AndreyCSFD

Česko
Andrea

• 10.5.2011  21:34
    Eragon (2006)

Tak tohle se hodně nepovedlo. Ačkoli knížka debutanta Chrise Paoliniho smrdí prvotinou a nezapře okatou inspiraci Pánem prstenů, Hvězdnými válkami a kdoví čím ještě, je čtivá a při troše dobré vůle se z ní dal udělat velmi dobrý scénář. To by ale scénárista nesměl být kopyto a režisér s producentem debutanti, kteří nepoznají špatný scénař od letáku z Hypernovy. Edward Speleers - další debutant do party, který ztvárnil Eragona, je naprosto tragický herec, který hlavní roli neunesl na svých vyzáblých nožkách. Nebylo by ale fér házet na něj všechnu vinu, to castingový tým si měl uvědomit, že hodit na neherce v podstatě velkofilm je přinejmenším nezodpovědné. Jediné, co se povedlo je drak a výprava zahrnující překrásné exteriéry Vysokých Tater.

• 10.5.2011  21:10
    Mumie (1999)

Svěží vítr do polozapomenutého žánru a důstojný nástupce Indyho dobrodružství. Velmi povedený film - atraktivní prostředí Egypta, přepychová výprava, krásná a chytrá Rachel Weisz, typově přesný Brendan Fraser, charismatický Arnold Vosloo tahající fáče, triky vymakané do posledního detailu, líbivý filtr. Je opravdu málo filmů, které jsou tak pečlivě natočeny. Žánrově je snímek skvěle vyvážený - dobrodružství, hororové prvky, legrace, romatika - všechno v naprosto dokonalém poměru, díky čemuž snímek ani po x tém shlédutí nenudí.

• 10.5.2011  20:42
    Cellular (2004)

Zábavný a místy nadupaný thriller ve svižném tempu, ve kterém Kim zběsile telefonuje o život, Chris Evans běhá po městě (místo červených vlasů má alespon červené tričko), Jason Statham se učí být zlý a William Macy se seznamuje s kouzlem pletových masek. Všechno je to zabalené do líbivé prosluněné výpravy, přesného střihu, na pár výjimek sympatického obsazení a odpovídajícho scénáře - zkrátka všechno přesně podle žánrového vzorce. To ale vůbec nebrání tomu, aby si divák tuhle jízdu užil, protože atmosféra tomuhle snímku rozhodně nechybí, což je velkou mírou zásluha Chrise Evanse, který se zřejmě tady naučil, jak utáhnout film, což ve svých pozdějších filmech dokonale úročí. Díky jeho pohodářskému Ryanovi překousnete zoufalé přehrávání Kim Basinger a polenovitý pokus Jessicy Biel o herectví.

• 10.5.2011  20:12
    Parchanti (2010)

Tradiční polomilitantní béčko s chvilkovými áčkovými ambicemi. Námět dobrý, ale zpracování už tak slavné není - scénář je nadstavovaný, v mnoha bodech předvídatelný, nelogický a plný děr (např. vysvětlení, jak se hoši v USA dostali k arzenálu by bylo docela žádoucí). Filmu by vyhovovala delší stopáž. Podstatnou slabinou je také obsazení - Zoe je sice majitelka výstavní postavy, ale to je tak asi všechno. Hlavní bad guy Jason Patric balancuje na samé hranici parodie, což je v ostrém kontrastu se zbytkem filmu. Snímek tak rapidně ztrácí na uvěřitelnosti. Členové ,,loser party" jsou Chris Evans pak dlouho nic a ostatní, kteří za ním těžce klusají, teda až na Idrise Elbu, který ani nevyběhl. A právě Chris Evans je tím, kdo film táhne, což už je v jeho případě pomalu tradice. Kromě hláškování je také aktérem jedné z nejzdařilejších scén filmu, kde vtipně zparoduje svoji postavu z Push. Výprava je zdařilá a vizuální prvky také potěší (začátek filmu a grafické řešení titulků nedá nevzpomenout na Tropic Thunder). Konec filmu je ale unikát - zatímco vedlejší dějové linky jsou dotažené (přetažené), hlavní linka zůstala trčet někde při sestupu z dramatického oblouku, že by si tak režisér chystal pokračování? Může být, ale pro příště lepšího scénáristu, rozumnějšího střihače a více Chrise Evanse.

