Palisander

Palisander

Pavol D

okres Martin
Drevený tiger s oceľovou labkou. Smiechu aj slzám čiastočne odolný. Vytrvalý hľadač zelenej dračice. Ale vlastne... koho to zaujíma ;-).

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 3.1.2016  21:54

Nielen animácia prekvapila, ale aj film. Na to že je to podľa počítačovej hry nečakane dotiahnutý dej, bez zbytočných kľučiek a so sympatickými postavičkami. Na rozdiel od mainstreamovej produkcie žiadne muzikálové vložky s tancujúcimi snehuliakmi alebo spievajúcimi koňmi ;-). Hlavná záporáčka vyslovene bonbónik - čierny dym s blonďavým copom. A troška zvláštny pocit počúvať namiesto japončiny čínštinu :-). // PS: Pokračovanie je na spadnutie (2016) a celkovo to má byť trilógia.

• 3.1.2016  00:01
    Rakudai kiši no Cavalry (TV seriál) (2015)

Až na tie posledné časti, kde ide o mučenie študenta v rámci vyšetrovania nejakej etickej komisie, čo je jednoducho príliš pritiahnuté za vlasy aj na anime pomery, jeden z lepších seriálov z prostredia nejakej rytiersko-magickej školy. Aj keď by som privítal viac šermu a menej mágie. Publikum pri súbojoch muselo byť z odolného materiálu. Pokračovanie mi nejako zvlášť chýbať nebude. Mohli to spokojne uzavrieť v štýle "žili šťastne kým nepomreli" a spomínal by som v dobrom ;-).

• 2.1.2016  12:33
    Log Horizon 2 (TV seriál) (2014)

Nejako sa tu nakopili nové postavy, ktorých prítomnosť sa mi zdá ale dosť náhodná. Teraz neviem, či to tak má byť, alebo je seriál určený pre fanúšikov nepohyblivého originálu a v seriáli sa len stratili súvislosti. A možno celá séria bola iba medzihra pred finále. Nudné sebaspytujúce psychologické rozbory boli našťastie ako-tak kompenzované akčnými pasážami.. ťažká veta ako komentár k anime, nuž ale keby to bolo naozaj zábavné, aj komentár by vyzeral inak ;-). Čakal som viac. Na druhej strane menšie sklamanie ako druhá séria SAO.

• 29.12.2015  20:31
    Seikon no Qwaser (TV seriál) (2010)

Oceňujem nesmiernu snahu autorov o vernú interpretáciu niektorých drobných anatomických detailov. Je hneď vidieť, keď niekto robí svoju prácu s láskou ;-). Lenže čoho je veľa, toho je príliš. Na druhej strane, zvyknúť sa dá asi naozaj na čokoľvek :o). Škoda že idea manipulácie prvkov nebola dotiahnutá až do konca. Niekde v polovici to už statočne haprovalo a záverečná bitka bola obyčajný mysteriózny odvar. Ale dalo sa to zvládnuť. Za podmienky, že dokážete ignorovať neskutočnú tuposť najprsnatejšej dievčiny priemerné anime. Plus prsia na všetky spôsoby.

• 29.12.2015  20:18
    Nisekoi: (TV seriál) (2015)

Pozerateľné, ale nejako sa nám vytratili obe pôvodné zápletky. S odomknutím prívesku sa nijako neponáhľame, gangy v pozadí majú asi celozávodnú dovolenku a že tí dvaja spolu chodia len naoko... hmm.. v čom by bol rozdiel keby spolu chodili naozaj? Takže nič. Na bonusové epizódy asi veľa materiálu, tak z toho vyšiel seriál :-). // PS: Treba pozerať ak chcete vidieť milú krásnu rozpačito romantickú Chitoge. Nič iné neprekvapilo.

• 29.12.2015  19:57
    Onsen yōsei Hakone-chan (TV seriál) (2015)

Nič zvláštne, ale pozrieť sa to dá. Naučil som sa niečo o yosegi krabičkách :-).

