Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 14.2.2019  09:57
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

V půlce třetího dílu vzdávám. Nudnější seriál jsem už dlouho nezažila. Rádoby šokující, ale bez sebemenší jiskry. Třetinová minutáž by to možná zachránila, ale takhle... Nechápu zdejší hodnocení. Nuda nuda šeď.

• 20.8.2012  04:05

A co jste všichni čekali, když Burton dostane do rukou tenhle film? Uznávám, že v jeho filmografii se jedná o trošku slabší kus, ale i tak. Barvičky barvičky barvičky, to mi vlastně k téhle fantasy pohádce stačí. Příběh přece stejně všichni známe nazpaměť, tak proč si s ním trochu nepohrát? :-)

• 1.7.2013  10:35
    Alfa a Omega (2010)

Ačkoliv jsem velký příznivce animovaných filmů, tohle jsem nezvládla ani dokoukat. Příšerná animace, nesympatičtí hrdinové, hrozné dialogy a nudný děj. Zkousnutelné by to bylo s rokem vzniku 1990, v roce 2010 to ode mě ale více než 10% nezíská.

• 11.9.2012  14:47
    Famílie (TV seriál) (2010)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%

• 30.10.2013  10:15
    Five Daughters (TV seriál) (2010)

Jo, věděla jsem, do čeho jdu, ale stejně mě mrzí, že to nebylo trošku víc krimi. Připadá mi, že potenciálu na slušnou detektivní až thrillerovou minisérii tam bylo víc než dost. Dramatické zpracování to celé trochu zplošťuje a ubírá tomu jeden podstatný rozměr. Ne že bych se vyloženě nudila, ale být to delší, asi by mě nic nenutilo koukat až do konce. 60%

• 11.9.2012  15:15
    Haló, tady Indie (TV seriál) (2010)

Seriál o střetu odlišných kultur zasazený do neokoukaného prostředí a plný nových vtipných situací. Mám jednu jedinou výtku - proč je to sakra tak krátké?! 80%

• 9.1.2013  00:55
    Insidious (2010)

James Wan se nedokázal rozhodnout, jestli chce točit drama, horor nebo parodii na Krotitele duchů, a tak to všechno smíchal dohromady a okořenil špetkou burtnovsky laděných scén. Bohužel opravdu jen špetkou, což je neskutečná škoda - scéna s broušením drápů je jednoduše lahůdka a přidala filmu minimálně půl hvězdičky. Jinak je ale děj v první polovině příliš rozvleklý, kamera tak trochu ve stylu Paranormal Activity či REC mě moc neuchvátila a celá hororová atmosféra plná napětí je příšerně narušovaná tou dvojicí krotitelů nevím čeho. Škoda, potenciál byl obrovský, snad se příště Wan rozhodne pro jeden jediný žánr a předloží nám nikoliv jen pár lahůdkových scén v obyčejném, nudném až kýčovitém obalu, ale dokonale propracované menu!

• 22.8.2012  19:58

První část mě docela pobavila a donutila k zamyšlení nad tím, jaké to asi je, hrát tolik let v tolika filmech jednu a tu samou postavu, navíc postavu s čarodějnou mocí. Ale ten konec to všechno zkazil a zanechal ve mně pocit neskutečné trapnosti.

• 18.8.2012  00:05

Francouzské filmy si pomalu, ale jistě získávají mé srdce. Jak je možné, že jsem o tomhle filmu nikdy nic neslyšela a narazila na něj pouze náhodou?! Témata, která jsou mi velmi blízká, tedy prolínání minulosti s přítomností a osudy Židů za 2. světové války v geniálně natočeném dramatu, spojení dětského i dospěláckého vnímání válečných hrůz, snad životní role Kristin Scott Thomas, propracovaný scénář bez logických lapsů... Děkuji, že takové filmy existují! A za slzy se tentokrát opravdu nestydím!

