Margerie

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 23.7.2014  17:12
    Mystery Girls (TV seriál) (2014)

Někdy je trapnost prostě jen trapnost, jindy u vás vyvolává nekontrolovatelné záchvaty smíchu. A právě to je případ Mystery Girls. Vzkřísit někdejší (z dnešního pohledu dost chatrnou) slávu Beverly Hills se Tori and Jennie už nepovede, to je myslím všem jasné, ale tohle je opravdu sebemrskačský triumf. :-D

• 16.2.2013  23:58
    Babovřesky (2013)

Pan Troška někde vyhrabal posledních pár drobásků na zaplacení facebookové reklamy, takže tu teď otravuje lidi se svým novým... čím vlastně? Říct filmem by bylo urážkou pro tohle umění. Je škoda, když někdo nepochopí, že už je čas skončit, a zničí tím vše dobré, co doposud udělal. Kdyby odešel do režisérského důchodu už před cca 20 lety, když dotočil Princeznu ze mlejna, měl by český národ celkem kvalitního režiséra, který se zasloužil o pár nezapomenutelných filmů, dokázal pobavit a pohladit několika pohádkami po duši. Takhle máme akorát dalšího tvůrce pro komerční Novu, který pobaví tak možná Anču z kravína, ale rozhodně ne někoho, kdo viděl pár kvalitních filmů, má trochu soudnosti a vkusu. Je mi líto, ale tohle vážně nemá obdoby.

• 29.10.2013  22:37

Ačkoliv jsem podle traileru čekala trochu víc napětí, byla jsem celou druhou polovinu filmu přesvědčená o tom, že se jedná o průměrnou, tříhvězdičkovou, ale přesto vlastně celkem příjemnou podívanou. Ani extrémně pomalé tempo mi tady nějak nevadilo. Ale pak přišel jeden z nejpitomějších konců, který znám. Snahou změnit na poslední chvíli žánr to tvůrci úplně zazdili a já opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Za mě jedno z největších letošních zklamání.

• 30.10.2013  10:17
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Místy neskutečně trapné a dětinské, místy celkem fajn. Tomuhle seriálu musí dát člověk pár dílů na rozjezd, pokud ho po pilotu nechce rovnou hodit mezi odpad. Ne že by se pak konal nějaký extra zázrak, ale koukatelné to je.

• 7.4.2014  13:24
    Elysium (2013)

Tak zase jednou vybíral film přítel... :-) Kamera je skvělá, příběh mizerný, scénář děravý. Ani ta zakomponovaná lovestory a rádoby dojemný konec mě nechytli za srdce. 40%

• 30.10.2013  10:26
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Ano, je to stejně tristní jako celý plakát. K tomu snad není co dodat.

• 24.6.2013  16:32
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Po zhlédnutí celé první série jsem velmi mile překvapena - zatím opravdu silné 4,5*. Největším tahounem seriálu je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je sám o sobě na plné hodnocení. Jenže to by první dva díly nesměly být tak utahané a musel by se v nich člověk rychleji orientovat. Vydržela jsem vlastně jen kvůli tomu Madsovi, ale jsem za to opravdu ráda. Ještě by to chtělo ubrat trochu té psychelie, protože tohle zkombinovat s Hannibalovou chladknokrevností, manipulativností a zrůdností je moc i pro silné povahy. Konec první série mě opravdu navnadil na další pokračování, už se nemůžu dočkat. Jinak po American Horror Story je tohle další obrovské překvapení v produkci amerických seriálů. Jen tak dál.

• 27.6.2013  14:15
    Hemlock Grove (TV seriál) (2013)

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40%

• 30.10.2013  10:23
    Millerovi (TV seriál) (2013)

Zatím to vypadá na průměrnou sitcomovou záležitost, která neurazí, ani nenadchne. Uvidíme, s čím přijdou další díly.

• 23.1.2014  23:14
    Takoví jsme (2013)

Na tenhle film jsem se podle traileru opravdu těšila. Což o to, atmosféru z traileru si film zachoval po celou dobu, i ten vizuál byl celkem povedený. Scénář je ovšem děravější než cedník z roku raz dva; hraje si na něco smysluplnějšího, hlubšího, intelektuálního, ale vůbec tomu tak není. Film nemá pointu, nemá vlastně ani pořádný děj, protože člověk už po prvních pěti minutách ví, co že se to kolem té divné rodiny vlastně děje, a pak už jen tupě zírá a čeká nekonečně dlouho, až nám to herci a režisér konečně naservírují. A ten konec? Škoda mluvit, ale nic filozofického bych v tom opravdu nehledala. Veliké zklamání.

• 29.10.2013  23:37
    The Crazy Ones (TV seriál) (2013)

Místy celkem vtipné, místy nechutně přeslazené, až se divíte, kolik cukrové vody může z jedné kávové konvice (pro nezasvěcené řekněme reklamní agentury) vytéct. A že teda u taťky Robina a dcerušky Sarah ujela scénáristům ruka s cukřenkou pořádně. V porovnání s většinou ostatních letošních sitcomových počinů průměr, jinak spíše podprůměr. Nechápu, proč se tomu Robin Williams vlastně propůjčil.

• 29.10.2013  23:15

Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-)

• 30.6.2013  23:01

Jedničce se prostě nic nevyrovná. Nebylo to špatné, pobavila jsem se, několikrát se opravdu od srdce zasmála, ale celý děj mi přišel poslepovaný nekvalitním lepidle na papír, jako by tvůrci nevěděli, jak nakonec hlavní hrdiny dostat z té školy do továrny na strašení. Navíc si Pixar mohl mnohem líp vyhrát s různorodostí příšerek ve škole. A pro toho, kdo viděl první díl, pak nový Mike a nový Sulley působí opravdu zvláštně - postavičky jsou úplně stejné jako v předchozím filmu, a přesto se najednou vůbec neznají a vzájemně se nesnášejí. Na mém výsledném hodnocení se podepsalo i to, že jsem celou dobu čekala na onen úžasný záběr s disco koulí z traileru, a on ve filmu vůbec nebyl! Jo, to je tak, když se dělá monstrózní reklama rok předem a vypustí se trailery ve chvíli, kdy ještě vůbec není jasné, které záběry nakonec ve filmu zůstanou... 75%

• 29.10.2013  23:38
    Animal Practice (TV seriál) (2012)

Kdybyste se náhodou divili, kde se vzala ta jedna hvězdička, pak vězte, že patří té úžasně vycvičené opičce. Nic jiného než zvířata totiž v téhle šílené slátanině s příšernými hereckými "výkony" hodnotit nehodlám.

• 23.1.2014  23:10

1. série je celkem povedená, bavila jsem se a mělo to smysl. 2. série už jenom tupě kopíruje tuny seriálů o povrchních blondýnkách, které z paty vyškrabávají drobečky své inteligence, aby ji aplikovaly na svůj milostný život a zajistily si tak lepší budoucnost. Celkově tedy průměrné tři hvězdičky.

• 16.6.2013  01:42

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70%

• 16.6.2013  01:51

Slaboduchá hříčka, kterou nám mohli tvůrci naservírovat možná někdy v 90. letech. Dnes se však s úspěchem nesetká ani omylem - snad jen u těch nejmenších. 40%

• 7.4.2014  12:56
    Guys with Kids (TV seriál) (2012)

Průměrný sitcom, který ničím nevybočuje z řady. Jako oddechovka fajn - v každém díle se párkrát zasmějete, nekoná se žádné přehnané drama, prostě takový úsměvný pohled do života tří rodin s malými dětmi. Věřím, že pro rodiče to může mít ještě další rozměr, nereálné mi to totiž vůbec nepřišlo. 55%

• 16.6.2013  01:53

Takže už točíme animáky jen pro to, aby nějaké byly? Nebo co si o tomhle počinu mám myslet? Vše stokrát okoukané, neoriginální, nudné, velmi málo vtipné, vůbec ne strašidelné, dějově velmi jednoduché a klišovité. Zkrátka jedna velká šeď. Animované zklamání roku 2012.