• 3.12.2015  19:37

A zasa zombíci. A nič originálne. Ale dalo sa to prežiť, aj keď chvíľami s utrpením. Hlavne Pravá ruka, to je teda niečo ;-). Najväčším problémom filmu je predchádzajúci diel. Pretože toto naň nijako nenadväzuje. Len sú tam tí istí fagani a jedna nemastná neslaná zmätená slečna. Ak z nich chceli len vycicať nejakú šťavu, na čo im vymývali mozgy a riskovali ich životy medzi betónom a chobotnicami? Aspoň že hlavný hrdina nie je úplné nemehlo ako v iných postapo teen eposoch dnešnej doby. Už sa teším na záverečný dvojdiel :o). Či??

• 28.11.2015  12:37
    Seirei cukai no Blade Dance (TV seriál) (2014)

Dosť mi to pripomína Walkure Romanze . Inak taký normálny seriál, zľahka viac ecchi ako je štandard, ale nevadí. Est a jej vzťah k pančuškám je výnimočný :o). Najväčší problém je, že to končí v momente, keď by sa to malo začať rozbiehať. A pokračovanie nikde :-(. Mohlo by byť zaujímavé. Zo špeciálov treba vidieť prvý, ten dej ešte troška viac zamotáva. Zvyšok je už len fanservis.

• 20.11.2015  23:47
    Plastic Memories (TV seriál) (2015)

Technicky, logicky, marketingovo a podobne vzaté by firma SAI asi skrachovala do troch dní, pretože ich spôsob servisu, nastavenia produktu a prístupu k zákazníkom je absolútne príšerný. Ako sci-fi bieda. Ale o to tu vôbec nejde. Sci-fi je iba kulisa. Hlavná je romantická linka a tá je podľa mňa nadpriemer. Situácia je vymedzená hranične a určite by som sa v podobnej ocitnúť nechcel. Krátka stopáž má tú výhodu, že emócie nestihnú vychladnúť. Posledná časť ma celkom dostala. Úsmev so slzami v očiach :-).

• 20.11.2015  20:35

Možno by som dal aj tri hviezdičky, ale bolo by to najmä vďaka publiku v kine, ktoré sa spolu so mnou smialo v momentoch, keď sa film pokúšal všemožne žmýkať slzy. Všetkého veľa škodí, aj silených emócií. Potešila dokopy jedna scéna (ľakacia :-)). Nepochopiteľného je viac než dosť. Napríklad ako z cynického stratéga Snowa urobili strihom senilného deduška. Keby tam bol nálepka "o 20 rokov neskôr", povedzme, ale toto... A vo chvíli keď nastala tma a povedal som si že toto nemôže byť koniec... ...som urobil osudovú chybu. Malo to radšej skončiť. Záverečný gýč by nechýbal asi nikomu. Ktovie koho dieťa bolo treba dostať na plátno tentoraz. // Treba vidieť, aby človek vedel že o nič neprišiel ;-).

• 16.11.2015  22:57
    Pandora Hearts (TV seriál) (2009)

Ak dobre rátam, tak som stihol pozrieť sedem iných vecí, kým som sa odhodlal na záverečných päť častí. Nie že by to bolo až také zlé, ale tak sa to ukrutne vlieklo, že ma až prestalo zaujímať ako to skončí. A skončilo to (Pozor spoiler!!) úplne nijako. Až je mi Alice ľúto. Ufňukaný fagan nech sa prepadne hoci hneď ;-). Neviem či plánovali pokračovať, ale som rád že to už mám za sebou. Bonusy som zvládol len dva a to mali byť akože zábavné.

• 16.11.2015  22:46

Síce ešte všetky časti nevyšli, ale stále ma to baví :-).

• 16.11.2015  22:45

Rovnako zábavné ako prvá séria. Stopáž je navýšená len naoko, pribudla úvodná pieseň.

• 16.11.2015  22:23
    Miss Monochrome: The Animation (TV seriál) (2013)

Krátka stopáž nestihne nudiť, nápady sú fajn a záverečný tanček je parádne spracovaný :-). Chutná jednohubka.