• 14.11.2011  13:19

Možná tu budu za černou ovci, ale mně tenhle kraťas bavil mnohem víc, než celé How to Train a Dragon... pestřejší animace (pro mne příjemné zpestření odlišnou animací př vyprávěních o minulosti), vtipnější dialogy a scény vůbec... tak jako mne původní film zklamal a patří mezi nejníže postavené animáky na mém žebříčku oblíbenosti, tak se naopak tenhle kraťas postaral o to, abych na draky do budoucna ještě nezanevřela... :-)

• 29.6.2013  02:15

Podle mě se to úrovní od druhého dílu příliš neliší. Jestliže ani jedničku nelze považovat za top animák, nemůžeme s tím pak počítat u dalších dílů. Ale na druhou stranu mi tihle animovaní hrdinové tak nějak přirostli k srdci a ráda jsem se s nimi znovu potkala. 55%

• 7.4.2014  17:40
    Mike a Molly (TV seriál) (2010)

Velmi podceněný seriál. Jo, Billy Gardell alias Mike mi občas leze s tím svým přitroublým obličejem na nervy, ale jinak hraje dobře a Melissa neboli Molly mu k tomu zdatně sekunduje. Co je ale nejdůležitější - seriál má šmrnc a tah, je správně praštěný, sentimentální ve snesitelné míře a neskutečně milý. A jestli se někomu nelíbí námět lásky dvou tlouštíků, měl by se zamyslet nad tím, co chce v seriálech vidět - vysněný svět krásných, štíhlých a bohatých, nebo reálný svět nedokonalých, ale o to lepších a zábavnějších lidí?

• 19.8.2012  15:04
    Na vlásku (2010)

Dlouho mi tenhle film doporučovali a já pořád váhala. Americký animovaný muzikál?! Nic pro mě. A ty plakáty vám touhu po zhlédnutí rozhodně nepřidají. Nicméně jednoho nudného večera jsem si Na vlásku přece jen pustila a jsem více než mile překvapená! Bratři Grimmové ve velice zábavném a troufám si říci i inteligentním balení. Na své si ve filmu přijdou děti i dospělí, písniček je tak akorát a nejsou úplně pitomé, některé scény jsou opravdu geniální. 90%

• 19.8.2012  15:36

Jak už jsem psala u jedničky, tyhle filmy nevyděsí, ale dost slušně pobaví. :-)

• 19.8.2012  15:57
    Počátek (2010)

Asi největší překvapení roku 2010. Počátek je film, který musíte vidět a nejlépe vícekrát, abyste ho dokázali plně pochopit a ocenit. Trojice Nolan - DiCaprio - Zimmer dokázala vytvořit něco zcela nového, strhujícího a v podstatě neuchopitelného, až z toho jde hlava kolem.

• 23.7.2014  14:55
    Pravda o morčatech (TV film) (2010)

Taky bych chtěla být placená za výzkum, jehož hlavní závěry zní: Morčata jsou v řadě věcí podobná lidem; lidé jsou v řadě věcí podobní morčatům; ale existují také věci, které jsou vlastní pouze morčatům, a věci, které jsou vlastní pouze lidem. Přínosnost dokumentu pro ty, kdo se chtějí něco opravdu dozvědět o těchto chlupáčích, je velmi nízká. Historický exkurz jde do stejné hloubky jako úvod jakékoliv knihy pro chovatele. Záběry z přírody jsou zajímavé, ale jinak je spousta částí dokumentu zcela zbytečná - opravdu nepotřebuju vidět, jak si morčátka někde stahují a připravují k jídlu, ani jak se rozčesává dlouhosrsté morče. Ve výsledku ve mně film zanechal mnohem víc otázek, než kolik jich zvládnul zodpovědět. Celkově tak na dvě hvězdičky, jednu navíc přidávám za roztomilouše Borise. :-)

• 19.8.2012  16:15

Leonardo DiCaprio se neomylně posunul na druhou příčku mého seznamu nejoblíbenějšcíh herců (hned za Johnnyho Deppa). A jestli jsem byla unešená z jeho Počátku, pak absolutně nevím, jak zpracovat tohle. Bohužel víc hvězdiček už dát nelze. :-) Prokletý ostrov má všechno, co si můžete přát u mysteriózního thrilleru. Nikdy jsem neviděla nic podobného, ale doufám, že těmto mistrovským kouskům ještě neodzvonilo a Scorsese a/nebo DiCaprio nás ještě mnohokrát překvapí obdobným více než příjemným způsobem. Naprosto nepředvídatelný a do detailu promyšlený děj, perfektní atmosféra, mrazení v zádech i přes kapky potu stékající po páteři... Já chci ještě!

