Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 28.7.2012  19:36

Příjemný thriller, který neurazí, ale zároveň už asi nebudete mít potřebu podívat se na něj znovu. Především proto, že pro zkušeného diváka je pointa odhalitelná již někdy v polovině filmu - a zbytek filmu si už jen lámete hlavu nad tím, jak to sakra tvůrci chtějí zaonačit, aby to opravdu fungovalo. Takže za mě se překvapující závěr nekonal, ale i tak se na to příjemně kouká, krajina je opravdu nádherná a nevidím důvod, proč neohodnotit ****. 75%

• 10.9.2012  17:58
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Zajímavé, tak trochu orwellovsko-huxleyovské sci-fi, které se ale postupně propadá až příliš do řešení osobních pohnutech hlavní hrdinky. Kdyby se tvůrci trochu víc drželi nestranného pohledu na Dům loutek, mohla by to být opravdu pecka. Ale i tak 75%.

• 8.9.2012  01:11

Stále charismatický Richard Gere a roztomilý pes v asi nejdojemnějším filmu, který jsem zatím viděla. Možná proto, že zvířecí city jsou o něco čistší, než ty lidské. Někteří kritizují, že film nemá žádný děj, já si dovolím tvrdit, že i film relativně bez děje může být kvalitní. Někdy je to čistě o pocitech, které ve vás film vyvolá - a v tomto případě i zanechá na hodně dlouhou dobu.

• 29.10.2013  23:22
    Hung - Na velikosti záleží (TV seriál) (2009)

Ona je to vlastně taková typická americko-HBOvská studie lidské osamělosti zasazená do rámce hořkosladkého komediálního dramatu. Lehce provokativní téma, které by asi v dnešní konkurenci odvážných erotických scén samo o sobě neobstálo. Za pány to budou spíše tři hvězdičky. Jenže, milé dámy a nevyhranění gentlemani, k Hung se podává extra pikantní omáčka v podobě neskutečně (ano, já vážně použiju onen proslulý facebookový výraz) šu*ézního Thomase Janea, takže někdy kolem třetího dílu zjistíte, že si musíte měnit kalhotky (trenýrky) hned po úvodní znělce... a to se prostě počítá! ;-)

• 8.9.2012  01:04

:-D Jo, aspoň že to má na prvním místě uvedenou komedii. Ovšem mám pocit, že jsem se smála spíš tvůrcům, než filmu samotnému. Film, který láká na svůj eroticky laděný název a plakáty slibující podívanou na pár vychytrlých holek. Nic víc taky nečekejte.

• 17.6.2013  14:45

Na můj vkus až příliš komorní drama. Divadelní kulisové zpracování mě místy vysloveně rušilo, ani jednoho z herců nepovažuji za dobře zvoleného, typově mi tam neseděli, ačkoliv jejich výkonům se nenechá upřít kus dobře odvedené práce. Konec je ovšem parádní. 3,5*

• 19.8.2012  21:19

A máme tu další z hrstky filmů, které se vyrovnají své knižní předloze. Dokonce mi tentokrát ani nevadí, že si tvůrci trochu pohráli a děj knihy sem tam pozměnili. Coraline je nejlepší Gaimanova kniha a v pohyblivé podobě také předzvěst toho, že Selick může dobře fungovat i sám o sobě, nejen ve dvojici s Burtonem. Krásně temný animák, který má do filmu pro děti hodně daleko (nebo se pletu a děti by ho s úsměvem přijaly? - možná že je to na stejné úrovni jako Alenka v říši divů... posuď te sami). Nicméně je to film, ke kterému se ráda občas vrátím. Už jsem ho viděla tolikrát, že mě ty knoflíkové oči skoro neděsí. :-)

• 13.6.2013  21:02

Tak tohle mi zrovna dvakrát nesedlo. Průměrný až podprůměrný romantický film, jakých jsou stovky až tisíce, ani charismatický George Clooney tomu moc nepomohl. "Vypravěč" mě spíš rozčiloval a celé mi to vlastně přišlo o ničem. A Vera Farmiga je vážně hrozně nesympatická.