• 16.11.2015  22:16
    Working!!! (TV seriál) (2015)

Hoci by som radšej videl viac Mahiru ako niektorých doplnkových postáv a chýbala nejaká celková dejová linka, veľa vecí sa pohlo dopredu alebo sa celkom vyriešilo. To je v podstate malý zázrak :-).. Ešte počkám čo bude v pripravovanom hodinovom bonuse, ale ak by toto bola záverečná séria, tak sa oplatilo ju vidieť.

• 16.11.2015  21:57
    Senran Kagura (TV seriál) (2012)

Po zhruba troch dňoch už ani poriadne neviem o čom to bolo. Bol tam mierne úchylný dedko ninja a veľa prsnatých školáčok v oblečení z materiálu mimoriadne biednej kvality, ktoré pomerne často išlo dole behom pár sekúnd. A dobro nakoniec tuším remízovalo ;-). Fanúšikom bojových umení neodporúčam.

• 16.11.2015  21:42

Nejdem tvrdiť, že je to zázrak desaťročia, ale tento úprimný výsmech pokryteckému puritánstvu mi výborne zdvihol náladu. Body za nápad a za odvahu!

• 16.11.2015  21:31

Začiatok bol vyslovene detský, pomalý a niektoré problémy boli riešiteľné rádovo v minútach, ak nie v sekundách. Ale asi bolo treba získať čas na vybudovanie atmosféry. Čo sa podarilo výborne. Dávno sa mi nestalo, aby som sa takto zžil s nejakou postavou. O Patemu som sa v niektorých scénach naozaj bál, za čo si tvorcovia zaslúžia veľkú pochvalu. Pre mňa omnoho lepšie spracovanie nápadu, ako v o rok staršom hranom filme Upside Down . Aj keby odpisovali, rád im to odpustím.

• 16.11.2015  20:53
    Vividred Operation (TV seriál) (2013)

Pre mňa oddychový mix rozprávkového sci-fi a magických dievčatiek, s ľahkým nádychom paródie. Určite sa to nedá pozerať ako príbeh zo života, to by neustálo ani tri minúty :-). V pohode.

• 16.11.2015  20:30
    Freezing Vibration (TV seriál) (2013)

A to som si asi do polovice myslel, že je to lepšie ako prvá séria. Menej samoúčelného ecchi, dokonca sa otvorila aj nejaká tá dospelá téma. Ale potom scenárista asi rezignoval na zvyšky zdravého rozumu a namiesto toho, aby si chlapsky priznal, že nie je schopný vymyslieť prijateľné žánrové (sci-fi) rozuzlenie (hoci aj v štýle viem že nič neviem), tak tam surovo natlačil niečo čo silno pripomínalo náboženskú agitáciu. Ak to mala byť snaha odčiniť hriešne obrázky v seriáli, tak vôbec, ale vôbec nevyšla. Špeciály? Tiež žiadne prekvapenie :o)

• 21.10.2015  22:29
    Freezing (TV seriál) (2011)

Ubehlo ako voda. Celkom v pohode pozerateľné, aj keď ecchi v menších dávkach by asi dráždilo o čosi viac. Takto to mohli spraviť už komplet hore bez ;-). Tentoraz mi akcia sadla, nebolo to umelo ponaťahované spomaľovačkami a opakovaniami, naopak, stále vpred a čím ďalej tým rýchlejšie. Nejaké muchy by sa samozrejme našli, ale keď to nenudí, nie je čas rozmýšľať nad logikou technických detailov, napríklad. Bonusy sú čistý nekompromisný fanservis bez súvisu s dejom seriálu.

• 17.10.2015  11:24

Okrem kostýmov asi všetko zle. Dojem počítačovej hry zostal zachovaný, ale partia odvážlivcov má takú spotrebu životov, že za normálnych okolností by v tomto leveli stvrdli naveky. Našťastie majú zásobu cheatov, a záporáci sú k nim tradične ohľaduplní. Ešte aj ten drak odmieta použiť oheň v uzavertom priestore, aby náhodou niekomu príliš neublížil ;-). Strašidelne insitný film s chaoticky skratkovitým scenárom.