• 1.5.2011  16:06
    Push (2009)

Film, se kterým režisér zamýšlel mnoho, ale podařilo se mu velmi málo. Film totiž působí jako béčko nebo jako pilot béčkového seriálu. Herci se snaží seč jim síly stačí, ale chvílemi dementní scénář jim podkopává nohy a některé repliky jsou opravdu hodně špatné (zejména rozhovor mezi Cassie a Nickem před stanicí metra), že i zkušená Dakota s Chrisem mají co dělat. A právě oni dva tenhle film drží na koukatelné úrovni. Zbytek ansálblu je nevýrazný a herecky nijak neoslní (obzvláště ti ječící hoši jsou tragédie). Režisér měl k dispozici skvělé lokace ale nevyužil jich naplno, takže z Hong Kongu vidíme pouze fragmenty. Kamera je chvílemi zbrklá, některé scény trvají zbytečně dlouho, jiné jsou nedotažené. Příběh je překombinovaný až se v něm po chvíli ztratíte a s orientací měl evidentně problém i sám režisér. Samotný námět není špatný, ale jeho zpracování je takové, že případné sequely si studio bude dlouho rozmýšlet. Dvě hvězdičky - za Dakotu a za Chrise.

• 29.4.2011  22:35
    Do hlubiny (2005)

Tři hvědičky, protože miluju moře a tu přímořskou atmosféru. Jinak herci byli spíše ke koukání a scénář slaboučký jak čajíček. Ideální film pro děti mezi 12-18 rokem, na mě už působil jako natáhnutá reklama na cestovku.

• 29.4.2011  21:14

Příjemná komedie s mírně přitroublým koncem. Jde o klasickou nízkorozpočtovou britskou komedii, ze které je cítit taková ta typická britská atmosféra (jako z Fixlování a Penelope - zejména to přátelské prostředí v hospodě), kdy dva nerdi a jeden polonerd objeví časoprostorovou trhlinu tam, kde by ji nikdo nečekal. Příběh se sice odehrává víceméně v jedné lokaci, ale i tak se mu daří budovat slušnou atmosféru a pochvalu zaslouží i zdařilé kombinování jednotlivých scén. Tyhle nízkorozpočtovky z UK by měly být učebním materiálem pro naše filmaře, aby pochopili, že i za málo peněz lze udělat dobrý film, jen mít ten příběh. Protože slovy jedné z postav - příběh je to nejdůležitější. BTW asi si koupím mikinu s kapucí.

• 25.4.2011  20:01

Klasická pohádka s hvězdičkou plná nezapomenutelných figurek, která je skvostně stylizovaná v duchu animace Josefa Lady, a to do sebemenšího detailu. Z dnešního pohledu se jedná o unikátní dílko, které je poctou Josefu Ladovi a které ani častým reprízovaním neztrácí na kvalitě. Výborně napsaná postava Otce Scholastika je navíc ukázkovým příkladem, že žádná ani správná věc se nemá přehánět.

• 25.4.2011  13:49

Česká pohádková klasika s opulentní výpravou a silným hereckým obsazením, které si jistě natáčení nesmírně užilo.

• 25.4.2011  13:26
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee je vlastně High School Musical pro dospělejší diváctvo. Je to stejná přehlídka umělohmotných (ne)herců, stejně ulítlé příhody, stejně chápaví lidé a stejná atmosféra. Je to takové až odporně sladoučké, že mnohdy nejde vydržet ani do konce epizody. Muzikálová čísla jsou sice super, ale to na kvalitní seriál nestačí.