• 19.8.2012  20:51
    Mary a Max (2009)

Jaké to je, vyrůstat jako dívka s vědomím, že máte na čele znamínko hnědé jako hovínko? Jak žijí lidé s Aspergerem, když už jim nikdo blízký nezůstal? A jak může fungovat vztah mezi dvěma takovými lidmi? Mary a Max vám to rádi ukážou. Tenhle film je mezi animáky zcela ojedinělý, což je velká škoda. Propracovaný příběh, kterému animovaná podoba dodává ještě něco neuchopitelného navíc, co by v hraném filmu asi chybělo a s největší pravděpodobností by se tak stal jen průměrným filmem mezi dalšími podobnými. Takhle se ale jedná o úžasný snímek, který vás naprosto dostane.

• 7.4.2014  17:53
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První série je naprostá bomba, začátek druhé o trochu slabší, ale pořád velmi vydařený, od druhé poloviny druhé série to však jde z kopce a k třetí sérii se snad ani nebudu vyjadřovat. Když se s něčím dobrým začne a dojdou nápady, je lepší to zabalit a ne natahovat jen proto, že nám to doteď vydělávalo prachy. Jednotlivé díly se začaly podobat jako vejce vejci a míst přitažených za vlasy je tam až k nevíře. Škoda, naprosto chápu, čím si seriál původně vydobyl své vysoké postavení v žebříčku těch nejlepších a nejoblíbenějších, hodnotit bychom ale měli celek, ne jen vydařenou polovinu. Kvituji vynikající herecké obsazení, jenže i to jde se třetí sérií do kopru. Nezbývá než zamáčknout slzu a jít si hledat jinou seriálovou zábavu.

• 11.9.2012  15:20
    Město žen (TV seriál) (2009)

Courteney Cox je skvělá, Město žen úžasné. Je to trochu variace na Zoufalé manželky, ale narozdíl od nich je tenhle seriál prostě jen k pobavení. A daří se mu to. Brala bych další díly! :-) 80%

• 16.10.2014  01:47

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona!

• 29.7.2012  00:38
    Nezvaná (2009)

Film postrádá ten správný drive, ale na druhou stranu mě rozuzlení opravdu překvapilo. Možná se jedná o zaběhnutý scénář a moje překvapení je tak vlastně pouze důsledkem nedostatečné znalosti filmů podobného žánru, ale i tak zvedám za pro moji maličkost překvapivou pointu hodnocení ještě o jednu hvězdičku.

• 13.6.2013  17:32
    Nová dcera (2009)

Neurazí, nenadchne. Místy celkem atmosférická podívaná, místy neskutečná nuda. Závěr nicméně celkem povedený. Pokud filmu chcete dát šanci, nečiňte tak s českým dabingem, především tedy dabér pro malého Gattlina Griffitha je něco otřesného.

• 18.8.2012  01:34
    Náhradníci (2009)

Bože, tak na tenhle film už jsem skoro zapomněla. Ohodnocený ho mám už nějakou dobu, ale kdybych se k němu náhodou nedostala na čsfd znovu, asi by už úplně upadl do temnot věčného zapomnění. Vzpomínám, jak jsme se s přítelem na film těšili a vyrazili do kina. Bruce Willis, akční sci-fi s prvky thrilleru, to znělo více než slibně. Bohužel si také vzpomínám na naše rozčarování, když jsme z kina odcházeli. Film neurazí, ale také vám nic nedá. Je to příjemné, skoro podprůměrně dlouhé, nevleče se to, má to zajímavý nápad, ale (ALE!!!) nic víc. Škoda, být to zpracované trošku jinak, možná méně akčně, mohlo to být jedno z překvapení roku.

