiné silně vyčpělé, ale každopádně výsledek je pro mě přemrštěný mix všech chutí světa, se kterým se prostě nedokážu ztotožnit. Bohužel... 6/10