• 25.4.2011  13:02
    Česko Slovenská SuperStar (TV pořad) (2011)

Tahle show je pro televizi nejsnazší způsob jak naplnit program a zároven vydělat nejaké penízky. Show, která vyprodukuje několik instant star, o kterých za pár let neuslyšíme. Současně je to však jeden z mála pořadů narozdíl od jiných reality show, kde soutěžící ukazují, že něco umí. A odpustíme-li si ten balast okolo soutěže, zbude nám přehlídka mladých zpěváků, z nichž někteří opravdu umí. Leoš je již tradiční moderátor, který svoji práci odvádí standardně bez větších zaškobrtnutí. Je empatický a k soutěžícím se neváhá snížit. Tina je nesmírně milá a hravě svým charismatem přepálí chladnou Adelu, jejíž svérázný humor točící se kolem jejích nedokonalostí opravdu nemusím. S Marešem tvoří sympatickou dvojku odpovídající rámci pořadu. Hodnotím zde pouze finálová kola, všechno předtím by totiž šlo nemilosrdně do odpadu.

• 25.4.2011  12:38
    Máš minutu! (TV pořad) (2011)

Soutěž, která svým formátem brzy nudí. Takový hopsací milionář. Moderátorské duo je i po dlouhých letech spolupůsobení nesehrané a nesympatické. Oba jsou už na vtípky staří a pohled na ně není taky zrovna příjemný. Chybí jim moderátorský um, empatie a přátelskost k soutěžícím. Jediné, co mě dostalo byl fakt, že studio a hlášení úkolů je inspirováno TRONem (za to ta hvězdička).

• 25.4.2011  09:33
    Sunshine (2007)

Tenhle film má námět jako spousta US velkofilmů. Chlapci a děvčata letí zachránit svět na palubě lodi Icarus 2. Tím však celá podobnost s US blockbustery končí. Film balancuje na pomezí žánrů sci-fi, dramatu, thilleru až po horor až máte chvílemi pocit, že sám režisér neví, kterou cestou se vydat. Posádka není americky neohrožená a není tam ani typická hezká tvářička. Vesmírná mise je až naturalisticky zobrazena - astronauti se bojí, zranění nepřecházejí se zatatými zuby a bojují do poslední chvíle. Velkou slabinou snímku je nízký rozpočet, kdy je to na výpravě opravdu hodně znát a Danny Boyle rozhodně není vizuální režisér. Také scénář má slabé chvilky, kdy se postavy chovají absolutně nepochopitelně. Pochvalu nezaslouží ani pasáž, kdy Cillian Murphy zjistí, že na palubě lodi je o jednoho člena navíc a film se tak nebezpečně přiblíží hororovým béčkům z devadesátých let, naštěstí následuje hrdinná akce Chrise Evanse, která napraví předchozí horor akci. Za kameru a rychlé střihy by Boyle také zasloužil pár facek, protože zamýšlený umělecký záměr film spíš degradoval až na samou hranici koukatelnosti. Naštěstí tyhle nedostatky byly vyváženy hereckým obsazením, kde kraloval Chris Evans, zajímavým názorem, zda má člověk právo zasahovat do přírodních zákonů (potažmo boží vůle) a v neposlední řadě poukázáním na skutečnost, že v řadě rozhodnutí stačí jedno špatné a všechno se pokazí. Sunshine není příliš nápadný film, za pozornost ale určitě stojí, protože ze všech těch astronautských filmů má nejreálněji se chovající hrdiny, excelentně budovanou atmosféru a opravdu zajímavé poselství.

• 24.4.2011  19:13
    Penelope (2006)

Nesmírně milá pohádka s vynikajícím hereckým obsazením, která je plná sympatických postav - od Penelope přes nezvyklou Reese až po hospodského. Z celého filmu dýchá taková ta tradiční anglická atmosféra. Kamera střídá poetické obrazy s ryze burtonovskými scénami, z nichž občas vykoukne jistá symbolika. Film je sice plný poučení a poselství, ale ani chvíli nemáte pocit moralizování či citové manipulace. Děj plyne příjemným tempem a mezi Penelope a Maxem (ehm. Johnym) to pěkně jiskří. Konec příběhu působí sice dojmem, že scénář pro závěrečné scény byl šitý na place, ale ani to snímku neubírá takové to kouzlo poctivě udělaného filmu.

