AndreyCSFD

AndreyCSFD

Česko
Andrea

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  Vtipné, chytré a i po x zhlédnutích neskutečně zábavné. Jeden z mých prvních US filmů viděných po revoluci. Bylo to jako z jiné planety, tak odlišné od toho co se točilo tehdy (ehm i dnes) u nás. I po letech ten film neztrácí na kvalitě - výborný scénář, skvělé obsazení, kterému vévodí frajer M.J. Fox a správně trhlý Chriss Lloyd. Navíc ty technické vychytávky, DeLorean a soundtrack vybraný s tou největší péčí. Navíc po letech v něm vidím i to, že Zemeckisovi se Spielbergem nešlo jen o to natočit popcornovou zábavu. U všech Skotů, tenhle film by měl být zapsaný ve filmových dějinách zlatým písmem.

 • poster

  Návrat do budoucnosti II (1989)

  Jeden z nejlepších Zemeckisových nápadů bylo natočit pokračování BTTF. Všechno podstatné už bylo uvedeno v komentáři u BTTF I, kterou dvojka úžasně doplnila o nové nápady, kterým vévodí honička na antigravitačním skateboardu (o ano, už se blíží doba, kdy je Mattel začne prodávat :-)).

 • poster

  Něco na té Mary je (1998)

  Milá, vtipná a svižná komedie, kterou nezkazil ani dabing (geniální překlad písniček - Láska to je bol, teskná písen v moll). Štavnatá Cameron Diaz a sympatický looser Ben Stiller jsou ideální volbou. Farellyovi mají zkrátka talent dělat si legraci z postižených, looserů, důchoců a přitom to není nevkusné nebo trapné. Současně ocenuju, že se nebojí poukázat na skutečnost, že i tito lidé mají špatné vlastnosti. Etuda Matta Dillona s pejskem Puffym a výslech Bena Stillera dělají z tohoto filmu klenot mezi moderními komediemi.

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  Nejtemnější část Star Wars a taky nejlepší! Prostě jízda, kdy je vám Lucasův vesmír servírovaný s takovou samozřejmostí, že chvílemi zapomínáte na to, že sledujete sci-fi. Děj je úžasně našlapaný a ani chvilku se nenudíte. Po Nové naději, která byla spíš takovým úvodem, kde byly vztahy mezi postavami nekomplikované a dobro se zlem bylo jasně vymezené, přišlo Impérium a obrátilo všechno o 180°. A právě zde zazněla nejslavnější věta z celých Star Wars :-)

 • poster

  Hvězdný prach (2007)

  Ukázkový příklad toho, jak má vypadat moderní pohádkový příběh - překrásná výprava, perfektní obsazení a výborný soundtrack. Schválně nepíšu pohádka, protože humor a zlo zde balancují na samé hranici pohádkovosti a mnohdy ji i mírně překročí. Postavy jsou obsazeny sympatickými a typově přesnými herci a mezi ústřední dvojicí to nejiskří ba přímo září. Nadmíru povedené jsou i vizuální a hudební prolínací přechody. Adaptace knihy Neila Gaimana zkrátka nemohla dopadnout lépe a všechna čest Neilovi, že pochopil, že plátno není papír (narozdíl od J.K. Rowlingové) a že přistoupil na určité změny, které příběhu jenom prospěly.

 • poster

  Jak vycvičit draka (2010)

  Po dlouhé době animák, který není nacpaný popkulturními odkazy a hláškujícími zvířátky či přehnaným moralizováním. Příjemným osvěžením je i animace, která není tak přehnaně líbivá a naleštěná jako u Pixaru. Příběh je prostý, ale díky chytře napsanému scénáři nenudí ani minutu. A navíc pasáž, kdy Škyták sveze Astrid poprvé na drakovi za doprovodu hudby Johna Powella je milionkrát dokonalejší než obdobná scéna letohrátek z Pearl Harboru, kde spolu skotačili Josh Harnett s Kate Beckinsale, a to je Bay zatraceně dobrý vizuální režisér.

 • poster

  Dannyho parťáci (2001)

  Smart guys are cool. Tak tohle platí pro celý film, který vás přinutí fandit zlodějům. Skvěle obsazena krimi-komedie v čele s charismatickým Georgem Clooneym. Přes pomalejší začátek, kde se postupně představují jednotliví členové jedenáctky, se film rozjede a frčí jako nablýskané Ferrari, Zlodějům pod vedením Dannyho Oceana nejde nefandit a brzo zjistíte, že pořádná zlodějina je pěkná dřina a že být bohatý je moc fajn. V centru pozornosti je vedle Clooneyeho i Brad Pitt , který si roli věčně nacpávajícího se kamaráda skvěle užívá. Ostatní postavy jsou sice krapet upozaděny na úkor dvou hlavních hvězd a po skončení filmu nebudete schopni říct ani jak se jmenovali, ale důležité je, že jako tým fungují skvěle a jednotliví členové se úžasně doplnují. Nutno říct, že Andy Garcia byl jako Terri Benedict solidním protihráčem. Škoda jen, že Julia Roberts má ve filmu čistě dekorační účel.

 • poster

  Blízká setkání třetího druhu (1977)

  Můj první film Stevena Spielberga, který zapříčinil moji zálibu ve sci-fi. Spielberg musí být génius nebo emzák, protože natočit film, který byl v té době revoluční ve vnímání mimozemského života a udělat z něho kasovní trhák, to se jen tak někomu nepodaří. Skvěle budovaná atmosféra, kdy ani pět minut před koncem nevíte, jak to všechno dopadne, je působivá ještě dnes a co víc tenhle film stále ještě nevyvolává ten nostalgicky připitomělý úsměv nad tím, co se nám kdysi líbilo.

 • poster

  TRON: Legacy 3D (2010)

  Tenhle film je fakt zážitek. Od vymazleného vizuálu, přes charismatického Jeffa Bridgese a krásnou Olivii Wilde až po promakaný soundtrack. Jedinečný vizuál není ale zdaleka jediným kladem filmu. Příběh je chytře načasovaný, kdy stárnoucího Jeffa Bridgese (Flynna) v hlavní roli nenásilně nahrazuje Garrett Hedlund (synátor Sam - po tátovi kompjůtrový expert), který je bohatý a nespokojený. Jednoho dne se stejně jako jeho otec dostane do systému, kde zjistí, že Flynnovi staršímu se jeho dílo trochu více nepatrně vymknulo z ruky. Od tohoto okamžiku se film rozjede svižným tempem - at už jde o souboje na plošinách, závody na motorkách či rychlá a zběsilá jízda Quorry, přičemž každý tento okamžik je pečlivě podbarvený abnormálně zdařilou hudbou z dílny Daft punk. Film zvolní až před nevyhnutelným závěrečným soubojem, který působí proti zbytku filmu až nečekaně skromně a i scénář byl v této scéně kostrbatější. Přesto všechno je snímek více než důstojným nástupcem původního TRONa. Režisér Kosinski měl štastnou ruku i při výběru představitelů Sama a Quorry - Garrett Hedlund přesně vystihl bohatého osamělého týpka bez smyslu života a Olivia Wilde byla zase odpovídajícím způsobem dokonalá. Ve filmu potěšili i drobné vtípky - Sam a domnělý světelný meč a slovo user vyslovované záměrně jako looser. Kdyby natočili pokračování, budu stát na lístky ve frontě jako první.

 • poster

  Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace