paddy35

paddy35

okres Zlín
Spisovatel


2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Americký sniper (2014)

  Naprosto brilantně natočený film. Clint Eastwood = extratřída. Pro mě nejsilnější filmový zážitek za celou dobu, co chodím do kina a nejlepší válečný film 21. století. Jediný film současnosti, který neztrácí dech ani po dvou hodinách a přiková k obrazovce až budete hrůzou tajit dech...

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Pro mě osobně nejlepší válečný film všech dob. Spielbergovi se povedlo realisticky zachytit, jak to asi mohlo vypadat, zvlášť vylodění v Normandii. Tom Hanks pro mě nejlepší. Hned po něm postava Toma Sizemora. Pět hvězdiček!

 • poster

  John Wick 2 (2017)

  Tohle je prostě raketa jak prase. Neuvěřitelně dokonale zpracované akční scény nebo jejich ozvučení, strhující podívaná a dostatek přestřelek, abych řekl, že tohle mě prostě šíleně baví. Svět nájemných zabijáků, který si Stahelski vymyslel do svého "univerza" s Johnem Wickem je parádní a ten závěr...nejlepší cliffhanger, co jsem v akčních filmech kdy viděl.

 • poster

  Hodný, zlý a ošklivý (1966)

  Pro mě osobně nejlepší western všech dob. Neskutečný Clint Eastwood, ale hlavně výborný Eli Wallach. Lee Van Cleef naplno prokazuje své herecké umění a perfektně hraje skrz naskrz prohnilého banditu. Navíc každého rohu dýchá ta pravá westernová atmosféra. A k tomu Morriconeho symfonie, hmmm.Takhle si to představuju!

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Tohle je skutečně mistrovský kousek a mě, jako obrovském fandovi Divokého Západu, nesmí chybět v kolekci. Neskutečný Henry Fonda kraluje celému filmu, i přesto, že je to hlavní záporák. Skvělé prostředí, atmosféra westernu dýchá na každému rohu a v každé scéně. Vše doplňuje podmanivá melodie harmoniky. Nemusím snad ani zmiňovat mistra Morriconeho, bez kterého by to nebylo ono, klobouk dolů za tak neskutečně živý a působivý soudntrack, který domiuje filmu.Takhle se mají správně točit westerny!

 • poster

  Osm hrozných (2015)

  Docela rozporuplný film. Klasický Tarantino, a přece v tolika ohledech jiný. Skvělých hlášek je neustále plno, akčních scén ubylo, přesto stačí pouze dvě závěrečné, aby to diváka přikovalo k plátnu a čekal, co se bude dít dál. Jak už to tak v Quentinových filmech bývá, neodpustí si spousty krve, násilí a všudypřítomné nenávisti všech okolních postav. Morricone zase odvádí neskutečnou práci a jeho soundtrack, zvláště pak ústřední melodie kraluje celému filmu, ten chlap je prostě génius. Film je spíše vleklý a ukecaný, než akční a mající rychlý spád, jak jsme u tohoto režiséra zvyklý. Přesto si myslím, že se jedná o povedený film, který však nepřekonává jeho staré kousky, zvláště pak jeho podle mě nejlepší film a to "Hanebné Pancharty". Nicméně některé scény byli docela moc i na mě.

 • poster

  Podivné dědictví (1972)

  Terence Hill v tomto filmu dokazuje své vynikající umění, titulní melodie se vám vpije do hlavy a už ji nevyženete pryč. Na tento film se dá dívat i 100x za den a pořád bude bavit, hlášky vám utkví v hlavě a budete je používat i v normálním životě, dabing vynikající prostě doporučuji

 • poster

  Mé jméno je Nikdo (1973)

  Můj oblíbený western. Henry Fonda a Terence Hill ve skvělém filmu. Jejich role sedli dokonale. Taková komedie a westernovka plná zajímavých myšlenek. Hillovi ten zaprášený westernový oblek prostě sedí perfektně.

 • poster

  Django (1966)

  Fantastický spagheťák. Franco Nero jako tichý pistolník toužící po pomstě. Kultovní film a lahůdka pro všechny westerňáky.

 • poster

  Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

  Ano, film je naprosto nereálný a naivní, ale komu to vadí ? Vinnetou je klasika, která nerezaví.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace