Divergence (2014)

Ťažko hľadať niečo naozaj originálne a ešte ťažšie prehliadnuť všetky hlúposti ktoré sa tam podarilo naskladať. Atmosféra tam ale nejaká je.. aj keď skôr seriálová.Vôbec by som sa nečudoval, keby tam niekde pobehoval Komisár Rex ;-). Prijateľná teen komédia. Alebo možno šifrovaná paródia. Bral by som akurát ten displej, čo bez problémov funguje aj po prebodnutí nožom.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Zbytočný film. Propaganda, depresia a ak dobre rátam, jeden vystrelený šíp. Ten z traileru. Zaujal nezbombardovateľný dom Katniss a tuposť povstalcov, ktorý si ani pri pripravovanom útoku nezoberú nič na svoju ochranu. Len bežia ako blbci proti svištiacim guľkám. Lenny je mŕtvy, takže tentoraz žiadne šaty. A bol aj pokus o humor. Asi. Ťažko povedať.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

(Pozor, spoilery !) Rovnaká stopáž, rovnaké plytvanie materiálom na siahodlhú nudu. Politické pozadie sa dalo vysvetliť aj stručnejšie. Pritom je mi záhadou, koľko času medzi 74. a 75. hrami vlastne ubehlo? Vyzeralo to tak na dva týždne dovolenky pred povinným turné a pár dní vo vlaku... Pritom nová aréna, nové pravidlá, a Katniss predvádza bojovú akrobaciu ako keby strávila minimálne tri roky bojovým výcvikom. A ešte zo seba urobí tehotnú šestnástku. Lož odhaliteľná behom pár minút. No pekne vychovávame tú dnešnú mládež ;-). Šaty opäť zabodovali. Akcia? Mimo logiky. To už nebol boj medzi ľuďmi navzájom, ale boj proti aréne. Aspoň luk už bol normálny. Aj keď doplnený samozásobovacím sa tulcom ;-). Prvý zaujímavý moment prišiel až pár minút pred koncom. A to je zúfalo málo.

Hunger Games (2012)

Fuu.. Úvod bol tak strašidelne dlhý, že čakám minimálne dvadsaťdielnu ságu.. inak sa to nedá rozumne zdôvodniť. Napriek neskutočne dlhým minútam vysvetľovania zápletka zostala najslabšou časťou filmu. Veľmi ťažko uveriteľné. Náladu zdvihol Lenny Kravitz. Akčná časť OK, normálny reality show survival, nič mimoriadne. Roztrasené tmavé zábery na dojme nepridali. Záver? Keby sa aspoň tvárili prekvapene.. Katniss má akože šestnásť.. nejakú tú emóciu by snáď prejaviť mohla, skôr ako vytiahne chladne vykalkulované riešenie. Ocenil by som, keby vek hercov a herečiek zodpovedal veku postáv. To by bojové scény vyzerali o dosť drsnejšie. // PS: (Pozor, spoiler !) Bojovať vo dvojiciach je to najprirodzenejšie čo mohli dať do pravidiel. Čo mohlo viesť dvoch z jednej oblasti, aby sa zlikvidovali navzájom? Za tých 74 ročníkov už problém neochoty zabíjať sa navzájom mali mať dávno poriešený. PS2: Za tie roky čo Hry fungovali... vy na ich mieste.. nemlátili by ste denne aspoň hodinu do niečoho? Tí ľudia si nevážia vlastný život.

V hlavě (2015)

Myšlienka ľudí diaľkovo ovládaných nejakými panáčikmi v hlave ma vôbec neoslovila. Spokojne to mohlo byť v kybernetickom režime a nadopované umelou inteligenciou. Nemám rád keď z niekoho robia bábku bez názoru. Podložené 3D depresiou. Asi jediný animák, pri ktorom som sa každých päť minút pozeral na hodinky. Deti sa však bavili. Akurát netuším na čom. PS: Architekt pamäte by si mal za odmenu odslúžiť takých dvadsať rokov v kameňolome.

Sengoku otome: Momoiro Paradox (2011) (seriál)

Hodnotím prísne, pretože podobnosť s nedávno videným Oda Nobuna no Yabou je príliš veľká. A aj keď toto je starší súrodenec som rád že Odu som videl skôr. Pretože ak by som toto videl ako prvé, neviem či by vôbec dostala šancu. Hlavná hrdinka je na môj vkus príliš otravné nemehlo a čo sa deja týka, pol seriálu by sa hodilo skôr ako bonusový materiál. Nuž, G-čka nie sú všetko ;-).

Walkure Romanze (2013) (seriál)

Ecchi mi nevadí. Kupodivu aj dievčatá sú takmer normálne, žiadny úplne nereálny charakter tam nie je. Problém je tých asi 5 častí, kde sa dej nijako neposúva, lebo sa venujeme len fanservisu. Mohli ich za ten čas napríklad naučiť používať štít ;-).

Heroic Age (2007) (seriál)

Prvý diel nasadil asi príliš vysoký štandard, takže zvyšok sa zdal pomalý a rozťahaný. Najmä bitky boli tak epické, že by som ich polovicu vystrihol. Ale účel splnený, pochopil som, že to nebola sranda a že aj najmocnejšia bytosť známeho vesmíru mala čo robiť, aby nedostala nakladačku ;-). Princezničke fandím, tá mala aspoň jasný cieľ. Motív konania Zlatého kmeňa som však nejako nevládal prehryznúť. Skomplikované na škodu veci.

Arakawa Andā za Burijji - x Bridge (2010) (série)

Toto už také dobré nebolo. Zmizla pôvodná zápletka, nový hlavný motív sa nenašiel, takže z toho vychádza blbnutie podivných figúrok, ktoré by sa asi skôr hodilo do kategórie bonusov k prvej sérii. Most väčšinou nehrá žiadnu úlohu. Mohlo by sa to odohrať kdekoľvek, čím to stráca originalitu. Navyše Nino dostáva na môj vkus príliš málo priestoru.

Arakawa Andā za Burijji - Season 1 (2010) (série)

Nebolo to zlé. Námet originálny, venušanka loviaca ryby holými rukami naozaj tajomná (obľúbil som si jej uhol pohľadu :-)), ostatné figúrky viacmenej zaujímavé. Dosť absurdné na to, aby to udržalo pozornosť.