Velký Gatsby (2013)

Zaujímavé prevedenie knižnej klasiky, ktorú som nečítal, takže sa nejdem tváriť, že sa vyznám. Film ma zaujal skvelým hereckým obsadením, už predtým spomínaným prevedením, i keď by sa jednému až príliš moderné prevedenie nemuselo páčiť a taktiež zaujal aj štýl prostredia, takmer celý dotvorený efektami alebo čo to vlastne bolo. Miestami to bolo otravné, miestami to zaváňalo problémom, no nakoniec to spravilo dojem, čo je základom každého filmu.

Grandhotel Budapešť (2014)

Čakal som niečo úplne iné, no keď som si to pustil, pred očami som videl splnený sen malého dieťaťa, ktoré sa konečne môže hrať s hračkami, ktoré si vysníval. Wes Anderson je týmto dieťaťom a Grandhotel Budapešť je jeho hračkou. Do rúk sa mu dostali skvelí herci, o ktorých ani netreba rozprávať, stačí sa pozrieť do obsadenia a všetky mená vám niečo povedia. A ak nie, tak nečakajte, že vám ich tento film ukáže v nejakom svetle. Nie je to film, v ktorom si obľúbite hercov, ale len akási zábavka, kde sa bavia aj oni samotní. Ralph Fiennes je v tomto smere asi to najlepšie, čo v tomto filme pobehovalo. Všetci ostatní boli len nejaké figúrky plniace úlohu, ktorá im bola daná. A išlo im to skvelo. Som fascinovaný a ešte dlho budem, pretože tento film je dôkazom, Že je možné všetko. Klobúk dole.

Exmanželka za odměnu (2010)

Popravde, mne sa to páčilo. Dávka typickej romantiky, spojená so štipkou akčnosti a trápnosti, tak predsa vyzerá každý romantický film. Gerard Butler je veľkým prekvapením, pretože by som toto na neho vôbec nepovedal a trošku sa tam možno ani nehodí, no kedže sa vo filme objavila aj Jennifer Aniston, tak nie je čo riešiť. Ona vari ani nestarne, je stále krásna ako v priateľoch, a hlavne sa k sebe hodia, čo tomuto filmu dáva kúsok takého života, pretože v mnohých filmoch tento bod chýba. Aspoň teda mne..a v tomto filme mi to nechýbalo, takže spokojnosť, ale predsa len, toľko úplne rovnakých filmov tu už bolo, že des.

Castello Cavalcanti (2013)

Jednoduché, s dávkou humoru, no na prvý pohľad vás upúta kamera, ktorá je neopísateľne zaujímavá.

Pianista (2002)

Vyvolalo to a zanechalo vo mne hlboký dojem. Už som dojedol. Takže krásne odporný film, ktorý nič neskrýval, nič neprikrášľoval a na nič sa nehral. Toľko emócií pokope vo mne žiadny film ešte nenahromadil. Neraz som otváral oči, hovoriac si, že čože, takže klobúk dole. Adrien Brody, nech si kto chce, čo chce hovorí, bol uveriteľným Židom a filmu dal to, čo by mu inak chýbalo. Skoro som plakal, takže určite silný zážitok.

Mrazík (1964)

Rusi vždy boli a aj budú blázni a toto je len dôkazom ich šialenosti. Mrázik bol plný zvláštneho humoru, ktorý malé dieťa niekedy ani nepostrehne, no čím ste starší, tým viac vás dostáva. Inak dokonalá rozprávka na zimu a klasika, ktorú snáď videl každý, takže nie je čo riešiť.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Zaujímavé, ako sa snažil zachrániť veci, ktoré zachraňovať nemusel a to, čo bolo treba zachrániť (takmer) nezachránil. Skvelý film z hľadiska nápadu, príbehu a soundtracku. Troška mi chýbala taká iskra, ale to len v nektorých momentoch, v ktorých mi to prišlo až príliš monotónne, ale zachraňovali to vždy podarené myšlienkové pochody Olivera Tatea. Môže byť no mohlo byť aj lepšie a aj horšie.

Navždy spolu (2012)

Nemôžem si pomôcť a asi to bude aj mojim citovým rozpoložením, no tento film ma udrel do hlavy, prerazil mi srdce a vytlačil mi slzy. Je to tak, pretože je to film o tom, že aký význam má všetka tá snaha, ktorú človek vynaloží v boji o lásku. A možno sa vážne treba nakoniec úplne vzdať a nechať to tak, a možno všetko bude opäť fajn. Krásny film pre daydreamerov, no realita môže a nemusí byť rovnaká. Ja som ho asi vidieť nemal, nie v tieto dni, ale to už nezmení nič. Teraz len udržať všetky tie pekné pocity z neho v tele. A treba uznať, že aj soundtrack na čele s The National (pre mňa, no i The Cure potešili) stojí za to, nehovoriac o hercoch, lebo som im to zožral aj s návnadou v podobe sĺz. Ďalší romantický film do zbierky s 5* odo mňa.

Pýcha a předsudek (2005)

Bol som prinútený pozerať tento film... Mnou samým, pretože ma uchvátil. Romantický film, v ktorom padlo nesmierne málo bozkov, no zato veľa krásnych slov a pohľadov, vás prinúti zamyslieť sa nad tým, koľko málo stačí. Skvelé prevedenie knižnej predlohy. Keira je pôvabná žena a Matthew MacFadyen je zas úplne že geniálny herec, takže úžasná kombinácia.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Podľa mňa totálne šialenosť, ktorá nemá obdobu. Keď na scénu priletel prvý ex, myslel som, že sa rozplačem. Celé je to také odviazané ako moje šnúrky na topánkach, ktoré nemám. Ale taktiež to malo pre mňa aj hlbšiu myšlienku, no myslím, že tú by mal hľadať každý sám. Inak ale skvelý štýl, skvelé súboje, o nápadoch písal už každý, takže tie ani spomínať netreba, i keď som ich spomenul, takže čo dodať. Zábava na večer, ráno, deň určite zaručená.