Wooke

študent a idiot

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 10.6.2016  11:21

Až na pár zbytočných chýb v scenári a strihu, ktoré si všimne každý, kto sa do filmu zažerie aspoň tak, ako ja. Je to bomba, krásny návrat do detstva, jednoducho Warcraft. Je to to, na čo sme všetci (fanúšikovia) čakali celý život. Verím, že to je len začiatok, lebo vrcholom by som to nenazval. Krásna scenéria a postavy vykreslené tak, že až žasnem nad tou nádherou. Nebol to Hobbit ani nič, čo sa tvári, že je fantasy len preto, že sa použije pár svetelných efektov. Warcraft je reálne fantasy a nie je len film tohoto žánru. Som spokojný a už teraz čakám, čo prinesú ďalšie.

• 10.1.2016  01:49

Do kina som zobral 11 ľudí, z toho len trom z nás sa to páčilo úprimne a našli sme v tom niečo viac. Tarantino nie je pre všetkých a nikomu to vyčítať nebudem. Mnohí zaspávali, lebo scény boli dlhé. Iní zas nariekali, že tam bolo príliś veľa krvi. Ďalším chýbalo niečo na oživenie. Ich postrehy chápem, prídu mi ale veľmi ovplyvnené mainstreamovou vlnou amerických filmov, ktorej sa Tarantino v tomto filme pekne vyhol a tak divákom ponúkol film, postavený na geniálnych monológoch, ktoré občas pretiahol až za hranicu únostnosti. Zábery boli dlhé, ale ani na moment som nemal potrebu odvrátiť zrak inam, len ak som sa pozeral na moju zhrozenú a zároveň znudenú priateľku, ktorá to opísala decentne, že to nie je jej šálka kávy. Pre mňa 8/10, pretože táto škála najlepšie priblíži to, čo film pre diváka mohol znamenať. Vyvolal kontroverziu, otázky, polemiku. To sa pri 50 odtieňoch hejtov nepodarilo. 8/10 je skvelý výsledok, na Djanga sa nedotiahol, chýbal Di Caprio aj Waltz (ktorého mi "angličan" neskutočne pripomínal.Pripravte sa na to, že nebudete vedieť, či chcete plakať alebo sa smiať a preto budete robiť oboje naraz.

• 17.10.2015  22:06

Krásne a nepoznané, čarovné a nevídané a hlavne rozprávkové. Mnoho a mnoho ďalších prirovnaní by sa dalo nájsť, no Pieseň mora aj tak neopíšu. Ja len, že je to skvelé a dychberúce.

• 23.8.2015  10:42

Dať odpad len tak z princípu je smutné a z objektívneho hľadiska je to dokument obyčajný, mainstreamový a ponúkajúci veľa pikošiek pre tých, ktorí ich potrebujú a chcú vedieť. Ja som sa zasmial, lebo miestami sa objavil aj nejaký vtip. Rytmus je občas smiešna postavička v našom šoubiznise, ale to by bol každý z nás.

• 17.6.2015  14:24

Fíha, takýto návrat do detstva sa podaril. Patrilo by sa opäť oprášiť knižku s dinosaurami. Chris Pratt je asi už zárukou kvality, aspoň podľa mňa. I keď nie film roka, ale stojí to za to, vidieť to.

• 21.3.2015  21:21

Ja len toľko, že táto časť sa podarila, ale moderná doba Hobbitovi uškodila a budem si za tým stáť asi aj zajtra.

• 15.3.2015  11:22

Neskutočne neskutočná ruská komédia, ba až groteska, plná vtipov, ktoré nechávajú realitu v úzadí. Neviem si však predstaviť, že by toto dokázal iný národ než Rusi.

• 7.3.2015  16:44
    Interview (2014)

Trošku prehnané a útočné, ale ja som sa zasmial. Škoda však, že sa humor pobral týmto smerom.

• 7.3.2015  16:33
    Sviňák (2013)

Škóti sú bohovskí, James tiež a i keď film bol odporný a nechutný, myšlienka nakoniec potešila a až taký zabiják to nebol.

• 7.3.2015  16:31

Film, ktorý vám čo sa filmového zážitku, nič nedá. Nezmyselné konverzačky, zbytočne dlhé tiché miesta a nakoniec nahotinky, ktoré niektorí možno ocenia, no z filmového hľadiska boli aj tie hlúpe a prázdne. Nedopozeral som to dokonca, nemalo to pre mňa význam.

• 7.3.2015  16:26
    Kód Enigmy (2014)

Podľa mňa príjemný film, pritom ponúka hlbšiu myšlienku, čiže sa nemusíte báť, že by čas strávený pri ňom bol zahodený. Benedict opäť ukázal, že to dokáže zahrať hocičo, hlavne ak ide o mierne iného človeka. S dávkou histórie prináša veľmi dobrý zážitok.

• 7.3.2015  14:54

Vedel som, že je to niečo známe, ale nechal som sa prekvapiť. Stálo to zato, nečakal som, že film zobrazí to, čo zobrazil. Zážitok na celý život.