• 7.4.2014  12:44
    Jméno (2012)

Francouzi jsou prostě mistři konverzačních komedií. První polovina filmu je naprosto skvělá, nemám co vytknout. Pak ale přichází řada hluchých míst, které celkový dojem trochu kazí. Snímku by slušela kratší stopáž a trochu méně dramatických scén. I tak jsem ale velmi spokojená, herecké výkony jsou parádní, nápad se jménem skvělý. P.S. Pokud neumíte francouzsky a máte film v originálním znění, nečekejte žádnou oddechovku - jako každá konverzační komedie je i Jméno na čtení titulků dost náročné. Zábava je ovšem zaručena. Pepito! :-)

• 7.4.2014  11:47
    Labyrint (2012)

Na české poměry překvapivě koukatelné, v celosvětovém měřítku to ovšem neobstojí. Dvě hvězdičky jsou za super využití možností Prahy a místy skvělou mysteriózní atmosféru. Snaha očividně byla, my ale na takovéhle věci nemáme ani herce (co si budeme nalhávat, Luciin výkon je prostě jalovej), ani režiséry, ani scénáristy. Bohužel.

• 28.6.2013  23:33
    Labyrint (TV film) (2012)

Překvapivě velmi dobrá filmová adaptace mého oblíbeného románu. Kate Mosse je vynikající současná spisovatelka, která mě svojí trilogií Languedoc opravdu okouzlila. Proto jsem si nemohla nechat tenhle film ujít. A jsem ráda, že se ještě dělají takhle kvalitní filmy podle knih. Na to, že se jedná o německý televizní film s omezeným rozpočtem je to totiž překvapivě působivé. Labyrinth zachycuje vše podstatné z knihy, nesnaží se v divákovi vzbudit falešné emoce a nic se v něm zbytečně nepřehrává. Prostě příběh dvou žen, které od sebe dělí řada století - přeberte si to, jak sami uznáte za vhodné. Až na ten zbytečně kýčovitý konec to byla skvělá podívaná a třech hodin strávených před obrazovkou rozhodně nelituju. Nejúžasnější bylo pro mě asi to, jak moc vystihl režisér moje vlastní představy o tom, jak vypadají jednotlivé postavy, scény a scenérie, které jsem si při čtení knihy vytvořila. Za mě velmi příjemných 70%. Vzkaz pro uživatele Acrobat: Jedním dechem říct, že Mosse nepůsobí dokonale, ale knihu jsi nečetl, to je opravdu výrok hodný kulturního znalce, na kterého si ve svém komentáři hraješ. Ach jo...

• 26.7.2013  14:41

Na film jsem se podle traileru hodně těšila, hodnocení mě pak trochu znejistělo, ale nakonec jsem dostala snad i víc, než jsem čekala! Stokrát ohrané téma podané s takovou lehkostí a grácií, až mám pocit, že se vznáším na růžovém obláčku značky Populaire.Můžete namítat, že tohle už tady bylo tisíckrát... ale napadlo už někoho, co všechno se nechá vytlouct z tématu psací stroj v padesátých letech?! Dobové zasazení perfektní, volba herců nemá chybu, romantika zabalená do mnoha vrstev vtipů vás nenechá smíchy oddechnout. Všechna ta klišé, která vidíte u sportovních zápasů a utkání, promítnutá do soutěže v psaní na stroji, to byla prostě lahůdka! :-) Bravo!

