Margerie

okres Praha

4 body

• 30.10.2013  09:56
    Upírky (2012)

Příjemný filmík, který se tak trochu vysmívá současnému upírskému trendu. Některé záběry z minulosti byly opravdu parádní, hlavně pak začátek filmu, ten se opravdu povedl. Dobré herecké obsazení, roztomilé fórky, zkrátka pohodová podívaná pro nenáročný večer.

• 29.10.2013  23:38
    Animal Practice (TV seriál) (2012)

Kdybyste se náhodou divili, kde se vzala ta jedna hvězdička, pak vězte, že patří té úžasně vycvičené opičce. Nic jiného než zvířata totiž v téhle šílené slátanině s příšernými hereckými "výkony" hodnotit nehodlám.

• 29.10.2013  23:37
    The Crazy Ones (TV seriál) (2013)

Místy celkem vtipné, místy nechutně přeslazené, až se divíte, kolik cukrové vody může z jedné kávové konvice (pro nezasvěcené řekněme reklamní agentury) vytéct. A že teda u taťky Robina a dcerušky Sarah ujela scénáristům ruka s cukřenkou pořádně. V porovnání s většinou ostatních letošních sitcomových počinů průměr, jinak spíše podprůměr. Nechápu, proč se tomu Robin Williams vlastně propůjčil.

• 29.10.2013  23:31
    The Neighbors (TV seriál) (2012)

Námět sice je zajímavý, ale no to tu už vlastně jednou bylo. A v o dost lepším podání. Takoví normální mimozemštané sice měli své slabé chvilky, rozhodně ale nepůsobili už od začátku takhle trapně a unyle.

• 29.10.2013  23:28
    Up All Night (TV seriál) (2011)

Průměrný sitcom, jakých najdete desítky. Hvězdička dolů za nejnesympatištější herečku roku Christinu Applegate - tahle holka fakt zkazí každou srandu.

• 29.10.2013  23:27

Kratší stopáž by tomuhle filmu rozhodně pomohla - prvních 50 minut by se s klidem vešlo do 10 minut plnohodnotného úvodu a hned by to divák ocenil jinak. Zvláštní námět by to mělo, typický španělský napůl dořešený konec je tady ale spíše směšný, a když se připočte proměnlivá kvalita jednotlivých scén, pak to od průměrného hodnocení nezachrání ani Robert de Niro. Po Cortésově atmosférickém Buried trochu zklamání.

• 29.10.2013  23:22
    Hung - Na velikosti záleží (TV seriál) (2009)

Ona je to vlastně taková typická americko-HBOvská studie lidské osamělosti zasazená do rámce hořkosladkého komediálního dramatu. Lehce provokativní téma, které by asi v dnešní konkurenci odvážných erotických scén samo o sobě neobstálo. Za pány to budou spíše tři hvězdičky. Jenže, milé dámy a nevyhranění gentlemani, k Hung se podává extra pikantní omáčka v podobě neskutečně (ano, já vážně použiju onen proslulý facebookový výraz) šu*ézního Thomase Janea, takže někdy kolem třetího dílu zjistíte, že si musíte měnit kalhotky (trenýrky) hned po úvodní znělce... a to se prostě počítá! ;-)

• 29.10.2013  23:15

Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-)

• 29.10.2013  23:11
    Rebelka (2012)

O třídu lepší, než jsem původně čekala, ale ani tak to prostě na úplnou animovanou špičku nedosáhne... Merida je kouzelná, tři bráškové jsou rozkošní, skotský přízvuk tomu dodává ten správný šmrnc. Jenže příběh je prostě tuctový a šablonovitý a strašidelnější místa ve filmu prostě nefungují. Sečteno a podtrženo, krásné čtyři hvězdy. :-)

• 29.10.2013  22:37

Ačkoliv jsem podle traileru čekala trochu víc napětí, byla jsem celou druhou polovinu filmu přesvědčená o tom, že se jedná o průměrnou, tříhvězdičkovou, ale přesto vlastně celkem příjemnou podívanou. Ani extrémně pomalé tempo mi tady nějak nevadilo. Ale pak přišel jeden z nejpitomějších konců, který znám. Snahou změnit na poslední chvíli žánr to tvůrci úplně zazdili a já opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Za mě jedno z největších letošních zklamání.

