Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (2015) (seriál)

Vydarený remix viacerých anime. Najviac asi veselá fantasy verzia nejakej z bočných línií SAO. Je to krátke a má to spád. Otravných rečí minumum. A pointa, ktorá by mohla byť začiatkom ďalšej série. Videné na jeden záťah a nejaký ten bonus by som určite ešte zvládol. // PS: Neviete náhodou, ako sa dá získať Argonaut skill? Mimoriadne užitočná záležitosť. Či ozaj treba behať po krčmách a hľadať zabudnutú magickú knižku? :-)

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Možno by som dal aj tri hviezdičky, ale bolo by to najmä vďaka publiku v kine, ktoré sa spolu so mnou smialo v momentoch, keď sa film pokúšal všemožne žmýkať slzy. Všetkého veľa škodí, aj silených emócií. Potešila dokopy jedna scéna (ľakacia :-)). Nepochopiteľného je viac než dosť. Napríklad ako z cynického stratéga Snowa urobili strihom senilného deduška. Keby tam bol nálepka "o 20 rokov neskôr", povedzme, ale toto... A vo chvíli keď nastala tma a povedal som si že toto nemôže byť koniec... ...som urobil osudovú chybu. Malo to radšej skončiť. Záverečný gýč by nechýbal asi nikomu. Ktovie koho dieťa bolo treba dostať na plátno tentoraz. // Treba vidieť, aby človek vedel že o nič neprišiel ;-).

Kantai Collection: KanColle (2015) (seriál)

Možno kruté hodnotenie, pretože obrázky sú veľmi pekné ;-).To že jediný muž je neviditeľný admirál je ešte OK. Lenže dejovo je to des. Nič sa nedozvieme ani o záporáčkach, ani o našich kladných hrdinkách a už vôbec nie, prečo je vyvolená práve Fubuki. Ale to zvalíme na osud... Legenda v pozadí by chcela troška dopracovať. Zlaté Strike Witches. Tie boli aspoň regulérne bosorky ;-). Tu dostaneme skupinu štebotavých dievčatiek, ktoré sa preháňaú po hladine mora v oblečkoch ako na maškarný ples armádnych lodeníc a hrajú sa na vojačikov (tie bitky naozaj nemôžem brať vážne). To je vlastne najväčšie plus, pretože roztrhané šatičky zaujmú určite viac ako pokrčené plechy :o). Oko sa poteší ale inak.. hoci.. aj to je lepšie ako nič.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

A zasa zombíci. A nič originálne. Ale dalo sa to prežiť, aj keď chvíľami s utrpením. Hlavne Pravá ruka, to je teda niečo ;-). Najväčším problémom filmu je predchádzajúci diel. Pretože toto naň nijako nenadväzuje. Len sú tam tí istí fagani a jedna nemastná neslaná zmätená slečna. Ak z nich chceli len vycicať nejakú šťavu, na čo im vymývali mozgy a riskovali ich životy medzi betónom a chobotnicami? Aspoň že hlavný hrdina nie je úplné nemehlo ako v iných postapo teen eposoch dnešnej doby. Už sa teším na záverečný dvojdiel :o). Či??

Mythica: Boj o Darkspore (2015)

Okrem kostýmov asi všetko zle. Dojem počítačovej hry zostal zachovaný, ale partia odvážlivcov má takú spotrebu životov, že za normálnych okolností by v tomto leveli stvrdli naveky. Našťastie majú zásobu cheatov, a záporáci sú k nim tradične ohľaduplní. Ešte aj ten drak odmieta použiť oheň v uzavertom priestore, aby náhodou niekomu príliš neublížil ;-). Strašidelne insitný film s chaoticky skratkovitým scenárom.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

"Ešte potrebujeme zlodeja.." Celé to až príliš pripomína slabšiu videohru. Ovládanie je jednoduché: choď, rozprávaj sa, bojuj, hľadaj. V zostave máme: magičku-začiatočníku, bojovníka, zlodeja (ktorý je asi najschopnejší zo všetkých) a liečiteľku. Teraz už len nájsť to správne bludisko... To sa nanešťastie nepodarilo. Všetko je na môj vkus príliš jednoduché, a to vrátane dialógov a kamery. Iba hudba je epická hádam aj pri zaväzovaní šnúrok na topánkach. Celkový dojem najviac likviduje pribrzdenosť záporákov, bez ktorej by však naša zostava nemala najmenšiu nádej na úspech. Takže to beriem ako zoznámenie sa s prostredím v prvom (cvičnom) leveli ;-). Uvidíme čo sa bude diať ďalej.

Nisekoi - Season 2 (2015) (série)

Pozerateľné, ale nejako sa nám vytratili obe pôvodné zápletky. S odomknutím prívesku sa nijako neponáhľame, gangy v pozadí majú asi celozávodnú dovolenku a že tí dvaja spolu chodia len naoko... hmm.. v čom by bol rozdiel keby spolu chodili naozaj? Takže nič. Na bonusové epizódy asi veľa materiálu, tak z toho vyšiel seriál :-). // PS: Treba pozerať ak chcete vidieť milú krásnu rozpačito romantickú Chitoge. Nič iné neprekvapilo.

Onsen jósei Hakone-čan (2015) (seriál)

Nič zvláštne, ale pozrieť sa to dá. Naučil som sa niečo o yosegi krabičkách :-).