geklon

Petr Čeček

okres Plzeň
pozorovatel

• 5.3.2017  21:12
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Lidi, co blázníte. Dyť je to projekt od Sparťana. Hraje na zajímavej vizuál a jména, občas se na ten vývoj dobře dívá, ale výsledek rovná se nevyrovnaná snůžka píčovin.

• 26.12.2016  17:54
    Wrecked (TV seriál) (2016)

Typický současný komediální americký seriál. S celkem zajímavým námětem, který skvěle pracuje s tématem "Trosečníci". Né vždy se však zadaří a tak skvělé parodické scény střídají ty klasické pro tento žánr...čti trapné. Občas mi přijde, že je dnes povinností, aby se minimálně v jednom díle, každé nekoretní jakoby cool komedie, prostě muselo blejt. Pro mě celkem nečekané překvápko, tak jako loni SuperStore a předloni Last Men on Earth.

• 23.12.2016  19:53

Udělat pokračování Finding Nemo, byl takřka nezrealizovatelná výzva..... A podařilo se na výbornou. Ty známé emoce z původního filmu, fungují i u Dory a řekl bych, že když už ten svět znáte lecco Vás nepřekvapí, ale zaručeně pobaví. Všechny vedlejší postavy jsou skvělé. Hank je zkrátka takovej chapadlovej Jack Nicolson. A Lachtani jsou snad lepší než racci.... Takže za mě určitě top 3 letošních animáků, možná filmů obecně.

• 4.12.2016  19:58

Miluju/Miluju/Miluju. KulT s velkým K na záčátku a s velkým T na konci. Místy je Wrightova adapace ještě šílenější a nápaditější než předloha, tím chci naznačit, že to co v komiksu prostě nešlo zrealizovat Edí narval do filmu. Především ta muzika a zvukový efekty. A casting je taky coolcoolcool. Životní role M. Cery a ano viděl jsem Mládí v hajzlu i Juno. Miluju/Miluju/Miluju.

• 20.11.2016  20:53

Já tušil, že to přijde. Shane Black se vrátiil se vší parádou. Devadesátky jsou nenávratně zpátky a s tím i tradiční dvojky detektivů, kteří ničí zlouny a padouchy. No a ten Gosla... to mě poser, jeho modrojemně nazelenalý oblek se zlatým vnitřkem, bílou košilí se zlatým vzorem a zlatou kravatou... a to nekomentuju hodinky, opasek a boty...... Navíc je nekontrolovatelně sladkej ve svý nablblosti tak, jak to musím milovat i já. Beru. Beru. Beru.

• 17.11.2016  23:59
    Mum (TV seriál) (2016)

Dojemný, přítomný a vyrovnaný. Takový jaký to v životě bývá. Ať je Vám sebe hůř, Lesley Manville, Vás udělá klidnějšími.

• 11.10.2016  23:50
    Život beze slov (TV seriál) (2016)

Komediální seriál o rodině, kde největším elemntem, je totálně přemotivovaná matka, která chce svému postiženému synovi, zajistit co nejdůstojnější dospívání, a však zapomíná, že součástí rodiny jsou i její dvě mladší děti a miliónový manžel, který je pro svou ženu vždy oporou a rádcem i v momentech, ve kterých by i strýček Jedlička, touhle dámu nazval neskonalou píčou a pak jí vyřechtal a kopl do chcaníči. Každá postava Vás už od pilotu má čím zaujmout. Humor nejstaršího imobilního synka je skvělej. Tatík je borec, kterej má až nerealistickej nadhled nad celou situací...... a tak dále. Moc tomuhle seriálu fandím, mě si získal. Budu sledovat dál.

• 1.10.2016  18:04
    Quarry (TV seriál) (2016)

Hillcoat, vietnamskej veterán a kombinace Toma Hardyho a Matthewa McConaugho, v podání Logana Marshalla - Greena. Hmmmm, chvilku jsem odolával, ale tohle je zaručená jízda. Pilot je sice od začátku docela pomalej, ale dost tajemnej. A tak nějak slibuje docela slušnou dávku Banshee efektu. Závěr první série je snad nejlepší finále, které jsem viděl, pokud bude seriál pokračovat, težko se překoná.

• 19.9.2016  01:38

Všichni jurští predátoři spojte se, proti ještěřímu iluminátovi. Píčovina 21. století, která si devadesátkové béčkové legendy, ani tak nezvládá dělat prdel, natož jí vzdávat holt, ale jen prachbídně jí kopíruje, nechtěně paroduje a vůbec je mi z té břečky hanba. Ne, ne, ne. Tohle se mi nelíbí.