• 23.4.2011  15:17
    Malcolm v nesnázích (TV seriál) (2000)

Jeden z těch povedenějších US rodinných sitcomů o jedné průměrné americké rodince z předměstí. Každý z členů rodiny je jediněčný scénáristický unikát. Lois je rázná matka 4 (později 5) kluků, která má vyřídilku lepší než Škopková, tatík Hell je typický podpantoflák a kluci, včetně geniálního Malcolma, jsou pěkní hajzlíci. Malcolm má sice dojem, že do téhle rodinky moc nezapadá, ale časem se ukáže, že rozhodně adoptovaný není. Po vlažnější první sérii, kdy bylo patrné, že se herci mezi sebou víceméně otukávali a že i scénáristé hledají cestu, přišly série další, které měly spoustu vynikajících momentů. Humor je v tomhle seriálu dost na hraně a občas jsou jednotlivé scénky hnané až do absurdity ale pokud se přenesete přes věčně ječící maminu Lois, tak jde o zajímavý kousek mezi komediálními seriály. Je jenom škoda, že Prima odvysílala jenom první řadu, ačkoli více zfušovaný dabing se jen tak nevidí. Malcolma doporučuju v originále nebo v geniálním německém dabingu.

• 23.4.2011  14:48

Smutný obraz toho, jak dementní jedinci se vyskytují na téhle planetě. Úplně vidím, jak se na nich Paris baví. Chápu, že někteří se přihlásí do téhle reality show, aby na sebe upozornili a stali se pseudocelebritami, ale ta cena jakou za takovou popularitu platí je příšerná. Pokud se přihlásí někdo, kdo si skutečně myslí, že bude Parisinou nejlepší kamarádkou, tak je to chudáček. Show je navíc mizerně režírovaná a úkoly trapné. Prostě úplně zbytečně vyčerpané peníze, které mohla Paris raději investovat někam jinam.

• 21.4.2011  19:31

Klišovitá, typicky americká pohádka s morálním poselstvím. Tim je ale tak dobrý režisér, že zvládá i z takového materiálu udělat zábavný film s vynikajícími herci, skvělou vizuální stránkou a chytlavými písničkami. Představitel Karlíka je natolik sympatický, že ani nevadí, že je takový Mirek Dušín a i ostatní děti jsou naprosto typově přesné. A navíc jedna hvězdička za to, že Karlík je jedna z mála pohádek, kde český dabing předčil originál - zvláště v písničkách.

• 8.4.2011  14:06

Další z mnoha filmů, který se okatě veze na vlně obliby Indiana Jonese, a to pěkně z gruntu, kdy ani typický jonesovský font písma nezůstane nedotčený. Bohužel spadá však do kategorie těch méně podařených - sice je to částečně vinou malého rozpočtu (triky a animace jsou mizerné) ale především zvoleným žánrem. Těžko ale říct, jestli tvůrci hned zpočátku uvažovali o filmu jako o parodii, protože technicky vzato už samotný Indy parodií je. Pokus vytvořit hrdinu, který vládne stejně dobře mozkem jako bicepsem a bude ještě dělat vtípky a kukuče do kamery ale prostě nevyšel - Noah Wyle je sympatický asi jako pojišťovák, kterého nečekáte, a jeho femme fatale jakoby vypadla z filmů pro nevyzrálé dospělé. Celý snímek působí dojmem, že režisér si ukousl větší sousto než zvládne a do jakžtakž zdárného konce jej upoceně dotáhne jen s velkým úsilím. Nadruhou stranu jde jenom o béčkový film na DVD, takže k domácím pracem je to ucházející kulisa.