• 26.7.2013  14:41

Na film jsem se podle traileru hodně těšila, hodnocení mě pak trochu znejistělo, ale nakonec jsem dostala snad i víc, než jsem čekala! Stokrát ohrané téma podané s takovou lehkostí a grácií, až mám pocit, že se vznáším na růžovém obláčku značky Populaire.Můžete namítat, že tohle už tady bylo tisíckrát... ale napadlo už někoho, co všechno se nechá vytlouct z tématu psací stroj v padesátých letech?! Dobové zasazení perfektní, volba herců nemá chybu, romantika zabalená do mnoha vrstev vtipů vás nenechá smíchy oddechnout. Všechna ta klišé, která vidíte u sportovních zápasů a utkání, promítnutá do soutěže v psaní na stroji, to byla prostě lahůdka! :-) Bravo!

• 26.7.2013  14:35
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

V polovině druhé série odkládám a silně pochybuju, že se k dalším dílům někdy vrátím. Drogová tématika není pro každého, já rozhodně takové filmy a seriály nevyhledávám. Kladné ohlasy mě ale přiměly Breaking Bad vyzkoušet - a musím přiznat, že jsem se celou první sérii poměrně bavila. Druhá série je ale o dost horší - přibývá násilností, nelogičností, ubývá vtipu, psychologie postav se nemění... Přestalo mě to bavit. Ani jedna postava si nezíská vaše srdce, herci jsou prostě špatně vybraní. A celá ta rakovinovo-drogová zápletka prostě nemůže utáhnout více než pár dílů, rozhodně ne pět sérií. Je mi líto, ale snižuju hodnocení ještě o jednu hvězdu a jdu si najít nějaký zajímavý seriál, který ze mě snad dostane tu pachuť podivnosti.

• 23.7.2013  18:09

Velmi silné tři hvězdy. Enter Nowhere je rozhodně originální snímek s poněkud závadějícím žánrovým zařazením, protože o horor se nejedná ani náhodou, je to spíše atmosférické mysteriózní drama. Nápad na scénář je skvělý, bohužel zpracování trochu pokulhává, především v první půlce filmu. Kýčovitý konec se od odhalení celé zápletky nechal očekávat, snad to ani jinak udělat nešlo; ten dětský kolotoč to ale trochu pozvedl. Celkově jsem spokojená - dostala jsem víc, než jsem od snímku dle zdejšího hodnocení a obsahu čekala. :-) //// Po dvou dnech měním hodnocení na čtyři hvězdičky, protože si to film v porovnání s jinými opravdu zaslouží...

• 4.7.2013  09:27
    Tajemství kruhu (TV seriál) (2011)

Extrémně teenagerovský seriál s hloupými dialogy, otřesnými hereckými výkony a přiblblým scénářem. Vampire Diaries jsou celkem koukatelná věc, další seriálové zpracování L. J. Smith se už ale opravdu dělat nemělo. A navíc to má tu nejpitomější znělku všech dob. Pro děti ve věku 12 - 15 let dobrý, starším doporučuju obejít obloukem. 30%

• 1.7.2013  10:35
    Alfa a Omega (2010)

Ačkoliv jsem velký příznivce animovaných filmů, tohle jsem nezvládla ani dokoukat. Příšerná animace, nesympatičtí hrdinové, hrozné dialogy a nudný děj. Zkousnutelné by to bylo s rokem vzniku 1990, v roce 2010 to ode mě ale více než 10% nezíská.