• 3.4.2014  01:52
    Návrat mrtvých (TV film) (2009)

Je to spíše úsměvný film, žádné velké strachy a děsy od něho nečekejte. Nicméně Michelle Dockery podala úžasný herecký výkon... A navíc je to pořád o dost zábavnější i hororovější než Jamesova novela (bohužel). 50%

• 27.8.2011  14:25
    Orphan (2009)

Na tenhle film bych se na základě názvu a žánrového zařazení nikdy nepodívala. Přesvědčilo mne ale poměrně vysoké hodnocení a některé komentáře dalších uživatelů. A rozhodně to nebyla chyba. Orphan je jedním z největších překvapení na poli hororu, protože stokrát omleté téma ďábelského dítěte v domě, náležející dnes už pouze béčkovým hororům (bohužel), pojal zcela novým, originálním způsobem. Škoda jen, že si to překvapení schovává až na samotný konec filmu, a vy tak máte celou dobu pocit, že vlastně koukáte na filmovou klasiku, která je sice dobře natočená, ale vůbec ne původní. Na druhou stranu, možná je díky tomu výsledný dojem z filmu mnohem silnější...

• 19.8.2012  02:16
    Polojasno (2009)

Tak tohle vysvětlení životní záhady, kde se berou děti a mláďátka všech zvířat, je mnohem lepší než povídačky na téma "jak to dělají motýlci". :-) A ten vztah nemotorného mraku a opelichaného čápa je vážně dojemný. :-)

• 18.10.2014  02:25

Hm... Původně jsem čekala víc, ale spolu se zhoršováním zdejšího hodnocení klesala také moje očekávání, takže nakonec jsem vlastně dostala zhruba to, s čím jsem do filmu šla. Je to z větší části zoufale předvídatelné a scénáristicky neoriginální, nechutných scén s různými tělními tekutinami a vystřelujícími částmi těla mohlo být méně. Na druhou stranu v posledních 10 minutách mne tvůrci hned dvakrát překvapili a už v průběhu filmu jsem ocenila, že si z tématu dokážou občas udělat i legraci (viz tancující vtělený démon), za což dávám hvězdičku navíc. Smutné je, že z hororové tvorby posledních pěti let je tohle pořád lehký nadprůměr.

• 7.4.2014  17:28
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Místy neskutečně vtipné, místy neskutečně trapné. Celkově takový průměrný sitcom, který příliš nevybočuje zrady a hlubší dojem ve vás rozhodně nezanechá. Možná kdyby jednotlivé díly nebyly jako přes kopírák, bylo by hodnocení lepší. I tak ale slušných 60%.

• 14.6.2013  18:16

Další kraťas, který ukazuje život takový, jakí skutečně umít být. Je to americké, sentimální až hrůza, hraje to na každičkou citlivou strunu ve vašem těle... a je to nádherné a stojí to za zhlédnutí... :-)

• 10.9.2012  18:04
    V těle boubelky (TV seriál) (2009)

Super oddechovka, která si na nic nehraje, ale přesto (a proto?) mě zaujala a bavila po celou dobu sledování. Brooke Elliott je mi hodně sympatická a celkový koncept seriálu je promyšlený tak, aby se v nejlepším mohlo skončit a nic se zbytečně nenatahovalo. Kdyby se vypustila ta taneční a pěvecká čísla, zvedla by se úroveň ještě o trochu nahoru a červené barvě v profilu tohoto filmu by už nic nebránilo. :-) Za mě ale i tak 75%.

• 17.8.2012  01:08

Na tenhle film jsem se těšila dlouho a teď jsem trochu zklamaná. Jistě, už bych měla být dávno zvyklá, že filmy na své knižní předlohy většinou prostě nedosahují. Ale i tak - z námětu se nechalo vytřískat mnohem víc. Kámen úrazu bych viděla v samotném obsazení, Gellar prostě není Veronika a nikdy jí být nemůže. Spousta zbytečných a protahovaných scén na úkor toho, co mělo vyznít jako hlavní. Některé klíčové scény dokonce chyběly úplně. A závěr za který by se nemuseli stydět tvůrci žádné béčkové romantické komedie a který úplně postrádal hlavní myšlenku knihy... Přidejte si k tomu všemu roztřesenou a neprofesionální kameru a získáte z úcty ke Coelhovi 60%.