• 18.9.2016  20:24
    Boj o ředitelnu (TV seriál) (2016)

Gordon Green a McBride jsou svojí autorskou tvorbou už provaření a ani tentokrát nepřinášejí nic, co by Vás donutilo si myslet, e snad někam od prvních šaškáren posunuli. Je to furt to samý. Nekorektní, ale prvoplnávěfádní. Né moc vtipné, ikdyž se to zuby nechty snaží. McBride nudí, ale ten Goggins.... Ten je uchvatnej. Mimiku má jak Carrey za mlada. A charisma totální zlomrdajzlíka z něj stříka i z monitorů. Takže pokud dokoukám celou sérku tak jen kvůli tom sráčovi ve fialových kalhotech.

• 11.9.2016  17:15
    Aféra - Série 2 (série) (2015)

Bojim, bojim, bojim. Už od konce první série, jsem měl nepříjemný pocit, že druhá série tohohle intimního veledíla, není dobrej nápad. No, druhá várka postaviček s aférkama je za mnou a já se nemůžu dočkat třetí. Načasování jsem si nemohl vybrat lepší. Konec léta. I v mém soukromém životě, to nějak po dlouhé době začlo skřípat. Tak proč si nezkurvit iluze, moudry a dialogy, které Vás vykolejí na hodiny a hodiny. Možná Vám ovlivní dosavadní vnímání mezilidských vztahů. Komplikované vztahy se dál zamotávají a vůbec nic nenasvětšuje, že by se některý z propíraných vztahů přibližoval k cílové pásce happyendu. Noah ke konci série, už vypadá, že vážně někoho vodkrádluje jen proto, aby měl o čem psát. A Allison je totálně, ale totálně rozsápaná sama sebou(tak se cítím i já). Příhěh plyne ještě hektičtěji, než v úvodní řadě, spousta předvídatelných rozuzlení a clifhangerů. Ovšem tady nejde o samotné řešení dané situace, ale to, co tomu všemu předchází. Atmosféra opět nadrbaná, tak, že chcete vyskočit z kůže. A vedlejší, ba epizodní postavy jsou snad do jedné, taky jak prdel na hrnec. Druhá řada 98%.

• 25.8.2016  19:10
    Feed the Beast (TV seriál) (2016)

Rutinní středoproudá drama oddychovka. Takže asi žádný důvod pro přehnané hysterie, ale Schwwimer a Strugess jsou ve svých ploše napsaných charakterech, naprosto neodolatelní a pohlcující. Jsem zvědavej, jak dlouho mi nadšení a hlavní představitelé budou stačit pro sledování téhle průměrnosti..

• 15.8.2016  20:12
    Preacher (TV seriál) (2016)

Rogen a Preacher? No casting na jedničku. I ta kontroverzní Tulip je nakonec kopanec do prdele. Ale nevyváženost a zbytečná odlišnost od předlohy v momentech, kde je to zbytečné, je na palec dolů. Atmoška jak debil a celá vizualizace je ojedinělá. Včetně hudby, soundtracku a střihu. Ale kurva proč je z Cassidyho takovej vyměklej ubožáček. Komiksový Cass je zmrd a zmrdům........věčný (ne)svit (ne)poskvrněné mysly, héj? První serka je na procenta 77%.

• 27.3.2016  10:32

Už od prvních vteřin jsem plhocen amtosférou. Příběh, animace, hudba, všechno graduje tak, že nejdřív křivím hubu, nekontrovovatelně se mi chvěje brada, až na konec propuknu v usedavý a osvobozující pláč. Slovy nepopsatelná úleva. Nádherná báje o vyrovnávání se s nejtěžšími životnímy jevy. Vyladěná do naprosté ukojitelnosti, tak, aby i děti našli odpovědi. Děkuji.

• 13.3.2016  19:50

Scénaristická znouzecnost, proměněná režisérem a jeho týmem v jeden nejzajímavějších projektů letošní sezóny. Celé to stojí na hereckých výkonech.

• 6.3.2016  20:12
    Wilsonov (2015)

Odvážný kousek, plný klišé a hodně špatných fórků.

• 3.3.2016  21:03
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Baby Dady. Ano to je to jediný, co mě při pohledu na tuhle umělou sračku napadá. Tupá, vynucená, NEZÁBAVNÁ, trapná, prázdná stupidita.

