geklon

Petr Čeček

okres Plzeň
pozorovatel

• 13.3.2016  19:50

Scénaristická znouzecnost, proměněná režisérem a jeho týmem v jeden nejzajímavějších projektů letošní sezóny. Celé to stojí na hereckých výkonech.

• 6.3.2016  20:12
    Wilsonov (2015)

Odvážný kousek, plný klišé a hodně špatných fórků.

• 3.3.2016  21:03
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Baby Dady. Ano to je to jediný, co mě při pohledu na tuhle umělou sračku napadá. Tupá, vynucená, NEZÁBAVNÁ, trapná, prázdná stupidita.

• 22.2.2016  22:17
    96 hodin (2008)

Nesmrtelný nasraný fotřík Neeson, zachraňuje svou naivní dcerka ze spáru úchylnejch zazobanejch arabášů. Tahle nekompromisní rubačka je totálně tupá a předpisová akce to nezachrání. Navíc s tak debilním Happyendem. Všichni jsou šťastní. Dcerka, bývalka i její neschopnejnej plešoun a Liam si sám vezme taxíka.

• 16.2.2016  09:31
    Vinyl - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Těžká mrda, Scoorsese, tak jak ho všichni milujou. Až na ty fiktivní kapely, je to strašná, nelítostná dvouhodinová nálož. A Cannavale trošku přehrává. Pilot jak se patří od podlahy a od lidí, který v tom bordelu žily.

• 14.2.2016  21:04
    Hořící keř (TV film) (2013)

Výhrady ke scénáři mám, ale režie Agniezky Holland je dechberoucí. Taktéž hudba a výprava. Avšak těžko uvěřit, že by trafikantka měla na malém městě v roce 1969 doma telefón.

• 28.1.2016  13:09
    Sanjay & Craig (TV seriál) (2013)

Ujetina. Neuvěřitelná. Ale zábava neskutečná.

• 27.1.2016  08:52
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

K.O.miksová zápletka ze série pro 12 letý kluky, přetvořena v hraný seriál AMC? Je to bizarně primitivní příběh s karikaturními postavičkami, které se objevují a mizí podle toho, zda to zrovna hlavní hrdinové potřebují. Nic to však nemění na tom, že se jedná o koukatelnou oddychovku, která v duchu šogunských reálií rozehrává slušnou partii. Takovej AMC Arrow.

• 25.1.2016  10:45
    Superstore (TV seriál) (2015)

Docela překvapivá kravinka. Potenciál se slušně naplňuje, pomalu a postupně. Na mě Superobchoďák působí, jako kombinace Silicon Valley svým neurčitým, trapným, až Kaufmanovským nehumorem a My Name Is Earl, svými potřeštěnými Charaktery, se sklony k podivným deviacím, ale působí roztomile a neškodně. Chtělo by to nějaká hvězdná camea...a máme nový seriálový hit.

• 24.1.2016  22:09

Tuctová ždímačka emocí........ Ale ten Jonsi, nebo Sigur Ross...to posouvají i dvě světelné dálky do prostoru.... a dělají z týhle řitky červený knihovny, něco autenticky bolavého.

• 22.1.2016  22:23
    Le Mans (1971)

Démonická koláž. Nevím čím, ale nejblíž má tenhle monumentální pomník filmového experimentování, asi k Holy Moutain od Jodoráčka. Dneska by tahle epileptická klipovka, ve mě budila spíš předimenzovanou famáckou prvotinu, ale 71. je Vážně hrana nejšpičatější. Nekonečný dechy a rozbimblaná funky basa to posílají do sedmesátkové síně slávy. Zlatá éra míckého artu, kontra sportovní drama.

• 17.1.2016  12:15
    Mamon (TV seriál) (2015)

Skvělá výprava, akce, střih, kamera. Výborně celistvé a sterilní. Nadprůměrné dialogy, jsou buhužel často vykoupeny, prapodivnými hereckými výkony. Ale hlavní i vedlejší charaktery jsou díky původní přdeloze, zajímavě dotažený takřka do mé spokojenosti. Problém s těmi malinkými chybkami, na straně dramturgie. Kterých člověk prostě všimne.

• 10.1.2016  11:16
    Paul (2011)

Ubijíjející střední tempo, téhle Mind komedie, nezachrání a pitvořící se Frost s Peggem. Americká mise, těhle dvou britských šašků, tady rozhodně nefunguje, tak jako v jinejch jejich taškařicích. Paula měl dabovat spíš Hader, nebo Bateman. Rogen je spíš na reameka Alfa.

• 10.1.2016  11:12

Neserte se do lidí, co Vám připravují jídlo. Hluboká sonda do života gastronomických lokajů, plná nekonečnýho vesmíru nechuťáren. Ach...tak realisticky nastavené zrcadlo, lidské malosti a nepřipravenosti na sebe sama. Za mě plnejch 100%.

• 3.1.2016  00:47
    Tripped (TV seriál) (2015)

Zdánlivě nesourodá dvojice, rozehrává výborně vtipnou konverzačku o kooperaci, manželství a přátelsví, v kulisách popletené scifi ujeťárny.

• 2.1.2016  20:54

Důvtipné, důsledné a oproti "bežnému Cumberbatchovskému" Serlockovi, poutávé a jímavé. Že pane Watsone?

