Margerie

okres Praha

4 body

• 19.8.2012  21:25
    Titanic (1997)

Brečící romantická klasika, které k úplné dokonalosti chybí větší důraz na to, že Jack a Rose nebyli jediní, kteří katastrofu zažili (a většinou bohužel nepřežili). To jen tak na okraj, když už má film přes tři hodiny... Nicméně herecké výkony DiCapria a Winslet jsou bezchybné a Cameron nám tu předkládá další ze svých kultovních filmů. P. S. 3D projekci jsem neviděla a vidět nechci, podle mého názoru je zbytečné a Titanicu to může jedině ublížit.

• 19.8.2012  21:21
    Auta (2006)

Auta jsou sympatický animák, který rozhodně není jenom pro děti a jenom pro chlapečky. Tradiční příběh o frajerovi, kterého změní pravá láska a přátelství obyčejných lidí převedený na mluvící auta, z nich nejlepší je podle mého názoru stejně Burák. :-D

• 19.8.2012  21:19

A máme tu další z hrstky filmů, které se vyrovnají své knižní předloze. Dokonce mi tentokrát ani nevadí, že si tvůrci trochu pohráli a děj knihy sem tam pozměnili. Coraline je nejlepší Gaimanova kniha a v pohyblivé podobě také předzvěst toho, že Selick může dobře fungovat i sám o sobě, nejen ve dvojici s Burtonem. Krásně temný animák, který má do filmu pro děti hodně daleko (nebo se pletu a děti by ho s úsměvem přijaly? - možná že je to na stejné úrovni jako Alenka v říši divů... posuď te sami). Nicméně je to film, ke kterému se ráda občas vrátím. Už jsem ho viděla tolikrát, že mě ty knoflíkové oči skoro neděsí. :-)

• 19.8.2012  21:15
    Vincent (1982)

Jeden z prvních kraťasů Tima Burtona, který sice úplně nedosahuje kvalit Frankenweenieho, ale i tak je nádherně morbidní, ulítlý a ve své bláznivosti pravdivý. :-)

• 19.8.2012  21:13

Existuje snad kultovnější fantasy snímek, na který jsme všichni jako starší děti koukali, kdykoliv ho v televizi opakovali? Dvojice Burton - Depp tady ukázala, že jejich spolupráce bude zcela o jedinělá... a s odstupem času tohle můžeme jedině potvrdit. :-) Střihoruký Edward je vtipný, dojemný a hlavně originální. Haló, tady Avon, je někdo doma? :-D

• 19.8.2012  21:09
    Planeta opic (2001)

Tak mě má láska k Burtonovi opět přivedla k filmu, kterému bych jinak obloukem vyhnula. A opět toho nelituji. Sice to není typicky burtonovské, ale nepostrádá to klasický režisérův nadhled a smysl pro humor, což je myslím důvod toho, proč se mi to tak líbilo. :-)

• 19.8.2012  21:06
    Velká ryba (2003)

Fantazie a barvičky = Tim Burton. Neznám moc filmů, které by předčily svoji knižní předlohu, ale Velká ryba mezi ně 100% patří. Nádherný film plný perfektních kostýmů a vtipných scén o jednom neobyčejném životě umírajícího obyčejného starce...

• 19.8.2012  21:04

A máme tady opět netradiční pojetí animovaného filmu, jehož tvůrcem není nikdo jiný než Tim Burton. Jak on to dělá, že putuje skrz naskrz žánry a vždycky se mu podaří vytvořit něco jedinečného, aniž by pozapomněl na svůj originální rukopis, to je mi záhadou. :-) Viktor a Viktorie jsou vlastně takoví novodobí Romeo a Julie, akorát trochu víc kostnatí. Povedený film s úžasnou hudbou Dannyho Elfmana, který není příliš originální ve svém příběhu, ale ve zpracování rozhodně ano.

• 19.8.2012  20:59

Pixar přišel s něčím novým a zcela neokoukaným a já se opravdu bavím. James a Mike jsou geniální postavičky, které mě vždycky rozesmějí a zlepší mi náladu. Ach jo, moje dětská strašidla rozhodně takhle krásná nebyla... :-)

• 19.8.2012  20:57

Roztomilý animák, který je na konec 90. let opravdu vymakaný. Broučci jsou rozkošní, zápletka pohádkově klasická, zpracování kvalitní - oproti řadě současných animovaných výtvorů se mi tenhle líbí daleko víc...

