Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 21.5.2013
  Kumaré (2011)

  Dokumentární film o muži, který se vydává za moudrého indického guru a v Arizoně si kolem sebe vytváří skupinu následovníků. Na vrcholu popularity musí guru Kumaré  odhalit svým učedníkům nejen svou pravou identitu , ale také své nejvyšší učení.

  • 28.4.2013
  Městečko velkých duchů (2012)

  Nezávislý, animovaný film o osudech tří obyvatel průmyslového městečka Magguson, kteří pracují v místních novinách The Daily Suggester. Gentian Violet (42), Victor Blue (38) a Earl Gry (64) nejprve vypadají jako příbuzní, ale postupně se zjišťuje, že se za jejich společným životem skrývá přímo ďábelský příběh, který se točí kolem zásahů sociálních pracovníků, pěstounské péče, milostných vztahů a nenávisti. Všechny postavy skrývají svá rodinná tajemství a objevují stále další a další. Jednou v noci dojde k autonehodě, kterou zapříčinil alkohol za volantem. V důsledku nehody ztrácí tito tři muži, kamarádi a přesto cizinci, paměť. Hledají cestu ven z lesa, odkud vycházejí zranění, a přesto vyléčení.

  • 14.3.2013
  Community College (2009)

  Příběh čtyř kamarádů, kteří mají jedinečnou schopnost opíjet se zadarmo. To je ale nyní ohroženo - jejich oblíbenému baru hrozí zavření. Kluci proto uzavřou s majitelem dohodu, že ho z dluhů vyplatí. Stačí, když všichni dokončí vysokou školu a vyberou co nejvíce peněz od gratulujících příbuzných a známých. Chino, Rod, Herby a Jonny 300 se tak vydávají na svou životní cestu za vzděláním.

  • 13.3.2013
  Za každou cenu! (2012)

  Drama Ramina Bahraniho se odehrává ve farmářské komunitě v jižní Iowě. V moderním zemědělském světě plném konkurence se Henry Whipple (Dennis Quaid) snaží donutit svého syna Deana (Zac Efron), aby mu pomohl získat další pozemky. Dean se ale soustředí především na to, jak se stát profesionálním automobilovým závodníkem. Nečekaná inspekce odhalí, že Henry získal část svých stávajících pozemků nelegálně. Už tak velmi napjaté vztahy v rodině jsou vystaveny krizi. Hrozí totiž, že rodina přijde o celé své živobytí.

  • 5.2.2013
  Liars All (2013)

  Londýn, silvestrovské oslavy. Provokativní hra se čtveřici přátel vymyká z rukou a končí vraždou. Vrah ale zůstává mezi nimi, nepolapitelný uprostřed skrytých motivů a svědectví, která si protiřečí.

  • 22.1.2013
  Nádherné bytosti (2013)

  Lena Duchannes se se svými rodiči stěhuje do městečka Gatlin. Seznamuje se s Ethanem Watem, který touží z nudného města odejít. Lena ho ovšem přitahuje. Postupně zjišťuje, že dívka má zvláštní schopnosti, kvůli kterým se až doposud držela v ústraní. Oba mladí lidé začínají odhalovat tajemství svých rodin i samotného města Gatlin. O svých šestnáctých narozeninách se pak Lena musí rozhodnout, zda se přikloní na stranu světla nebo temnoty.
  Film byl natočen podle stejnojmenného románu Kami Garcia a Margaret Stohl.

  • 13.1.2013
  Má poslední sebevražda (1997)

  Film je založen na skutečných událostech ze života Neala Cassadyho, básníka z generace beatníků. Dvacetiletý Neal žije v Denveru, pracuje v továrně na pneumatiky a sní o rodinném životě ve vlastním domě. Jeho sen se ale pomalu rozplývá, jak postupně poznává Joan, mladou dívku se sebevražednými sklony, alkoholika Harryho, homosexuálního básníka Bena a šestnáctiletou Cherry Mary, která od jejich seznámení očekává něco víc. Po Joanině pokusu o sebevraždu Neal utíká, ale při jejich dalším setkání se už musí rozhodnout, jestli chce i nadále doufat ve splnění svého snu, nebo bude bojovat se strachem z neznámého a zkusí najít štěstí někde jinde…

  • 22.7.2012
  Bunheads (TV seriál) (2012)

  Lasvegaská tanečnice Michelle se spontánně vdá a odstěhuje se za svým manželem do jeho bydliště, ospalého přímořského městečka. Musí se přizpůsobit nové životní situaci a zvládnout práci po boku své nové tchýně, která vede místní taneční školu.

  • 8.6.2012
  Georgia (1995)

  Sadie zoufale vzhlíží ke své starší sestře Georgie, slavné country zpěvačce. Chtěla by být stejně slavná, ale nic jí nevychází. Její zoufalá potřeba získat uznání sestry se postupně komplikuje, když se Sadie stává závislou na alkoholu a drogách. Georgia žije spořádaným životem se svým manželem a dětmi v krásném domě a Sadie je ochotna udělat cokoliv, aby získala její pozornost.

  • 2.9.2011
  The Psychiatrist (TV seriál) (1970)

  Seriál o mladém psychiatrovi dr. Jamesi Whitmanovi (Roy Thinnes) s poněkud neortodoxními metodami pomoci pacientům. Samotnému seriálu předcházel devadesátiminutový pilotní díl The Psychiatrist: God Bless the Children. Hlavní roli v něm hrál bývalý narkoman (Pete Duel) propuštěný z vězení, jemuž dr. Whitman pomáhal začlenit se do společnosti a zbavit se tak démonů.

  Názvy jednotlivých dílů:

  1. In Death’s Other Kingdom (režie Jerrold Freedman)
  2. The Private World of Martin Dalton (režie Steven Spielberg)
  3. Such Civil War in My Love and Hate (režie Daryl Duke)
  4. The Longer Trail (režie Douglas Day Stewart)
  5. Ex-Sgt. Randell File, U.S.A. (režie Jeff Corey)
  6. Par for the Course (režie Steven Spielberg)