• 22.2.2016  22:17
    96 hodin (2008)

Nesmrtelný nasraný fotřík Neeson, zachraňuje svou naivní dcerka ze spáru úchylnejch zazobanejch arabášů. Tahle nekompromisní rubačka je totálně tupá a předpisová akce to nezachrání. Navíc s tak debilním Happyendem. Všichni jsou šťastní. Dcerka, bývalka i její neschopnejnej plešoun a Liam si sám vezme taxíka.

• 16.2.2016  09:31
    Vinyl - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Těžká mrda, Scoorsese, tak jak ho všichni milujou. Až na ty fiktivní kapely, je to strašná, nelítostná dvouhodinová nálož. A Cannavale trošku přehrává. Pilot jak se patří od podlahy a od lidí, který v tom bordelu žily.

• 14.2.2016  21:04
    Hořící keř (TV film) (2013)

Výhrady ke scénáři mám, ale režie Agniezky Holland je dechberoucí. Taktéž hudba a výprava. Avšak těžko uvěřit, že by trafikantka měla na malém městě v roce 1969 doma telefón.

• 28.1.2016  13:09
    Sanjay & Craig (TV seriál) (2013)

Ujetina. Neuvěřitelná. Ale zábava neskutečná.

• 27.1.2016  08:52
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

K.O.miksová zápletka ze série pro 12 letý kluky, přetvořena v hraný seriál AMC? Je to bizarně primitivní příběh s karikaturními postavičkami, které se objevují a mizí podle toho, zda to zrovna hlavní hrdinové potřebují. Nic to však nemění na tom, že se jedná o koukatelnou oddychovku, která v duchu šogunských reálií rozehrává slušnou partii. Takovej AMC Arrow.

• 25.1.2016  10:45
    Superstore (TV seriál) (2015)

Docela překvapivá kravinka. Potenciál se slušně naplňuje, pomalu a postupně. Na mě Superobchoďák působí, jako kombinace Silicon Valley svým neurčitým, trapným, až Kaufmanovským nehumorem a My Name Is Earl, svými potřeštěnými Charaktery, se sklony k podivným deviacím, ale působí roztomile a neškodně. Chtělo by to nějaká hvězdná camea...a máme nový seriálový hit.

• 24.1.2016  22:09

Tuctová ždímačka emocí........ Ale ten Jonsi, nebo Sigur Ross...to posouvají i dvě světelné dálky do prostoru.... a dělají z týhle řitky červený knihovny, něco autenticky bolavého.

• 22.1.2016  22:23
    Le Mans (1971)

Démonická koláž. Nevím čím, ale nejblíž má tenhle monumentální pomník filmového experimentování, asi k Holy Moutain od Jodoráčka. Dneska by tahle epileptická klipovka, ve mě budila spíš předimenzovanou famáckou prvotinu, ale 71. je Vážně hrana nejšpičatější. Nekonečný dechy a rozbimblaná funky basa to posílají do sedmesátkové síně slávy. Zlatá éra míckého artu, kontra sportovní drama.

• 17.1.2016  12:15
    Mamon (TV seriál) (2015)

Skvělá výprava, akce, střih, kamera. Výborně celistvé a sterilní. Nadprůměrné dialogy, jsou buhužel často vykoupeny, prapodivnými hereckými výkony. Ale hlavní i vedlejší charaktery jsou díky původní přdeloze, zajímavě dotažený takřka do mé spokojenosti. Problém s těmi malinkými chybkami, na straně dramturgie. Kterých člověk prostě všimne.

• 10.1.2016  11:16
    Paul (2011)

Ubijíjející střední tempo, téhle Mind komedie, nezachrání a pitvořící se Frost s Peggem. Americká mise, těhle dvou britských šašků, tady rozhodně nefunguje, tak jako v jinejch jejich taškařicích. Paula měl dabovat spíš Hader, nebo Bateman. Rogen je spíš na reameka Alfa.

• 10.1.2016  11:12

Neserte se do lidí, co Vám připravují jídlo. Hluboká sonda do života gastronomických lokajů, plná nekonečnýho vesmíru nechuťáren. Ach...tak realisticky nastavené zrcadlo, lidské malosti a nepřipravenosti na sebe sama. Za mě plnejch 100%.

• 3.1.2016  00:47
    Tripped (TV seriál) (2015)

Zdánlivě nesourodá dvojice, rozehrává výborně vtipnou konverzačku o kooperaci, manželství a přátelsví, v kulisách popletené scifi ujeťárny.

• 2.1.2016  20:54

Důvtipné, důsledné a oproti "bežnému Cumberbatchovskému" Serlockovi, poutávé a jímavé. Že pane Watsone?