• 23.1.2015  18:07

Príbeh s vláštnou silou vo vnútri. Ema je očarujúca a ostatok sa dá zvládnuť a vážne to má čo ponúknuť.

• 18.1.2015  14:59
    Chlapectví (2014)

Vždy, keď som si prestavoval, že môj život by bol sfilomovaný, tak by to vyzeralo asi takto. Momenty, ktoré prežije fakt väčšina ľudí v jednom dosť dlhom filme, ktorý však určite má čo povedať. Je to ako keď nehľadáte a nájdete. Nikto si tento film nepozrie preto, že by hľadal životé múdosti. Pozriete si ho pre to, že 12 rokov natáčania je dosť alebo že sa očakáva veľa Oskarov. Film však ponúka viac, ako len obyčajný život chlapca. Vziať si môžete mnoho myšlienok, ktoré film nadhodí len tak mimochodom. Jedinou nevýhodou filmu je, že asi neuspokojí každého.

• 11.1.2015  10:33
    Ve stínu (2012)

Kostýmová šialenosť so strhujúcou atmosférou, plnou zvratov a napätia. Pre mňa určite prekvapenie pozitívneho charakteru. Ivan Trojan presvedčívý, no veril som aj ostatným, čiže ďalšie plus. Jeden z najlepších filmov časov nedávnych z českej dielne. U nás na Slovensku si asi ešte počkáme, ale napríklad Soňa Norisová potešila tiež už len počúvateľnou češtinou. Príbeh mal pointu a neskutočne ma dostala spoločne s autentickosťou, ktorú film ponúkol. Klobúk dole 5*.

• 7.1.2015  19:40

Budem parafrázovať jedného šprotového komentátora: "Bodaj by sme aj my mali takýchto Krylov!"

• 6.1.2015  02:07

Dosť dlhá záleźitosť, ale už viem, prečo legendárna. Tarantína bolo cítiť až k nám do izby. Posledný Jacksonov monológ, ba až prednes je niečo, nad čím ešte aj pri písaní komentár rozmýšľam, že čo to sakra...Absurdné a musím si to pozrieť ešte aspoň raz.

• 25.12.2014  16:07

Veľa zábavy v novom medziplanetárnom svete, kde žijú kadejakí farební ľudia, často úplne rozdielni od nás, pričom ich zvyky a tradície sú nám doslova vzdialené. Ak vás nudia klasické sci-fi ako Star Trek alebo Star Wars, načrite do komiksovej Galaxie, kde je všetko tak trošku inak. A hlavne, ide len a len o peniaze.

• 25.12.2014  15:52

V niektorých momentoch som stratil slová, v iných zas bolo o čom rozprávať. Peniaze zničili veľdielo spôsobom, ktorý si mnoho ľudí vari ani nevšimne, no urobiť z Hobbita akčný film, kde Legolas vyskočí z každej diery a nesmrteľní trpaslíci sa akousi náhodou stanú smrteľnými (čo je v podstate dobré, ale kto by to bol povedal po toľkých nadtrpasličých výkonoch). Film ma pobavil, zarmútil a zaskočil. Ak toto je nové poslanie Hobbita a filmov celkovo, tak to splnil, no sklamanie je aj tak veliké, pretože nedá mi to, ale musím porovnávať. Pri pohľade na LotR ste mali pocit, že ste súčasťou Tolkienovho sveta. Pri pohľade na Hobbita ste mali pocit, že ste súčasťou filmu. Takže 3*.

• 11.12.2014  00:00

Tak, kde začať. Skoro som umrel...od smiechu, ale nie som nerozvážny mladík, čo sa chce zabiť. Tento film som si pozrel len tak náhodou, ale poviem pravdu, dostal ma do kolien i keď som celý čas ležal v posteli. Ja nemôžem povedať jedno zlé slovo, pretože nech je ako chce, film som nedokázal vypnúť a nedokázal som ani odtrhnúť oči od slečny Katriny alias Alison, čiže 5* bez hanby a určite si to pozrite!

• 19.6.2014  15:25

Zaujímavé prevedenie knižnej klasiky, ktorú som nečítal, takže sa nejdem tváriť, že sa vyznám. Film ma zaujal skvelým hereckým obsadením, už predtým spomínaným prevedením, i keď by sa jednému až príliš moderné prevedenie nemuselo páčiť a taktiež zaujal aj štýl prostredia, takmer celý dotvorený efektami alebo čo to vlastne bolo. Miestami to bolo otravné, miestami to zaváňalo problémom, no nakoniec to spravilo dojem, čo je základom každého filmu.