• 30.6.2013  23:13
    Sedm (1995)

Tohle je dokonalý příklad toho, jak má vypadat kvalitní a atmosférická detektivní podívaná. Nic proti běžné produkci krimi filmů, dostat pokaždé, když mě přepadne chuť na nějakou tu vraždičku, takovýhle obrovský talíř nejvybranějších delikates, asi by to moje tepny dlouho nevydržely... ale tohle je prostě kalorická bomba od začátku až dokonce! Ale dost těch gurmánských přirovnání, abyste si nemysleli, že vás po tomhle filmu nepřejde chuť k jídlu. Na nějakou chvíli totiž jo. Je to dsné, chladnokrevné, skvěle natočené a zahrané a já nemůžu dát nic jiného než plný počet. 100%

• 30.6.2013  23:01

Jedničce se prostě nic nevyrovná. Nebylo to špatné, pobavila jsem se, několikrát se opravdu od srdce zasmála, ale celý děj mi přišel poslepovaný nekvalitním lepidle na papír, jako by tvůrci nevěděli, jak nakonec hlavní hrdiny dostat z té školy do továrny na strašení. Navíc si Pixar mohl mnohem líp vyhrát s různorodostí příšerek ve škole. A pro toho, kdo viděl první díl, pak nový Mike a nový Sulley působí opravdu zvláštně - postavičky jsou úplně stejné jako v předchozím filmu, a přesto se najednou vůbec neznají a vzájemně se nesnášejí. Na mém výsledném hodnocení se podepsalo i to, že jsem celou dobu čekala na onen úžasný záběr s disco koulí z traileru, a on ve filmu vůbec nebyl! Jo, to je tak, když se dělá monstrózní reklama rok předem a vypustí se trailery ve chvíli, kdy ještě vůbec není jasné, které záběry nakonec ve filmu zůstanou... 75%

• 30.6.2013  00:36

Glenn Close je tedy opravdu psychopatka k pohledání, jen co je pravda. Jen prosím, tohle ať přítele ani nenapadne zkoušet. Mám svá zvířátka ráda. Uf... S husinou po těle za 70%.

• 30.6.2013  00:31
    Nevěrná (2002)

Připadalo mi, že Lyne četl scénář v Braillově písmu, které úplně neovládá, podobně jako Paul. Jinak si totiž tenhle mizerný film neumím vysvětlit. Ano, pár scén je vynikajících, hlavně tedy těch erotických a scén, ve kterých si Connie rve vlasy, co to vlastně dělá. Jinak je to ale neskutečná nuda, celá zápletka přijde vlastně až v poslední čtvrtině filmu a rozhodně není nijak napínavá. Lyne se snaží pozvednout celkový dojem efektivními záběry odpadků létajících ve větru a kutálejících se pomerančů v rozjetém autě, ale právě kvůli nim působí film ještě křečovitěji. A ačkoliv jsem odchovaná na Pretty Woman, tady výsledné hodnocení nedokázal zachránit ani jinak dokonalý Richard Gere, z něhož se v Lyneově podání stal unudlaný šedý panák neurčitého věku. 30%

• 29.6.2013  02:29

Poprvé mohu říci, že jsem s Aronofskym celkem spokojená. Pořád to tedy není na pět hvězdiček, ale už se jim to zatraceně blíží. Ještě stále mi jeho styl přijde na povrchu příliš afektovaný a uvnitř citově plochý, ale příběh je tady opravdu silný a výkon Natalie překvapivě povedený a já tak mohu s klidným svědomím všem doporučit ke zhlédnutí, i přes osobní lehkou averzi k jeho režisérovi.

• 29.6.2013  02:26

Asi jediný film, kde mi šedá nevýrazná myš jménem Gwyneth vůbec nevadí, ba právě naopak. Dokonalá vražda je skvěle promyšlená, plná chladnokrevných pomstychtivých plánů a děsivé životní pravdy. Ani při druhém zhlédnutí jsem se nenudila a to si zaslouží plné hodnocení.

• 29.6.2013  02:19
    Zodiac (2007)

O Fincherově talentu se tady nemá smysl bavit. Jeho styl je prostě jedinečný. U tohohle filmu jsem pouze vzdychala blahem, jen mě po jeho skončení přepadl náhlý smutek nad tím, že takových detektivek není víc. Je to napínavé, má to spád, je to logické, s propracovaným scénářem, skvěle vykreslenými postavami a dobrýmoi herci. Co víc si přát? Zodiac prostě patří na hvězdnou filmovou oblohu.