• 31.3.2011  18:08

Film se slibným námětem, který mohl být lepší. Režisér představí Colina Farrella jako gangstera, který právě opustil basu, a tím veškerý úvod do děje končí. Farrellův Mitch má respekt jako Mitch z Baywatchu, jenom u toho Farrellova nevíme a ani nezjistíme proč. Postavy jsou zběžně načrtnuty a režisér prostě nevysvětluje - nevíme proč Mitch kamarádí se slepým bezdomovcem, co přesně ho táhne k Charlottě, kdo je Charlottin věčně zhulený kámoš a co ten tlustý fotograf, se kterým režisér jakoby něco plánoval a ono nic. A kdyby Mitche nehrál drson Colin Farrell, tak v podstatě nevíte, proč Mitchovi fandit nebo ho odsuzovat. Jako kdyby se režisér v dané stopáži neuměl vyjádřit a potřeboval ještě jeden film, nebo že by to byl záměr? Paradoxně se nejvíce dozvíme o vedlejších postavách. Slepé dějové linky např. ta s Brioni a zbytečné prostřihy dělají film nesourodým. Závěr filmu je zbytečně zbrklý, v podstatě se dá říct, že film nemá standardní začátek a konec. Dialogy mezi gangstery připomenou Richieho nebo Tarantina, chybí jim však ,,tarantinovská" filosofie nebo ,,richieho" ostrost. Mezi Keirou a Farrellem to příliš nejiskří a kdyby oba nebyli tak sympatičtí, kdo ví, jak by to dopadlo. A právě herecká garda tenhle snímek pozdvihuje o několik příček. Obzvláště Colin Farrell, pro kterého začíná být postava posmutnělého gangstera typická.

• 31.3.2011  17:34

S tímhle filmem je to těžké - jde sice o ojedinělé dílo české kinematografie, které je chválihodnou poctou pilotům RAF a hořkým konstatováním jak se jim svět odvděčil, ale film sám o sobě zůstal pouze na polovině cesty k cílům, které si vytyčil. Jan Svěrák měl zálusk na Oscara a z filmu to přímo prýští. Udělal ale pár chyb - scény typické pro US produkci nevhodně doplnil scénami se svým typickým laskavým režisérským pohledem a okatým citovým vydíráním, což filmu tohoto typu vůbec neprospělo a neustálé srovnávání s Pearl Harborem taky ne. Ano Bay měl větší rozpočet, ale ono to není je o penězích, že. Zatímco Bay tradičně obsadil odpovídající tvářičky, castingový přešlap v podobě Kryštofa Hádka se jen tak nevidí - tenhle cumlík nemá snad řidičák ani na babetu a válečného pilota mu prostě nevěřím. Ondra Vetchý také není heartbreaker, kterému by dívky padaly bez dechu k nohám. V Tmavomodrém světě je proto těžké vytvořit si k neuvěřitelným postavám nějaký vztah. Vizuálně vyhrává na celé čáře Bay a i v silných momentech je Bay sběhlejší, navíc si umí vypomoci skvělou hudbou. Svěrák neustále dbá na jakousi uhlazenost a líbivost, a to dělá film emočně plochým. Ale dost kritiky, v rámci české kinematografie na mě Jan Svěrák docela zapůsobil.

• 18.3.2011  16:57
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Mám obrovské dilema - pokud je tenhle pořad čistě pro pobavení tak je to za pět hvězdiček, pokud je to myšleno jako dobré rady tak je to za jednu, a to za kameru. Pan Bear dává skutečně zábavné rady, jak co nejrychleji přijít k úrazu nebo aspon k žaludečním problémům. Jinak si nedovedu představit, proč brodí hnusnou bažinu, když jde obejít anebo proč provokuje zbytečně zvířata nebo leze do nitra skalních masivů. Třešinkou na dortu je jeho akční běh po ,,nebezpečných" lesích, které si nezadají s lesy v Podřipsku, kde bez jakékoli průpravy řádí děcka na letních táborech. Požírání nechutností taky nechápu, člověk bez jídla nějakou dobu vydrží (zeptejte se modelek) a jím doporučovaná strava člověka spíše vyřadí ze hry. K mým oblíbeným dílům patří ten z lesů Alabamy, kde chytá v lese malé sele (které označuje jako prase). Prasátko je evidentně pod vlivem omamné látky, aby je mohl machr Bear lépe chytit a následně upéct na ohni rozdělaném uprostřed lesa, který byl plný spadaného suchého listí! Opravdový znalec přírody. A tak po zralém uvážení dávám průměr - vlastně se u toho vždycky dobře pobavím.