• 14.6.2014  14:39

Čakal som niečo úplne iné, no keď som si to pustil, pred očami som videl splnený sen malého dieťaťa, ktoré sa konečne môže hrať s hračkami, ktoré si vysníval. Wes Anderson je týmto dieťaťom a Grandhotel Budapešť je jeho hračkou. Do rúk sa mu dostali skvelí herci, o ktorých ani netreba rozprávať, stačí sa pozrieť do obsadenia a všetky mená vám niečo povedia. A ak nie, tak nečakajte, že vám ich tento film ukáže v nejakom svetle. Nie je to film, v ktorom si obľúbite hercov, ale len akási zábavka, kde sa bavia aj oni samotní. Ralph Fiennes je v tomto smere asi to najlepšie, čo v tomto filme pobehovalo. Všetci ostatní boli len nejaké figúrky plniace úlohu, ktorá im bola daná. A išlo im to skvelo. Som fascinovaný a ešte dlho budem, pretože tento film je dôkazom, Že je možné všetko. Klobúk dole.

• 12.6.2014  21:15

Popravde, mne sa to páčilo. Dávka typickej romantiky, spojená so štipkou akčnosti a trápnosti, tak predsa vyzerá každý romantický film. Gerard Butler je veľkým prekvapením, pretože by som toto na neho vôbec nepovedal a trošku sa tam možno ani nehodí, no kedže sa vo filme objavila aj Jennifer Aniston, tak nie je čo riešiť. Ona vari ani nestarne, je stále krásna ako v priateľoch, a hlavne sa k sebe hodia, čo tomuto filmu dáva kúsok takého života, pretože v mnohých filmoch tento bod chýba. Aspoň teda mne..a v tomto filme mi to nechýbalo, takže spokojnosť, ale predsa len, toľko úplne rovnakých filmov tu už bolo, že des.

• 7.6.2014  10:19

Jednoduché, s dávkou humoru, no na prvý pohľad vás upúta kamera, ktorá je neopísateľne zaujímavá.

• 15.5.2014  22:17
    Pianista (2002)

Vyvolalo to a zanechalo vo mne hlboký dojem. Už som dojedol. Takže krásne odporný film, ktorý nič neskrýval, nič neprikrášľoval a na nič sa nehral. Toľko emócií pokope vo mne žiadny film ešte nenahromadil. Neraz som otváral oči, hovoriac si, že čože, takže klobúk dole. Adrien Brody, nech si kto chce, čo chce hovorí, bol uveriteľným Židom a filmu dal to, čo by mu inak chýbalo. Skoro som plakal, takže určite silný zážitok.

• 5.5.2014  19:08
    Mrazík (1964)

Rusi vždy boli a aj budú blázni a toto je len dôkazom ich šialenosti. Mrázik bol plný zvláštneho humoru, ktorý malé dieťa niekedy ani nepostrehne, no čím ste starší, tým viac vás dostáva. Inak dokonalá rozprávka na zimu a klasika, ktorú snáď videl každý, takže nie je čo riešiť.

• 3.5.2014  09:42

Zaujímavé, ako sa snažil zachrániť veci, ktoré zachraňovať nemusel a to, čo bolo treba zachrániť (takmer) nezachránil. Skvelý film z hľadiska nápadu, príbehu a soundtracku. Troška mi chýbala taká iskra, ale to len v nektorých momentoch, v ktorých mi to prišlo až príliš monotónne, ale zachraňovali to vždy podarené myšlienkové pochody Olivera Tatea. Môže byť no mohlo byť aj lepšie a aj horšie.

• 26.4.2014  23:54

Nemôžem si pomôcť a asi to bude aj mojim citovým rozpoložením, no tento film ma udrel do hlavy, prerazil mi srdce a vytlačil mi slzy. Je to tak, pretože je to film o tom, že aký význam má všetka tá snaha, ktorú človek vynaloží v boji o lásku. A možno sa vážne treba nakoniec úplne vzdať a nechať to tak, a možno všetko bude opäť fajn. Krásny film pre daydreamerov, no realita môže a nemusí byť rovnaká. Ja som ho asi vidieť nemal, nie v tieto dni, ale to už nezmení nič. Teraz len udržať všetky tie pekné pocity z neho v tele. A treba uznať, že aj soundtrack na čele s The National (pre mňa, no i The Cure potešili) stojí za to, nehovoriac o hercoch, lebo som im to zožral aj s návnadou v podobe sĺz. Ďalší romantický film do zbierky s 5* odo mňa.

• 19.4.2014  09:41

Bol som prinútený pozerať tento film... Mnou samým, pretože ma uchvátil. Romantický film, v ktorom padlo nesmierne málo bozkov, no zato veľa krásnych slov a pohľadov, vás prinúti zamyslieť sa nad tým, koľko málo stačí. Skvelé prevedenie knižnej predlohy. Keira je pôvabná žena a Matthew MacFadyen je zas úplne že geniálny herec, takže úžasná kombinácia.

• 9.4.2014  20:49

Podľa mňa totálne šialenosť, ktorá nemá obdobu. Keď na scénu priletel prvý ex, myslel som, že sa rozplačem. Celé je to také odviazané ako moje šnúrky na topánkach, ktoré nemám. Ale taktiež to malo pre mňa aj hlbšiu myšlienku, no myslím, že tú by mal hľadať každý sám. Inak ale skvelý štýl, skvelé súboje, o nápadoch písal už každý, takže tie ani spomínať netreba, i keď som ich spomenul, takže čo dodať. Zábava na večer, ráno, deň určite zaručená.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20