Warcraft: První střet (2016)

Až na pár zbytočných chýb v scenári a strihu, ktoré si všimne každý, kto sa do filmu zažerie aspoň tak, ako ja. Je to bomba, krásny návrat do detstva, jednoducho Warcraft. Je to to, na čo sme všetci (fanúšikovia) čakali celý život. Verím, že to je len začiatok, lebo vrcholom by som to nenazval. Krásna scenéria a postavy vykreslené tak, že až žasnem nad tou nádherou. Nebol to Hobbit ani nič, čo sa tvári, že je fantasy len preto, že sa použije pár svetelných efektov. Warcraft je reálne fantasy a nie je len film tohoto žánru. Som spokojný a už teraz čakám, čo prinesú ďalšie.

Osm hrozných (2015)

Do kina som zobral 11 ľudí, z toho len trom z nás sa to páčilo úprimne a našli sme v tom niečo viac. Tarantino nie je pre všetkých a nikomu to vyčítať nebudem. Mnohí zaspávali, lebo scény boli dlhé. Iní zas nariekali, že tam bolo príliś veľa krvi. Ďalším chýbalo niečo na oživenie. Ich postrehy chápem, prídu mi ale veľmi ovplyvnené mainstreamovou vlnou amerických filmov, ktorej sa Tarantino v tomto filme pekne vyhol a tak divákom ponúkol film, postavený na geniálnych monológoch, ktoré občas pretiahol až za hranicu únostnosti. Zábery boli dlhé, ale ani na moment som nemal potrebu odvrátiť zrak inam, len ak som sa pozeral na moju zhrozenú a zároveň znudenú priateľku, ktorá to opísala decentne, že to nie je jej šálka kávy. Pre mňa 8/10, pretože táto škála najlepšie priblíži to, čo film pre diváka mohol znamenať. Vyvolal kontroverziu, otázky, polemiku. To sa pri 50 odtieňoch hejtov nepodarilo. 8/10 je skvelý výsledok, na Djanga sa nedotiahol, chýbal Di Caprio aj Waltz (ktorého mi "angličan" neskutočne pripomínal.Pripravte sa na to, že nebudete vedieť, či chcete plakať alebo sa smiať a preto budete robiť oboje naraz.

Píseň moře (2014)

Krásne a nepoznané, čarovné a nevídané a hlavne rozprávkové. Mnoho a mnoho ďalších prirovnaní by sa dalo nájsť, no Pieseň mora aj tak neopíšu. Ja len, že je to skvelé a dychberúce.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Dať odpad len tak z princípu je smutné a z objektívneho hľadiska je to dokument obyčajný, mainstreamový a ponúkajúci veľa pikošiek pre tých, ktorí ich potrebujú a chcú vedieť. Ja som sa zasmial, lebo miestami sa objavil aj nejaký vtip. Rytmus je občas smiešna postavička v našom šoubiznise, ale to by bol každý z nás.

Jurský svět (2015)

Fíha, takýto návrat do detstva sa podaril. Patrilo by sa opäť oprášiť knižku s dinosaurami. Chris Pratt je asi už zárukou kvality, aspoň podľa mňa. I keď nie film roka, ale stojí to za to, vidieť to.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ja len toľko, že táto časť sa podarila, ale moderná doba Hobbitovi uškodila a budem si za tým stáť asi aj zajtra.

Ukradená nevěsta (1966)

Neskutočne neskutočná ruská komédia, ba až groteska, plná vtipov, ktoré nechávajú realitu v úzadí. Neviem si však predstaviť, že by toto dokázal iný národ než Rusi.

Interview (2014)

Trošku prehnané a útočné, ale ja som sa zasmial. Škoda však, že sa humor pobral týmto smerom.

Sviňák (2013)

Škóti sú bohovskí, James tiež a i keď film bol odporný a nechutný, myšlienka nakoniec potešila a až taký zabiják to nebol.

Padesát odstínů šedi (2015)

Film, ktorý vám čo sa filmového zážitku, nič nedá. Nezmyselné konverzačky, zbytočne dlhé tiché miesta a nakoniec nahotinky, ktoré niektorí možno ocenia, no z filmového hľadiska boli aj tie hlúpe a prázdne. Nedopozeral som to dokonca, nemalo to pre mňa význam.

Ovládací panel
4 body