• 19.8.2012  20:56

Nejlepší počin z dílny Monthy Pythonů. Parodie na církevní pokrytectví a nesmyslná dogmata, která je ve své hluboké podstatě dost podobná Canterburským povídkám, ačkoliv k vyjádření názorů používá moderní humor, v době Chaucera zcela nemyslitelný. P.S. Od té doby, co jsem film viděla, si někdy říkám, jestli bych taky neměla zkusit vylézt na balkon a nechat ostatní, aby mě oslavovali. Člověku se hned zlepší nálada. :-)

• 19.8.2012  20:51
    Mary a Max (2009)

Jaké to je, vyrůstat jako dívka s vědomím, že máte na čele znamínko hnědé jako hovínko? Jak žijí lidé s Aspergerem, když už jim nikdo blízký nezůstal? A jak může fungovat vztah mezi dvěma takovými lidmi? Mary a Max vám to rádi ukážou. Tenhle film je mezi animáky zcela ojedinělý, což je velká škoda. Propracovaný příběh, kterému animovaná podoba dodává ještě něco neuchopitelného navíc, co by v hraném filmu asi chybělo a s největší pravděpodobností by se tak stal jen průměrným filmem mezi dalšími podobnými. Takhle se ale jedná o úžasný snímek, který vás naprosto dostane.

• 19.8.2012  20:46
    Pianista (2002)

Nádherný film, který se zcela vyrovná knize. Roman Polanski ve svém (alespoň pro mě) nejpovedenějším filmu a Adrien Brody ve své životní roli ukazují, že ani v hrůzách války není vše černé a bílé a že naděje umírá poslední, alespoň pro ty, kteří si to zaslouží. Scéna s německým vojákem u klavíru je nezapomenutelná...

• 19.8.2012  20:41

Neuvěřitelně pohodový film, který dokazuje, že ty nejlepší filmy nemusí mít složitou zápletku, akční děj ani vyloženě hvězdné obsazení. Někdy prostě stačí, když film vyvolá mírný úsměv na tváři a zlepší náladu. Vyzkoušejte Smažená zelená rajčata pro lepší den. ;-)

• 19.8.2012  16:28

Nemůžu uvěřit, že tohle natočil Woody Allen. Ale odmítám tu polemizovat o tom, jestli víc obdivuji jeho klasické filmy, nebo tenhle nový (a v jeho režisérská filmografii s největší pravděpodobností zcela ojedinělý) styl. Už obehrané téma milostného trojúhelníku dostává ve Woodyho rukou zcela nový rozměr a posouvá dějiny kinematografie zase o kousek dopředu. Scarlett Johansson je opravdová dáma (potvora nebo naopak chudinka?) z vyšší společnosti, jejíž obsazení do filmu bylo tou nejlepší volbou.

• 19.8.2012  16:18

Hugh Jackman a Christian Bale rozehrávají hodně vysokou hru, která vás vzruší, vtáhne do děje a nenechá po celé dvě hodiny spustit oči z obrazovky. Dokonalý trik je skutečně plný dokonalých triků, kouzelnických, hereckých, režisérských i scénáristických. Ano, takhle si představuji dokonalý film.

• 19.8.2012  16:15

Leonardo DiCaprio se neomylně posunul na druhou příčku mého seznamu nejoblíbenějšcíh herců (hned za Johnnyho Deppa). A jestli jsem byla unešená z jeho Počátku, pak absolutně nevím, jak zpracovat tohle. Bohužel víc hvězdiček už dát nelze. :-) Prokletý ostrov má všechno, co si můžete přát u mysteriózního thrilleru. Nikdy jsem neviděla nic podobného, ale doufám, že těmto mistrovským kouskům ještě neodzvonilo a Scorsese a/nebo DiCaprio nás ještě mnohokrát překvapí obdobným více než příjemným způsobem. Naprosto nepředvídatelný a do detailu promyšlený děj, perfektní atmosféra, mrazení v zádech i přes kapky potu stékající po páteři... Já chci ještě!

• 19.8.2012  15:57
    Počátek (2010)

Asi největší překvapení roku 2010. Počátek je film, který musíte vidět a nejlépe vícekrát, abyste ho dokázali plně pochopit a ocenit. Trojice Nolan - DiCaprio - Zimmer dokázala vytvořit něco zcela nového, strhujícího a v podstatě neuchopitelného, až z toho jde hlava kolem.

• 19.8.2012  15:51

Budu se opakovat, viz komentář k filmu Batman z roku 1989... Nesnáším tyhle kultovní superhrdiny moderní doby, ale když se toho ujme Burton, nestačím zírat. A baví mě to!