• 7.9.2012  00:39

Neuvěřitelně vtipný bonus k animáku, který byl sám o sobě pro mě velkým překvapením. Ne, že by to bylo něco objevného či maximálně originálního, ale zpracování je opravdu kvalitní. Za moji maličkost 95%. :-)

• 13.6.2013  17:52
    Očista (2012)

Čtrnáct dní po zhlédnutí mi stále běhá mráz po zádech. A to jsem si říkala, jestli jsem s tím umístěním do Top 10 příliš nespěchala. Vůbec ne! Něco tak syrového, drsného, a přesto zcela uvěřitelného jsem ještě neviděla. Jokinenova Intimní past mě o jeho režisérských kvalitých zrovna nepřesvědčila, po tomhle se ale nemůžu dočkat, s čím na nás vyrukuje příště. Nepočítejte s tím, že si film pustíte jen jako kulisu k nějaké nudné domácí činnosti. Zcela vás totiž pohltí a nepustí ještě pěkně dlouho po tom, co dohrají závěrečné titulky. Vynikající herecké obsazení, skvělá hudba, dva příběhy plné bolesti, které mají mnoho společného, jedinečná režie. Film, po kterém je těžké vrátit se do reality - a ta už vlastně nikdy nebude stejná...

• 7.4.2014  12:40
    Profesionální lháři (TV seriál) (2012)

Sterilní a zoufale nevtipné. Dobrá kamera to nezachrání. Sprostá slova a rychlé dialogy přecpané moudrými slovy nejsou zárukou humoru ani kvalitní oddechové podívané.

• 29.10.2013  23:11
    Rebelka (2012)

O třídu lepší, než jsem původně čekala, ale ani tak to prostě na úplnou animovanou špičku nedosáhne... Merida je kouzelná, tři bráškové jsou rozkošní, skotský přízvuk tomu dodává ten správný šmrnc. Jenže příběh je prostě tuctový a šablonovitý a strašidelnější místa ve filmu prostě nefungují. Sečteno a podtrženo, krásné čtyři hvězdy. :-)

• 16.6.2013  01:37

Na Temné stíny jsem se hrozně těšila, kvůli zdejšímu hodnocení jsem ale do kina šla s lehkými obavami. Naštěstí se nevyplnily. :-) mTim Burton mě opět nezklamal - ne že by to nemělo nějaké ty mouchy, ale já se celou dobu neskutečně bavila, nadchly mě kostýmy, prostředí i atmosféra, vtipné narážky na současnou i minulou kulturu a celkové zpracování upírského tématu, které se tak strašně moc liší od všeho, co nám dnešní konzuní Holywood servíruje (jak jen filmy typu Twilight nazvat - já bych věděl, ale to nemůžeme použít ;-)). Je to zkrátka pastva pro oči i uši. Abych pravdu řekla, pokud bych si měla vybrat z Burtonovy produkce za rok 2012, pak pro mně Temné stíny vedou, trošku mě zklamal spíš Frankenweenie. Doufám, že se nejedná o poslední spolupráci dua Burton-Depp, protože se jedná o snad nejúžasnější spojení režiséra a herce všech dob. 85%

• 7.4.2014  15:54
    The Iceman (2012)

Neuvěřitelně hloupý, zpackaný a nudný film. Už po půl hodině jsem měla chuť to vypnout a asi jsem to měla udělat. Film se táhne jak vařená nudle, je to vlastně dlouhá variace na téma "byl chladnokrevný, zabil je, dal je do mrazáku, vrátil se k nicnetušící rodině". Naprostá ztráta času, pokud tedy nejste fanouškem Michaela Shannona a nekoukáte na to jen kvůli němu.

• 29.10.2013  23:31
    The Neighbors (TV seriál) (2012)

Námět sice je zajímavý, ale no to tu už vlastně jednou bylo. A v o dost lepším podání. Takoví normální mimozemštané sice měli své slabé chvilky, rozhodně ale nepůsobili už od začátku takhle trapně a unyle.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12