• 19.8.2012  14:51
    Rekonstrukce (2010)

Nechápu, proč tenhle krátký filmík nebyl použitý přímo ve filmu, ale jen jako bonus. Mimoni jsou geniální postavičky a jestli umí takhle uklízet, pak je chci domů. :-)

• 10.9.2012  18:13
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Louic C.K. mi nikdy úplně neseděl, navíc tohle je opravdu až příliš fekální a zvrácený humor, který mě ve většině případů spíš znechutil, než pobavil. O některých tématech se zkrátka podle mého názoru nežertuje. Slabší povahy by se proto seriálu měly vyhnout obloukem. A taky ti, kteří na sebe nechávají nalepit depku kapající z televizního monitoru. Komedie? To fakt nevím, asi o tomhle žánru mám jiné představy. 50%

• 20.1.2014  21:27
    Sherlock (TV seriál) (2010)

První dvě série naprosto brilantní - excelentní herecké výkony, skvělý vizuál, vynikající kamera, zajímavý scénář, propracované dialogy i monology. Nevadí mi, že se tvůrci od předlohy odklonili trochu více, však je to seriál na náměty. Oproti předchozím dvěma filmům se Sherlockem zasazeným do moderního prostředí, které mě opravdu neuchvátily, jsem spokojeně předla a vrněla. Tedy až do třetí série, která je maximálně na tři hvězdy. Kde se najednou vzalo tolik sentimentu? Kam se vytratil perfektní scénář? Opravdu doufám, že čtvrtá série to napraví, protože na tohle bych se dále dívat nechtěla. Možná by nakonec přece jen neškodilo trochu více se inspirovat knižní předlohou a vrátit se zpět do zaběhnutých kolejí. Ono čeho je moc, toho je příliš, a hranice mezi "zamotaným a překvapivým" a "neuvěřitelným a překombinovaným" je opravdu tenká...

• 30.10.2013  10:19
    Todd and the Book of Pure Evil (TV seriál) (2010)

Jeden z těch seriálů, u kterých by mělo být velkým písmem uvedeno "Pouze pro teenagery do 15 let". Pak už totiž ztrácí svůj nucený půvab a zbyde vám jen kupa trapných fórků, naivní a děravý scénář, nuzné herecké výkony a zastaralé filmové triky... 10%

• 19.8.2012  02:24
    Vyjdi ven (2010)

Nádherná metafora zrození lidského života, která je sice lehce schizofrenní, ale skutečně pravdivá. Porod je totiž předzvěstí toho, kolika hrůzami si ještě budeme muset v životě projít a jak se budeme snažit vyhnout tomu, aby nás to semlelo. Bez notné dávky fantazie to zkrátka nejde.

• 20.8.2012  04:03

Krok vedle, zklamal i můj oblíbenec Cage. Mizerné efekty, děravý příběh, nepřesvědčiví herci... k tomu asi není zapotřebí nic dodávat... Filmové zklamání roku 2010, a to jsem za to utratila peníze v kině! :-/

• 29.6.2013  02:29

Poprvé mohu říci, že jsem s Aronofskym celkem spokojená. Pořád to tedy není na pět hvězdiček, ale už se jim to zatraceně blíží. Ještě stále mi jeho styl přijde na povrchu příliš afektovaný a uvnitř citově plochý, ale příběh je tady opravdu silný a výkon Natalie překvapivě povedený a já tak mohu s klidným svědomím všem doporučit ke zhlédnutí, i přes osobní lehkou averzi k jeho režisérovi.