• 19.8.2012  15:49

Nezaměnitelná burtnovská atmosféra, ze které vás ale tentokrát bude slušně mrazit. Depp je prostě nenahraditelný, dokáže se stylizovat do jakékoliv role. Ospalá díra je děsivá, temná, napínavá a skvěle hudebně podložená... prostě další lahůdka od mistra Burtona, klaním se!

• 19.8.2012  15:46

Další Burtonův mistrovský kousek a povinný film pro všechny příznivce kinematografie. Atmosféra, hudba, masky, kostýmy, triky... Nezbývá než se zhluboka nadechnout a uklidnit se. P.S.: Burton a Depp jsou mojí velkou slabinou, tak mě berte s rezervou. :-)

• 19.8.2012  15:42
    Rituál (2006)

A co, mě prostě Cage a tenhle styl filmů baví! Netvrdím, že není co vylepšovat, a možná trošku pozměním názor, až se jednou podívám na původní film, ale čtyři hvězdičky prostě musím dát na protest proti nízkému hodnocení.

• 19.8.2012  15:39
    Anatomie (2000)

Dvě hvězdičky z nostalgie. Jeden z prvních hororů, které jsem viděla, a tehdy mě to samozřejmě dost slušně vyděsilo a vyvolalo i pár bezesných nocí. S odstupem času jsem se na Anatomii podívala znovu... a je to - jak jinak - běčkový horor, který má celkem originální nápad, ale u toho také zůstává. Jinak klasický hororový scénář, až je to úsměvné, jak je předvídatelný. ;-)

• 19.8.2012  15:36

Jak už jsem psala u jedničky, tyhle filmy nevyděsí, ale dost slušně pobaví. :-)

• 19.8.2012  15:35

Celá série Paranormal Activity je opravdu úžasná komedie na dlouhé večery. :-D Hororového na tom není nic, ale smíchy se opravdu budete popadat za břicho. Schválně, kolikrát je tam dlouhý noční záběr na bazén? :-D

• 19.8.2012  15:33
    Sirotčinec (2007)

Thriller, na který se ráda podívám i několikrát, tak to už opravdu něco. Možná že to není úplně originální, ale co byste pořád chtěli vymýšlet nového? Má to vynikající atmosféru, promyšlený děj, pár opravdu děsivých momentů, ale hlavně to ani na malou chvilku neztrácí tah... Pro mě asi nejlepší film ze španělsky mluvících zemí, který jsem kdy viděla, a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

• 19.8.2012  15:11

Osvědčená francouzská klasika, která je vlastně naprosto obyčejná komedie, ale tak úžasně zpracovaná, že k tomu snad není co dodat. Audrey Tautou je roztomilá až k sežrání, nápad s trpaslíky geniální... a kdo by si občas nepřál zamotat trochu všem okolo hlavu? :-) Romantické klišé zabalené do barevného a nádherně francouzsky kýčovitého obalu, který vás prostě musí okouzlit.

• 19.8.2012  15:04
    Na vlásku (2010)

Dlouho mi tenhle film doporučovali a já pořád váhala. Americký animovaný muzikál?! Nic pro mě. A ty plakáty vám touhu po zhlédnutí rozhodně nepřidají. Nicméně jednoho nudného večera jsem si Na vlásku přece jen pustila a jsem více než mile překvapená! Bratři Grimmové ve velice zábavném a troufám si říci i inteligentním balení. Na své si ve filmu přijdou děti i dospělí, písniček je tak akorát a nejsou úplně pitomé, některé scény jsou opravdu geniální. 90%

• 19.8.2012  15:00

Americké drama, který působí tak realisticky, až to bolí. Naprosto zaslouženě získalo místo v první stovce nejlepších i nejoblíbenějších filmů. Kevin Spacey vyvolává rozporuplné emoce, člověk ho lituje a zároveň nenávidí, protože krize středního věku ve spojení s tím, jak se k němu chovají manželka i dcera, to musí být opravdu na palici, ale přece jen v nás jsou zakořeněné také nějaké rodinné hodnoty...

• 19.8.2012  14:55
    Výměna (2008)

Eastwoodovo pojetí mi nevadí, ba naopak, ale Angelina mi do hlavní role prostě nesedí. Dostat to někdo jiný, mohlo by být hodnocení vyšší. Ale i tak se jedná o zajímavý film, který Vám v paměti uvízne na hodně dlouho...