• 16.10.2015  11:09

"Ešte potrebujeme zlodeja.." Celé to až príliš pripomína slabšiu videohru. Ovládanie je jednoduché: choď, rozprávaj sa, bojuj, hľadaj. V zostave máme: magičku-začiatočníku, bojovníka, zlodeja (ktorý je asi najschopnejší zo všetkých) a liečiteľku. Teraz už len nájsť to správne bludisko... To sa nanešťastie nepodarilo. Všetko je na môj vkus príliš jednoduché, a to vrátane dialógov a kamery. Iba hudba je epická hádam aj pri zaväzovaní šnúrok na topánkach. Celkový dojem najviac likviduje pribrzdenosť záporákov, bez ktorej by však naša zostava nemala najmenšiu nádej na úspech. Takže to beriem ako zoznámenie sa s prostredím v prvom (cvičnom) leveli ;-). Uvidíme čo sa bude diať ďalej.

• 15.10.2015  20:15

Kreslená podoba im podľa mňa svedčí viac.

• 12.10.2015  23:59

Rovnako dobré ako seriál. Stopáž tak na dve normálne epizódky, takže nie je kedy sa nudiť.

• 12.10.2015  23:17
    Lukostřelci (2011)

Keď vynecháme psy bez čuchu, nezničiteľný luk, beh s prestrelenými pľúcami, preslávených jazdeckých lukostrelcov, ktorí behajú pešo a oháňajú sa šabľami... ...ale dá sa to pozerať :-). Herci sú celkom uveriteľní a akcia, hoci občas americky pritiahnutá za vlasy je aspoň neopozeraná (na rozdiel od metrákov olova ktoré preletia vzduchom v typickom akčnom filme. Vykrúcanie tetivy je naozaj srandovná finta, ale už som videl aj omnoho (a tým myslím omnoho) väčšie hlúposti https://www.youtube.com/watch?v=lGZQi3ODB-U , takže hrdinovi budem len tíško závidieť jeho paranormálne schopnosti a môžem sa ďalej snažiť strieľať poriadne aspoň rovno :o).

• 12.10.2015  22:59

beriem to ako úvodný film k seriálu, ktorý zdá sa predsa len bude. Zoznámenie s postavami a úvod do deja v poriadku, aj keď hlavný hrdina sa usmieva neskutočne neprirodzene. Skoro ako keby ho obsadili po známosti ;-). Zvyšné dve postavy ústrednej trojice to našťastie celkom slušne žehlia, takže som zvedavý ako to bude pokračovať. Počkáme :-).

• 12.10.2015  22:53

Polomatrixoidný základ, ale v živých farbách a slušnom tempe. Agentka je milá a veľmi pozerateľná osôbka (no bodaj by nie, keď základom jej skafandra sú bikiny ;-)) a jej parťák akoby z oka vypadol Clintovi Eastwoodovi v časoch jeho westernovej slávy. Celé je to troška skratkovité, čo je ale vždy lepšie, akoby sa niekto pokúsil natiahnuť to na seriál. U mňa v pohode :-).

• 25.9.2015  20:31

Nostalgicky zábavné, aj keď úplne jednoduché. Najväčšie plus je, že vzduchom lietajú naozajstné šípy, žiadne CGI pixely. Vtedajší kaskadéri to nemali jednoduché. Slabou útechou môže byť, že po nich strieľal samotný Howard Hill, ktorý sa tu aj mihol v roličke Robinovho finálového súpera pri turnaji.

• 20.9.2015  23:11
    Rezistence (2015)

Iba dve hodiny? Super!!! Niekto asi stratil záznam s materiálom na hodinový psycho úvod. Paráda :-). O čosi lepšie ako jednotka, väčší spád, aj keď sem tam prirodzenosť krívala na obe nohy a špeciálnych efektov bolo až zbytočne veľa. Hlavný hrdina asi študoval mimiku u známeho charakterového dua Schwarzenegger&Stallone, takže aj zasmiať sa bolo na čom. Najväčší šok pre mňa však bol, že Naomi Watts by teoreticky skutočne mohla byť matkou Theo James-a . Stroj času tuším naozaj existuje. ;-). A ešte jeden sci-fi prvok: nožnice ktoré vedia urobiť melír :o).

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18