• 8.4.2014  18:56
    Vraždy v Yorkshiru: 1974 (TV film) (2009)

Silně mi to připomíná městečko Twin Peaks, které opravdu nemusim. Čekala jsem skvělou, trochu tajemnou britskou detektivku, ne depresivní pseudomysteriózní nezáživný příběh, roztažený navíc do tří dílů. Další dva už vidět nemusím, tohle mi jako ukázka stačilo. 40%

• 7.10.2012  02:07

Švédové zpracovali oblíbené téma poslední doby zcela nově a poměrně působivě. Film je ale příliš chladný i v momentech, které by si zaloužily trochu lidského tepla. Oskar se k Eli příliš nehodí, ačkoliv chápu, že tahle dvojice je založená na kontrastu, přece jen bych volila jiného herce.... Doporučuji nečíst ani obsah, podle mě prozrazuje až příliš!

• 19.10.2012  00:32

Tradiční animák, který se drží zajetého rodinného příběhu - ztracený pes, který hledá paničku, a zvířecí kamarádi, které po cestě posbírá a kteří mu více či méně dobrovolně pomáhají najít štěstí. Kdyby nebylo Bivoje, bylo by to za tři, ale tenhle parádně střelený křeček se svojí koulí tomu dodává potřebnou jiskru. Nakonec se docela zasmějete a rozhodně se nebudete nudit. ;-)

• 1.9.2012  01:00

Nevím, co si mám o tomhle filmu myslet. Nápad není špatný, pohled do toho, co se děje za zavřenými dveřmi v rodině s autistickým dospívajícím dítětem je sám o sobě velmi zajímavý... ALE... špatně vybraní herci celkový dojem neuvěřitelně srážejí, Rhys Wakefield se neustále tváří hrozně pitomě, namísto aby vyjadřoval kýžené emoce, Toni Collette je tradičně unavená a psychotická matka, která vám zkrátka musí být hrozně nesympatická, Gemma Ward je nemastná neslaná, Erik Thomson na první pohled odpudivej, ačkoliv tady by tak asi působit neměl... na druhou stranu pár opravdu silných scén se ve filmu taky najde, a to najednou všichni předvedou, že by hrát i uměli, kdyby jen trošku chtěli a snažili se... jediný kvalitní herecký výkon po celou dobu filmu ale podává Luke Ford, což je zatraceně málo, a já tenhle rozpor prostě nechápu... a co sakra měly znamenat ty scény s medvídkem?!?!?! Mám si to vyložit tak, že pár typu Collette a Thomson se nemůže divit, že má autistického potomka, nebo co?! 65%, škoda nevyužitého potenciálu...

• 7.9.2012  22:28
    Cestující (2008)

Zmatené a plné logických lapsů... jeden z nejhorších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděla... 40%, a i to je možná moc...

• 23.6.2012  00:02

Asa Butterfield a Jack Scanlon jsou úžasní dětští herci, těším se, až Jack dostane další roli, ve které ukáže své kvality ještě víc (Asa už to jako Hugo dokázal)! Pohled na druhou světovou válku očima dětí a dokonce i očima dětí německých pohlavárů vyvolává tolik protichůdných emocí, že se to prostě musí vidět a "zažít na vlastní kůži", to nelze vyprávět. Jeden z filmů, které z nic moc napsané knihy dokázaly udělat strhující příběh. Na druhou stranu musím říct, že ačkoliv řada přidaných scén oproti knize film pozvedla, přece jen bych ocenila, kdyby se scénář místy více držel své knižní předlohy. Proto 80%.

• 7.10.2012  01:45

Syrové severské drama, které si na nic nehraje, nic nepřikrášluje, nic nezjemňuje, ale žije si svým vlastním životem, který se od toho skutečného (bohužel) v ničem neliší. Dokonale napsaný scénář a skvělá režie vás provedou celý filmem tak, že ani nehlesnete, a jednotlivé zápletky se budou před vašima očima rozplétat stejně hladce a přirozeně jako saténová stuha ve vlasech, když zatáhnete za ten správný konec. Domov šedých motýlů je příběhem ne vždy vlastní vinou zpackaných životů, naděje, zarputilosti, něhy, zmatenosti i životního poznání. Skutečného motýla asi mávat křídly neuvidíte, ale díky úžasné hudbě se můžete nechat spolu s chladným severským větrem unášet i tak - padne totiž filmu stokrát líp než chlapcům jejich pyžama a pracovní overaly. Vynikající výběr herců pro vás pak už bude samozřejmostí...