• 13.6.2013  21:17
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

25. nejoblíbenější seriál? OK, tak asi většině uživatelů ČSFD nevadí, že jsou všechny díly dělané podle stejné šablony. Někdo umře, z někoho je zombie, někdo něco potřebuje, tak si mezi zombíkama zahraje na hrdinu, jednou mu to vyjde, podruhé třeba ne, přeživší se hádají a nesnášejí, no a to všechno mezi loužema krve, cáry masa a hejny much. Úúúúžasná zábava, vážně... Super komentář: monolog

• 2.9.2012  00:34

Chvilku jsem váhala, jestli dám čtyři nebo pět hvězdiček, ale pak mi došlo, že především v rámci žánru se opravdu jedná o nadprůměrný film. Milý, s příjemnou dávkou francouzského šarmu, perfektně zvolenou hudbou (autorskými kousky Mychaela Danna i převzatými písničkami) a rozkošnou Zooey Dechanel, která mě uchvátila víc, než většina těch (polo)umělých hollywoodských krásek. Jen ten Joseph mě občas trochu rušil, protože vypadá až moc teenagerovsky. Jinak ale nemám co vytknout - skvělý scénář i kamera, trefné a vtipné prostřihy... a hlavně téma lásky uchopené konečně z jiného než pohádkově zabarveného úhlu pohledu... 85%

• 30.8.2011  01:31
    Adam (2009)

Takhle příjemný film jsem už dlouho neviděla. K plnému počtu mi chyběl snad jen propracovanější konec, pořád mám pocit, že to vlastně nijak nedopadlo... ale i tak krásných 85%... Film si na nic nehraje, nesnaží se z diváka ždímat emoce, ale zároveň ani není povrchní, prostě více než příjemná oddechovka. Aspergerův syndrom je některými diváky tohoto filmu chápán jako snaha o pozvednutí jinak nicotného námětu, já ho naopak vidím jako původní záměr, který ale byl zpracován tak mile (nezaměňovat za klišé, prosím), že to někomu může připadat neuvěřitelné... já to ale spolkla i s navijákem a vůbec se za to nestydím!...

• 17.8.2012  15:39

Kniha na náměty knižní série Sophie Kinsella. Opravdu jen na náměty. Možná že kdybych knihy nečetla, dala bych lepší hodnocení, ale takhle nemůžu jinak než říct, že je to paskvil. Tak trochu jsem čekala, že to bude plytké a silně odpočinkové až otupující, ale to co jsem viděla... No comment. 40% s odřenýma ušima, za ty rádoby vkusné variace na Amy Winehouse vlastně jen 35%.

• 10.9.2012  17:55
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Jak už tu bylo řečeno, tenhle seriál nepřináší nic nového. Krásná žena v roli detektiva, spisovatel, který pomáhá policii, klasické vraždy, sem tam nějaké to drámo s pronásledovatelem jednoho z hlavních hrdinů... ale to jiskření mezi Katic Fillionem! Huh, z toho se vám podlamují kolena i jako divákovi. ;-) A kvůli tomu ten seriál stojí za to. Stana Katic je dle mého názoru nedoceněná herečka (vlastně Herečka). Díky tomu odpustíte Castlovi jakékoliv klišé, dokonce i dcerku čistou jak padlý sníh, který samozřejmě v dnešní době nikdy bílý nevydrží, k čemuž měli tvůrci přece jen trochu přihlédnout. :-) 90%

• 22.6.2012  22:43

Jsem více než příjemně překvapena. Na film jsem narazila náhodou a jsem ráda, že jsem se opět jednou nenechala ovlivnit zdejším hodnocením. The Ugly Truth je svěží romantická komedie, která samozřejmě sází na klasické a stokrát obehrané schéma "ona příliš upjatá, on příliš free, nesnáší se, ale potřebují se a nakonec se do sebe zamilují". ALE! Je opravdu vtipná a některé scény (např. restaurace a dálkové ovládání) jsou naprosto originální. Plus okouzlující Katherine Heigl s nádherným úsměvem, který jí samozřejmě závidím... Už dlouho jsem neviděla tak příjemný a zábavný film. 90%