• 29.6.2013  02:15

Podle mě se to úrovní od druhého dílu příliš neliší. Jestliže ani jedničku nelze považovat za top animák, nemůžeme s tím pak počítat u dalších dílů. Ale na druhou stranu mi tihle animovaní hrdinové tak nějak přirostli k srdci a ráda jsem se s nimi znovu potkala. 55%

• 29.6.2013  02:13

Pravda, úroveň od prvního dílu trochu poklesla, pořád je to ale koukatelné, celkem zábavné a pro rodinnou pohodu jako dělané. Vtipy s jezevčíky jsou sice lehce okoukané, ale i tak se jim člověk ještě pořád směje. Za mě příjemných 60%.

• 29.6.2013  02:11

Yellowstoneský Méďa Béďa si našel pár nových kamarádů a vyrazil si užít nějaké to dobrodružství taky mimo park. A já se u toho dobře bavila, ať si říká kdo chce, co chce. Není to sice špička animovaných komedií, ale příjemné odpoledne si užijete i tak. A to se počítá. :-)

• 29.6.2013  00:12
    Žár těla (1981)

Osmdesátá léta z tohohle filmu čiší každým coulem, takže některé scény už dnes působí spíše úsměvně. Přesto se jedná o velmi atmosférickou podívanou, která vás nenechá přepnout kanál. Na svoji dobu - a vlastně i tu dnešní, co si budeme nalhávat - je to více než povedený počin. Navíc pokud zoufale hledáte něco, co vám aspoň trochu připomene ty pocity, když jste si poprvé pustili Základní instinkt, jste tu na správné adrese. 80%

• 29.6.2013  00:09

Některé filmy, vlastně asi většina, prostě nemají mít pokračování. A o Základním instinktu to platí dvojnásob. Z nesmrtelné eroticky dráždivé a psychologicky vyčerpávající podívané tady totiž nezbylo vůbec, ale vůbec nic. Sharon Stone chtěla znovu zazářit, trochu rozvířit vlny uctívačů, kteří klečí u její židle a čekají na nepatrný pohyb jejích nohou, ale to se jí nepovedlo. Zůstane zkrátka herečkou jedné grandiózní role, která jí byla ušita na tělo... a o víc už by se pokoušet neměla, nebo ty řady jejích obdivovatelů naopak ještě prořídnou... Jako samostatný film by to i mohlo celkem fungovat, zkrátka takové slušné thrillerové béčko, ale takhle je to spíš na smutné zavrtění hlavou a hledání jiného filmu, který vám zvedne náladu.

• 29.6.2013  00:03

Základní instinkt je stěžejním dílem mezi thrillery a kdo ho ještě neviděl, nemůže tvrdit, že se v tomhle žánru vyzná. Sharon Stone nikdy nebyla víc sexy a nikdy nepodala lepší herecký výkon (kdo viděl například Nůžky, určitě mi to potvrdí). Tohle je filmová extáze, která se prostě musí zažít na vlastní kůži. Takže se pohodlně usaďte, dejte si nohu přes nohu, zapalte si cigaretu a nechte se unášet až k orgasmu... (Opakujte dle potřeby.)

• 28.6.2013  23:58
    12 opic (1995)

Bruce Willis pro mě dlouho byl pouze tupým akčním hrdinou, který si sice na chvíli odskočil zahrát do geniálního Šestého smyslu, ale jinak o něj příliš nestojím. Dokud jsem neobjevila 12 opic. Tahle podívaná opravdu stojí za to. Je to originální, skvěle zahrané i natočené, ve scénáři není díra ani na jeden opičí chlup. Jeden z těch snímků, které můžete vidět stokrát a pokaždé si v nich najdete něco nového, co vás naprosto ohromí.

• 28.6.2013  23:55
    Insomnie (2002)

Tenhle film je nezapomenutelný. Originální prostředí Aljašky s úžasnými výkony Al Pacina a roztomilé Hilary Swank tomu dodává ten pravý šmrnc. Od začátku do konce jsem byla napjatá a u scén jako je ta v mlze jsem ani nedýchala. Ano, takhle nějak si představuju kvalitní mysteriózní krimi.