• 18.3.2011  16:34
    Divoký měsíc (TV seriál) (2000)

Už titulní písen Luna Salváje je prvotřídní odpad a to co následuje potom není o nic lepší. Viděno 5 minut a stačí, nikdy více.

• 18.3.2011  16:31
    Divoký anděl (TV seriál) (1998)

Jednu hvězdičku za ty úvodní titulky.

• 17.3.2011  18:06

George Lucas neustále omílal, že epizody I-III musel natočit později, nebot technika nebyla před lety na takové úrovni. Po zhédnutí tohoto skvostu si říkám, že nemusel ani čekat. Dějová linka by byla fajn, protože co by mohlo být zajímavější než zrození největšího padoucha SW? Georg však tenhle námět nezvládl rozvinout do celovečerního snímku. To bylo patrné ve chvíli, kdy se na plátně objevil Jar Jar. Od té chvíle bylo vymalováno - SW už nebudou jako dřív. A co teprve přeslazený užvatlaný hošík bez špetky hereckého talentu a Natalie Portman zmalovaná latexem a v hadrech jako od nějakého talibanského návrháře. Čekání na okamžik, kdy se ozve vžum a začne řežba bylo nekonečné. A když přišlo, George to vždycky nějak rychle utnul. Zato nekonečné závody kluzáků jsme si ,,vychutnali". Hlavní problém filmu spatřuji v tom, že scénář a režie sklouzává od naprosté infantilnosti k politickým kecům popř. ke scénám, které by děti vidět neměly. Nic mezi tím. Lehkost a civilnost SW vystřídala nabuřelost. Dvě hvězdičky za tatíkovského mentora Liama Neesona a učedníka Ewana McGregora a za vizuální stránku snímku.

• 17.3.2011  17:41

Tak tohle bylo hodně špatné. Neskutečná splácanina s neúnosnou stopáží, kdy je vám při závěrečné řežbě jedno jak to dopadne, hlavně aby to už skončilo. Gore Verbinski ztratil veškerou soudnost a režijní lehkost, se kterou zvládl jedničku. Film byl nacpaný akcí, vysokorozpočtovou výpravou a něčím, čemuž asi tvůrci říkají humor. Johny Depp běhá po plátně jako psychopat a celý vtip s dvojníky a burákem mi zůstal utajen stejně jako smysl zapíchnutí Jamese Norringtona a fakt, že se v podstatě nechal. Takových nelogičností je ve filmu víc. Ano, blockbuster bývá nelogický, ale nesmí urážet IQ diváka. Dějová linka, kdy Will zachranuje svého tatíka je absolutně připitomělá - režisér nám neosvětlil, proč Will tak usiluje o záchranu svého otce, kterého pomalu ani nezná a navíc za situace, kdy je tatík evidentně rozumem v jiné dimenzi a o záchranu ani extra nestojí. Chow s Naomi jsou jenom zbytečnou vsuvkou, Keira veškeré hraní omezila jen na neohrožený kukuč a Geoffrey Rush si dělá vyloženě srandu a chapadla Billa Nighyho se vyčerpala ve dvojce. Škoda, že to tak dopadlo - z nablýskané jízdy, kterou byla jednička, se stala ucmuchtanina, ve které chtěl režisér za každou cenu překvapit (čekali jste happyend, he?) Každý žánr - a především disneyovka - má ale šablonu, která by se měla víceméně respektovat, Gore zaexperimentoval a nevyšlo mu to.

• 16.3.2011  21:18

Pro roli mamčina mazánka nemohla být lepší volba než Jon Heder - looserovsky působící hošík, který holduje geekovským zálibám by zapadl do Sheldonovy party jedna dvě. Příběh je sice prezentován jako komedie, ale v podstatě je to fikaně skryté drama o dospívání a osamostatnění se, čemuž nikdo neuteče. Ve filmu je spousta okamžiků, u který se jedna skupina diváků směje a druhá soucítí s Jeffreyem. Aby film opravdu nesklouzl k dramatu, vybaví scénář hrdinu milou průvodkyní do světa dospělých, která těžký úkol i přes pár zakopnutí zvládne.