• 29.12.2015  18:59
    R jako rodina (TV seriál) (2015)

Billa Burra žeru a tenhle jeho seriálový počin jakbysmet. Skvělá atmosféra, uvěřitelné a zábavné postavy a spousta americké vaty.

• 20.12.2015  10:43
    Ty, já a apokalypsa (TV seriál) (2015)

V první řadě výborně napsaný a zahraný postavy, obzvlášť ta Roba Lowa, Patersona Josepha a Megan Mullally, její Leanne je kurevsky zábavná a výborně jetá. Za druhé se mi líbí ten něžný existencionální odkaz, s decentními narážkami na nenapravitelnost lidských povah, v kulisách posledních dní světa. Za třetí spád prvních pěti dílů, je strhující, avšak předvídá brzkou zkázu nekonečnosti čekání na schválení druhé řady. A ta bude.

• 29.11.2015  23:49
    One Got Fat (1963)

Clams Casino - jsem ďábel, hell. 666 kometář. -66 lomo/homosapiens. https://www.youtube.com/watch?v=SZZF4pU3shc

• 29.11.2015  11:36
    Vánoční výlet (TV film) (2013)

Bohupustá škvára a to tento hnůj pojednává o svátcích narození Krista. Čekal jsem, že se na samej závěr země roztrhne a vystoupí Satan a všechny je ošuká svým mnoha ocasým údem hněvu.... nestalo se, tak snad v pokračování.

• 27.11.2015  21:10

Moc milá a citlivá pohádka. S výtečnou hudbou Vaša Patejdla. Výborná Remundová, dává pohádkovým záporákům až psychopatický rozměr, který hrůzostrašně naznačuje reálné trendy dnešního rodičovství.

• 27.11.2015  20:06
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Výměna manželek České televize. Ptám se, zda ČT potřebuje takovýto formát. A sám si odpovím. Nepotřebuje.

• 23.11.2015  20:49
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Znám Plzeň. Velmi dobře, takže dokola ukazovat záběry Bartolomějské katedrály, Synagogy a prostory Papírny, mě neohromí. Já bych vybral daleko víc zajímavých lokalit. Věřte, že Píčeň rozhodně není jenom "Most a Hrad". A to, že se v záběrech objevily vesnice a né paneláky, je pro mě až dehonestující. Tím lokalní rozbor ukončuju. 40 minutová stopáž je pro tak ártovej počin, kde se záběr na kliku protáhne klidně na minutu a celkové vyšetřování je tařka časově shodné, bytostně málo. Postavy mě zprva neoslovily, ale po posledním dílu, jsem si uvědomil, že by mě jejich vývoj zajímal. Protože v v prvních šesti dílech žádnej nebyl. Ale to by se do scénáře musil pustit někdo jinej, než Bezouška. Hřebejk by si měl dát chvilku pauzu. Tohle je rozhodně špatnej směr.

• 16.11.2015  13:54
    Vykolejená (2015)

Apatow. Schumer. Hader. Celý film stojí na Amy, né, že by tu nebylo dost vedlejších postav, ba naopak, spousta cameí a gagových scének, tak celkovou délku snímku nafukují takřka do nekonečna. Mrzí mě, že Hader, který konečně dostává prostor i v hlavních rolích, nemá dostatečný prostor ukázat se v celé své kráse. Pro Čecha neznalého amerických ikon a věcí s nimy spojené, které se ve Trainwrack střídají jak na běžícím pásu, musí být snímek strašná nuda. Ale ti kdo znají Johna Cenu (Jsem Wahlberg, kterej sežral Wahlberga) a LeBrona Jamese, ti se baví.

• 4.11.2015  23:22
    Město (2010)

Dobrej Affleck, špatnej a průstřelnej scénář. A kurva, nevěřím, že holka, která minimálně hodinu měla možnost jenom slyšet a sousředit se na hlasy.....nepoznala, že ten šaramntní fešák, je ve skutečnosti, ten zpropadenej zmrd. Kort ženská z banky.....

• 30.10.2015  12:44
    Dr. Ken (TV seriál) (2015)

Standartní sitcom, s nestandartním Ken Jeongem, doufám, že mu budou jiskří z huby lítat, co nejvíc.

• 22.10.2015  11:26
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

Asi nedokážu správně pochopit smysl, či úmysly, proč je tento průměrný sitcom tak oblíbený, ale po slednutí asi devátého dílu, nezávisle na posloupnosti, konstatuji, že jsem zvýšil hodnocení na 60%. Oblíbil jsem si Kučera a Matrsona. Klasika čím dýl na to čučíš, tím víc se na ty blbý charakterý a smutný joky těšíš. Tady mě to tolik do očí nebije, jako u Dva a půl chlapa.

• 18.10.2015  13:10
    Casual (TV seriál) (2015)

Pilot byl moc příjemná konverzovačka...... Svým pojetím mi Casual nejvíc připomínal The Catastrophe.

• 11.10.2015  21:14
    Gumballův úžasný svět (TV seriál) (2011)

Kde žijou magoři s magičem místo hlavy? Nejsi plešatá, jen ti gravitace udělala z vlasů plnovous. Kreativní přetlak se dá z těla vyhnat mnoha způsoby..... a tahle varianta mě vážně baví.

• 9.10.2015  00:04
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Neuvěřitelná prda. Šmébulok, bobři, voskový Lary King, Gideon...... a spousta dalšího skvělýho materiálu...pro bezgenerační zábavu.