Margerie

Margerie

okres Praha

• 19.8.2012  15:46

Další Burtonův mistrovský kousek a povinný film pro všechny příznivce kinematografie. Atmosféra, hudba, masky, kostýmy, triky... Nezbývá než se zhluboka nadechnout a uklidnit se. P.S.: Burton a Depp jsou mojí velkou slabinou, tak mě berte s rezervou. :-)

• 27.6.2013  23:33

A hele, ona ta Kristen umí docela i hrát. :-) The Cake Eaters jsou nadmíru příjemný nenáročný snímek, po kterém se budete cítit opravdu příjemně. A takové jsou třeba jako sůl...

• 13.6.2013  17:37

Španělské cestování v čase jsem si představovala trošku propracovanější a atmosféričtější. Nápad skvělý, zpracování ale trochu pokulhává. Zpočátku až příliš zamotané, ve druhé polovině až příliš jasné. Ale co, zhlédnutí rozhodně nelituji...

• 7.10.2012  02:03

Zajímavý nápad, ale asi mi uniklo, co tím chtěl básník říct. Sticky Notes známe všichni, všichni je používáme, ale mám pocit, že naše životní sny, plány a cíle, na ně nepíšeme... Ačkoliv uznávám, že krátkometrážní film o papírcích popsaných nákupními seznamy a životními moudru typu "zaplatit složenky" nebo "dojít na poštu" by asi nebyl to pravé ořechové... :-)

• 20.8.2012  03:49

Pullmanovo fantasy sérii jsem jako náctiletá milovala a na tohle filmové zpracování jsem se strašně moc těšila. Ach jo... Osekaný děj, který díky vypuštěným a pozměněným scénám už moc nedává smysl, špatně provedené triky, žádné udržování diváka v napětí, prostě nic. A co mě děsí ještě víc, to je naprosto příšerný herecký výkon Nicole Kidman. Tohle že je moje nejoblíbenější herečka?! Tři hvězdičky ze soucitu, nebo možná spíš z lítosti nad paskvilem, který vznikl z tak úžasné knihy.

• 29.6.2013  02:19
    Zodiac (2007)

O Fincherově talentu se tady nemá smysl bavit. Jeho styl je prostě jedinečný. U tohohle filmu jsem pouze vzdychala blahem, jen mě po jeho skončení přepadl náhlý smutek nad tím, že takových detektivek není víc. Je to napínavé, má to spád, je to logické, s propracovaným scénářem, skvěle vykreslenými postavami a dobrýmoi herci. Co víc si přát? Zodiac prostě patří na hvězdnou filmovou oblohu.

• 10.9.2012  18:00
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Zbytečné, teenagerovské, hloupé a trapné. A ti "herci" už nemohli být vybraní hůř. Mám ještě něco dodat? 30%

• 11.9.2012  23:09
    Řekni, kdo tě zabil (TV seriál) (2007)

Seriál, který mi hodně připomíná můj oblíbený film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod. Některé scény, dialogy a především vypravěč jako by mu z oka vypadly. Místy by to klidně mohlo být temnější, uvítala bych trochu víc zabroušení do burtnovského stylu, ale i tak se jedná o naprostou pecku, která mě velmi mile překvapila. 90%

• 19.8.2012  21:21
    Auta (2006)

Auta jsou sympatický animák, který rozhodně není jenom pro děti a jenom pro chlapečky. Tradiční příběh o frajerovi, kterého změní pravá láska a přátelství obyčejných lidí převedený na mluvící auta, z nich nejlepší je podle mého názoru stejně Burák. :-D

• 28.7.2012  19:58
    Cestující (2006)

Atmosféra super, animace taky, ale nějak mě to nevtáhlo. Nelekla jsem se ani jednou, ačkoliv přiznávám, že na konci jsem se s chutí zasmála. Zajímavý nápad, ale něco tomu zpracování chybí... 70%

• 10.9.2012  18:18
    Dexter (TV seriál) (2006)

Excelentní! Naprosto brilantní seriál, který nemá obdoby. Pak že se dnes netočí kvalitní seriály, když se chce, tak to jde, a Dexter je toho jasným důkazem! Je to vtipné, je to zvrácné, má to napětí a hlavně neskutečný šmrnc a tah po celou dobu. Pozor, je to taky silně návykové! :-) 100%, já opravdu nemám co vytknout!

• 19.8.2012  16:18

Hugh Jackman a Christian Bale rozehrávají hodně vysokou hru, která vás vzruší, vtáhne do děje a nenechá po celé dvě hodiny spustit oči z obrazovky. Dokonalý trik je skutečně plný dokonalých triků, kouzelnických, hereckých, režisérských i scénáristických. Ano, takhle si představuji dokonalý film.

• 27.8.2011  23:24

Originál jsem neviděla, přesto mám z Domu u jezera pocit, že mu něco chybí. Možná se místy mohl film snažit méně hrát na divákovy city, možná místy naopak přitlačit na pilu. Jedno je ale jisté - cílem filmu je podat otřepané klišoidní romantické téma v novém kabátě s nádechem tajemna, jenže právě to tajemno se mu jaksi nedaří. Všechno funguje a rozhodně svého času stráveného sledováním nelituju, přesto to na víc než 3,5 * není. P.S.: Kdybych měla páčku na schránce, asi by mě to donutilo ji pár dní sledovat... ;-)

• 14.6.2013  17:54
    Fontána (2006)

Aronofsky sází ve svých filmech především na dokonalý vizuál a minimalistickou hudbu, která nepřestává hrát od začátku do konce. Hraje na citlivou divákovu strnu, vybírá si témata, která nás přímo zasahují, dotýkají se nás a často je sami řešíme, a tváří se, že nám nabízí jejich řešení, které ve skutečnosti neexistuje. Jeho filmy objevují Ameriku, ukazují nám to, co sami už moc dobře víme. Pod tím všímaudiovizuálním pozlátkem je to ale citově ploché, nereálné a překombinované, až z toho bolí oči a vlastně i celé tělo. Podobně jako Requiem za sen, ani Fontána mě zkrátka nepřesvědčila o tom, že to Aronofsky myslí doopravdy, že to z něho opravdu samo tryská a není to jen póza oproti dnešním konzumním filmům.

• 17.9.2012  13:32

Pane Formane, co se Vám to stalo? :-( Hrůzu, kterou měl film v divákovi vyvolat, jsem pochopila až při závěrečných titulcích, pod nimiž běží Goyovy obrazy. Jinak to byla filmová hrůza od začátku do konce. Natalie Portman ukázala, že neumí hrát, kostýmy byly příšerné a nedůvěryhodné, onen časový posun dopředu řešený skokem, aniž by divákovi bylo cokoliv vysvětleno, byl cokoliv jen ne efektivní... Velké zklamání a lítost nad nevyužitým potenciálem vynikajícího námětu.

• 13.6.2013  21:00

Neskutečná dáma s neskutečným šarmem a talentem, která na pódiu dokáže neskutečné věci a to se skoro nemusí ani pohnout. Tohle vás pohladí po duši, naplní životním elánem i dojme k slzám. To se prostě musí zažít... Paní Hano, děkujeme!

• 29.6.2013  02:11

Yellowstoneský Méďa Béďa si našel pár nových kamarádů a vyrazil si užít nějaké to dobrodružství taky mimo park. A já se u toho dobře bavila, ať si říká kdo chce, co chce. Není to sice špička animovaných komedií, ale příjemné odpoledne si užijete i tak. A to se počítá. :-)

• 11.9.2012  15:37
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Louise C.K. nemám ráda, přesto musím uznat, že tohle se mu povedlo. Je to vtipné, svěží a v rámci svých několika dílů také snadno zkousnutelné i pro odpůrce jeho drsného a příliš fekálního humoru, jako jsem já.

• 18.10.2014  02:57

WTF?! Jo aha, pokus o vtipné video...

• 17.8.2012  23:44

To je tak ujetý, až se mi to líbí. :-D Vysmátá čtvrthodinka, sympatické je i to, že si tvůrci na nic nehrají a v podstatě nedokonalost svých filmových triků schválně staví naodiv.

• 19.8.2012  02:11

Stručný průvodce historií se Scratem a jeho oříškem. Velmi povedená variace na již poměrně obehrané téma "jak malá veverka dokáže změnit dějiny".

• 20.8.2012  03:42

Jako správný milovník Paříže a všeho francouzského jsem tohle prostě musela vidět. A jsem mile překvapena. Povídkových filmů jsou totiž podle mého názoru jen dva druhy - ty, které se rozpadají před očima a postrádají jakoukoliv hlubší myšlenku, a ty, které naopak nějakým záhadným způsobem drží pohromadě (že by kouzelné lepidlo?) a zcela vás pohltí. Paříži, miluji Tě je naštěstí ten druhý případ. Přijde mi to o to překvapivější, že jednotlivé povídky pochází od různých režisérů. Milé, uklidňující, pozitivní, zkrátka nadupané tou pravou energií, kterou potřebujete ve chvílích největšího stresu.