• 16.3.2011  21:02
    Divoké pivo (1995)

Neuvěřitelné, jak něco tak ubohého mohlo vzniknout. Filmaři se po revoluci asi zcvokli, najednou nebyla cenzura a oni nevěděli co točit dřív - jestli sprosté komedie nebo nahotu. Tak natočili mixáž obého a dopadlo to bídně. Zlaté socialistické komedie.

• 16.3.2011  20:54
    Světla pasáže (TV seriál) (2007)

Tak, Nova vyplodila další seriál ze života, tentokrát právníků. Nevím, jestli mi to uniklo, ale scény ze soudní síně a brilantní závěrečné řeči se prostě nekonaly, což v seriálu o advokátech považuju přinejmenším za podivné. Seriál si vystačí s minimem lokací a s minimem herců, přičemž právničina je velmi společenské povolání. Slečna koncipientka se chová jako naprostá káča, v prvních dílech neustále běhá za nějakým kleptomanem a naprosto s klidem prohlásí, jak dostala zkoušku z obchodního práva. Mladý koncipient je tak natuplý, že by ho snad vyrazili i z Plzenských práv. Pan Trnavský (Gemini jej příznačně nazval pan 513/1991) se ohání paušálem a obchodem až z něho přímo tryská, že nemá ani šajn o čem mluví a Monika Hilmerová hazí jen útrpné obličeje. Celá lovestory je násilně vykonstruovaná a absolutně neuvěřitelná asi tak jako společná kancelář advokáta specializujícího se na obchod a lidumilky se zálibou v rodinném právu. Vedlejší linka Kuklové a Dvořáka není ale o nic uvěřitelnější. Seriál by měli zkouknout zájemci o právničinu s poučením, že přesně takhle to není. Jediný, kdo mi tam sedí a co je ze života, je slečna sekretářka, která prozíravě balí advokáty.

• 16.3.2011  20:27
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Není fér házet Hanku hned do odpadu. Dětem se to líbí, a proto se na ni musíme dívat dětským pohledem - Hančin svět je plný barev, sama Hanka je milá, úspěšná, oblíbená, bohatá, má milujícího tatínka a plno hadříků a navíc je úspěšná zpěvačka - prostě tenhle seriál ztělesnuje sen každé malé holčičky. Dospělým pohledem Hanku hodnotím jako lízátko -prva sladké a potom koušete ten umělý špalek a až ho vyhodíte, máte v puse jen tu umělou pachut. Seriál má sice mírně vzestupnou tendenci a najdete v něm i pár povedených hlášek především od papa Cyruse, ale pořád se nedostává z podprůměrnosti. Haně ovšem nejde upřít jednu podstatnou věc - učí děti, především děvčata, starat se o sebe, a to se taky počítá a dost. Takže stokrát raději Hanku než Kotka s Mádlem.

• 16.3.2011  20:07
    H2O: Stačí přidat vodu (TV seriál) (2006)

Ono to není tak blbé, jak by se mohlo ze zdejšího hodnocení zdát. Neoddiskutovatelným pozitivem je, že seriál se vyhýbá rádobyvtipným hláškám, děvčata nejsou afektovaná a herci nepomrkávají spiklenecky na kameru a odmyslíte-li si ty ploutve a triky, jedná se o pěkný seriál pro děti, který je milou sondou do života tří holek z přímořského městečka. Seriál má vzestupnou tendenci - od dílů vyloženě pro mrnata seriál rostl postupně s diváky a našel si svoje místo a díly, kde hlavní protagonistky řeší milostné problémya školu jsou mnohem reálnější a uvěřitelnější než milostné patálie mládežníků z Beverly Hills. Navíc si přičtěte atraktivní prostředí přístavu, slušivé oblečky hereckého ansáblu a civilní atmosféru seriálu a hned máte docela slušnou zábavu na půl hodinky.