Ant-Man (2015)

Úplne skvelá Marvelovka, kde Peňa je komediálny génius.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Druhý Avengers už nedisponujú určitou novotou veľkého finále fázy a po Guardians of the Galaxy môže pripadať ako slabší brat. Tomuto faktu nepomáha ani veľmi slabý Ultron, od ktorého som po veľmi kvalitných traileroch očakával omnoho viac . Na druhú stranu veľmi pozitívne hodnotím postavu Visiona, ktorý sa skutočne podaril, rovnako ako dvojičky, ktoré nie sú mutantmi (wink). Záver sa mi pozdával najviac. Skvelý záverečný povzdych publika, keď pochopilo, že nebude potitulková scéna.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Skvelá kniha pretransformovaná v dva lacné, televízne filmy, ktoré však boli skvelým prevedením Pratchettovho diela na televízne obrazovky. Veľmi verné spracovanie, hoci samozrejme patrične premenené kvôli obsiahlosti knihy.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nič proti CGI, ale toto bol jeden digitálny predimenzovaný bordel, v ktorom spravili z Legolasa sebaparodickú postavu.

Lords of War (2014) (seriál)

Napriek krátkosti jednotlivých dielov je toto skvelým doplnením nového datadisku World of Warcraft, pričom diel s Durotanom je z môjho pohľadu jednoznačne najlepším.

Vampire Academy (2014)

Cheesy as hell! Totálna kravina, vymýšľajúcu nanovo upírsku mytológiu, vlastne ako všetky podobné kraviny posledných rokov. Ale je to tak roztomilo hlúpe, že je to jeden z mála filmov, ktoré by som dokázal zaradiť do kategórie guilty pleasure. Samozrejme tomu pomáha fakt, že nie je príliš zložité sa pozerať na hlavnú hrdinku. Zábavná posledné scéna, kde predpokladali, že bude aj pokračovanie tomu len dopomáha a pripomína v tom omnoho ambicióznejšieho Green Lanterna :)

Jonah Hex (2010)

Sprasená adaptácia pre mňa kultového Jonaha Hexa, ktorého "reboot" beží i momentálne v DC Comics New 52. Brolin sa do role hodí, avšak je to absolútna kravina, postava Megan Fox úplne zbytočná a tieto 2 * vlastne len za solídneho druhotného záporáka Fassbendera, kým Malkovich je úplne mdlý.

Total Recall (2012)

Čisté wtf s dobrou akciou, vhodné na vypnutie mozgu, ktoré však vôbec nedáva zmysel, aby to nakoniec úplným záverom dorazilo všetko !!SPOILER!! žiadne tetovanie?!!!SPOILER. Bohužiaľ však ani na 3 hviezdy nie.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Veľký roboti útočia?! Uhm, Transformers??! Nie, nie, solídny film s kvalitnými trikmi a funkčnou ľudskou rovinou.

LEGO® příběh (2014)

Kravina, ktorú zachraňuje Batman a zopár geniálnych scén. Kebyže mám 10 tak to zrejme vypnem a vyberiem sa pozerať po 1000x nejakú disneyovku. Takto tomu dávam 50% kvôli zopár odkazom na známe scifi či komiksové filmy.