• 11.9.2012  15:41
    Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

Jeden z mála sci-fi seriálů, který mě opravdu bavil. Chtělo by to víc dílů, aby si tvůrci mohli s příběhem ještě víc pohrát. Nicméně i tak je to parádní námět zpracovaný velmi kvalitně. 80%

• 19.8.2012  15:42
    Rituál (2006)

A co, mě prostě Cage a tenhle styl filmů baví! Netvrdím, že není co vylepšovat, a možná trošku pozměním názor, až se jednou podívám na původní film, ale čtyři hvězdičky prostě musím dát na protest proti nízkému hodnocení.

• 13.6.2013  21:11
    Silent Hill (2006)

Hru sice neznám, ale film mě docela příjemně překvapil. Mělo to atmosféru, pár slušných lekaček a celkem ucházející herecké výkony. Konec mě překvapil, pořád nevím, co si o něm mám myslet. Ale je to velmi slušných 75%, Silent Hill rozhodně patří mezi to lepší, co může oblast hororu nabídnout.

• 7.4.2014  17:34
    Spolužáci (TV seriál) (2006)

Bohužel jsem sehnala pouze dabovanou verzi, která je naprosto příšerná, ale i tak jsem se slušně bavila. Nápad je to zajímavý, ačkoliv samozřejmě všechno už tu někdy nějak bylo. Líbilo se mi herecké obsazení a milé fórky, které si vystačí bez kopy vulgarismů, sexismů a puberťáckých narážek.

• 27.8.2011  14:46

1. Mám pocit, že se s názvem sekli jak američtí tvůrci, tak čeští překladatelé - ať jsem se snažila jakkoliv, ani jedno jsem ve filmu prostě nenašla. Ano, dům je ponurý, ale asi stejně, jako každý jiný dům takové velikosti, skoro prázdný, v zimě a na samotě. A temné dětské duše? Měl v tom filmu vůbec někdo temnou duši?! 2. Leelee Sobieski mi nevadí, i když její výkon rozhodně na Oscara není. Zato ostatní zvolení herci, včetně dětských (především tedy Flora) - proboha, to snad většina původního hereckého obsazení onemocněla a oni museli na rychlo shánět náhradníky. Jinak si to neumím vysvětlit. 3. Konec jsem nepochopila, ostatně jako mnoho dalších tady, jak vidím v komentářích. Na druhou stranu musím říct, že o filmu neustále přemýšlím, a proto zvedám hodnocení ze dvou hvězdiček na tři. Možná si nakonec doplním celkový obrázek přečtením knihy, třeba mi to potom bude jasnější. Takhle jsem shlédla sice atmosférický, ale neuvěřitelně stereotypní, neoriginální a místy zmatený snímek, který má mnohem lepší název, než obsah... Update: Ani po přečtení novely si nejsem jistá tím, jak bych interpretovala otevřený konec. V tomhle ohledu mi proto mnohem víc vyhoval jiný remake, Návrat mrtvých z roku 2009.

• 23.1.2014  23:07

Velmi slabý film, ve kterém vám po chvíli začne lézt na nervy i jinak skvělá Julianne Moore. Hlavní děj je snadno prokouknutelný, hry na hodné a zlé poldy otravné a snaha hlubší smysl filmu v podobě konfliktů mezi černými a bílými naprosto zbytečná. Odfláknuté, hloupé, škoda času.

• 29.6.2013  00:09

Některé filmy, vlastně asi většina, prostě nemají mít pokračování. A o Základním instinktu to platí dvojnásob. Z nesmrtelné eroticky dráždivé a psychologicky vyčerpávající podívané tady totiž nezbylo vůbec, ale vůbec nic. Sharon Stone chtěla znovu zazářit, trochu rozvířit vlny uctívačů, kteří klečí u její židle a čekají na nepatrný pohyb jejích nohou, ale to se jí nepovedlo. Zůstane zkrátka herečkou jedné grandiózní role, která jí byla ušita na tělo... a o víc už by se pokoušet neměla, nebo ty řady jejích obdivovatelů naopak ještě prořídnou... Jako samostatný film by to i mohlo celkem fungovat, zkrátka takové slušné thrillerové béčko, ale takhle je to spíš na smutné zavrtění hlavou a hledání jiného filmu, který vám zvedne náladu.

• 19.8.2012  02:18
    Únos (2006)

Jasně, téma únosu mimozemšťany je stokrát ohrané, ale já se opravdu upřímně smála. Debaty o tom, jestli Pixar má nebo nemá na víc, mi u těchto krátkých filmů přijdou mnohdy nesmyslné. Pobavilo mě to a tím si to vysloužilo plné hodnocení. Tečka.